Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 186 35,9%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 67 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 5,8%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 171 33,0%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 41 7,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 23 4,4%

  • Ukupno glasača
    518

„Trebalo bi u toku leta da bude zatvoren za automobile, da ostane samo tramvaj da ide preko njega. I tad imamo neke dve i po godine, do kraja 2026. da most bude završen. Ja ću početi da Stari savski most zvati Novi srpski most, jer ako smo mogli sa 70 godina da imamo ‘stari nemački most’, možemo da imamo i Novi srpski most koji će biti na ponos svih nas. Ja ću ga zvati Novi srpski, a sad da li će se tako i zvanično nazvati, pokazaće vreme“, rekao je Aleksandar Šapić.
 
...... I tad imamo neke dve i po godine, do kraja 2026. da most bude završen.

Taj "Nemački" most je završen za samo nekoliko meseci.
Nema (zdravog) razloga da i "Srpski" na istom mestu, gde je Sava najuža, ne bude završen za duže od godinu dana, uz pametnu organizaciju i planiranje.
Ne vidim prepreku osim zamene stubova i namerno izabranog rešenja noseće konstrukcije koje bi zahtevalo višegodišnju gradnju, umesto da rešenje bude prilagođeno potrebama Beograđana (što kraći rok gradnje).

Pa nama će svaki dan bez ovog mosta da bude pakao, o gubicima privrede izgleda niko i ne razmišlja.

Osim ovde na forumu, niko ne spominje okretnicu na NBG niti adaptaciju zatvorenog Starog železničkog.

Ovo obećava da će se pretvoriti u "Bulevar patrijarha Pavla V.2.0.", još jednu agoniju.
 

„Trebalo bi u toku leta da bude zatvoren za automobile, da ostane samo tramvaj da ide preko njega. I tad imamo neke dve i po godine, do kraja 2026. da most bude završen. Ja ću početi da Stari savski most zvati Novi srpski most, jer ako smo mogli sa 70 godina da imamo ‘stari nemački most’, možemo da imamo i Novi srpski most koji će biti na ponos svih nas. Ja ću ga zvati Novi srpski, a sad da li će se tako i zvanično nazvati, pokazaće vreme“, rekao je Aleksandar Šapić.
Debil
 
Наравно да је дебил јер је глуп кô тоцило. Џаба њему све покрадене паре кад нема мозак. Памет није на продају, али он то никад неће схватити јер је тупав од рођења.

„Trebalo bi u toku leta da bude zatvoren za automobile, da ostane samo tramvaj da ide preko njega. I tad imamo neke dve i po godine, do kraja 2026. da most bude završen. Ja ću početi da Stari savski most zvati Novi srpski most, jer ako smo mogli sa 70 godina da imamo ‘stari nemački most’, možemo da imamo i Novi srpski most koji će biti na ponos svih nas. Ja ću ga zvati Novi srpski, a sad da li će se tako i zvanično nazvati, pokazaće vreme“, rekao je Aleksandar Šapić.
1719251092589.png
 
Taj most se zvao novi savski, pa posle brankovog stari savski... nije nikad niko koristio naziv stari nemacki most. Retos​
I posle će, ako neko sa N1 ili Nova S ovo istakne, opet da se naljuti i kaže kako opet iznose laži i spinove na njegov račun i kako ipak neće hteti ni tokom ovog mandata da im odgovara na pitanja.​
 
Наравно да је дебил јер је глуп кô тоцило. Џаба њему све покрадене паре кад нема мозак. Памет није на продају, али он то никад неће схватити јер је тупав од рођења.

Pogledajte prilog 202832
Baš zato njemu i jeste ekstra...

Pitanje je kako je moguće da je beograd glasao za njega da bude gradonacelnik i dalje ili apstinirao od glasanja sto je zapravo vise doprinelo tome nego direktno glasanje...
 
Pa naravno da nisi, to su stare radikalske fore koje je gangula morao da usvoji kako bi bio primljen u sektu, ali mora još da uči jer je "novi srpski most" nekako kliše - bolje da je reko putinov most ili most briksa - ma to se sada radikalčine više lože izgleda...
 
Verovatno je marketinska ekipa koja radi sa ovom budalom to rekla njemu da kaze, jer to tako ide i ne moze ovakva konferencija da se drzi bez toga. Eto to je ekipa . Sa sve ovim tocilom.

U tu grupu spada i ona si** Vesic. To su neznalice i opstekulturne nule. I to organizovane, banda.
 
