Šta je novo?

Stranci u (o) Beogradu

Svi balkanski glavni gradovi imaju biznis goste. Vidite po broju noćenja i broju gostiju. To su većina za razliku od Budve npr ili Rovinja

Ljubljana je još bolji primjer od Beograda sa cca 2 noćenja u prosjeku po turistu
Evo neke statistike doduše iz 2021.
1676451518149.jpeg
 
Kakav raspad od grada kad neko ovako random seta, a ne snima samo najlepse. A potencijal nevidjeni.

 
Indijcima nisu trebale vize 2017-2023 pa posle naši morali da uvedu.
Čim ih je ušlo 140K realno nisu bili svi turisti
Ostali još Rusi, Kinezi i Turci, mada mislim da EU neće praviti toliki problem za Kineze pa i Turke. Većina puni ko brodovi a dolaze turistički, ima verovatno i nešto migranata. Kinezi ukidaju turističke vize na 15 dana za određene zemlje EU, pa očekujem i tu zatopljenje.

 
Indijcima nisu trebale vize 2017-2023 pa posle naši morali da uvedu.
Čim ih je ušlo 140K realno nisu bili svi turisti
Ostali još Rusi, Kinezi i Turci, mada mislim da EU neće praviti toliki problem za Kineze pa i Turke. Većina puni ko brodovi a dolaze turistički, ima verovatno i nešto migranata. Kinezi ukidaju turističke vize na 15 dana za određene zemlje EU, pa očekujem i tu zatopljenje.


Zar nije to sa Indusima bilo vezano za Kovid? Ako se dobro sećam tad su morali prvo kod nas na neko vreme da bi posle mogli ući u EU, jer iz Indije nisu mogli direktno.

Ovo za Kineze nisam siguran, prošle godine su Amerikanci uhvatili 40 hiljada kineskih migranata na meksičkoj granici. Ima bogatih Kineza ali ima i puno, puno njih koji bi pobegli glavom bez obzira.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: wk_
Zar nije to sa Indusima bilo vezano za Kovid? Ako se dobro sećam tad su morali prvo kod nas na neko vreme da bi posle mogli ući u EU, jer iz Indije nisu mogli direktno.

Ovo za Kineze nisam siguran, prošle godine su Amerikanci uhvatili 40 hiljada kineskih migranata na meksičkoj granici. Ima bogatih Kineza ali ima i puno, puno njih koji bi pobegli glavom bez obzira.
Možda si u pravu za neke Kineze ali gde god postoje kineske zajednice (eto pogledaj i kod nas), svi rade, svi su korisni članovi društva. Od 7-77god što bi se reklo, svi učestvuju, niko se ne izležava.
Bio sam u Kanadi neko vreme. Za razliku od crnaca koji neće ništa da rade i žive od socijalne pomoći (doveli su moje pretke da rmbače, eto ja ću samo da pijem pivo i gledam hokej) pa i ovih sa bliskog istoka, nijedan Kinez nije na socijali jer im je filozofija takva da treba da budu od koristi. U tom smislu su mnogo prihvatljiviji imigrantskim zemljama.
 
Možda si u pravu za neke Kineze ali gde god postoje kineske zajednice (eto pogledaj i kod nas), svi rade, svi su korisni članovi društva. Od 7-77god što bi se reklo, svi učestvuju, niko se ne izležava.
Bio sam u Kanadi neko vreme. Za razliku od crnaca koji neće ništa da rade i žive od socijalne pomoći (doveli su moje pretke da rmbače, eto ja ću samo da pijem pivo i gledam hokej) pa i ovih sa bliskog istoka, nijedan Kinez nije na socijali jer im je filozofija takva da treba da budu od koristi. U tom smislu su mnogo prihvatljiviji imigrantskim zemljama.
Sve se slažem, ali SAD i EU se brinu da Kina preko tih ilegalaca šalje špijune ili šta već, tako da sumnjam da bi pustili Kineze bez jake kontrole. Mislim da je to sa Kinom jednosmerno za sad.
 
Prosto se iznenadim svaki put kad posetim ovu temu količinom glupavih i besmislenih videa koje prave stranci. To ne znači da je svaki video takav.​
Клик бејт класични. Често су видео садржаји и провокативних наслова како би намамили гледаоце.
 
 
Kakav raspad od grada kad neko ovako random seta, a ne snima samo najlepse. A potencijal nevidjeni.


Друга епизода од истих аутора. (Нећете веровати КОЈИ ДЕО БЕОГРАДА су похвалили.)

 
Sa milion posetilaca godišnje, svi naši gradovi u regionu su svetlosnim godinama iza ozbiljnih igrača. No, bar nećemo imati problem overtourisma
FB_IMG_1727338517428.jpg
 
Клик бејт класични. Често су видео садржаји и провокативних наслова како би намамили гледаоце.
Jasno je to meni. Čim vidim da je slika koja predstavlja video sa nekom osobom, a dotična osoba ima "kretensku facu", ni ne otvaram video. Isto kao i ti klikbejt naslovi. Nažalost, imam dovoljno iskustva da prepoznam kada je gubljenje vremena gledati tako nešto. Isto se može primeniti i na novinske članke.​
 
Juče sam ušao sa drugaricom u KFC kod studentskog trga. U kuhinji i na kasi su bili svi crnci, njih desetak jedino menadžer belac, u trenutku sam pomislio da sam u francuskoj.

Zanimljivo iskustvo, nisam nikad mislio da ću videti tako nešto u Srbiji.
Od zemlje iz koje ljudi beže smo za odredjene etničke grupe postali zemlja u koju se emigrira.
 
Vrh