Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Poštovani/a,

ovim putem se izvinjavam ukoliko se bilo ko osetio 'prozvanim' u mom prethodnom postu. Nažalost, reakcija je bila usmerena ka onima koji nam diktiraju uslove, što ćete i sami priznati, predstavlja vrhunac iterativnih postupaka...
Nisam mogao da verujem da su u stanju da toliko zakomplikuju stvari ali očigledno im to ide od ruke a kad je sve tako zamršeno, znate i sami šta sve može...nismo veverice...
Znam za ideju grada još pre nekih mesec dana ali se čekalo da izglasani zakoni prođu kroz neophodne postupke kako bi mogli da se primenjuju, sad ostaje samo čekanje, kako će to sve da izgleda...

Pozdrav
 
dejanaa":1englgx5 je napisao(la):
cyberserb":1englgx5 je napisao(la):
dejanaa":1englgx5 je napisao(la):
ne razumem o cemu vi pricate sto se tice liftova, kakvo mesecno placanje za lift???? ko jos u bgd-u mesecno placa odrzavanje liftova. sta ima veze sto je nov?? hocete da kazete da ovi liftovi sto su stariji nisu pouzdani?? ne dolazi u obzir da bilo kome placam odrzavanje na mesecnom nivou. isto kao i do sada, zivim u zgradi koja ima lift i placam jednom godisnje sta treba i to je to. inace imam novi auto i sem servisa nista ne placam dodatno u odnosu na one koji imaju stari auto, mada bi i oni trebali da voze svoj auto na servis. zato to novo, pa, mora da se placa ne pije vodu i ne dolazi u obzir da bilo kome plaacam na mesecnom nivou, od mene nece dobiti ni dinar. ako su stariji liftovi pouzdani za ovaj noviji onda treba jos manja ulaganja.
На основу Уговора о одржавању власници станова плаћају накнаду месечно, преко уплатница ЈКП "Инфостан" и она за зграде без лифта износи 5,62 дин/м2 са ПДВ-ом, а за зграде са лифтом 8,66 дин/м2 са ПДВ-ом.
Ово је преуѕето са ценовника Градског стамбеног. Наравно да се одржавање лифта плаћа. Ни ја не знам о чему Ви причате
drugo je placanje kroz racun a drugo da ja nekoj firmi dajem na ruke pare, i da opet placam odrzavanje zgrade po kvadratu kao za zgradu koja ima lift.

sto se tice pdv-a i mene zanima kakva je procedura za povracaj, molila bih sve koji su nesto saznali ili uradili po pitanju toga da sa nama podele informacije.
koliko sam ja shvatio, odnosno kako su nama objasnili, mi necemo placati Infostanu cenu po kvadratu sa liftom, jer smo potpisali ugovor o odrzavanju lifta sa firmom koja ga je ugradila. Naime, da bi Infostan odrzavao lift morali smo da platimo nekakav atest koji kosta 10 000 dinara, jer oni bez njega nisu hteli da preuzmu lift. Pa zar ovi liftovi nemaju sve potrebne ateste? Mislim da nikome ovde nije jasno sta se placa i kome se placa. Saznacemo kada stignu prvi racuni. Mozda i meni tada nesto bude jasnije.
kada vec pisem o liftu onda moram da pomenem desavanja prethodnih dana vezana za lift u nasoj zgradi. Prosle subote se jedna gospodja zaglavila u liftu koji je radio cela 4 dana i NIKO nije dosao da je izbavi iz lifta iako su uredno primili poziv na broj za hitne intervencije. NIKO se nije pojavio 3 dana i NIKO se nije javljao ni na jedan telefon za sve to vreme. A kako je gospodja oslobodjena je prica za neki drugi put. Uglavnom, firma GMD Projekt ni to nije u stanju da ispostuje, ali verujem da ce biti vrlo azurni kada bude trebalo da nam ispostave racun na kraju meseca. Samo mi nije jasno sta bi to trebalo da im platimo
 