Da barem sačekaju te njihove leteće automobile, pa nek ruše sve mostove, neće nam trebati.... :)


Potenciranje činjenice da su most izgradili Nemci počinje u eri interneta, slično kao i "Španska kuća" i verovatno još neki slučaj.
Neko lupi i onda se primi i proširi dalje.
U gradu u kojem se redovno brkaju pojmovi "Kalemegdan" i "Beogradska tvrđava", u kojem je se bunar koji su iskopali Austrijanci zvanično zove "Rimski", ovakav površan i neodgovoran pristup je odavno postao deo lokalnog folklora. I onda dođe sirovina Šapić, koji bi da se pokaže još većim "poznavaocem" starog Beograda od Vesića, i dođemo na "vi više volite nemački od srpskog mosta" ...


Meni je i dalje teško da prihvatim da će da ga ruše pre obezbeđivanja alternative.
I ne smem ni da pomislim koja će da im bude sledeća ludost kada im ovo prođe.
 
Potencira se nemački zato sto to kod radikalskoh ovaca izaziva negativne emocije i naciJonalisticki naboj (čudno je da isto na primer ne osećaju kada neko pomene nemački mercedes ili arbeit u nemačku), da je kojim slucajem most sagradila crvena armija na primer - malo morgen bi to radikali potencirali u kontekstu rusenja...

Najgore je od svega je sto su oni rusenje tog mosta BEZ obezbedjivanja bilo kakve alternative najavljivali i pre izbora
- dakle mrtvi ladni su sami lajali kako ce ga srušiti (i to već u junu) a da ce novi stići za 4 (!) godine (!!!@#€%!) dakle ostanak beograda sa i onako prebukiranim postojecim mostovima sa jedni mostom MANJE
- i sta je bilo?
pa ladno su dobili izbore jer je i pored toga sto imaju nikad manje direktnih podržavalaca - najveći deo građana rekao ma boli me uvo nek ostanu ovi ne treba nam promena!
- sto implicira da nemaju nista protiv toga sto su ovi najavljivali!
Mi, manjina koje je bila protiv toga i koja se angazovala na ovaj ili onaj nacin će morati da se povinuje izgleda volji većine a to je da sadasnju garnituru ne treba menjati tj da ih treba ostaviti da svoje bezumlje i dalje sprovode u delo a to je i rusenje tramvajskog pardon nemackog i ostavljanje beograda sa jednim mostom manje za (NAJMANJE) 4god!

I da se jos nesto razumemo, meni licno nece mnogo smetati jer ja u stari deo grada skoro i ne idem, tu mi je i pupin ako mi treba banat (pa tu ubijam dve muve, i prelaz preko brankovog koji ce nakon rusenja stsrog postati danteov pakao kao i pancevac) a i ako mi treba stari nije mi tesko da prošetam, cisto da ne bude da pišem iz nekog interesa...
 
Baš zato njemu i jeste ekstra...

Pitanje je kako je moguće da je beograd glasao za njega da bude gradonacelnik i dalje ili apstinirao od glasanja sto je zapravo vise doprinelo tome nego direktno glasanje...
Он је био градоначелник Новог Београда 24 године. Уништио је најбољи део Београда. Мене занима зашто струка ћути. Зашто му не дају кошуљу која се закопчава на леђима?
 
Najgore je od svega je sto su oni rusenje tog mosta BEZ obezbedjivanja bilo kakve alternative najavljivali i pre izbora
Тачно, и коме ми онда да се бунимо што немамо ниједну у мозак здраву опозициону листу која би рекла, ОК - треба да се мења тај мост, али постоји добро међурешење: преправите стари железнички мост да може да служи за друмски саобраћај - макар привремено, и макар имао само једну траку у смеру ка старом Београду (јер свако ко познаје саобраћај у Београду зна да мостови ка НБ нису никакав проблем, осим Газеле у шпицевима, али неупоредиво са контра-смером).

Не дао Бог да се неко сетио ситнице, попут те окретнице трамваја на НБ. Или, јбт, неизграђеног патрљка трамвајске мреже иза Белвила до Моста на Ади, која би скратила путовања за по неколико минута најважнијим трамвајским линијама у граду, кад их преусмере.

Испод части да се мисли о конкретним стварима? Не иде уз кокаин, шта ли?

Него: "Мост је културно-историјско наслеђе" (?! - Је л` Вестфалије, пошто га је фирма из Дортмунда направила, да га назовемо "Борусија"?), бавимо се стратешки бициклизмом као решењем за београдски саобраћај (прошле недеље било нпр. идеално за вожњу бицикла по НБ)... а хоћемо на власт. Е, па, има онда ко ће да остане на власти, неће вам ни хвала рећи!
 
Vrh