Šta je novo?

Stari savski most - Most Miladina Zarica

Gde sa Starim savskim mostom?

  • Povezati Blok 70 sa Adom Ciganlijom

    Glasovi: 185 36,3%
  • Povezati Veliko ratno ostrvo sa Zemunom

    Glasovi: 65 12,8%
  • Neka druga gradska lokacija

    Glasovi: 30 5,9%
  • Pokloniti most drugoj opštini u Srbiji u skladu sa potrebama

    Glasovi: 166 32,6%
  • Most treba da ide u staro gvožđe

    Glasovi: 40 7,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 23 4,5%

  • Ukupno glasača
    509
640_001.jpg

sa ssc clan alex zr 1948 dunavska konferencija
 
Гага":3hnym5ua je napisao(la):
relja":3hnym5ua je napisao(la):
Гага":3hnym5ua je napisao(la):
Плусићћћ,
не достаје датум постављања табле и текст на енглеском и немачком !

Hajde da odmah ne tražimo zamerke.
Svrha table je da pokrene priču i da se na kraju most i zvanično nazove po Zariću.
Neka tada Grad postavi trajnu tablu, pa i sa natpisima na stranim jezicima.

A ako se to ikada ostvari, neki red bi bio da prvi strani jezik bude ruski a potom engleski i nemački, zar ne?
У опште ми није била намера да тражим замерке, далеко од тога. Знам да је сврха постављења табле покретање приче о давању званичног имана моста и да се градске власти на неки начин "приморају" да то ураде у знак сећања и захвалности учитељу Зарићу.
Намера ми је била та, да се текст на страним језицима напише и сад (слажем се да прво буде на руском, па на немачком, и на крају енглеском), да се страним туристима на неки начин и сад предочи део историје, који треба и мора да се трајно обележи, а они би негде у некој књиги утисака о посети Београду сигурно подржали ову иницијативу. На тај начин би "можда" и град пре пристао да се мосту да Зарићево име. Ето то ми је била намера.


Gago, mi apsolutno razmišljamo na isti način.
Most je istorijsko mesto koje treba obeležiti, priča o skromom junaku je zanimljiva, ljudska i dirljiva i treba je prezentovati posetiocima kao anegdotu iz istorije Beograda.

Ja sam reagovao pre nego što krenu brojni komentari tipa "a trebali ste ovo, a zašto niste ono...".

Ekipa je odlično uradila posao, sad je red na zvanične institucije.
 
Фотографије акције са званичне ФБ странице Имамо план:

5937_533918536664989_703150298_n.jpg

7794_533918533331656_893419514_n.jpg

292535_533918529998323_1150515080_n.jpg

10600_533918573331652_1118560825_n.jpg

946592_533918576664985_1286238511_n.jpg

600766_533918596664983_971736556_n.jpg

970870_534282943295215_1980807631_n.jpg

580478_533918616664981_374929501_n.jpg

181224_533918669998309_714177288_n.jpg

970129_533918676664975_1475333928_n.jpg

295613_534282939961882_2048387665_n.jpg

10165_534282946628548_613078929_n.jpg
 
To se traži!


Nego, da li je neko prošao pored table, da li je još uvek na svom mestu?
 
Последњи пут сам проверио крајем прошлог викенда и све је било ОК, али је скоро пуних 5 дана прошло од тада.
 
Tu je tabla, svako jutro kada prelazim brankov most pogledam tablu iz daljine da proverim da li je na mestu
 
nijee da se pravim pametan al sto su tablu stavili ispod mota sto je nisu stavili negde na mostu ispred mosta bilo bi logicnije bar meni :)
 
Ako zelis da finansiras jos dvije table ti slobodno se javi , ovdje tabla postize veci efekat vidjece je vise ljudi ,nego sto bi to bilo da je postavljena na prilazu mostu
 
Ovo je primer lobiranja, verujem da ce most dobiti naziv Miladina Zarica pre ili kasnije.A glavno je da tabla stoji,ako sklone tablu stavite je ponovo.
 
sasa901":2630lvl0 je napisao(la):
nijee da se pravim pametan al sto su tablu stavili ispod mota sto je nisu stavili negde na mostu ispred mosta bilo bi logicnije bar meni :)
Zto što je bitnije da je vide šetači na keju i biciklisti nego vozači automobila. Tekst je takođe važan a iz kola u pokretu se to ne može iščitati. A trotoarom preko mosta idu samo avanturisti.
 
Tabla je idalje na svom mestu, neki mamlaz ju je već išarao...