Ne razumem kako ste mogli da potpisete Ugovor o odrzavanju lifta i da krenete da se njime vozite, a da prethodno ne trazite na uvid Uverenje (sertiffikat) o ispravnosti lifta, koje je izdala firma koja ima vazecu akreditaciju ATS-a za pregled liftova i izdavanje sertifikata. Kako vam je uopste palo na pamet da udjete u lift koji nije proveren od strane nezavisne akreditovane kuce. Molim vas ponasajte se malo ozbiljnije
 
Jos jedna bitna stvar:
Sertifikat nikako ne treba da plate stanari, vec investitor ili proizvodjac, vec prema njihovom medjusobnom dogovoru. Mi samo mozemo da preuzmemo lift sa svim validnim papirima.
 
daca":3asqaqer je napisao(la):
Ne razumem kako ste mogli da potpisete Ugovor o odrzavanju lifta i da krenete da se njime vozite, a da prethodno ne trazite na uvid Uverenje (sertiffikat) o ispravnosti lifta, koje je izdala firma koja ima vazecu akreditaciju ATS-a za pregled liftova i izdavanje sertifikata. Kako vam je uopste palo na pamet da udjete u lift koji nije proveren od strane nezavisne akreditovane kuce. Molim vas ponasajte se malo ozbiljnije
e [
Nije bilo tebe da nam to kazes:) Lift ima sve potrebne sertifikate. Ne radi se o tome, vec o pokusaju da se izvuku pare od nas
 
Ево мало преписке са градоначелником и његовим стручним службама у вези лифтова:

Први допис:
ГРАД БЕОГРАД
Улица Драгослава Јовановића бр. 2
Градоначелник Драган Ђилас, заступник Града по уговору о купопродаји стана
Београд, 24.07.2012.


Предмет: Обавештење продавцу са захтевом за хитно испуњавање обавезе


Дана 27.06.2012. године су поменути заступници Града (продавац) и ја као купац закључили уговор о купопродаји стана у ул. Милеве Марић-Ајнштајн бр. 52, стан бр. 24. Уговор је истог дана оверен у Првом основном суду у Београду, под бројем II-Ов.бр. 3463/12. Као савестан купац сам року који је поставио продавац (осам дана) уплатио све обавезе које је продавац поставио као услов за усељење (уплата учешћа и ПДВ-а). По распореду усељавања који је одредио продавац, дана 16.07.2012. године сам од комисије коју је формирао продавац добио кључеве и ушао у посед стана.
Захтев за хитно испуњење обавезе се односи на оспособљавање лифта, који до сада (већ осам дана) није у функцији.
Како важећи прописи обавезују пројектанте, инвеститоре и продавце да све зграде са више од четири спрата морају да буду опремљене лифтовима, а процедуре добијања употребне дозволе и техничког прегледа пре усељавања станара подразумевају постојање и функционалност лифтова, захтевам хитно стављање лифта у функцију и одговор на питање – ко је донео одлуку да се лифтови (уколико су уопште уграђени) пре усељења станара искључе.
Пошто, супротно ранијој пракси, нико од градских функционера није присуствовао примопредаји станова (ако не рачунамо прекоредно усељење једног купца без икаквих приговора, режираног дан раније за потребе политичког маркетинга), нити је касније обишао купце и поразговарао са њима, добили смо само неколико полуинформација од дежурних представника извођача радова. Такође, комисија за примопредају стана није имала било какве званичне информације у вези активирања лифтова.
По једној верзији, лифтови се пре усељавања намерно и плански искључују од стране инвеститора ’’да се не би уништили’’ приликом усељавања великог броја станара. По другој верзији, лифтови ће бити укључени ’’тек када се формирају скупштине станара, како би преузеле одговорност за одржавање лифтова’’.

