Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Deneza nam je danas pustila samo liftove a ostalo navodno iduce nedelje inace odrzavanje liftova se placa 66 eur plus pdv na mesecnom nivou iako su liftovi u garanciji
LJUDI, KO JE OVDE LUD?
Ko još plaća održanje u vreme garantnog roka? Ovo je katastrofa!!! To bi bilo kao da plaćate održavanje novokupljenog frižidera, koji je u garantnom roku, da bi vam servis isti popravio kada se pokvari!
 
kad kupiš nov auto imaš garanciju pet godina ali si dužan da ga održavaš...


održavanje je sasvim normalna stvar. i lift se ne može porediti sa frižiderom. za razliku od lifta, frižider nema ni jedan pokretni deo osim vrata. uslovi rada frižidera su mnogo lakši nego uslovi rada lifta, vozila, šinskih vozila, i u skladu sa tim ide različito održavanje.
 
MIMKA1980":3en7peo6 je napisao(la):
Deneza nam je danas pustila samo liftove a ostalo navodno iduce nedelje inace odrzavanje liftova se placa 66 eur plus pdv na mesecnom nivou iako su liftovi u garanciji
LJUDI, KO JE OVDE LUD?
Ko još plaća održanje u vreme garantnog roka? Ovo je katastrofa!!! To bi bilo kao da plaćate održavanje novokupljenog frižidera, koji je u garantnom roku, da bi vam servis isti popravio kada se pokvari!

Pa možemo napraviti analogiju.
Kupite automobil pitate se ko još plaća servis za auto koji je u garanciji?

Bojim se da bi cena lifta u tom sličaju bila

66€ x 10% Finansiranje x PDV ~ 2000€
Ovo 10% sam proizvoljno lupio to će čika bankari da kažu ...

Tada bi se svi bunili zašto se plaća finansiranje pa zašto se odjednom, ali to je tako...
 
Najljubaznije bih zamolio komsije koji su ucestvovali u organizaciji uklanjanja koseva sa igralista, obzirom da ih vec nije bilo kada smo se mi iz prvog reda u Interkopove zgrade uselili, napisu da li su za tako nesto predali zahtev kod Agencije za investicije grada Beograda, jer oni tvrde da niko sem ulaza br.34 i 36 nije zvanicno predao pisane zahteve vezano za izmestanje igralista i preuredjenja u zelenu povrsinu. Za njih zahtevi od dva ulaza ne predstavljaju dovoljan broj da bi se zahtev prihvatio, pa preostaje da se komsije iz drugog reda prikljuce. Na pomen da je nemoguce da nijedan zahtev osim pomenutih nije prilozen jer kosevi nisu samoinicijativno tako expresno uklonjeni, receno je "da se sva dokumentacija cuva". Ukoliko postoji bilo kakav zahtev predat od strane komsija iz drugog reda do igralista mozete me kontaktirati privatnom porukom. Unapred hvala.
 
MilisaV":ts7tlm1c je napisao(la):
kad kupiš nov auto imaš garanciju pet godina ali si dužan da ga održavaš...


održavanje je sasvim normalna stvar. i lift se ne može porediti sa frižiderom. za razliku od lifta, frižider nema ni jedan pokretni deo osim vrata. uslovi rada frižidera su mnogo lakši nego uslovi rada lifta, vozila, šinskih vozila, i u skladu sa tim ide različito održavanje.

