Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 185 36,3%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 65 12,8%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 5,9%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 166 32,6%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 40 7,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 23 4,5%

  • Ukupno glasača
    509
Kako izgleda istovreneno ce graditi i ovaj i onaj za Bgd na vodi nase je samo da izguramo da nam ovaj stari ne nakaleme na novi ili da ode iz Bgda . vec kao treci iskoristi se da se postavi umesto pontonskog do Lida za koim postoji velika potreba.
 
Како ствари стоје по средини СА ће моћи само тунел испод Саве..
 
Tunel - što da ne? Zanimljiva ideja. Bitno je i drugo, ali je najbitnije da ima jos jedan prelaz sa jedne strane na drugu - manje je bitno da li u vidu mosta ili tunela ispod reke...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456164#p456164:101qcf5z je napisao(la):
boca-ica » Mon Jun 05, 2017 6:32 pm[/url]":101qcf5z]Kako izgleda istovreneno ce graditi i ovaj i onaj za Bgd na vodi nase je samo da izguramo da nam ovaj stari ne nakaleme na novi ili da ode iz Bgda . vec kao treci iskoristi se da se postavi umesto pontonskog do Lida za koim postoji velika potreba.

Meni se Boco svidja tvoja ideja prebacivanja mosta iako mislim da je bolje da ostane na trenutnoj lokaciji. Samo, u slucaju prebacivanja na drugu lokaciju, ja bih bio prije za to da se most postavi izmedju Ade i NBG na mjestu gdje je Jovin planirao most i da se tako dobije pjesacko-tramvajska veza NBG-Ada-Banovo Brdo, umjesto trenutne skalamerije na novom mostu Ada.
 
Moze da se poveze ada i nbg ali da bude pjesacko biciklisticki i za hitne intervencije nikao tramvaj
 
Ada da ima 2 mosta a Lido -VRO nula da nije malo sebicno :(
 
Довољан је понтон. И војска да вежба, и приступ да буде ограничен. Није нам потребна нова Ада на ВРО.
 
@ Direktor,

zasto nisi za tramvaj preko Ade? Tramvaj je najpogodnije prevozno sredstvo javnog prevoza za podrucje kao sto je Ada. A postojanje tramvajskog stajalista na Adi bi znacilo mnogo za sve posjetioce Ade. Ne moramo sav saobracaj svoditi na automobile i trositi prostor za izgradnju parkiralista. Adi, kao zelenoj sredini, tramvaj je pun pogodak. A i sama tramvajska trasa po Jovinovom pravcu ima vise smisla od planiranog rolerkostera.

@Boca,

VRO jos nije urbanizovano na nacin kako je Ada i mozda bi bilo dobro da tako ostane. Istovremeno ni svi kapaciteti Ade nisu do kraja iskoristeni a Jovinov most bi mogao mnogo znaciti da Adi lakse pristupe pjesaci i biciklisti, izletnici i rekreativci, kako sa NBG tako i sa BB.
 
Rio trebalo je na vec postojecem mostu napraviti stanicu na sred i da se silazi na adu ali nisu .
Most koji je trebao da ide po sred ade nece biti gradjen ako bude neki gradjen bice na suprotnom kraju ade
Zarica kao sto sam rekao mogu da stave ako je ozvodljvo da poveze adu i blok 44 recimo
 
Ti si direktore vjerovatno u pravu sa svojim predvidjanjima ali ja u neku ruku iznosim i kritiku saobracajnih rjesenja a i ideje kako da se stvari poprave. Mislim da nije ksano da se jovinova saobracajnica preko prevlake realizuje u buducnosti a cak sam i za to da se napusti projekat tramvaja duz UMP-a i preusmjeri na jovinov pravac. Ipak je UMP automobilska saobracajnica.
 
Rio
dabome da VRM nije urbanizovano i treba tako da ostane mada vec ima sijaset sojenica duž ostrva
al zato Lido moze daleko lepše da se sredi i malčice proširi
Ada je odavno OF zbog preposecenosti :( i ne moze se meriti sa lepotom Lida :D

Lepota Lida ostaje van sezone (9 mes) totalno otseceno od Bgda
nit moze da se omirše nit uziva u nj. tokom svih god. doba..... jednostavno bez mosta uskraceno je Beogradjanima :(

Ako si pratio predhodne postove pored navedenog
Bgd bi tako dobio i najvecu recnu marinu (u centru Bgda) a van glavnog plovnog puta
do koje bi pristup bio stepenicama sa svakog stuba mosta .... ne samo za plovila
nego cak i za prave savremene plovece kuce (ko u Holadiji) umesto onih (sam svoj majstor) splavova
Retko koj grad takav mini grad na vodi moze sebi da priušti ......

a za to , nam treba... upravo stari mali Savski most - Most Miladina Zarica
koj bi i po starini, dimenzijama, uklopljivosti sa ambijntom, itd..... čučnuo ko ,,guza na nošu,, :p


:sesir:
 
