Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 186 35,8%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 67 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 5,8%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 171 32,9%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 41 7,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 24 4,6%

  • Ukupno glasača
    519
Ne mora da znači da je mislio bukvalno 2 kilometra kad je rekao to. Videćemo u narednom periodu šta su geniji smislili. Možda je mislio na Ade. Nadam se i ja da neće dirati VRO. A znam da bi voleli da ga nafiluju precenjenim stanovima.

tenor.gif
 
- Сачуваћемо овај мост који је изграђен за време нациста, али ћемо га пребацити на неких 2 километара даље. Направићемо други мост ту. Отворићемо железнички мост ускоро као пешачки - рекао је Вучић.

Hoćemo li i Slaviju da srušimo jer su je nacisti pretvorili u kružni tok? Vidim sad da su nam oni rešili i problem otpadnih voda. Hajde da i kolektor izmestimo.

Током 1942. године у периоду немачке окупације изграђен је кружни ток на Славији и регулисан одвод отпадних вода до реке Саве, где се и сада излива колектор
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: wk_
Ја га зовем Миладинов мост већ годинама, и код људи око мене се то такође одомаћило.
 
Hoćemo li i Slaviju da srušimo jer su je nacisti pretvorili u kružni tok? Vidim sad da su nam oni rešili i problem otpadnih voda. Hajde da i kolektor izmestimo.
To potenciranje da su ga izgradili Nacisti je takođe spin, oni su ga prebacili sa drugog mesta tu gde jeste. Nacisti jesu napravili stubove, one iste koje ne planiraju da zamene.
 
Изградили су га, уз помоћ (робовски рад) логораша.
Конструкцију је испоручила пред рат фирма из Дортмунда.
Али то нема никакве везе ни са чим.
 
Hoćemo li i Slaviju da srušimo jer su je nacisti pretvorili u kružni tok? Vidim sad da su nam oni rešili i problem otpadnih voda. Hajde da i kolektor izmestimo.

Мост не треба мењати зато што је постављен ту током окупације, већ да би се раздвојио шински саобраћај од друмског.
 
Možda nije lupanje, vec dobro rešenj...stari most stari Topčider
Hmmm, da vidimo i dr.

Sihrononizovanim baržama iz 2-3 dela do ,,Careve mehane,, gde je bila tranvajska okretnica a mesto je dobro kao manji saob. terminal u dva nivoa za pravce te četvrtine grada.
Ujedno velika pomoc mostu na Adi u raznim situacijama i otvaranje novog NBgd pravca.

Time se za jedan stepenik približavamo i izgradnji tunela od Topčidera ka Kliničkom centru kako bi se rasteretio bulevar uz sajam i umanjio vec sada ne izdrživ pritisak na Gazelinoj petlji.
Hmmm nije to loše 👍
 
Poslednja izmena:
Time se za jedan stepenik približavamo i izgradnji tunela od Topčidera ka Kliničkom centru kako bi se rasteretio bulevar uz sajam i umanjio vec sada ne izdrživ pritisak na Gazelinoj petlji.
Hmmm nije to loše 👍
Mož' mi da se približavamo kol'ko 'oćemo, za čelnike grada to je udaljeno nekoliko svetlosnih godina. Vi'š da će "tunel" koji spaja dva bulevara na NBGD-u da kopaju preko godinu dana.
 
Vrh