Upravo tako, sa razlikom da uvek mozes da odaberes bolji i jeftiniji servis!

http://www.stambeno.com/rs/view/?id=9&Itemid=35
 
Ja vas komsije uopste ne razumem. MIMKA je po meni potpuno u pravu, nije bitno ako poredjenje sa friziderom nije najsrecniji primer. Volela bih da znam kakav ste to Ugovor potpisali za odrzavanje lifta, sta ce tacno taj servis svakog meseca odrzavati, da li ce nesto da podmazuju, kontrolisu, menjaju nekakve potrosne delove, zivo me interesuje sta ce to na novom liftu da rade svakog meseca. Takodje me interesuje da li ste zbog tog aranzmana morali da otvorite racun kao Skupstina stanara i postanete pravno lice koje mora da podnosi zavrsni racun? Shvatate li svi vi da mi umesto da trazimo da nam investitor otkloni fuseraj i nezavrsene radove, vi po principu "mora se" pristajete na sve sto vam se servira. Dajte malo ozbiljnosti, jer cete uskoro placati sve i svasta bez potrebe.
 
daca":3idkpsak je napisao(la):
Ja vas komsije uopste ne razumem. MIMKA je po meni potpuno u pravu, nije bitno ako poredjenje sa friziderom nije najsrecniji primer. Volela bih da znam kakav ste to Ugovor potpisali za odrzavanje lifta, sta ce tacno taj servis svakog meseca odrzavati, da li ce nesto da podmazuju, kontrolisu, menjaju nekakve potrosne delove, zivo me interesuje sta ce to na novom liftu da rade svakog meseca. Takodje me interesuje da li ste zbog tog aranzmana morali da otvorite racun kao Skupstina stanara i postanete pravno lice koje mora da podnosi zavrsni racun? Shvatate li svi vi da mi umesto da trazimo da nam investitor otkloni fuseraj i nezavrsene radove, vi po principu "mora se" pristajete na sve sto vam se servira. Dajte malo ozbiljnosti, jer cete uskoro placati sve i svasta bez potrebe.

daco, koji je tvoj predlog?
 
Abaxial":anacs8e6 je napisao(la):
MilisaV":anacs8e6 je napisao(la):
kad kupiš nov auto imaš garanciju pet godina ali si dužan da ga održavaš...


održavanje je sasvim normalna stvar. i lift se ne može porediti sa frižiderom. za razliku od lifta, frižider nema ni jedan pokretni deo osim vrata. uslovi rada frižidera su mnogo lakši nego uslovi rada lifta, vozila, šinskih vozila, i u skladu sa tim ide različito održavanje.

Upravo tako, sa razlikom da uvek mozes da odaberes bolji i jeftiniji servis!

http://www.stambeno.com/rs/view/?id=9&Itemid=35

Na ovo bi mogao biti odgovor(al nemora):
Kupite Skodu a servis za održavanje u garantnom roku zaključite sa Zastavom Automomili iz mije kovačevića. Ovaj je jeftiniji i bolji možda i nije ali je naš.
Dali će nam škoda priznati garanciju ako bude zatrebalo?
To je pitanje na koji rizik pristajemo kada kupimo malo vredniju stvar. U ovom slučaju malo više vrednu.
Možete reći ne zanima me sevis rizikujem ako bude kvar plaćam svaku intervenciju. Pitanje je dal tako može svako od 24 vlasnika koliko ih ima uglavnom po ulazu.

Svi možemo da se pitamo dali će i šta će oni uraditi ali ja dok sam vozio nov auto nikada nisam video šta je majstor radio sa kolima i koje je ulje sipao. Ko zna dali je išta i radio ali dao je garanciju. Ja redovno plaćao servis. Sada mi je taj servis duplo jeftiniji ali nemam ni garancije ni ovlašćenog servisa a ni auto nije u cvetu mladosti.
Ne daj bože da rikne nešto krupno tih 80€ što svako od nas, kroz 2 godine, ikešira za servisiranje lifta bi bio ujed komarca za te popravke.

U ove 2 godine nemamo izbora. Ako mislite da može da se prevaziđe iznesite voleo bi da prođem jeftinije makar i za tih 200din mesečno za 50kvadrata (razlika stambeno-Thyssen).

