Šta je novo?

Stranci u (o) Beogradu

Zanimljivo, ja bas ne vidjam te strance koje rade po Beogradu a svi ih spominjete. A krecem se dosta. Cujem ponekad (pored rusa) italijane po novom beogradu. Ponekad i amerikance uglavnom porodice idu ulicom, verovatno turisti ili rade ovde ko zna
Imaš Kubace po restoranima i fast fudovima, Bangladešane i Šrilančane za volanima autobusa, azijatkinje za čistačice i Turke na građevini. I ove iz centralne Azije za dostavljačkim biciklima.

Srbija je vazda bila mesto apsurda i paradoksa tako da svega 20-30 godina posle masovnih priliva više stotina hiljada srpskih izbeglica i zatvaranja pola industrije, dovedena je do situacije da više nema dovoljno ljudi u sebi koji mogu da vrte pljeskavicu, volan, metlu ili nose ciglu.

Najjača simbolika tog apsurda bila mi je prošle godine kada u Dečanskoj u lokalu koji se zove (ili je bar ispisan sa) "LESKOVAČKI ROŠTILJ" vidim Kubanca koji vrti pljeskavicu. I naravno, nema pojma srpski.

Nažalost, ni svet više nije imun na apsurd, tako da sve više zemalja, pogotovu po Evropi i u Americi, sve više liči na Srbiju i stižu je po indeksu apsurdnosti i slepila.
 
Poslednja izmena:
Imaš Kubace po restoranima i fast fudovima, Bangladešane i Šrilančane za volanima autobusa, azijatkinje za čistačice i Turke na građevini.

Srbija je vazda bila mesto apsurda i paradoksa tako da svega 20-30 godina posle masovnih priliva više stotina hiljada srpakih izbeglica i zatvaranja pola industrije, dovedena je do situacije da više nema dovoljno ljudi u sebi koji mogu da vrte pljeskavicu, volan, metlu ili nose ciglu.

Najjača simbolika tog apsurda bila mi je prošle godine kada u Dečanskoj u lokalu koji se zove (ili je bar ispisan sa) "LESKOVAČKI ROŠTILJ" vidim Kubanca koji vrti pljeskavicu.

Nažalost, ni svet više nije imun na apsurd, tako da sve više zemalja, pogotovu po Evropi i u Americi, sve više liči na Srbiju i stiže je po indeksu apsurdnosti i slepila.
Zar to nije znak nekog napretka? Ne bih rekao da nemamo ljude koji mogu da vrte pljeske, volan i metlu nego nece kad to mogu da rade za vece pare po evropi. Mislim da je logicno sto siromasniji deo sveta dolazi ovde jer je njima ovde banja u odnosu na njihove zemlje gde ti je plata na Kubi 30$, internet je luksuz i sapun se kupuje na grame.
 
Napredak koji isprva donese neke boljitke i promene na bolje a onda posle par godina donese druge, mnogo kompleksnije, trajnije i osetljivije probleme.
 
Vrh