Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 185 36,3%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 65 12,8%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 5,9%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 166 32,6%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 40 7,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 23 4,5%

  • Ukupno glasača
    509
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458914#p458914:19ym3rdk je napisao(la):
Дошљак » 15 Јун 2017, 20:55[/url]":19ym3rdk]А да се Зарићев мост лепо донира неком месту којем је потребан мост? :)

врло вероватно. свакако неће ићи у старо гвожђе, већ ће се на неком другом месту поставити. сад, да ли у БГ-у или у неком другом месту, видећемо
 
Slazem se, samo gde sa njim?
 
Razmisljam da most mozda bude na suvom kao neka zelena pasarela posto je i most vec zelen.
 
Ostaviti pored da odnesu sakupljači sekundardnih sirovina. Šalu na stranu, vratiti Nemcima i zahvaliti im se. Šta će ikome okupatorski most? Kakve se mi to istorije ponosimo ako želimo da ga zadržimo bilo gde po svaku cenu? Možda nekog most zaista asocira na podvig Miladina Zarića, ali mene na prvom mestu asocira na činjenicu da su nam Nemci srušili sve druge mostove i da mi nismo bili sposobni da preko 70 godina napravimo nešto svoje na tom mestu.
 
NIkolas,
Mostove je srusila vojska Jugoslavije kako bi usporila prodor nemackih trupa u Beograd.
 
A ovaj su hteli Nemci da sruše pa je Miladin sprečio, tako beše ide legenda? Kakve veze ima, taj most nije spomenik koji smo mi napravili, već je simbol okupacije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458968#p458968:14dbq8s1 je napisao(la):
nikolas27 » Čet Jun 15, 2017 11:16 pm[/url]":14dbq8s1]ali mene na prvom mestu asocira na činjenicu da su nam Nemci srušili sve druge mostove i da mi nismo bili sposobni da preko 70 godina napravimo nešto svoje na tom mestu.
Dobro je, znači nisam jedini.

Ne znam kako se ljudi toliko vezuju za jedan objekat koji je građen kao privremen, i koji ni po arhitekturi nije bog zna šta. Evo danas kad sam pričao sa jednom osobom o tome da će da ga zamene novim, odma krene bešnjenje i priča o istoriji.

To je most pobogu. Privremeni, metalni, uzak i drndav. Odslužio je odlično ali došlo je vreme da se menja. I to je to. Ciklus života. Ili kako god to nazvali.

Ako neko već želi da se sačuva, najbolje bi bilo da se premesti u neko drugo mesto koje vapi za mostom. A fala bogu pa je takvih mesta po Srbiji kolko oćeš. Ili u krajnjem slučaju, ako baš mora, eto nek se nakenteri na VRO, pošto vidim da je to sad najnovija ideja koja se širi.
 
Toliki most na VRO samo zove na urbanizaciju istog. Ako je neprihvatljivo da ga vraćamo Nemcima, onda ga istopiti i dati materijal umetnicima da prave spomenike širom Srbije.
 
Dodao bi na spisak i pola Zemuna i deo Kalemegdanskih zidina koje su izgradili Austrugari.
 
Borba za očuvanje (zadrzavanje u Bgdu ) starog Savskog mosta Miladina Zarica
bice teška i iscrpljujuca ....
al ako uspe ..... ta borba postace ce još jedna legenda Bgda :gobb:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458981#p458981:2p46w2sq je napisao(la):
astrodule » Čet Jun 15, 2017 11:32 pm[/url]":2p46w2sq]Da ukinemo i kružni tok na Slaviji koji nam je okupator napravio?

A zaaaato je tamo asfalt takav... Nisam znao da je star 75 godina. Šta ti je Švabo, samo se malo uvilo, ali i dalje može da se koristi :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458984#p458984:1335acek je napisao(la):
spatiotecte » Čet Jun 15, 2017 11:33 pm[/url]":1335acek]Dodao bi na spisak i pola Zemuna i deo Kalemegdanskih zidina koje su izgradili Austrugari.

I par stotina džamija... Au ček, to smo ipak srušili... A ti Austrougari kad su pravili Zemun, oni su ga prethodno osvojili od neke srpske države?

Elem, razumem vaše argumente, ali koja je razlika između npr Turaka i Nemaca/Austrougara? Jedni su kul, a drugi nisu? Mene lično vređa taj most, isto kao što su naše pretke vređale npr. džamije.
 
