Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 182 36,7%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 64 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,0%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 165 33,3%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 35 7,1%
  • Ne znam

    Glasovi: 20 4,0%

  • Ukupno glasača
    496
Verovatno i da niko nije pao sa sve ogradom nakon što se naslonio na istu, za razliku od Pančevačkog mosta. ;)
 
Док смо се бавили пропалим фудбалом, Стари савски мост се спрема за демонтажу и Џеред Кушнер промовише рушење Генералштаба. Ћутаћемо и проћи ће им.

1719055013064.png
 
Ne pospešuje fudbal rušenje mostova ali uspešno zaglupljuje i obmanjuje mase pa olakšava vlastima da iza kulisa sprovedu nepopularne mere.

Tako je isti ovaj režim 2022. iskoristio priliku da lupi još jedno poskupljenje struje dok je trajalo tadašnje ne znam ni ja koje prvenstvo u fudbalu (nit me zanima). Skoro svi su tada drobili o fudbalu, j.be im se što će opet sve da poskupi, nego daj da vidimo koliko će golova naši primiti i koliko će Afrikanaca biti u reprezentaciji evropskih timova.

S tim što bih istakao opet da u celoj ovoj priči ja i nisam za očuvanje starog mosta. Ali to ne menja činjenicu da je i fudbal jedno od brojnih oruđa kojima se vlasti služe da zaglupljuju i skreću pažnju masama i narodima.


Ne treba takođe nikada zaboraviti ni činjenicu da je ova država bacila 600 miliona evra na prenos fudbala u vreme kada je svet ulazio u najgoru socio, ekonomsku i energetsku krizu od Drugog svetskog rata. Te pare su mogle da se iskoriste za revitalizaciju propalog javnog prevoza, ili npr u druge saobraćajne infrastrukturne projekte i poboljšanja. Umesto toga su potrošene na prenos milionera koji trče za loptama na nameštenim igrama.

U redu je biti za ili protiv uklanjanja ovog mosta. Ali da je besmisleni fudbal pretvoren u kult, i da ga mnogi koriste za dirigovanje masama, u to ne treba sumnjati. Štaviše, treba još pričati o tome. Pogotovu u ovo doba kad se taj fudbal svodi na nameštaljke i politiku. I promociju kockanja i klošarenja.


Promocija kulture imentaliteta huliganisanja i majmunisanja su tek posebna priča. Pa upravo takvi huligani i majmuni su nama ovde danas sudije, ministri, načelnici, inspektori, gradonačelnici, predsednici...
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje:

Upravo sam prošao savskim mostom, vozeći kao po jajima (doduše i 22" felne su razlog tome što sam oprezan), ono je zaista neupotrebljivo u ovom trenutku za vožnju.

Ali kako je očekivano da 1.9. krene kolaps zbog rušenja i da traje do izgradnje novog, da li je možda izvodljiva ideja za izgradnju privremenog pontonskog mosta, po principu bolje išta nego ništa?

Pontonski mostovi su funkcionisali u Novom Sadu posle bombardovanja dok nisu rekonstruisani novi, jeste da sam bio mali tada, ali se sećam da smo pontonskim mostom prelazili lagano Jugićem...

Računam posle 25 godina od tada verovatno je i tehnologija napredovala i cenim da obzirom da se pontonskim mostovima transportuju tenkovi i vojna vozila u ratnim uslovima, da je onda u ovom slučaju potpuno izvodljivo izgraditi pontonski most u profilu 1+1 ili čak u profilu 2+2 kojim bi drugi mostovi bili rasterećeni dok traje izgradnja novog mosta.

Da li postoji opcija za to?
 
Ја сам својевремено исто питање поставио, и сличан одговор је био. Међутим, поставио сам додатно питање а због чега се не би правиле паузе у понтону, тј отварао се у току дана на неко време за бродове а затварао за друмски саобраћај? Такви нешто је технички изводљиво
 
Ја сам својевремено исто питање поставио, и сличан одговор је био. Међутим, поставио сам додатно питање а због чега се не би правиле паузе у понтону, тј отварао се у току дана на неко време за бродове а затварао за друмски саобраћај? Такви нешто је технички изводљиво
Onaj pesacki na zemunu ne mogu lepo da montiraju JEDNOM, a kamo li da na dnevnom nivou cackaju pontone. Dodaj na to i prosecnog bahatog srbina tj vozaca - Pa to bi bilo pogonulih ma svakih par sati.
 
Druže,
Ne želim previše da učestvujem u ovoj temi.

Normalno je da nešto staro i nefunkcionalno zameniš sa nečim novim. Ali, daj građevinsku dozvolu novog mosta sa projektom rušenja starog. Daj potpisane ugovore o izgradnji novog i bankarske garancije za izvršenje. Onda može.
 
Mislim da je za nijansu luđa bitka za očuvanje parka u Mitićevoj rupi na Slaviji, na mestu koji nikada u istoriji lokalnog urbanističkog planiranja (inače, sklonog proklizavanju) nije bilo ništa drugo do - građevinska parcela.

Mada, ako se pedantnije posvetim prisećanju, malo je odista smislenih akcija: većina je samo refleksno lupanje kontre vlasteli po svaku cenu, inertno i bez imalo promišljanja.
 
Vrh