Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 186 35,9%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 67 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 5,8%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 171 33,0%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 41 7,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 23 4,4%

  • Ukupno glasača
    518
Тачно, и коме ми онда да се бунимо што немамо ниједну у мозак здраву опозициону листу која би рекла, ОК - треба да се мења тај мост, али постоји добро међурешење: преправите стари железнички мост да може да служи за друмски саобраћај - макар привремено, и макар имао само једну траку у смеру ка старом Београду (јер свако ко познаје саобраћај у Београду зна да мостови ка НБ нису никакав проблем, осим Газеле у шпицевима, али неупоредиво са контра-смером).

Не дао Бог да се неко сетио ситнице, попут те окретнице трамваја на НБ. Или, јбт, неизграђеног патрљка трамвајске мреже иза Белвила до Моста на Ади, која би скратила путовања за по неколико минута најважнијим трамвајским линијама у граду, кад их преусмере.

Испод части да се мисли о конкретним стварима? Не иде уз кокаин, шта ли?

Него: "Мост је културно-историјско наслеђе" (?! - Је л` Вестфалије, пошто га је фирма из Дортмунда направила, да га назовемо "Борусија"?), бавимо се стратешки бициклизмом као решењем за београдски саобраћај (прошле недеље било нпр. идеално за вожњу бицикла по НБ)... а хоћемо на власт. Е, па, има онда ко ће да остане на власти, неће вам ни хвала рећи!
I da sve tako urade kao sto si rekao ne bi se puno da ne kazem nista promenilo!
Prvo kukanje šta ce djilas iz opozicije - pa djilas sam sebe ukine,
onda kukanje hocemo novo lice - pojavi se sava novo lice - i ladno rezulazi budu jos gori!

To kukanje opozicija ovo opozicija ono traje vec mnogo dugo, dakle imamo to sto imamo evo pojavio se i sava kao novo lice - bolje doci neće (iz dobro poznatih razloga) i pitanje je jel hocemo promenu ili ne, i većina kaže ne!
 
Па онда добро. Али урадио си што си могао и што је до тебе - то се тражи и од деце у школи, па макар добили тројку.
 
Samo jos da gradjani urade sto je do njih ako stvarno zele da skinu ovu vlast a ne da kukaju na opoziciju kad je jasno da u ovim septickim uslovima tesko da ce ona biti bolja,
Ili mozda ipak ne zele bar ne vecinski sto licno mislim da je slucaj...
 
zlatnidecko wrote : ,...Most mora da se rusi i menja, to je cinjenica.... ,,

Ne, to nije činjenica to je usko voljna prinuda volje šačice
Ako , ako si čitao starije postove postoje više opcija i rešenja u smislu da stari most ostane ne dirnut ali u sklopu novog : u sredini ,ispod , iznad ili sa strane
Al koga je to briga naj lakše je slagati da je nešto činjenica i ako to nije.
Da si čitao u temi starije postove (189 stranica) , to bi znao, al najbolje je baš ovako ovaj svet počeo je da postoji od mene i završice se samnom.
Zato je to i činjenica 🤣
 
Poslednja izmena:
zlatnidecko wrote : ,...Most mora da se rusi i menja, to je cinjenica.... ,,

Ne, to nije činjenica to je usko voljna prinuda volje šačice
Ako , ako si čitao starije postove postoje više opcija i rešenja u smislu da stari most ostane ne dirnut ali u sklopu novog : u sredini ,ispod , iznad ili sa strane
Al koga je to briga naj lakše je slagati da je nešto činjenica i ako to nije.
Citam redovno, i to sve zvuci kao neki Frankenstajn, ako ces iskreno. Pogotovo sada kad su zgrade toliko blizu sadasnjeg mosta, da ja ne znam kuda ce provuci novi,a da nekom ne bude tik uz terasu. Mozda je to moglo da se osmisli pre 5 godina, ali sada... Tesko. Mnogo toga je propusteno da se osmisli pre 5-10 godina.
 
Svidelo se to nama ili ne most će se rušiti. Ostaje nam samo da se nadamo da će novi biti sagrađen što pre (kao što se nadamo nastavku BPP i podvožnjaku)

Nisam zagovornik rušenja starog mosta ali nisam nešto ni protiv. Činjenica je da je propao i da su pustili da propadne (svakako ne u tolikoj meri kao Pančevac kao što neko napisa). Nešto se mora učiniti svakako jer trenurno stanje nije dobro.