Jedino je pitanje kakav je dogovor sklopljen na relaciji Grad-Ivođač-Iporučilac lifta?
Možda smo u onih 1050€/km2 platili to održavanje?
Po meni je to pravo pitanje ali na njega nemam odgovor.
Recimo plaćeno je 4.5€ po radijatoru za merenje onoj firmi za dve godine!
Možda je i servis?
 
Ajmo redom, pa cemo doci i do toga koji je moj predlog.
Niko mi nije odgovorio da li i kakav Ugovor je potpisan za odrzavanje lifta, kako ce nam to naplacivati itd. Sto se tice cinjenice koju ste izneli da ne znate kakav je ugovor izmedju investitora i firme koja je radila liftove, pitam ja vas da li ste to trazili pre nego sto ste ista potpisali. Ako je garancija dve godine, i dalje ne razumem zasto vi placate odrzavanje da bi oni otklonili kvarove koji se mogu pojaviti, kada su duzni da u garantnom roku to rade besplatno. I, moram da vam kazem da vam je poredjenje sa automobilom potpuno neadekvatno, jer ako iole nesto znate o tehnici znate i koliko ima potrosnih elemenata kod automobila, koji se menjaju i u garantnom roku, pa je to taj obavezni servis koji se mora platiti da bi garancija vazila. Kod lifta je prica drugacija, osim ako me ne ubedite cinjenicama da nije. Zato sam vas i pitala da li ce oni i sta menjati, pritezati, kontrolisati i na koji period, mora da stoji kao specifikacija usluga u Ugovoru, jer to u garantnom roku moraju da budu usluge odrzavanja, a ne popravke kvarova.
Nadam se da me je neko sada razumeo. Na masini u fabrici imate majstora opeeratera koji svaki dan, svake nedelje i meseca podmazuje pojedina mesta, kao i odrzavanje koje menja lezaje, kaiseve, zaptivne elemente, i to nije kvar to je odrzavanje. Sta je to kod lifta sto kosta 66EUR-a mesecno?
 
"- технички преглед (испитивање исправности целокупног лифтовског постројења ради добијања сертификата о исправности од стране специјализоване, стручне институције - једном годишње),"

Uz takav sertifikat bi morali da prihvate uslove garancije ukoliko se nesto desi.
 
Ljudi, tamo gde sam živela, postoji lift koji NIKADA I NIKO NIJE pregledao i davao sertifikat da je on ispravan godinu dana. Ako se šta pokvari, serviser ga popravi i to podeli po stanovima i SVI STANARI plaćaju po 500-600 dinara neke popravke koje, realno ne vrede onoliko koliko oni to napišu, pa se još taj iznos ponavlja mesecima. Ovo nije prvi slučaj da raznorazne firme za popravku lifta pokušavaju da izvaćare stanare u novim zgradama. Pa da li mislite da nešto što je novo treba odmah i da se pokvari? Prvo, lift mora da ima sertifikat da je ISPRAVAN kada nam ga predaju i da za njega postoji garancija ; drugo - ključ od kućišta za lift treba da bude kod predsednika kućnog saveta a ne kod "serviser" koji mogu dolaziti kada im se prohte i sa istog skidati nove delove i ugradjivati stare ili namerno kvariti lift kako bi ih mi zvali da otklone kvar (što je bio slučaj u zgradi moga brata); treće- mislim da u garantnom roku NE TREBA ništa da im platimo i da su isporučioci lifta dužni da u tom roku plate servis istog, a ne stanari. Pa ne mislite, valjda, da u cenu lifta nisu ušle i sitne popravke koje se očekuju u prve dve godine korišćenja ? LJUDI, ne budite ovce da Vas "šiša" svaka bu**** u ovom gradu kojoj se prohte da Vam uzme pare za ono za šta je već plaćen!!!! Uzgred, liftovi za naše zgrade treba da budu za 8 ljudi i nosivosti 630 kg. Iskrene se nadam da su takve i ugradili jer nam još samo fali (na svu muku koju nam je Interkop ostavio) da se preganjamo sa Agencijom oko liftova. Uzgred, SRDAČNO POZDRAVALJAM SVE ČITAČE (ILI TZV. GOSTE) OVOG FORUMA IZ AGENCIJE ZA INVESTICIJE I STANOVANJE (a broj onih koji pomno čitaju našu muku možete videti na kraju svakog lista foruma- " ko je online") !
 
