Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 185 36,3%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 65 12,8%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 5,9%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 166 32,6%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 40 7,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 23 4,5%

  • Ukupno glasača
    509
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456974#p456974:3pxhhevt je napisao(la):
boca-ica » 09 Jun 2017 02:34 am[/url]":3pxhhevt]Ajd onda da u restoranima zabranimo nozeve i viljuske mi smo divljaci pa cemo se medjusobno poubijati a moze doci i do Bgkanibalizma. :lool:

Kakve nas vidite mogu samo da ocekujem i predlog da nam provuku kosku kroz nos pa da budemo bas kako nas i prikazuju :(

Ama vecina nas je normalna i nema potrebe nam uskracivati Zaricev most zbog toga sto ce tamo neki pojedinci pokusati da grade na divljaka za takve postoji zakon i apsana
a za svu normalnu vecinu sledi civilizaciski i urbani napredak Bgda. :)
Da li si svestan da se upravo u ovom trenutku bukvalno PRODAJE deo Dunavske obale KOJI JE NAJBLIŽI LIDU? Zemljište sa možda najboljim položajem u gradu, preko puta peščane plaže, budućeg centra za vodene sportove i buduće prirodne oaze, sasvim bukvalno basnoslovne vrednosti? Zemljište koje će zauvek ONEMOGUĆITI pravljenje donjeg nivoa obaloutvrde i spajanje Zemunskog sa Novobeogradskim kejom? Da se na čuvenom Zemunskom keju planira PRIVATNA ZGRADA SA PRIVATNOM OBALOM koja će zakloniti pogled na reku i šetalište koje ide IZA nje? Ili legalizacija susednog nelegalnog "sportskog centra" koji se sastoji od privatne kafane i ogromnog ZATVORENOG BALONA na obali reke? Koliko novina piše o tome? Ko se angažovao da spreči OČIGLEDNU KORUPCIJU neverovatnih razmera? Koje institucije i koji pojedinci? Ko je pisao novinarima? Kakav crni zakon i zakonitost. Kako možeš da napišeš ovako nešto?
 
Dobro sta zelis da sutra kada vidiim mog mesara da mu kazem da mi odabere jednu manju kosku koju treba da provucem kroz nos zbog Zaricevog mosta


:vops:
 
Nije potrebno i ne želim ništa slično. Rekao sam samo to da sada već treba razmišljati obrnuto: "nepravilnosti" nisu izuzetak neko pravilo. Zakonitost je postala prazan ritual koji samo formalizuje želje male klase povlaštenih, a ne racionalne principe opšteg dobra. Za razliku od ono malo "pravih" hejtera (dakle ne računam gomile običnih kritičara kojima su PR odredi za kontrolu javnosti samo nakačili titulu hejtera) ne mislim da postoji bilo kakav ozbiljan problem sa našim narodom niti sam ja to ikada rekao. Jedini problem postoji sa našom "elitom", a ovo gore je precizan opis trenutne situacije. Inače pravimo ozbiljne greške u razumevanju onoga što nam se dešava. Nije tu (urbanizam, arhitektura, upravljanje gradom ... ) više primarna lična nekompetentnost, egoizam pojedinaca u struci ili prosto greške u odlukama, dakle nešto što procedure, zakonitost i "sistem" mogu ispraviti, izvor problema je nažalost baš taj sistem. Dakle jedan već čvrsto uobličen skup političkih koncepata i odnosa koji vrlo uspešno radi tačno ono što i želi da radi.
 
Eh preljut si a zaboravljas da Sodomu nehtede spaliti sve dok i njoj bude makar jedan pravednik...
Tako i ovde dokle god ima ljudi ma kollo malo. koj postuju zakon u njega se moramo uzdati da ce ocuvati VRO a sam Zaricev most do Lida. tako dobija jos vazniju dimenziju a to je da u Bgdu ipak zive pravednici a ne samo razbojnici ....
:)
 
Nejaka pleća nekolicine pravednika koji se ovde mogu naći su još uvek isuviše slaba za iskušenja koje bi stvorila laka dostupnost tolike "građevinske površine". Nikakav zakon ti tu ne može pomoći, pošto zakoni uvek JESU samo izraz kompomisa raznih interesnih grupa. Ako je javnost slaba, to onda znači samo ovo: izraz interesa isključivo najmoćnijih.
 
Sutra oko podneva predstavljaju pobedničko rešenje mosta, pa ćemo da vidimo da li je nešto novo ili je ono što se već mesecima "tiho" provlači po medijima i internetu.
 
Da se ja pitam, voleo bih da vidim novi lucni most, bez stubova u vodi, vec da ide od obale do obale. Tipa nesto slicno Vozd-ovom primeru samo nesto malo vece. :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458639#p458639:8argxe2x je napisao(la):
Galeks » Sre Jun 14, 2017 3:41 pm[/url]":8argxe2x]Da se ja pitam, voleo bih da vidim novi lucni most, bez stubova u vodi, vec da ide od obale do obale. Tipa nesto slicno Vozd-ovom primeru samo nesto malo vece. :)

Zašto veće kad je Dunav i u Bratislavi širi od Save?
 
Вероватно је мислио на већи распон самог лука..
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458634#p458634:x81cnzkt je napisao(la):
Вожд » Sre Jun 14, 2017 11:15 pm[/url]":x81cnzkt]
Most Apollo, Братислава.
file.php

DA odlican!
 
U Blicu na kraju članka piše:

"Novi most preko Save biće praktično deo projekta Beograd na vodi."

Ako je ovo formalna potvrda priče da je ovaj most u okviru granica unutrašnje regulacije saobraćaja u BnV, onda je izvesno da će ga platiti investitor BnV.
 
Meni je resenje odlicno. Vrlo blizu onome cemu sam se nadao.
 
Ono sto se iz rendera vidi je da se jedan od stubova u vodi rusi. Meni se resenje dopada vise nego ono u dva nivoa.
Mislim da je spomenuto povezivanje Ratnog ostrva mostom sa ostatkom grada greska. To ostrvo treba da ostane sto netaknutije.
I opet kroz text provejava odsustvo strategije. Stari most ce biti ili srusen ili izmesten... nema rokova itd
 
Vala bas, dobro smo i prosli.

Jedina zamerka mi je na velicinu Luka, malo nizi lukovi bi se elegantnije uklopili u sliku grada.

Moj predlog je bio da stave stari most kod Kalemegdana, ali moze i preko Malog ratnog ostrva do Velikog ratnog ostrva. Tako bi se Veliko ratno ostrvo konacno aktiviralo u ukupnoj ponudi Beograda, tj sluzio bi kao prirodni rezervat koji se moze obici peske ili biciklom ali bez komercijalnih sadrzaja.....nema sladoleda, trange frange i sve ostalo.....
 
A iz resenja se moze videti da se konkurencija za dobijanje konkursa u Srbiji povecava, resenja su sve bolja. To se krece u tom pravcu zato sto pobednik dobija i posao projektovanja koji je bolje placen nego kad sve ide preko ekonomske ponude.

Na uslove trziste reaguje i salje sve kreativnija resenja, da bi na osnovu toga dobili bolje pare. Vrlo jednostavan i pametan princip sa kojim svi dobijaju.
 
Vrh