Од Вас, као овлашћених представника продавца, очекујем хитно оспособљавање лифтова и одговоре на следећа питања:
1. Да ли су лифтови у наше зграде заиста уграђени, или су блистава врата на сваком спрату, са логом познатог произвођача, само кулисе? Питање је логично јер нико од купаца није видео лифтове у функцији.
2. Да ли је могуће да је разлог за намерно искључивање уграђених и исправних лифтова њихово ’’чување’’ од станара, њихових власника, који би, наводно, могли да их током усељавања униште?? Ако у овој верзији постоји и зрно истине, онда је заиста трагикомично да неко ко је овлашћен да одлучује буде тако технички неук да сматра да у лифт ограничених габарита, са металном кабином (пропис!), са носивошћу минимално 630 килограма (пропис!) може да се натрпа беле технике, намештаја и гардеробе у маси преко тог лимита и да се, евентуално, лифт тако може оштетити.
3. Да ли се укључивање лифтова намерно одлаже до формирања скупштина станара? У том случају би, због великог броја још неусељених станова и станова који ће се тек адаптирати и преграђивати, чекање и малтретирање усељених би могло да потраје месецима, а ово би био нечувен пример бирократске уцене и смишљеног малтретирање грађана.

Ускраћивање употребе лифта, чије постојање и функционалност према важећим прописима условљава употребну вредност стана, сматрам битним недостатком у испуњењу Ваших уговорних обавеза и захтевам да се овај недостатак у најхитнијем року отклони. Сматрам да ће се тек по активирању лифтова омогућити пуна функционалност станова стећи услови за њихово коришћење. У том смислу, пресељење свог породичног домаћинства ћу обавити тек када испуните Вашу обавезу, а испуњење својих даљих уговорних обавеза ћу наставити када зграду у којој се стан налази доведете у стање сагласно свим условима за добијање употребне дозволе и другим регулаторним документима.

Купац стана по уговору XXI-01-401.1-352, (и лични подаци)


Други допис:
ГРАД БЕОГРАД
Улица Драгослава Јовановића бр. 2
Градоначелник Драган Ђилас, заступник Града по уговору о купопродаји стана


Предмет: Друго обавештење продавцу са захтевом за хитно испуњавање обавезе


Дана 24.07.2012. године сам Вам доставио допис, у Вашој архиви заведен под бројем Г 5634, чија копија је и овде приложена.
Тај допис сте проследили надлежној стручној служби – Агенцији за инвестиције и становање, која ми је 03.08.2012. године доставила одговор заведен под бројем XXVIII-03 бр. 031-1335/2012 (копија такође приложена овом допису).
С обзиром да одговор Ваше стручне службе не отклања озбиљну правну и функционалну ману стана - предмета купопродајног уговора који сам са Вама, као заступником продавца закључио (уговор бр. XXI-01-401.1-352/12 – 27.6.2012.г), али и потврђује претпоставке да је до тога дошло намерним деловањем представника Градске управе, обавештавам Вас да и даље остајем при ставу исказаном и образложеном у мом допису Вама од 24.07.2012. године.

Представници Агенције за инвестиције и становање у свом одговору наводе да је намерно искључивање лифтова правно утемељено Законом о одржавању стамбених зграда и Уредбом о одржавању стамбених зграда и станова. Детаљним проучавањем ових прописа се може закључити следеће: у наведеном закону, као ни у уредби, се ни у једном ставу , како експлицитно, тако ни имплицитно НЕ ПРОПИСУЈЕ искључење лифтова у новоусељеним зградама до формирања скупштина станара.

Евентуалне спорне ситуације, које бирократски неспретно и, што је много горе - неправно желите да предупредите (рецимо, квар новог лифта који би се догодио пре формирања скупштине станара) – је предвидео управо важећи Закон о одржавању стамбених зграда на који се позивате, и то тако што ОБАВЕЗУЈЕ ОРГАНЕ ЛОКАЛНЕ САМОУПРАВЕ да хитне и друге недостатке на лифтовима отклоне, уз каснију рефундацију трошкова од корисника зграде.

Дакле – из приложеног се лако може закључити да градски чиновници противправно малтретирају хиљаде грађана намерним искључивањем лифтова у новим зградама, и специфичном уценом их приморавају да што пре формирају скупштине станара, како не би морали да врше своје надлежности јасно дефинисане чланом 29. поменутог закона (погледајте прилог)!