OK Daco i Mimka evo dela ugovora o redovnom odrzavanju.
Tu je odgovor na Dacino pitanje šta rade svakog meseca.
Da čujem vaše mišljenje
Dali da ga potpišemo ili bolje dali bi vi potpisali?
Zanima me koja je alternativa ako se ne potpiše sa proizvođačem.
Znate da svaki proizvođač ima svoje tajne čuva svoje tržište pa će vas sačekati na krivini t.j. na kvaru koji neki gradski stambeni majstor ne može bez proizvođača da otkloni.
E to vole tada se uzme mastiljava olovka pa se kaže niste 2 godine radili servis to je 24x66xPDv pa 50% za nedobijene pare redovno pa sve puta dva.


------------deo ugovora o redovnom održavanju--------------------
0BUHVAĆENA ROBA I USLUGE
1.1. POSETE. Naručilac poverava Izvođaču, a Izvođač se obavezuje da za potrebe Naručioca vrši redovno mesečno održavanje i opravku liftova za prevoz lica i tereta, za prevoz ljudi u objektu Naručioca pod uslovima iz ovog ugovora.
Redovno održavanje liftova za prevoz lica i tereta, Izvođač je dužan da vrši u svemu prema Pravilniku o Bezbednosti liftova za vertikalni prevoz lica i tereta (Sl. Glasnik RS, br. 101/2010 od 29.12.2010. godine), kao i prema uputstvu za održavanje proizvođača liftova i prema evropskim normama.
Redovno mesečno održavanje liftova obuhvata obavljanje sledećih radova:
 Provera pravilnosti rada svih sigurnosnih uređaja:
- Provera rada sigurnosnih uređaja kočnice pogonski mašine.
- Provera rada hvatačkog uređaja, graničnika brzine.
- Provera rada krajnjih sklopki, odbojnika.
- Provera vrata voznog okna, zabrava vrata voznog okna.
 Provera noseće užadi ili lanaca i njihova veza sa kabinom i protiv tegom.
 Provera vuče koja se ostvaruje trenjem.
 Proveru izolacije svih strujnih kola i njihove veze sa uzemljenjem.
 Proveru priključka na gromobransku instalaciju.
 Čišćenje i podmazivanje delova lifta.
 Proveru ispravnosti rada lifta pri vožnji od stanice do stanice duž voznog okna u oba smera kao i pri pristajanju.
 Provera nužnih izlaza.
 Proveru ispravnosti pogonskih i upravljačkih uređaja lifta.
1.2. PODMAZIVANJE I ČIŠĆENJE. Pri svakom pregledu, Izvođač će izvršiti podmazivanje i čišćenje svih elemenata kojima je to potrebno zbog njihovih karakteristika, pomoću potvrđenih maziva odobrenih na osnovu politike standarda kvaliteta u ThyssenKrupp-u.
--------------Kraj citata------------------
 