Jedino što sam ja shvatio kao neko racionalno objašnjenje zašto zaista mora potpuno novi most je to što je sadašnji nešto niži i sa stubovima suviše daleko u Savi (u odnosu na ostale mostove u okolini) tako da jedini potencijalno ometa rečni saobraćaj za veće brodove. Možda sam lupio glupost pa nek me neko upućeniji slobodno demantuje ako nisam u pravu.
 
Трамвајски је зрео за замену одавно, али не као део будуће некакве магистрале са тунелом и излазом у 29.

Писано је већ више пута, претходно се могло овуда, провући саобраћаницу и мост/тунел..

Screenshot (3067).png
 
Samo da se ne desi da završe i most i tunel (mali metro što kaže gradinačelnik) a Pančevac ostane ovakakv kakava jeste (usko grlo). Onda će samo još veća količina saobraćaja da bude expresno sprovedena do Pančevca pa sa se tamo prave još veće gužve (redovi u tunelu…)
 
Трамвајски је зрео за замену одавно, али не као део будуће некакве магистрале са тунелом и излазом у 29.

Писано је већ више пута, претходно се могло овуда, провући саобраћаницу и мост/тунел..

Pogledajte prilog 202924
Bas to. Ili da ide direkt na Savsku.
A Pancevac ne smeju da diraju dok ne naprave most preko Ada Huje. Tesko da mogu da ga srede, a da ne bude kompletno zatvoren. Ispravite me ako gresim.
 
A i ovaj isto tako “nisu smeli da diraju” dok ne naprave novi pa eto. A Pančevac će pre da se sruši sam. Bar da su uradili Železničku obilaznicu preko Bubanj potoka do Pančeva pa da ne idu teretni vozovi preko njega. Tako bi možda i izdržao a i to je upitno.
 
Jedino što sam ja shvatio kao neko racionalno objašnjenje zašto zaista mora potpuno novi most je to što je sadašnji nešto niži i sa stubovima suviše daleko u Savi (u odnosu na ostale mostove u okolini) tako da jedini potencijalno ometa rečni saobraćaj za veće brodove. Možda sam lupio glupost pa nek me neko upućeniji slobodno demantuje ako nisam u pravu.nema
Nema šta od većih brodova da plovi Savom pa da SS most smeta, niti je Sava toliko prometna reka pa da je most sad neko usko grlo. Jedino može biti problematična visina kod ekstremno visokog vodostaja ali ni to nije tako često a nije ni da je neko rekao da će Savom ploviti kontejnerski brodovi ko u Hamburgu. Ali i pored toga SS most je jednostavno prevaziđen i nefunkcionalan za ovakav i ovoliki Bgd. Za sve ostalo se slažem sa većinom licitiraju imenima a ideju nemaju kako će haos u prevozu da rešavaju kad ga zatvore.
 
Naša praksa nažalost. Sećam se onog neviđenog haosa kad su Gazelu rekonstruisali, pa im je i to prošlo. Vrv istu logiku i ovde primenjuju.
 
Jutros, 29. juni u 1 čas posle ponoći, ne na raskrsnici kod 6. kaplara bio potpuni kolaps saobraćaja (da, u u 1 ujutru), začepljeni i prilaz sa mosta prema opštini, i Milentija Popovića prema mostu. Ne znam šta je to bilo na ušću (znam da nije Beer fest, to se završilo :) ), očigledno da nisam u toku.
Bujica dece je prlazila preko bul Mihajla Pupina kroz zakrčeni saobraćaj, u desnim trakama su bili parkirani automobili, saobraćajna policija je bila tu, ali se nije mešala.
Trebalo nam je 20 minuta da prođemo od semafora posle mosta do SIV. U jedan ujutru.


Prva pomisao mi je bila - ako se ništa ne preduzme, ovako će da bude u sred bela dana svakog dana kada se zatvori stari most.
Ne zbog dece koja prelaze ulicu kako im se ćefne i parkiranih automobila kao sinoć, naravno, već zbog pritiska preusmerenog saobraćaja na raskrsnicu.
 
Privremeni Nemački most preko Save. Napravljen za par meseci, u sred rata. Sa ČETRI trake. Dakle auto put. To je bila davna 1941. godina. Sa srednjim delom koji se otvara da bi propustio brodove. Sa leve strane je niz već čvrsto povezanih motornih čamaca koji, kao povezana celina, samo naprave polukrug, prikače se svaki za svoje parče srednjeg, pokretnog dela mosta, i otvore ga kada treba. Sumnjam da za sve to treba više od pola sata. To je dakle moglo još tada. A danas? Dva miliona ljudi tri godine bez jednog od samo četri mosta, iako nam ustvari već odavno treba bar pet.

Privremeni Nemacki polu pontonski most.jpg
 
Vrh