Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 187 35,9%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 67 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 5,8%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 171 32,8%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 42 8,1%
  • Ne znam

    Glasovi: 24 4,6%

  • Ukupno glasača
    521
"Како је појаснио, Стари савски мост биће затворен почетком новембра за железнички саобраћај када ће кренути радови на њему

 
Bio sam neki dan na krstarenju Savom, i baš sam zagledao mostove sa donje strane. Stari Savski nema bukvalno ni jednu pecku korozije, za razliku od Brankovog koji kao da nije održavan 100 godina.

Nastrašniji je stari železnički koji izgleda kao da će da se sruši. Pojedini čelični ukršteni profili su odvaljeni i vise iznas vode...
 
Gradonačelnik svaki danom pokazuje koliko poznaje svoj grad 🫢

Gradonačelnik je istakao da će uskoro započeti sređivanje dela grada gde se nalazio BAS, ali i da su se izmeštanjem stanice potpuno stvorili uslovi da se ukloni Stari Savski most, za koji navodi da su građani mahom koristili da bi došli do stare lokacije BAS-a.

 
Žvaka za seljaka. Evo prebacili smo BAS na NBG, preusmerili linije preko Mosta na Adi i Gazele, sada ne postoji više preprekaq za uklanjanje Starog savskog nemačkog mosta, jer će građani sada koristiti druga dva mosta za dolazak do istog, a ovi iz Zemuna i NBG neće prelaziti most. :D
 
Poslednja izmena:
Trebalo je most raditi fazno bez zatvaranja, prvo sa Bnv strane mostovsku konstrukciju sa dve trake i bici i pešačkim stazom, a privremeno i tram. trasom, nakon toga sredinu za tramvaje, i na kraju deo do Savanove.
 
Ili se mi tako tešimo... a u stvarnosti bi prosek verovatno trebalo da je bolji.

Verujem da 60% Beograđana ne razlikuje ovaj od Starog železničkog mosta; otud i predmetna glupost iz Blica. Urednik Blicovog sajta sigurno zarađuje 3.000€ i za očekivati je da ovo primeti, kad je već ubacivač sadržaja, pardon kontenta (novinarska profesija je, inače, ukinuta, to postaje stari zanat) pglu kao ćuskija... ali urednik je izgleda iz onog akvarijuma od 60%, a za to su i matematički velike šanse.

Ne valja.
 
Poslednja izmena:
A niko od novinara koji smeju da pitaju da ga napravi glupim i da kaze a zar Železnički most nece biti za pešake ili nesto u tom stilu
 
To, direktore, otvara dosta širu temu. Ovo ubrzanje vremena i lov na klikove znatno su degradirali novinarstvo.

Ranije si imao redakcije podeljene u sektore, i tačno se znalo ko šta radi i koje teme pokriva. Tako su vremenom novinari sticali znanja i kontakte zahvaljujući kojima su zaista postajali kvalifikovani za određene oblasti, a boga mi, i uticajni.

Danas svi prate sve. Beogradska redakcija u dnevnim novinama je postala običan filter za početnike i razdvajanje žita od kukolja. Ko se bar malo pokaže ide odmah dalje. Mi sad imamo samo jednu novinarku dnevnih novina - Daliborku iz Politike - koja ozbiljno prati Beograd (drugi - Dejan - prešao je u eKapiju).

U onlajn je još gore. Sve se svelo na brojanje klikova i hiperprodukciju gde se portalima postavljaju sumanute kvote od više stotina (!!!) tekstova dnevno. I tu često svi rade sve - prvo kače šta je rekao Vučić, onda da se slupao bus u Kumanovu, pa da je ECB smanjila kamatne stope, pa da je Voždovac bez vode, pa da je bombaš samoubica ubio 23 ljudi u Pakistanu, pa da se devojčica koja je pre 31 godine nestala na letovanju u Španiju, odjednom pojavila i našla svoju porodicu, pa onda smešan video koza kako komšinici jedu veš koji se suši na žici, pa onda pet saveta kako da vam palačinke budu meke kao duša, pa tri horoskopska znaka koji su divlji u krevetu (FOTO/VIDEO).... Ne karikiram.

Čak i oni koji idu na teren, poput TV reportera, šaltaju se sa teme na temu, i često se samo veče pre ili to jutro nakratko informišu o onome što pokrivaju (ako su odgovorni).

Tužna je istina da novinari uglavnom ne znaju šta je GUP, šta je PDR, ne znaju da pretražuju katastar, niti CEOP, ne znaju za šta je nadležan Grad, a za šta Republika... Beogradske teme u mejnstrim medijima postoje samo ka refleksija odnosa na najvišem nivou vlasti, tj u našoj tužnoj vučićocentričnoj javnosti - ili si za njega ili protiv.
 
,,,.... Verujem da 60% Beograđana ne razlikuje ovaj od Starog železničkog mosta; otud i predmetna glupost.... ,,


Pa da oba imaju šine 🤣

novinarska profesija je, inače, ,,... ukinuta, to postaje stari zanat... ,,

Nije ukinuta, promet informacija je naj stariji zanat.... Buklavno. razlikuju se po kvalitetu nosioca uličarske , kuolarske ili iz viših krugova .
Sve indetično...
Koliko platiš toliko klatiš 😂
 
Screenshot (4025).png


:ROFLMAO:
 
Vrh