Иначе, велики број станова у новом насељу које сте прерано обишли, у улици Милеве Марић Ајнштајн још није усељен, а у многима бораве само радници који врше преграђивања и друге адаптације, тако да је реално очекивати да скупштине станара неће моћи да се формирају ни у наредних неколико месеци. Дотле се стотине купаца станова и чланова њихових породица који су се уселили малтретирају због одлуке Ваших стручних служби да, противно бројним прописима и стандардима, не могу да користе лифтове у зградама са више од четири спрата (Одлука о условима и техничким нормативима за пројектовање стамбених зграда и станова, Службени лист Града Београда бр. 32/IV/83 и 5/88)
У прилогу Вам, такође, достављам и изводе свих релевантних делова прописа на које се позива Ваша стручна служба (који су посредно или непосредно везани за лифтове), како би и лично могли да се уверите у суштину овог проблема.

Очекујем да се у најкраћем року мени и стотинама осталих станара у насељу обезбеди функционалност лифтова, а самим тим и станова. Ако то не буде учињено, са овим проблемом ћу се обратити надлежним државним органима и медијима.

С поштовањем,

Купац стана по уговору XXI-01-401.1-352


Прилог другом допису:
ZAKON O ODRŽAVANJU STAMBENIH ZGRADA ("Sl. glasnik RS", br. 44/95, 46/98, 1/2001 - odluka USRS, 101/2005 - dr. zakon, 27/2011 - odluka US i 88/2011):

(РЕЛЕВАНТНИ ИЗВОДИ)

Član 6
Radovi na održavanju stambene zgrade čijim izvođenjem se sprečava ili otklanja opasnost po život i zdravlje ljudi, odnosno kojima se obezbeđuje sigurnost korisnika zgrade i okoline jesu:
1) popravka ili zamena krovne konstrukcije, krovnog pokrivača i drugih elemenata krova (dimnjaci, ventilacioni kanali, krovni otvori);
2) popravka ili zamena lifta sa pripadajućim delovima (kućica, liftovsko okno sa instalacijama i uređajima) kao i ispitivanje ispravnosti sa izdavanjem upotrebne dozvole prema važećim propisima o liftovima;
3) popravka ili zamena protivpožarnog stepeništa i instalacija i uređaja za zaštitu od požara;
4) popravka ili zamena gromobrana;
5) popravka ili zamena oštećenih ili dotrajalih fasada, stepeništa ili drugih zajedničkih delova zgrade, koje predstavljaju opasnost po život i zdravlje ljudi.

Član 7
Radovi na održavanju stambene zgrade kojima se otklanja neposredna opasnost po život i zdravlje ljudi ili za okolinu (požar, poplava, intervencije na elektroinstalaciji, zaglavljenje u liftu i sl.) jesu radovi hitnih intervencija u smislu ovog zakona i izvode se bez odlaganja.
Vlasnik, odnosno korisnik stana ili drugog posebnog dela zgrade, obaveštava odmah po saznanju organizaciju kojoj su povereni poslovi održavanja, odnosno koja održava uređaje i instalacije, o potrebi preduzimanja radova koji se izvode kao hitne intervencije i druge nadležne organizacije, odnosno službe.

Član 29
Ako stambena zgrada ne obezbedi izvođenje radova na održavanju stambene zgrade iz člana 6. ovog zakona, po nalogu lica koje vrši nadzor nad primenom odredaba ovog zakona, nadležni organ opštine će izvođenje ovih radova obezbediti preko javnog preduzeća za stambene usluge, odnosno drugog preduzeća ili preduzetnika, a na teret stambene zgrade.
Stambena zgrada u slučaju iz stava 1. ovog člana troškove za izvedene radove na održavanju stambene zgrade naknađuje opštini, u rokovima i na način koji odredi opština.
Skupština opštine, odnosno grada, odnosno grada Beograda (u daljem tekstu: opština) može osnovati javno preduzeće za stambene usluge radi izvođenja radova na održavanju stambenih zgrada kojima raspolaže, radova na održavanju stambenih zgrada čije je održavanje povereno javnom preduzeću za stambene usluge, kao i radova iz člana 6. ovog zakona.
Opština utvrđuje visinu naknade za izvođenje radova na održavanju stambene zgrade u društvenoj svojini kojima raspolaže.
Opština i javno preduzeće za stambene usluge, odnosno drugo preduzeće, odnosno preduzetnik, svoje međusobne odnose uređuju ugovorom.
U slučaju da stambena zgrada u utvrđenom roku ne isplati opštini naknadu troškova za izvedene radove na održavanju stambene zgrade, opština pravo na naknadu ostvaruje na osnovu računa o isplaćenim radovima, koji ima snagu verodostojne isprave.