SVE "PROVERE" KOJE NAM RAČUNAJU U GARANTNOM ROKU MORAJU BITI ODRADJENE PRILIKIM POSTAVKE LIFTA I PUŠTANJU U RAD!
"ČIŠĆENJE I PODMAZIVANJE DELOVA LIFTA" SE NE VRŠI SVAKIH MESEC DANA PA DA BI NAM TO NAPLAĆIVALI SVAKOG MESECA, OSIM AKO NISU UGRADILI NOVE DELOVE I ISTE NISU OČISTILI I PODMAZALI.
PITANJE ZA MILISAVA DA LI VI , AKO VOZITE AUTO, MENJATE FILTERE I ULJE U MOTORU SVAKOG MESECA ILI TO RADITE POSLE ODREDJENE PREDJENE KILOMETRAŽE? DA LI KUPAC NOVOG AUTA IDE U SERVIS SVAKOG MESECA DA DOSIPA ULJE, MENJA FILTERE "ČISTI" I "PODMAZUJE" DELOVE NA AUTO ILI TO RADI 1-2 PUTA GODIŠNJE?
MISLIM DA NE BISMO TREBALI DA PLATIMO TO ODRŽAVANJE , A NA SKUPŠTINI STANARA JE DA ODLUČE ŠTA SMATRAJU DA JE ISPRAVNO. ONI KOJI NEĆE TO DA IM PLATE TREBA DA UZMU KLJUČ OD KUĆIŠTA LIFTA JER POSTOJI MOGUĆNOST DA IM POSKIDAJU NOVE DELOVE I NAMERNO KVARE LIFT KAKO BI NAS "NAUČILI PAMETI" (KAO U ZGRADI MOGA BRATA).
 
jednom godišnje se uradi "mali servis".


ali redovno kontrolišem pritisak u gumama, stanje ulja, rashladnih tečnosti i slično....
 
@astir, hvala pre svega na skeniranim obrascima, ali su to obrasci koji su postojali i ranije za refundiranje PDV-a za kupovinu prvog stana. Da li to znaci da sada i mi idemo po istoj proceduri? Sada je jako dobar kurs dinara, pa bi se trebalo aktivirati. Ako neko bude predao za povracaj PDV-a neka javi da li sve ide kako treba.
Sto se lifta tice, specifikacija je u redu, fino nasminkana, ali je samo problem sto bi to stanari placali, neka to oni potpisu sa investitorom. NIsta od ovoga nije potrebno da placaju stanari, jer po meni mi bi trebali da placamo samo ono sto je nasim nesavesnim koriscenjem pokvareno.

A sada najvaznije pitanje za sve vas. GREJANJE. Jutros su u Beogradu svima smlaceni radijatori, a nama ledeni. Naravno, i ocekivala sam da onakva instalacija nece biti odobrena od elektrana za grejanje. Hocemo li da dignemo glas, ili cemo da kupujemo TA peci i da ostavimo da nam zbog propasti Interkopa radijatori zauvek sluze za ukras?
 
DACO, u ovom naselju se narod umrtvio! Oni koji su nekada bili glasnogovornici, sada ih nema na forumu. Šta li je razlog, pitam se?
 
Nama sutra ugrađuju termo glave. Planiramo da se ipak grejemo na struju jer imamo TA peć od ranije.
 
makicaci":3srxnxhp je napisao(la):
Nama sutra ugrađuju termo glave. Planiramo da se ipak grejemo na struju jer imamo TA peć od ranije.

U cijoj ste vi zgradi sto se izvodjaca tice? Kod nas u Intekop-ovim zgradama nije samo problem u termoglavama, ima jos radova koje treba da zavrse da bi nam pustili grejanje. I jos jedno pitanje, kako cete sebe da iskljucite sa parnog grejanja i da se grejete na TA pec?
 
