Није једнострано посматрање, већ реално, а ти као и обично падаш у ватру и чињенице које се косе са твојим мишљењем сматраш за за рукавицу у лице.
И понтон и овај мост су направљени за потребе немачке војске и окупационог апарата. Заборављаш на чињеницу да је становницима окупиране Србије и Београда било ограничено кретање, такође и снабдевање, где је окупатор имао приоритет, тако да је мало шта могло доћи из окупираних делова данашње АПВ.
У мотиве Зарића да спашава мост баш у тренутку док око њега лети киша метака и врши се форсирање моста под борбом од стране совјетских и снага НОВЈ не могу улазити јер ми нису познати, али ево исечка из чланка који говори о акцији Милованчева и Крстића: "Немци нису били у могућности да испробају постављени механизам и открију прекид довода струје. То је било пресудно да немачки минери у
критичном моменту не постигну успех и сруше мост".
http://www.nspm.rs/kuda-ide-srbija/ko-j ... odine.html
Мада лично верујем, да Зарић као неко ко је у претходном рату био припадник инж. јединица није био толико наиван да жртвује живот за нешто што се после рата могло брзо обновити, као што је у току рата чињено са старим железничким, а после и са њим и са панчевачким мостом (и то уз помоћ Руса), већ је одлично знао да уколико се непријатељ на другој страни утврди, совјетска армија и НОВЈ ће имати вишеструко веће губитке, него у самом гоњењу непријатељских снага. Уосталом о томе говоре и ранија и каснија ратна искуства.
А да су Немци били "готови", рат би се завршио у октобру 1944. а не у мају 1945.
Не бахће се Визентал центар и данас са младићима, већ са људима у озбиљним годинама, али њихова одговорност не застарева. Доста је злочинаца који су и овде окрвавили руке остало некажњено, не морамо им сада дочеке приређивати.
Припадници немачке националне мањине су готово стопроцентно узели учешћа у војним формацијама које су се "прославиле" ратним злочинима и геноцидом над Србима, Јеврејима, Ромима и другим антифашистички опредељеним грађанима окупиране Југославије, после рата део њих је стигла заслужена казна. Цивилно становништво је по споразуму наставило живот у Немачкој.