Član 31
Nadzor nad primenom odredaba ovog zakona i propisa donetih na osnovu njega vrši opštinska, odnosno gradska uprava.
U postupku nadzora stambenoj zgradi, odnosno javnom preduzeću za stambene usluge, odnosno drugom preduzeću kome su povereni poslovi održavanja stambene zgrade, naložiće se rešenjem bez odlaganja da u ostavljenom roku izvrše radove na održavanju kojima se sprečava ugrožavanje života i zdravlja ljudi i bezbednosti okoline.
Ako stambena zgrada ne izvrši radove iz stava 2. ovog člana lice koje vrši nadzor će o tome obavestiti opštinsku odnosno gradsku upravu.
U slučaju iz stava 3. ovog člana opštinska odnosno gradska uprava će izvršenje radova obezbediti preko drugog lica, a na teret stambene zgrade.


Наравно, на оба дописа Агенција за инвестиције и становање је у законском року одговорила дописима чија суштина се најједноставније може описати са ''ево опет ћемо покушати да Вас на љубазан начин направимо лудим!''


Трећи допис:
ГРАД БЕОГРАД
Улица Драгослава Јовановића бр. 2
Градоначелник Драган Ђилас, заступник Града по уговору о купопродаји стана
Београд, 19. октобар 2012.


Предмет: Треће обавештење продавцу са захтевом за хитно испуњавање обавезе


У претходна два дописа (примљени у кабинету градоначелника 24. јула 2012., бр. Г 5634 и 21. августа 2012., бр. Г 6103) сте детаљно обавештени о битном облику кршења члана 11 купопродајног уговора, у виду намерног ускраћивања коришћења лифтова купцима станова. Такође, обавестио сам Вас да, због битне мане предмета купопродаје за коју као купац нисам знао, а коју сте ви свесно и плански проузроковали, стан не сматрам функционалним. Због тога сам Вас обавестио и да ћу део своје уговорне обавезе (исплату месечних рата) почети да реализујем тек када стан који сте ми продали буде по свим прописаним критеријумима употребљив за основну намену – становање.

У згради у улици Милеве Марић Ајнштајн бр. 52 лифт је стављен у функцију 11. октобра 2012. године, готово три месеца од примопредаје станова и усељења првих станара. У првом следећем термину за уплату месечне рате, 15. октобра 2012. године сам уплатио прву месечну рату предвиђену уговором (динарску противвредност 386,53 евра), у нади да више неће бити кршења права купаца од стране продавца.

Већ наредног дана, 16. октобра лифт је почео да показује прве знакове неисправности и отказивања функције, што се наставило и сутрадан, да би данас, 18. октобра дефинитивно престао да функционише.

Овим путем Вас обавештавам да сам поново приморан да стан који сте ми продали сматрам неупотребљивим, са неважећом употребном дозволом и фалсификованим техничким прегледом, као и да Вас сматрам одговорним за све неприлике и трошкове које ће та ситуација проузроковати.

Како време одмиче, бројни проблеми које сте проутроковали купцима социјално-непрофитних станова се не решавају, а свакодневно се јављају и нови. У овом случају ћу се ограничити само на проблем лифтова (у гарантном року!), и захтевам да ми у вези тога одговорите на питања која Ваше стручне службе бирократски вешто избегавају.