MIMKA1980":226t4sqk je napisao(la):
DACO, u ovom naselju se narod umrtvio! Oni koji su nekada bili glasnogovornici, sada ih nema na forumu. Šta li je razlog, pitam se?
Razlog je neoostojanje ni trunke drustvene odgovornosti, solidarnosti i brige za opste dobro. Mogu da vam prenesem desavanja iz broja 78. Useljeno je 27 stanova, a na poslednja 3 sastanka skupstine stanara se nije pojavilo vise od 8 stanara. Uvek ista lica, a ostali su potpuno nezainteresovani. Mnogi od njih prodju pored nas 8 entuzijasta (bu****) bez imalo blama i verovatno se pitaju o cemu to sastancimo. Valjda ocekuju da neko drugi ima obavezu da promeni sijalicu ispred njihovih vrata, da ocisti 2-3 kvadrata ispred istih tih vrata. Mozda bi Djilas trebalo licno da dodje, pa da sve to odradi. Zaista ne razumem takvo ponasanje. Npr. vrata od haustora su 7 dana stajala razvaljena i niko se nije setio da peruzme inicijativu da to popravi. Podrum je pretvoren u prenociste za beskucnike, mesto za okupljanje narkomana i javni toalet. U haustor je jezivo uci kada padne mrak, jer nema svetla. Cast izuzecima koji pokusavaju da nesto promene, ali ti izuzeci nisu domari ove zgrade. Jedino sto mogu da kazem na kraju je KOMSIJE, KAKO VAS NIJE SRAMOTA?
 
@MIMKA1980, pisanje "kapitalnim"(velikim) slovima na forumu smatra se vikanjem i veoma je ruzno

Sto se tice vaseg komentara u vezi liftova, totalno je netacan. Liftovi zahtevaju mesecno odrzavanje, a podmazivanje se radi preventivno i radi smanjivanja mogucnosti potrosnje materijala trenjem. Porediti filter ulja i automobil sa liftom je nebuloza. Drugi razlog je kvalitet ugradjenih liftova, jer su se pokazali kao jako nesigurni, tako da je svaka redovna provera dobrodosla. Ne treba se zezati sa odrzavanjem lifta za bednih 5 eura mesecno..
 
daca":jaoo5alz je napisao(la):
makicaci":jaoo5alz je napisao(la):
Nama sutra ugrađuju termo glave. Planiramo da se ipak grejemo na struju jer imamo TA peć od ranije.

U cijoj ste vi zgradi sto se izvodjaca tice? Kod nas u Intekop-ovim zgradama nije samo problem u termoglavama, ima jos radova koje treba da zavrse da bi nam pustili grejanje. I jos jedno pitanje, kako cete sebe da iskljucite sa parnog grejanja i da se grejete na TA pec?


Nas izvodjac je Zlatibor Gradnja. Podesicemo temperaturu na termo-glavama na minimum (8 stepeni, ispod toga ne moze).
 
Komšije u brojevima 58, 56, 54, 52,50 će uskoro dobiti zakupce lokala (danas je osvanuo oglas u svim dnevnim novinama). Blago Vama, Vi ćete svoju toplotnu energiju deliti i sa vlasnicima lokala, dok nas, čije je zgrade radio Interkop, čeka "tužna" sudbina obzirom da LOKALI NISU UOPŠTE ZAVRŠENI,a toplotnu energiju plaćaju svi stanari koji su se uselili što za svoje stanove plus deo za (nezavršene i neuseljene) lokale kao i za neuseljene stanove.
 
n3mke@MIMKA1980, pisanje "kapitalnim"(velikim) slovima na forumu smatra se vikanjem i veoma je ruzno

Vi ste psiholog? "Kapitalna" (velika) slova treba da skrenu pašnju čitaoca na tekst (odnosno, da izdvoji isti od ostalih tekstova)!

MIMKA 1980 dipl.psiholog
 
Postovane komsije,

Nije tacno da stanari koji su se uselili placaju grijanje i za stanove koji nisu useljeni ili prodani i lokale koji nisu izdati u zakup ili prodani.
Grijanje placa vlasnik stana.
Za lokale koji nisu izdati u zakup ili prodani i za neprodane stanove grijanje placa investitor - Grad Beograd.
Cinjenica je da cemo imati vece racune za grijanje ako npr. stanovi s kojima imate zajednicki zid nisu prodani i u njima bude namjestena minimalna temperatura, mi cemo morati nas stan vise zagrijavati nego oni koji su "ususkani" i imaju bolje grijanje sa svih strana.
Pozdrav
 
Vrh