Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 185 36,3%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 65 12,8%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 5,9%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 166 32,6%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 40 7,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 23 4,5%

  • Ukupno glasača
    509
Zbog pracenja teme reba odvojiti u novu temu novi pobednicki most kako bi mogli pratiti desavanja za ovaj stari Zaricev

Svaki projekat da ima svoju temu :)
 
@Laki
Izvini, nisam te razumeo.
Iz tvog predhodnog odgovora zakljucujem da si tipovao na nesto poput ove fotomontaze Bendera Rodrigueza, sto je po mom skroz prihvatljivo resenje.
file.php
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459222#p459222:3g9gj5sf je napisao(la):
zexland » Pet Jun 16, 2017 3:34 pm[/url]":3g9gj5sf]3D vizuelni prikaz starog mosta na Adi Medjici :) :vops:

Svaka čast za trud. Ovde je Sava 50m šira nego na sadašnjoj lokaciji ovog mosta. Sigurno je da dodatni stubovi neće biti jeftini na tom mestu. Da li je ovo zaista potreban trošak? Šta se dobija ovim? Gde je realna potreba za mostom na baš ovoj lokaciji? Dalja urbanizacija Ade i nepotreban trošak novca samo da bi se očuvao privremeni okupatorski most baš u Beogradu?
 
Most je previse kratak za Savu kod Ade. Uz to ne ide najveci raspon tamo gde je vec zemlja (Ada Medjica). To je protiv bilo koje logike.

Pozicija kod nove kule mislim da je ok. Pogotovu ako ce se razvijati blok preko puta.
Kod Kalemegdana umesto gondole mi je ok.
I ok mi je mesto preko malog ratnog ostrva do velikog. Du ej Dunavac jako plitak pa je to ujedno ubedljivo najjeftinije resenje.
 
Sad kad gledam Zex-ova resenja, sve vise mi deluje nerealna opcija preseljenja mosta. Dal ga bace na Savu ili Dunav, zahteva previse stubova sto bi kostalo prilicno novca.
 
Ja lepo kazem da ga iskoristimo kao pesacku pasarelu u izmedju dve velike celine parkovske ili sumske. Lakse je te stubove izgraditi na suvom ;)
 
Igore, cemu korišćenje tako bitnog resursa kao sto je most da se premosti nešto na suvom za sta ne postoji potreba za premoscavanjem?
 
A sta mislite da se izmesti na suvo,totalno luda ideja al moze biti interesantno,prosiriti severni bulevar i od solitera na vrhu premostiti Dimitrija Tucovica i napraviti direktno ukljuchenje na bulevaru.Jednim udarcem rasteretiti i Ruzveltovu i okolne ulicice koje se strmo ukljucuju u Dimitrija tucovica de svake godine gine par ljudi.
 
Mislio sam primera radi na povezivanje Usce parka i prostora buduce filharmonije koji je trenutno odsecen velikim bulevarom. Most bi na taj nacin bio prakticno i kao neka zelena instalacija u prostoru i funkcija bi se ostvarila. Razmisljam u domenu ekomomicnijeg resenja kada su stubovi u pitanju.

Sto se kaze razmisljajte "out of the box" nije reka jedina prepreka u gradu :)
 
Otvorih plan grada i gledam,nizvodno savom nikako,uzvodno isto tesko jer ko sto rekose ovi iz cipa broj stubova umanjuje plovnost save tako da Sava odpada,jedina realna opcija je da zameni pontonac na ratnom za sta ima potreba cim je tu i postavljan.Opcija na suvom a da se opet uklopi i vizuelno i istorijski i da bude neka korist od toga,a de se ne marginalizuje bas na neku periferiju grada vec da ostane u reonu turistickih relacija,ili cak devijantnom pozicijom postavi u okvire atrakcije grada.ocekujem banalne i zanimljive ideje u skorije na ovoj temi:)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459240#p459240:avvoaom7 je napisao(la):
Igor » 16 Jun 2017 03:43 pm[/url]":avvoaom7]Ja lepo kazem da ga iskoristimo kao pesacku pasarelu u izmedju dve velike celine parkovske ili sumske. Lakse je te stubove izgraditi na suvom ;)

Meni je palo na pamet da se kao pasarela mozda iskoristi za trenutno povezivanje dve obale Luke Beograd ? Onda bi nestao prekid pesacko biciklisticke staze Dorcol - Ada Huja...

Bas ovde :)

