Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 177 36,8%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 62 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,2%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 163 33,9%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 29 6,0%
  • Ne znam

    Glasovi: 20 4,2%

  • Ukupno glasača
    481
Došljak, sigurno nje sve legalno; ko zna koliko je kuća tu niklo od 1940. godine... a one nemaju papire.
 
"Izveštaji mađarskog lista „Délvidék“ o svakodnevnom životu u okupiranoj Srbiji 1942. godine.

(...)

Broj od 17.februara 1942.-„Uspostavljen saobraćaj na beogradskom savskom mostu.“
Iz Beograda javljaju:Službeno je objavljeno da je u ponedeljak uspostavljen automobilski saobraćaj na novosagrađenom beogradskom savskom mostu.Automobili preko mosta mogu da se kreću samo preko dana na sopstvenu odgovornost."


Napravili most za 10 mjeseci u toku rata
 
"Izveštaji mađarskog lista „Délvidék“ o svakodnevnom životu u okupiranoj Srbiji 1942. godine.

(...)

Broj od 17.februara 1942.-„Uspostavljen saobraćaj na beogradskom savskom mostu.“
Iz Beograda javljaju:Službeno je objavljeno da je u ponedeljak uspostavljen automobilski saobraćaj na novosagrađenom beogradskom savskom mostu.Automobili preko mosta mogu da se kreću samo preko dana na sopstvenu odgovornost."


Napravili most za 10 mjeseci u toku rata

Direktore, skrenuta mi je pažnja da treba da te ispravim :)

Most koji se tu spominje nije most sa ove teme, već se radi o još jednom pontonskom mostu za potrebe logora iz februara 1942, koji je išao"ukoso" preko Save.

Ovaj most, "Zarićev", "Stari savski", "Nemački" ili kako god ko želi da ga nazove, je pušten u upotrebu u junu 1942.
 
Od pre par dana :)
most.jpg



Evo jedna od jutros :)
po snegu.jpg
 
Polako se gasi jedan po jedan požar. Previše dugo su neki tinjali.
 
Kako to sad odjednom a vamo tender za nadzor ...mislim da nije obavešten...
 
Nije logično ni da ga ruše u junu a sad objavili tender za pgd i pzi demontaze i izgradnje novog.
 
Ne najbolje da ceka da se izgradi tunel pa onda kad saobracaj krene tuda da krene da radi most. Nebuloza.
Umesto ili da radi odmah most dok je jos manji saobracaj ili da radi paralelno oba. Samo da krene sa mostom.

Koji je Vesic bio car. :cry:
 
До дљањег значи.
Шта ће оне паре одвојене за мост у буџету, је л то иде кенткарту за пенале или ?
 
Sramota šta se radi. Mislim ja sam bio da se skloni i to ne poričem ali ovo mučenje i odlaganje. Izgleda da je neko potrošio lovu za demontažu na drugu stranu ili smotao u džep. Realno je da čim se skine ovaj most odmah krene izradnja novog tj. da je sve povezano a ako ta konstrukcija nije zatvorena onda bolje da ne diraju sad most. Ili to ili je neko uvideo da je to minus za njih u ovom trenutku. Most je ruina u sadašnjem stanju sa gledešta glavne namene. Može on bočno da izgleda lepo ali s ovim kraterima je užas. Nadam se samo da ne bude neki beogradski Morandi zbog čekanja al "švabo" je to radio nije "talijan".
 
Poslednja izmena:
Vrh