Nego, folija je počela da se odlepljuje po krajevima, verovatno zbog visokih temperatura, lepka, kao i širenja same metalne table.

qqae.jpg
 
Folija će se sasvim sigurno sama odlepiti.
Na žalost, ova akcija je prošla gotovo neprimećeno, osim par članaka u novinama...
Džaba to što svako ko prođe pored baci pogled i pročita tekst, kada oni od kojih se to očekivalo nisu ispratili do kraja.
 
Требало би да се "Градској комисији за именовање улица и тргова" пошаље предлог да се мосту додели име "Миладин Зарић".
Можда је сад баш прави тренутак за то, из разлога што баш сад ова градска Комисија позива грађане да својим креативним решењима доделе имана безименим улицама, улицама са дуплим/тродуплим именима,.... Наравно зашто не послати и званични захтев преко Беобилда овој Комисији за ново име Старог Савског моста и уз конкретно образложење и историјске чињенице, предочити и ову постављену таблу.

Ево текста из јучерашњих Новости, а данас га је пренео и Курир.

Beograd: Traže se kumovi za bezimene ulice
M. T. KOVAČEVIĆ | 07. jul 2013. 23:21 | Komentara: 0
Širom prestonici oko 400 "sokaka" treba da dobije novi ili da se preimenuje stari naziv u najskorije vreme. Ista imena zadaju veliku glavobolju Hitnoj pomoći, policiji, poštarima i vatrogasacima
BEOGRAD sa prigradskim naseljima ima tačno 7.664 ulice. Njih oko 400 moraju da dobiju novo ime ili da se preimenuje stari naziv. Naime, čak 220 novoformiranih sokaka u obodnim delovima prestonice uopšte nema ime, dok ostatak pripada onom korpusu ulica koje ima "duplo" ime.
http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... mene-ulice

http://www.kurir-info.rs/beograd-traze- ... nak-881463
 
Ovako, nov sam član ovde, odavno s vremena na vreme pratim ovaj forum, ali forume sam izgustirao još pre 7-8 godina, pa me mrzelo da se ovde priključujem. Razlog što sam došao jeste jedna čudna koincidencija. Naime, avgusta prošle godine sam postao potpuno opsednut likom i delom Miladina Zarića, čoveka koji je 20. oktobra 1944. spasao Stari savski most. Tada sam, proučavajući šture izvore informacija o njemu, napisao članak na srpskoj vikipediji u kome se navodi ono što se o Zariću može naći ( http://sr.wikipedia.org/wiki/Миладин_Зарић ), a zatim sam i otišao u Skupštinu grada i podneo inicijativu da Stari savski most ponese Zarićevo ime. Time se moj entuzijazam završio, odmor prošao, morao sam da se posvetim poslu i Zarić je pao u zapećak. Međutim, pre nekoliko dana se setih Zarića, shvatih da mi za skoro godinu dana niko iz Skupštine grada nije odgovorio, tako da reših da krenem drugim putem i pokrenem inicijativu na fejsbuku. I bi tako: https://www.facebook.com/Most.Miladin.Zaric za sada ima solidnih, ali ne i oduševljavajućih 168 članova. Jedan od njih mi je poslao sliku table ( http://www.dodaj.rs/f/1n/V0/ZtkdGx/dsc04441-tmpd.jpg ) koja me je potpuno zabezeknula. Nije mi bilo jasno otkud ona tu, ali malo pretrage kasnije, ustanovio sam da dotična ideja potiče odavde. Odmah sam poslao mejl uticajnoj grupi "Imamo plan", na koji mi niko nije odgovorio (očito ljudi imaju neobičnu sklonost da mi ne odgovaraju). Zato sad reših da prekinem zavet ćutanja na forumima i dođem direktno ovde i ustanovim ko je pokretač inicijative, da pomognem kako mogu, da ponovo podnesemo inicijativu, pozovemo se na moju inicijativu od pre godinu dana, utvrdimo kako ostvariti cilj - a cilj bi, po meni, trebalo da bude ostvariv: da Stari savski most zvanično ponese ime Miladina Zarića 20. oktobra 1944, na sedamdesetogodišnjicu oslobođenja Beograda i Zarićevog podviga. Voleo bih da se svi koji mogu i kojima je stalo pridruže ovoj inicijativi, najpre na fejsbuku, a zatim i uživo. Hajde da probamo.
 
Поздрав и добродошао на форум. :)

Можда би ова тема требало да се припоји и настави на постојећу: "Мост Миладина Зарића" јер се мост тако и зове на овом форуму од Миксера и званично. :)

Такође, испред Имамо план се извињавам на не одговарању на твој маил, група је тренутно разбацана по свету а акције померене за септембар.
 