Cek nismo se razumeli, ako treba da se zameni ovaj stari most novim, sto bi ga bacili u staro gvozdje, to je vredan resurs, nemamo mi 50 mostova pa da se igramo.
Moze da se postavi na nekom drugom mestu u Beogradu
 
Takodje mislim da bacanje ne dolazi u obzir pogotovo posle toliko godina u upotrebi da sada kao nalazimo razloge ciji je most kako bi ga isekli. Ukoliko moze da nadje drugu namenu odlicno ukoliko ne onda da se proda u staro gvozdje.
 
Kakve veze imaju Slavija koja bi ionako jednog dana prerasla u kružni tok, i koja treba da ostane takva... sa mostom koji je odlužio svoje i koji pritom nema nikakvu arhitektonsku vrednost?

Što se tiče odavanja pošte Miladinu Zariću, znate, ima nešto što se zove spomenik. Podigne se na ili pored mesta koje se vezuje za dotičnu ličnost, stoji, i govori prolaznicima ko je za šta zaslužan i zbog čega su mu građani zahvalni. A ima i opcija da se novi most ili ulica zovu po toj dotičnoj osobi. I eto to je to. Ideš napred i razvijaš grad za novo vreme a istovremeno odaš poštovanje zaslužnoj osobi i skreneš ljudima pažnju na to.


Inače, moram da se ogradim - mene most ne vređa i nemam ništa protiv njega. Ali mi ne pada na pamet da se veštački, prisiljeno vezujem za njega. Štaviše, može se reći da me iritira to da se ovde od nečeg tako privremenog i običnog pravi komad istorije. Dakle nije mi problem ko ga je pravio niti me to ''peče'' ali mi je neverovatno da se od takvog mosta pravi neki komad istorije.

Moze da se postavi na nekom drugom mestu u Beogradu
Gde drugde kad je upravo jedan od glavnih razloga što se izmešta to što ima previše stubova. A u Beogradu su na gotovo svim mestima i Sava i Dunav em širi nego kod BnV em redovno prolaze brodovi sa svih strana.
 
cekajte ljudi gde ce tramvaji od naredne godine to je kljucno pitanje

most je bombonica sa sve asimetricnim lukovima
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=458995#p458995:3c2xnydx je napisao(la):
Bender Rodriguez » 15 Jun 2017 10:47 pm[/url]":3c2xnydx]
Gde drugde kad je upravo jedan od glavnih razloga što se izmešta to što ima previše stubova. A u Beogradu su na gotovo svim mestima i Sava i Dunav em širi nego kod BnV em redovno prolaze brodovi sa svih strana.

To nikad nije bio pravi razlog, broj stubova nikad nije ugrozavao plovidbu. Pogledaj mostove svih evropski metropola na rekama pa ce ti biti jasno.
Most samo im ogranicene kapacitete zbog 1+1, to je jedini razlog zasto se on zamenjuje.
 
Na stranu mediji i glasine, zar nije upravo nekoliko članova s ovog foruma reklo da je jedan od razloga i raspored stubova?
 
Most je bio na Tisi, ako je potrebno tamo neka ga vrate, na mesto daleko od naselja, da ga niko ne vidi i ne čuje. Buka sa onog mosta nije za naseljeno mesto.

Broj stubova i dužina mosta znače dosta, tu je reka zaista najuža. Ako već hoćete da štedite čuvanjem ove skalamerije, onda ga treba staviti na još užu reku. U suprotnom se radi "upgrade" nečega što je privremeno i što ima negativnu istorijsku konotaciju. Besmisleno.

Ja sigurno ne propuštam svaku priliku da "hejtujem" Nemce, ali daleko da sam jedini koga prisustvo tog mosta vređa. Činjenica je i da mnogi Beograđani ni ne znaju odakle on tu.
 
Ok, recimo onda da to nije tačno. I dobro, i šta kad se proširi ova postojeća konstrukcija? Na šta će to da liči? Na babu koju je neko pokušao da pretvori u devojku i još joj nabacao 4 nove vreće na leđa.
 
Ево Бачком Моноштору нпр. фали мост, а сигуран сам да има још места са сличним проблемом у Србији. Иако разумем жељу многих форумаша да се за стално премости рукавац Дунава и споје Земун и ВРО, ипак мислим да је мештанима Бачког Моноштора мост потребнији за свакодневне потребе него излетницима и викендашима на ВРО.

http://www.rtv.rs/sr_lat/vojvodina/somb ... 10283.html
 
Vrh