https://www.google.rs/maps/@44.8266345, ... !1e3?hl=en

@ Galeks - Ovo je jedinstvena prilika da ljudi sa NBGD dobiju napokon pesacku vezu sa Cukaricom...ne moze jeftino...mora da se ulozi, ali bi ta veza bila 5x korisnija nego da se pravi nekakva gondola tu...zamislite samo mogucnost prosirenja i spajanja biciklistickih staza na vezi Ada - Blok 70 i ostali blokovi. Jako puno ljudi ne bi vise ni koristilo prevoz da dodje do Ade...ono jeste da bi camdzije nadrljale...ali ne bi ih niko ukidao :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459269#p459269:3kpymp95 je napisao(la):
sizif » 16 Jun 2017 04:26 pm[/url]":3kpymp95]А Делиградска-Малешко брдо?
To je i meni palo na pamet, samo cini mi se da je u planu predvidjeno da tu nadvoznjak ima 4 trake... Ako me secanje dobro sluzi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=459264#p459264:2y51tvq2 je napisao(la):
zexland » 16 Jun 2017 04:16 pm[/url]":2y51tvq2]
@ Galeks - Ovo je jedinstvena prilika da ljudi sa NBGD dobiju napokon pesacku vezu sa Cukaricom...ne moze jeftino...mora da se ulozi, ali bi ta veza bila 5x korisnija nego da se pravi nekakva gondola tu...zamislite samo mogucnost prosirenja i spajanja biciklistickih staza na vezi Ada - Blok 70 i ostali blokovi. Jako puno ljudi ne bi vise ni koristilo prevoz da dodje do Ade...ono jeste da bi camdzije nadrljale...ali ne bi ih niko ukidao :)

Ma Zex, razumem te, ideja jeste smislena. Cak bi i u ekonomskom smislu taj deo Ade zivnuo, sto sada nije toliki slucaj. Vise bi se tu problema resilo tim potezom. Mozda ako mozes da napravis varijantu gde je lucni most izmedju Ade Ciganlije i Ade Medjice, a na delu izmedju NBG i Ade medjice, most poput Brankovog, samo sa manjim rasponom. (da ima sto manje stubova u vodi)...
 
@Zexland

Lucni raspon treba da je na mjestu gdje je najvece rastojanje izmedju stubova, odnosno na mjestu plovnog puta a to je dio Save izmedju NBG i Medjice. Za dio izmedju Medjice i Ade moze biti i obicni gredni most postavljen nisko jer taj dio nije plovni put. To je jedino sto u tvom modelu "bode oci". Inace, pohvala za trud!
 
Ako bi most isao do Velikog Ratnog mogu da se pobodu metalni shipovi, pa na njih da se postavi direktno most. To je jeftino resenje, nema betonskog fundiranja u reci.
 
Izvor: Beobuild.rs

Novi most na mestu Starog savskog

Izborom pobednika na konkursu, juče je obelodanjeno kako će izgledati novi savski most, na mestu današnjeg tramvajskog. Urbaništičko-arhitektonski konkurs podrazumevao je rekonstrukciju mosta prema parametrima uvećanog kapaciteta, moderne estetike i bolje funkcionalnosti. Za pobednika ovog konkursa izabrano je rešenje saobraćajnog instituta CIP, a predlog je izradio inženjerski tim koji su činili Slobodan Jaćović, Dejan Srejić, Dejan Bošković i Irena Ilić. Jedan od zadataka konkursa bio je i da odredi sudbinu postojećeg mosta, pa je učesnicima konkursa ostavljena mogućnost da staru konstrukciju uklope u novi most ili da predlože potpuno novi dizajn. U tom smislu, pobedničko rešenje je elegantan kompromis koji je uspeo da očuva prepoznatljivu lučnu formu starog mosta, ali da ipak ponudi jednu savremenu estetiku za ovu važnu lokaciju.

Novi most biće potpuno moderna konstrukcija značajno uvećanog kapaciteta, koja će samo oblikom asocirati na stari. Statički sistem novog mosta će biti dvostruki čelični luk sa zategom, pri čemu se zatega pruža kontinualno celom dužinom mosta. Ukupna dužina mosta je 420m, sa pet raspona (54m+73m+166m+73m+54m) i ukupnom širinom od 37.2m. Glavni raspon premošćuje zahtevanu širinu međunarodnog plovnog puta od 150m, a formiran je sa dva čelična luka raspona 166m. Nagnuti jedan ka drugom, pod uglom od 10° u odnosu na vertikalu i sa različitim visinama, novi lukovi kroz asimetriju postižu prepoznatljivost i atraktivnost. Manji luk je visine 41m, dok je visina većeg luka 47m. Na mostu će biti 24 nosača za kablove, 12 na svakom luku koji će biti zrakasto raspoređeni pridržavajući zategu na svakih 9.0m.

Vise informacija o novom mostu mozete pogledati u vesti na prvoj strani sajta ili na linku http://beobuild.rs/novi-most-na-mestu-s ... p2715.html
 
Novi most jedva da izviruje iz ove teme od usijanja oko nove pozicije starog mosta...
al normalno je jer ovo i nije njegova tema nego baš starog Savskog Mosta Milana Zarica
a on ,,novajlija,, nek se ,,izbori,, za svoju temu i mesto pod Bgsuncem :lol:

Iz Blica ... :D :kk: :D
Forumaši "Beobuilda", zaljubljenici u Beograd, građevinu i arhitekturu, u najvećem broju su za opciju....

Zrelo je da se na ,,vrhu,, teme postavi i anketa za glasanje novih pozicija
da ne bi bilo - ko više piskara - ,,dalje,, se čuje

Ajd nek padne još po neki Bg predlog pa da glasamo (da to ne bi morao Blic umesto nas)
:sesir:
 
Odlicna ideja boco, Igore organizuj anketu na vrhu strane. Neka jedna od opcija bude i "poklon drugoj opstini u Srbiji u skladu sa potrebama" ili tako nesto :)
 
Vrh