Добродошао ззззз
Што каже стф ова нова подтема би требала да се пребаци у већ постојећу "Стари савски мост - Мост Миладина Зарића" која је у теми "Булевари, улице и остала ...." viewtopic.php?f=16&t=282&start=475

Само да поновим оно што сма написао на постојећој подтеми, а везано за промену имена моста:
"Можда је сад баш прави тренутак за то, из разлога што баш сад ова градска Комисија позива грађане да својим креативним решењима доделе имана безименим улицама, улицама са дуплим/тродуплим именима,.... Наравно зашто не послати и званични захтев преко Беобилда овој Комисији за ново име Старог Савског моста и уз конкретно образложење и историјске чињенице, предочити и ову постављену таблу."
 
zzzzz":1tmvvp3n je napisao(la):
Ovako, nov sam član ovde, odavno s vremena na vreme pratim ovaj forum, ali forume sam izgustirao još pre 7-8 godina, pa me mrzelo da se ovde priključujem. Razlog što sam došao jeste jedna čudna koincidencija. Naime, avgusta prošle godine sam postao potpuno opsednut likom i delom Miladina Zarića, čoveka koji je 20. oktobra 1944. spasao Stari savski most. Tada sam, proučavajući šture izvore informacija o njemu, napisao članak na srpskoj vikipediji u kome se navodi ono što se o Zariću može naći ( http://sr.wikipedia.org/wiki/Миладин_Зарић ), a zatim sam i otišao u Skupštinu grada i podneo inicijativu da Stari savski most ponese Zarićevo ime. Time se moj entuzijazam završio, odmor prošao, morao sam da se posvetim poslu i Zarić je pao u zapećak. Međutim, pre nekoliko dana se setih Zarića, shvatih da mi za skoro godinu dana niko iz Skupštine grada nije odgovorio, tako da reših da krenem drugim putem i pokrenem inicijativu na fejsbuku. I bi tako: https://www.facebook.com/Most.Miladin.Zaric za sada ima solidnih, ali ne i oduševljavajućih 168 članova. Jedan od njih mi je poslao sliku table ( http://www.dodaj.rs/f/1n/V0/ZtkdGx/dsc04441-tmpd.jpg ) koja me je potpuno zabezeknula. Nije mi bilo jasno otkud ona tu, ali malo pretrage kasnije, ustanovio sam da dotična ideja potiče odavde. Odmah sam poslao mejl uticajnoj grupi "Imamo plan", na koji mi niko nije odgovorio (očito ljudi imaju neobičnu sklonost da mi ne odgovaraju). Zato sad reših da prekinem zavet ćutanja na forumima i dođem direktno ovde i ustanovim ko je pokretač inicijative, da pomognem kako mogu, da ponovo podnesemo inicijativu, pozovemo se na moju inicijativu od pre godinu dana, utvrdimo kako ostvariti cilj - a cilj bi, po meni, trebalo da bude ostvariv: da Stari savski most zvanično ponese ime Miladina Zarića 20. oktobra 1944, na sedamdesetogodišnjicu oslobođenja Beograda i Zarićevog podviga. Voleo bih da se svi koji mogu i kojima je stalo pridruže ovoj inicijativi, najpre na fejsbuku, a zatim i uživo. Hajde da probamo.


E pa dobro nam došao.

Treba da znaš da je upravo članak sa Vikipedije bio osnova za tekst koji se nalazi na tabli :wink:

Za postavljanje table su jedino zaslužni momci iz "Imamo plan", a ideja se dugo vremena nekako provlačila dok oni konačno nisu nešto konkretno uradili.
 
Hvala, nisam primetio temu, video sam samo slike u okviru teme o Mikseru... Nadam se da mi verujete da nisam ukrao ideju, cilj mi je samo da ovo uspe, a podnosio sam inicijativu jos pre godinu dana. Voleo bih da se organizujemo, ovo je ideja koja moze doprineti ispravljanju velike nepravde, ja sam se trudio da ispromovisem to na netu, a planirao sam i neku zivu akciju ovih dana.
P.S. Naravno da sam u svom prvom postu mislio na 20. oktobar 2014, a ne 1944, kao datum kad bi valjalo imenovati most. Iz iskustva znam da inicijative koje sebi ne daju vremenski rok za ostvarenje ciljeva najcesce propadnu, tako da bi ovaj datum, kao realan, trebalo dobro ispromovisati. Ovde birokratske procedure beskrajno dugo traju.
 
Vrh