Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 182 36,7%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 64 12,9%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 6,0%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 165 33,3%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 35 7,1%
  • Ne znam

    Glasovi: 20 4,0%

  • Ukupno glasača
    496
Kao što nemaju ništa ni protiv ukinutog levog skretanja u Pop Lukinu i stvaranja gužvi, kao što neće imati ništa protiv ni ukidanja kruga dvojke, proširenja Bulevara vojvode Bojovića na račun Kalemegdana, te pretvaranja Pariske u pešačku zonu...​
 
Ruku na srce, uklanjanje tog mosta je u planu već 70 godina. Za odlaganje toga SNS je kriv 12 puta, preostalih 58 puta odlazi na sve prethodne vlasti u zadnjih 70ak godina. Ali da su naprdnjaci uzeli da ga zamene i 2014, opet bi bilo haosa i glavobolja. Manje nego sada ovako, ali bilo bi ih. Zato je taj most trebalo zameniti još 1980ih, kad je bilo tri-četiri puta manje automobila. Umesto toga oni postaviše šine na njega i učiniše ga jedinom tačkom prelaska tramvaja preko reke narednih 40 godina, dok nisu proradili tramvaji preko Mosta na Adi.

A Dvojku ne treba ukidati, nije to rešenje, ali pisao sam nedavno na temi o tramvajima koliko je izgubila svoj funkcionalni smisao jer je spora, nepouzdana i raspala. Opet - ukidati je ne treba. Ali ne ide više ni ovako. Ono je sramota živa.
 
Poslednja izmena:
Ruku na srce, uklanjanje tog mosta je u planu već 70 godina. Za odlaganje toga SNS je kriv 12 puta, preostalih 58 puta odlazi na sve prethodne vlasti u zadnjih 70ak godina. Ali da su naprdnjaci uzeli da ga zamene i 2014, opet bi bilo haosa i glavobolja. Manje nego sada ovako, ali bilo bi ih. Zato je taj most trebalo zameniti još 1980ih, kad je bilo tri-četiri puta manje automobila. Umesto toga oni postaviše šine na njega i učiniše ga jedinom tačkom prelaska tramvaja preko reke narednih 40 godina, dok nisu proradili tramvaji preko Mosta na Adi.

Tek će da ih zaboli kada im u sred radova dođe Pančevac po hitnom postupku. ;)
A Dvojku ne treba ukidati, nije to rešenje, ali pisao sam nedavno na temi o tramvajima koliko je izgubila svoj funkcionalni smisao jer je spora, nepouzdana i raspala. Opet - ukidati je ne treba. Ali ne ide više ni ovako. Ono je sramota živa.

Čitav gradski prevoz nam je sramota živa, ali ga opet ne treba ukidati, već unaprediti, a ne unazadjivati dodatno, bez obzira što nas ubeđuju da je prebacivanje linija viz GSP - a u Strelu i kupovina novih poluraspalih bliskoistočnih i dalekoistočnih autobusa (većinom solo) i tramvaja napredak u odnosu na zglobne Solaris autobuse.​
 
Poslednja izmena:
Da je sreće, okretnica na Pristaništu bi mogla da bude važno čvorište. Napravi se šlus za dvojku da ne smeta 11, a ista ta 11 se preusmeri preko Uzun Mirkove kroz strogi centar do okretnice na Tašu. Linija bi spuštala narod na reku i šetalište i vraćala ih nazad. Ali naravno nemamo ništa od toga, nemamo ni šetalište jer se ono ruglo od beton hale i kafići šire do Save. Mislim, ne znam ni što pišem ovo, samo se iznerviram.
 
most ada ciganlija.png
 
У продужетку оних улица у БнВ које иду слепо до онале реке, поред Куле Белгрејд тауер и поред оне прве степенасте зграде где Вики Миљковић има ђакузи на тераси.
 
Ovo je jedina dobra stvar koja se dogodila , a ni nju ne bu napravili nego moraju zbog Beograda na vodi, svoje periinice para.

Drugo zasto iko pise Sapuc odlucuje, Sapic odredjuje... zar iko veruje da onaj glupi retos moze ista da odluci i sredi? Ni Vucic ,koji mora da se slika da njim na panoima za izbore( valjda da bi oni sa visokom inteligencijom znali da pogode sta je) ne odlucuje, a ne ova bu****. Oni samo sprovode sta im se kaze, za to su placeni i zato su tu. .

Trece ovi sto se bune relativizuju prave probleme i to vrlo cesto rade, buneci se za pogresne stvari. Rusenje Simpa npr nikog jije bilo. Ovaj most svakako mora da se menja i mora biti guzvi, kao sto ih je bilo kad se renovirao bulevar ili makenzijeva, ili kad se budu radili drugi projekti. Sustina se masi konstantno.
I cetvrto, hvala Bogubda je izabran ovaj projekat, sa lukom koji podseca na sadasnji most. Moglo je to biti mnogo gore.
 
Ovo je jedina dobra stvar koja se dogodila , a ni nju ne bu napravili nego moraju zbog Beograda na vodi, svoje periinice para.

Trece ovi sto se bune relativizuju prave probleme i to vrlo cesto rade, buneci se za pogresne stvari. Rusenje Simpa npr nikog jije bilo. Ovaj most svakako mora da se menja i mora biti guzvi, kao sto ih je bilo kad se renovirao bulevar ili makenzijeva, ili kad se budu radili drugi projekti. Sustina se masi konstantno.​
Ja sam odavno pisao i i dalje sam pri tom stavu da ovome mostu ništa ne fali i da tu može da stoji još sto godina (parafrazirano), a da je prioritet Pančevački most, koji može u skorijoj budućnosti da se sruši sam od sebe. Nije da nisu delovi sa njega otpadali u skorijoj prošlosti. I nije da se vozovi ubijaju od brzine pri prelasku istog. Kada se desi ovo što sam napisao, tek tada će se videti pravo značenje reči "gužva". Uz to, ti isti koji su ogradili most, ubeđuju nas upravo u suprotno, kako Pančevačkom mostu ništa ne fali i kako ustvari "zla opozicija" huška jadni narod protiv aktuelne vlasti narativom o lošem mostu, a da je ustvari u problemu Stari savski most i da treba da se ruši i menja novim.​
 
,, .... još nije počela ni demontaža SSM.... , 🥺

E samo to nam još fali , pa da promenimo i ime Bgda u .... 🥳

Toliko mnogo ima početnih radova što na obali , što u Savskom koritu za novi most koj mogu da se rade skoro godinu dana, da nema potrebe još za demontažu starog ,
osim ako im i sama senka Zarićevog ne smeta da zabodu prvi ašov
 
Vrh