Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 177 36,8%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 62 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,2%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 163 33,9%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 29 6,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 20 4,2%

  • Ukupno glasača
    481
Mislim da su novine loše prenele ono što je Šapić rekao. On je rekao da žele istovremeno da rade i most i tunel i da se zato sad čeka. Nekako sam stekao utisak iz komentara da ljudi prenose da očekuju da će prvo da urade tunel, pa tek onda most.

Svakako, ono što on radi u prethodnom periodu se ne može objasniti i zanima me kako gradska vlast do sada nije pala.
 
Onda ovde pise pogresno

Trebalo bi da pise demontaza starog savskog mosta ce sacekati da krene i izgradnja tunela.
 
Питање је сад да ли ће тунел да започну пре или после тунела за метро?
 
Колико схватам, власт због напете ситуације "гаси" апсолутно све потезе које су нервирале народ па чак и мале групе.
Пази ти кад у задрузи долази лик да саветује учеснике да мање псују (потписним кам петиције коју је у том моменту потписало скоро па пола милиона људи о укидању Пинка и Хепија). Дакле, сада се са дневног реда скидају сви глупави пројекти, мишљења сам да сад као никад може да се утиче на линију метроа да прође преко прокопа
 
Ne mogu da nadjem video snimak šta je tačno rekao. Ali ovde je jasno da hoće vremenski da se uskladi izgradnja novog mosta i tunela.
Gradonačelnik je rekao da je što se tiče demontaže mosta sve spremno.
"Sve je gotovo, sve je stiglo, ali smo odlučili da usporimo sa projektom mosta, dok ne stigne projekat tunela i taj projekat je značajno ubrzan", . .
 
Poslednja izmena:
Колико схватам, власт због напете ситуације "гаси" апсолутно све потезе које су нервирале народ па чак и мале групе.
Пази ти кад у задрузи долази лик да саветује учеснике да мање псују (потписним кам петиције коју је у том моменту потписало скоро па пола милиона људи о укидању Пинка и Хепија). Дакле, сада се са дневног реда скидају сви глупави пројекти, мишљења сам да сад као никад може да се утиче на линију метроа да прође преко прокопа
Dobro rade. Svaka im cast ako je istina.
 
Дакле, сада се са дневног реда скидају сви глупави пројекти, мишљења сам да сад као никад може да се утиче на линију метроа да прође преко прокопа
I da se kupe novi trolejbusi sa autonomijom, Škoda, kako je prvobitno i planirano i da se produži mreža.
 
Poslednja izmena:
Prosao sam danas svojim autom, ovo je kriminalno. Automobil mi je malo nizi i sve vreme sam morao da menjam trake kako ne bih ostetio auto. Ili popraviti, ili srusiti. Nema sta da se ceka vise.
 

Opet Šapa.

Zapalo mi je za oko da se završetak produženja Zorana Đinđića očekuje na jesen. Koliko će to meseci da rade trasu od 100 metara? Tempom današnjih radova izgradnja saobraćajnice tipa Bulevar Kralja Aleksandra trajala bi 10 godina.
 
Градоначелник је нагласио да неће бити уклањања Старог савског моста док се не заврши пројекат за тунел од Економског факултета до Булевара деспота Стефана. Истакао је да је пројекат за Нови савски мост фактички завршен, али да се тај пројекат сад обједињује са пројектом изградње тунела, чиме ће се објединити саобраћајнице од Булевара Зорана Ђинђића и Михајла Пупина на Новом Београду па све до Сланачког пута.

Он је истакао да су ангажоване све надлежне службе како би се сада већ обједињени пројекат убрзао у наредних неколико месеци, наравно уз одобрење Владе Републике Србије која је финансијер пројекта и изградње тунела.

– Стари савски мост остаје до даљег. Према прогнозама стручњака, верујемо да ћемо већ следећег пролећа, евентуално наредног лета започети реализацију обједињеног пројекта изградње новог моста и тунела. Он би као обједињени пројекат био завршен у исто време и на тај начин ћемо суштински променити саобраћајну архитектуру града. Стручњаци истичу да је то највећи саобраћајни пројекат у нашој престоници у задњих 50 година, јер ће се његовом реализацијом смањити загађење у престоници за око 14 одсто, а саобраћајна гужва и до 12 процената у центру града – истакао је градоначелник.

 
Истакао је да је пројекат за Нови савски мост фактички завршен


Moja omiljena rec, jer uvek znam da prodaju maglu kad je upotrebe.
 
– Ову деоницу од Новог Београда до Сланачког пута слободно можемо назвати „Мали метро”, јер ће се преко Новог савског моста, тунела и проширене Вишњичке улице брже стизати него будућом линијом метроа – казао је први човек престонице.

Dal je realno da čovek priča ovo. Ni metro ni tunel neće biti završeni za 10 godina pod uslovom da počnu da se grade danas.
 
Danas
bc2d1ce37017d6151b116d82e2ad70a6.jpg


Sent from my SM-S906B using Tapatalk
Овај простор овде поред куле је као створен да ту прође нови Савски мост са 6 друмских трака и метроом на горњем нивоу. Таман и метро станица Кула Белграде да буде ту.
 
Овај простор овде поред куле је као створен да ту прође нови Савски мост са 6 друмских трака и метроом на горњем нивоу. Таман и метро станица Кула Белграде да буде ту.
Taman moze da se spoji sa bulevarom Zorana Djindjica.
 
^^^ hvala Bogu, jer logika kaze prvo izgradi novi, pa ukloni stari u gradu u kojim je vecina saobracajne infrastrukture vec na preko 150% opterecenja. Ne smem ni da zamislim kakvi bi kolapsi bili ako bi stari savski most bio uklonjen bez da je izgradjen novi. Komotno bi prestao da koristim automobil u gradu izmedju 8 ujutru i 20h kada prelazim sa novog u stari grad jer bi verovatno u 80% slucajeva pesaka stizao brze stizao pesaka.
 
Kakva laž od teksta, trolejbusi nisu kupovani 40 godina, osim što je kompletan vozni park iz 21.veka. tl

Najmlađi tramvaji nisu švajcarci koji su zapravo najstariji. Pa onda idi CKT, pa 30 spanaca (ne 20 kako se kaže u tekstu,).
Samo da se sakrije da je prošli režim kompletno obnovio vozni park
 
Nisu odložili rušenje da bi uskladili radove već jer je rejting gradonačelniku Šapiću i SNS gradskoj vlasti rekordno nizak. Zato i povlače populističke mere sa "besplatnim" davanjima građanima kako bi se izvukli iz minusa ali džabe im taj posao. Dani na vlasti u gradu Beogradu su im odbrojani.
 
Vrh