Veliko Ratno ostrvo se NIKAKO ne sme povezivati automobilskim mostom sa kopnom. Ono je izuzetna vrednost i velika buduća prednost za Beograd, i to vrednost u svetskim okvirima. A takvih stvari nemamo puno. Ili ni jednu drugu. Jedino što ga je spasilo do sada su čudne istorijske okolnosti (formalna, međunarodna zabrana gradnje i podela po sredini između Austrije i Turske) i pre svega to što nema mosta. Ako se on napravi, pritisci da se na ostrvu gradi, da se direktno komercijalno eksploatiše će biti tako snažni i tako nemilosrdni, da nema baš nikakvih izgleda da se u pogodnom političkom trenutku ostrvo ne upropasti nečijim omiljenim projektom. Dakle premeštanje Zarićevog mosta na Ratno ostrvo je poslednje što bi trebali raditi, čak i kad ne bi postojala činjenica da je i po svim drugim kriterijumima daleko najjeftinije i najbolje da ostane tu gde je. Ono što je moguće je pravljenje pešačkog mosta (mada će i to stvoriti pritiske da se ostrvo nekako eksploatiše, ali to je već druga priča). Dakle most, ali takav po kome mogu da prođu SAMO pešaci i (možda) oni najmanji automobili za snabdevanje ili hitne intervencije. Nešto ovakvo

ax154-2361-9jpg-8eba9225699b5b19.jpg


fixedw_large_4x.jpg
 
Naravno do Lida preko Zaricevog
samo pesaci i biciklisti :)
ali Zaricecivim mostom. poveememo mogu po potrebi da prodju i teza vozila za odrzavamje a i za hitne intervencije a to bez njega nije moguce
zato nam je i neophodan :sesir:
 
Koje hitne intervencije?
Cak i izgradnjom viseceg pesackog mosta, VRO vise nikada ne bi bilo isto, tako da sam neodlucan i po tom pitanju, al 'klasican most' bi vrlo brzo doveo do nekog novog slucaja "savski nasip" (videti u odgovarajucoj temi)...
Ne boco, bojim se cak da je sa nasom danasnjom svescu bolje da tu nemamo nikakav most...
Pa nek ova danasnja deca za 20-30godina odluce treba li im ili ne.
Ne moramo mi bas sve da 'preobrazimo' ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456829#p456829:1148akp4 je napisao(la):
laki72 » 08 Jun 2017 12:32[/url]":1148akp4]Koje hitne intervencije?
Na primer hitna pomoč ako na Lidu nekog strefi herc-klafn
a tu su minuti bitni :sesir:
 
A da napravimo jedan gliser i opremimo kao kola hitne pomoci recimo
 
Ako se napravi most ka VRO vojska više neće imati tu jednu godišnju vežbu postvljanja pontonskog mosta....
 
...neće imati tu jednu godišnju vežbu...

Nista novo
pre par godina ni nisu ga ,,razapeli,, bila neka prica da kao nisu dobili para koliko su tražili
te do Lida narod išo samo ,,vodenim ko taksijima,,

Ne bih ja to da se ikada ponovi da gradjani zavise od vojničke volje ....
a koje i onako narod i placa a da nas jopet Zj. ko onda ...

Lepo Zaricev most do Lida sa strogom zabranom izgradnje objekata van odredjenog dela kupališta ,
kako bi se očuvao kao i sada onaj drugi deo VROa :)
a za čamce splavove i plovece kuce bice posered Dunavskog rukavca uz stubove marina sa vezovima
te ce sva ta potencijalna urbanizacija ostati na toj giga marini, a ne na VROu

:sesir:
 
Никакав мост до ВРО. Ја бих и Лидо плажу укинуо јер она само проузрокује да се тамо оставља смеће ...
 
Prvo treba da se mentalno preorjentišete na razmišljenje da su u ovoj fazi našeg takozvanog "razvoja" i zakoni i moral potpuno beznačajni. Jedina stvarna ograničenja su da li je nešto skupo, pa nema para, ili je izrazito štetno na način koji je vidljiv i neobrazovanom sloju naroda. Pa ako se TAKVO štetočinstvo ne može odraditi brzo, već ima izgleda će potrajati, onda to može biti politički nezgodno. Znači. može ako je gotovo na blic, a nemože ako će nešto što i glupi vide da ne valja duže potrajati, pa brzi "svršen čin" nije moguć. I to je sav naš zakon u ovom svetlom trenutku naše istorije.

Dakle, to što će neko nešto zabraniti na Ratnom ostrvu, to možete odmah okačiti mačku o rep. Ne sme se praviti most. To je jedina realna i raspoloživa mogućnost.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=456910#p456910:3nb942b3 je napisao(la):
stf » 08 Jun 2017, 21:50[/url]":3nb942b3]Никакав мост до ВРО. Ја бих и Лидо плажу укинуо јер она само проузрокује да се тамо оставља смеће ...

Ne diraj, mi Zemunci znamo šta je doći biciklom do keja, pregurati ga preko, skočiti u Dunav, uživati u pokretnim prirodnim lepotama na Lidu, igrati odbojku na pesku Lida, opet skočiti u Dunav, pa uživati u zalasku sunca iza Gardoša, pojesti riblju čorbu na Starom šlepu, popiti pivo ispred radnje i na spavanje :vops:
 
Ajd onda da u restoranima zabranimo nozeve i viljuske mi smo divljaci pa cemo se medjusobno poubijati a moze doci i do Bgkanibalizma. :lool:

Kakve nas vidite mogu samo da ocekujem i predlog da nam provuku kosku kroz nos pa da budemo bas kako nas i prikazuju :(

Ama vecina nas je normalna i nema potrebe nam uskracivati Zaricev most zbog toga sto ce tamo neki pojedinci pokusati da grade na divljaka za takve postoji zakon i apsana
a za svu normalnu vecinu sledi civilizaciski i urbani napredak Bgda. :)
 
@ Kokos

Без бриге, мој став је искарикиран. Фактички прашуму и од човека независтан екосистем у срцу града ипак нема свака метропола на свету. Никако не треба дозволити макар могућност да полусвесна гамад са Савског насипа добије могућност да понови онај себични и бесвесни ужас.

Понтонац да, лидо као плажа да, али ништа више од тога.
 
Potpuno se slažem sa tim. Samo mi je bilo zgodno, da se prisetim kako izgleda leto u Zemunu :)
 
Vrh