Šta je novo?

Stari Sajam i naselje Staro sajmište

U želji da će se ovaj off ovim i završiti, hoću samo da se nadovežem na ovo:

Вожд":y2vscts3 je napisao(la):
.... На том смо нивоу зрелости да од институција мало тога зависи. .....

Građani su poslednjih godina pokazali mnogo veću zrelost od institucija kada se radi o Sajmištu.
Znam koliko sam ljudi kontaktirao ovih godina i da ima puno njih koji su uložili i dali svoj mali ljudski, građanski i patriotski napor i doprinos da se nešto pokrene... ali bez nekog uspeha, jer ti ljudi koje to zanima nemaju nikakvog uticaja na krmke koji se smenjuju na vlasti. I ne mislim da je problem u ideologiji (ma koje vrste), već da je stvar u tome što je Sajmište ozbiljan, ali i neprofitan posao. Lakše je obećavati "Beograd na vodi", "Oblak" na Beton hali i sl, a u stvari ne raditi ništa.
 
Ne mislim da je neukusno.
Predratni Sajam se ne može porediti sa ovim kompleksima - po veličini, po značaju i po trajanju (zbog rata, naravno).

Mi smo nešto slično (približno) dobili tek sa izgradnjom današnjeg Beogradskog Sajma, posle rata.
Imamo i "ostvarenje domaće pameti" - Halu 1
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0% ... 0%BC%D0%B0
 
Нисам говорио о монументалности. Уосталом, вредност самог простора сајмишта или стрелишта у Јајинцима је већа од најраскошнијих архитектонских чуда, јер су на тим местима уништени животи, уништене неке будуће емоције, мисли, нека будућа дела ума и руку хиљада људи и њихових потомака..
Говорио сам о стању у коме се налазе њихове и наше зграде и неупоредивости околности које су такво стање условиле.
Уосталом и нови сајам и поменута хала, као архитектонско достигнуће нису адекватно одржавани.
 
Fotografija koja prikazuje gotovo sve objekte prvobitnog Sajma koji postoje i danas.

NewPanorama1_zps0d283abb.jpg

(Kizzoni sa FPZ, da me ne bi ponovo ispravljali)

Van fotografije su Nemački paviljon i "biletarnica" kod stepeništa mosta.


Bilo bi zanimljivo kada bi neko napravio render na kojem bi se videli postojeći objekti nakon rekonstrukcije, a da je sve osim njih uklonjeno....
 
Otkud uvek poneki pop u komisiji, odboru, rra... jel to po nekom zakonu, pravilniku sta li?
 
Da li neko zna ime i profesije svih clanova komisije?
 
Predsednik komisije je episkop vikar Jovan Ćulibrk, a članovi su Aleksandar Nećak, nekadašnji predsednik Zajednice jevrejskih opština Srbije, Milan Koljanin, saradnik Instituta za savremenu istoriju, Bratislav Petković, savetnik za kulturu u Kabinetu predsednika Republike Srbije, Veljko Đurić iz Muzeja žrtava genocida, Nikola Nikodijević, član Privremenog organa grada Beograda, Goran Vesić, sekretar Privremenog organa grada Beograda, Marko Blagojević,generalni sekretar Ministarstva spoljnih poslova Republike Srbije, Aleksandra Fulgosi iz Zavoda za zaštitu spomenenika kulture grada Beograda i Gorica Škipina, pomoćnik sekretara Sekretarijata za kulturu.

Izvor Studio B 01.03.2014.

Sada vidim da je i Vulin tu kao potpredsednik komisije...verovatno je bilo još nekih izmena
 
Ja bih voleo da se zaista nešto pokrene ove "sledeće godine", ali me situacija neodoljivo podseća na Ožegovića koji je počeo da se bavi Sajmištem (takođe?) kada je već bio u odlasku....
 
sto znaci da ovima vreme ne predstavlja neko ogranicenje?
 
Kada se želi da se nešto ozbiljno uradi, onda se zadaje i rok za završetak, zar ne?
Ovi daju sebi rokove za početke...
 
Pa za kulu mogu sutra raspisati tender za radove i da cim prodje procedura izbroa izvodjaca da krenu radovi :!:
 
Ne kažem da ne mogu. Mogu i danas. Mogli su i juče, mogli su i ranije...
 
S'obzirom da komisiju cine delom ljudi koji mi se cine kao ozbiljni, mislim da treba sacekati da se vidim koji ce izvestaj podneti komisija. nakon toga videcemo sta ce i kada da se uradi. Kasno nije dok je kvalitetno.
PS. prema prikazanom iz saobracajnih resenja Bg h2O mislim da ce se nemacki paviljon rusiti.
 
I na nivou ulice, i karti, i iz aviona se vidi da treba spojiti Bulevar Nikole Tesle i Vladimira Popovića, i da Nemački paviljon smeta tom povezivanju.
Mi imamo neki čudan usud: gomila nekih građevina je nadživela svoj vek praktične upotrebe, blokira izgradnju neophodne infrastrukture, raspada se i na kraju doživi dovoljnu "starost" pa se na kraju ozbiljno razmatra i njihovo očuvanje, a na štetu razvoja...
 
Nadvoznjak moze da preskoci njemacki paviljon bez problema samo ako neko ima sluha
 
Paviljon (rekonstruisan, zastakljen da ulazi svetlo) ispod nadvožnjaka?
Kako god, samo se nadam da će se na kraju ispostaviti da tu nema nikakve masovne grobice...
 
Bez obzira na starost samog objekta, mislim da je bolje kompromisno resenje kojim ce se blok oiviciti ulicom i srusiti taj objekat.
Nadvoznjak mislim da ce samo dodatno narusiti tu celinu umesto sto bi deneo neko prakticno resenje. Sto bi Delija rekao, bespotrebno pravimo betonsku dzunglu tamo gde joj nije mesto.
 
U planu je denivelisana saobracajnica 13/13 nista po zemlji sa semaforima vec sa krucnim tokom , moze da preskoci njemacki paviljon
 
direktor":1cw48edj je napisao(la):
U planu je denivelisana saobracajnica 13/13 nista po zemlji sa semaforima vec sa krucnim tokom , moze da preskoci njemacki paviljon

Možeš li malo detaljnije o tom planu?
 
Vrh