Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 185 36,3%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 65 12,8%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 5,9%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 166 32,6%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 40 7,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 23 4,5%

  • Ukupno glasača
    509
I siv bi bio lepsi nego ovakav.Cak bi onaj odvratni pancevacki na nesto licio kada bi se ofarbao u svetliju boju.Ako pokrenete peticiju,izuzmite moderatora iz nje,prema neukusu ne reba imati tolerancije ;) A sto se tice osvetljenja evo jednog,po meni lepog primera iz Rige,Letonija.

2222711801c0f67d0171b.jpg
 
vucko":2b5yvqiv je napisao(la):
Meni se svidja zelene boje jer su svi mostovi razlicite boje.Recimo gazela je crvena a brankov plav.Preko ade siv i.t.d.

Ondak metro most da bude zut da bi zavrsili opus boja,ili crn :p

Svaki most u razlicitu boju i eto ti najbolje reklame za gej paradu! :D
 
Стари Савски нека остане зелен, лежи му, али Панчевачки када буду радили, да га под обавезно пребоје.
 
Ali samo led diodama
u suprutnom
opet ce biti duuuugo ,,krezav ,, :rant:
kad pregori bilo koja dr. svetiljka
 
Мени је ова зелена одлична. Уосталом, неколико париских мостова на Сени је исте боје, па нико не сматра да су ружни. Додуше, можда има пар езотерика, попут Федора...
 
Pa na zelenoj boji se i ne primecuju toliko rdja i prljavstina te je stoga vise nego prakticna. Ne vidim nikakav problem u tome.

Nije to odraz nase zaostalosti ili komunizma.
 
Sta to fali zelenoj boji ? :p

Neka tog mosta, samo malo da se podigne da ne pravi problem kad je visok vodostaj na Savi
i super je on nama !
 
Koliko ja znam komunizam je preferirao neku drugu boju, ali ajde odomaćilo se stereotipno posipanje pepelom za sve i svašta po holivudskim crno belim kanonima.
Zelena boja je boja biljaka i većini prija pogled na nju, tako da se ove konstrukcije farbaju na taj način da se unese malo prirodnih tonova u većinom sivkasto okruženje ili da se uklopi u pozadinu ako je obala pošumljena...
U centru grada su moguće i neke druge atraktivne kombinacije boja, ali je izgleda preovladala jednostavnost održavanja.
Za Pančevački mi se uvek nametala slika - da ona noseća metalna rešetka bude sjajno-srebrnaste boje i da iskričavo svetli u svim pravcima kao da je obložena "staniolom" (Al-u folijom) :p
 
Upravo,low maintenance.Resetkasti mostovi su ¨osudjeni¨ na zelenu boju pa to ti je.

Pancevacki,stari savski i obrenovacki.
 
vucko":3k155fh4 je napisao(la):
Upravo,low maintenance.Resetkasti mostovi su ¨osudjeni¨ na zelenu boju pa to ti je.

Pancevacki,stari savski i obrenovacki.

Eto nam trijenale zelenila! :D
 
@Sizif (tumacu ezoterije :grand: ), ako mislis na Pont Mirabeau u Parizu jer ne znam koji je drugi zelene boje,onda je to sasvim druga zelena boja i taj most bi bio lep pa da ga ofarbaju u pink.Ova vojnicka zelena boja Starog savskog je ruzna i ocigledno je nasa lenjost nadvladala estetiku.
 
Boja nije toliko ruzna ali je most vise za Begej (nebih ikog da uvredim) nego za centar bga. Kad smo kod boje moja bi bila tamno crvena. Nadam se samo da ce sto je pre moguce doziveti totalnu rekonstrukciju, tj promenu izgleda, jer II svetski rat je odavno prosao pa bi bila glupost posmatrati ga ili dozivljavati kao neki spomenik kulture i sl ako takvih ima. :pob:
 
Mislim da je stari savski most bas i donesen sa begeja :laugh: tamo negdje u srbiji i dandanas stoji njegov blizanac lucni dio stasuti svabe :laugh:
 
Eto .... ko da sam znao :) , direktore fala za repliku!
 
Verovatno su neki od vas primetili da u Knez Mihailovoj kod raskrsnice sa Zmaj Jovinom već neko vreme stoji 6 grupa od po 3 velika panoa, a svaka grupa panoa predstavlja po jedan beogradski most, njegovu istoriju, izgradnju i značaj, sa velikim fotografijama i tekstovima na srpskom i engleskom.

201455_bgvodic-mostovi_ig.jpg


Međutim, jedan most se uopšte ne pominje nigde, nema ni reči o njemu... Šta mislite koji je to most koga gradske vlasti prećutkuju kada predstavljaju Bg mostove? Stari savski (tramvajski) most...

Verovatno se gradskim glavešinama činjenica da su ga sagradili Nemci tokom II sv. rata nije uklapala u predizbornu priču o mostu na Adi i gradskim vlastima koje grade Beograd i olakšavaju život građanima, tako da je ovaj most "izbrisan" sa liste Bg mostova barem kada je ova promocija u pitanju... :rolleyes:

800px-Belgrade_Sava_bridge.jpg
 
Felixe nisi u pravu kad je u pitanju uklapanje u priču, jer je vlasti i te kako stalo da naglasi i njegovu kompletnu rekonstrukciju. Neki drugi razlog je u pitanju.
 
Ne vidim koji bi drugi razlog bio (dodatni panoi im sigurno nisu nedostajali, kalemegdansko šetalište ih je puno), jedino što vidim kao razlog za izostavljanje ovog mosta je to što se gradskim vlastima ne dopada činjenica ko je izgradio taj most...
 
@Felix55
Jesi li siguran? Ja sam video pano sa starim Savskim mostom. Mozda nisi video da panoa ima i u sporednim ulicicama, ne samo u Knezu?

Inace, zao mi je sto nisu govorili o mostovima koji su postojali u Beogradu pre 19. veka. I dalje je tu mit da je Beograd prvi most dobio za vreme Kraljevine.
 
@jovanovm
Video sam 6 komada... 3 u Knezu, 3 u Zmaj Jovinoj.
1. Most na Adi,
2. novi železnički most,
3. stari železnički most,
4. Pančevački most,
5. Gazela,
6. Brankov most.

Tramvajskog mosta nema... Jedino ako su pano sa njim gurnuli negde dalje od ovih 6, neka me neko ispravi ako ga je uocio negde :)
 
Pa i logično je očekivati da tramvajski bude zabačen, uklapa se..
 
Moracu da skoknem ponovo do kneza da gvirnem bio sam ubjedjen da se vido i tramvajski ako ga nema to je onda sramota posto ima zanimljivu pricu o izgradnji :kafa:
 
Relja, svaka čast, rešio si misteriju :kk: Nisam zapazio od gužve te panoe ka Čika Ljubinoj.

U svakom slučaju, preporuka za one koji prolaze kroz centar da svrate i bace pogled na ove panoe, izložba se sklanja 22. januara.
 
Vrh