1. Да ли су Вама лично познате обавезе Града у вези одржавања лифтова прецизно прописане у члану 6 ст. 1 т. 2, члану 29 и члану 31 Закона о одржавању стамбених зграда (Сл. гласник РС бр. 44/95, 46/98, //01 – одлука Уставног суда РС, 101/05, 27/11 – одлука уставног суда РС и 88/11)? Инсистирам на одговору пошто су Ваше стручне службе одлучне у ставу да наведене норме игноришу, или их чак противзаконито злоупотребљавају на штету грађана.

2. Да ли Вам је познато да су у наше зграде уграђивани лифтови стране производње, што представља драстично кршење члана 247.1/а Одлуке о условима и техничким нормативима за пројектовање стамбених зграда и станова, (Службени лист Града Београда бр. 32/IV/83 и 5/88), који изричито предвиђа уградњу лифтова искључиво домаће производње? Ово кршење прописа има за последицу стављање појединих купаца у неравноправан положај, обзиром да је одржавање ових лифтова могуће поверити само једном (најскупљем) извођачу, сто је класичан пример наметања монопола и чисте уцене?

3. Како се у правној терминологији називају овакви облици употребе службеног положаја усмерени да грађанима нанесу директну штету, а извесној страној фими корист?

С поштовањем,

Купац стана по уговору XXI-01-401.1-352


Док ова преписка траје, на ''чету'' са градоначелником се ускоро отвара нова тема - ''зашто већини спољашње ролетне, а нама у поткровљу унутрашњи венецијанери?''
 
ПОШТОВАНИ "ТАТИЦЕ",
још једном ме је задивило Ваше познавање прописа као и жеља да ствари истерате на чистац. Жао ми је што су, већина усељених станара, ПОТПУНО НЕЗАИНТЕРЕСОВАНИ да реше своје проблеме у становима, стално очекујући да ће им то решити неко други, а када иницијатор решења проблема "дигне руке" због незаинтересованости осталих и реши само свој проблем - спремни су да коментаришу како су некоректни и саможиви. У потпуности Вас подржавам (не само овим дописом) јер сам се и сама обраћала са сличним проблемом надлежнима, као и Градоначелнику, али сам схватила да сва писма, упућена њему, заправо долазе на руке онима који су требали да спрече настајање проблема- Агенцији за инвестиције и становање. Када неко "држи кесу" и одређује:
-шта ће се купити, уградити и платити од градских пара,
-ко ће бити Извођач радова,
-који расписује тендере и бира опрему и материјал,
онда је потпуно јасно да је у целој причи одговорна Агенција за инвестиције и њени, најодговорнији људи. Осим њих, велику одговорност, за сиасет пропуста, сноси и надзор ЦИП-а. Како је клупко проблема у нашем насељу почело да се обмотава, све више верујем да ће постојећи проблеми постати тема новог "Инсајдера". Да ли то одговара Градоначелнику и Агенцији за инвестиције и становање више ме неће бити брига, као што и њих није брига што ми немамо лифтове већ 4 месеца, што нам је стављен најјнеквалитетнији паркет, што су нам уграђена собна уместо улазних врата, што нам отпадају ролетне са прозора при првом ветру, што нам окови на прозорима и балконским вратима нису стављени целом дужином истих већ до пловине, што немамо ПВЦ ролетне на спаваћим собама иако су нам терасе ширине 1,20 м, што у дуплексима немамо ПВЦ ролетне већ венецијанере, што у неким становима има плакара и плакарских остава, а у некима не јер их Извођач радова није платио па су од уградње истих одустали, што у соби од 14 м2 имам 7 ребара на радијатору висине 40 цм и што ми је потврђено од произвођача истог "Цини" , Фокус, Чачак да тај број и висина ребара НЕ МОЖЕ да угреје собу (осим ако не подесим радијатор на максимум!), што нисмо добили термо главе за радијаторе, што није пуштено пробно грејање, што су нам вентили за веш и судо машину постављени уместо изнад места за исте, оно на 30-40 центиметара од пода, што су нам постављене цеви за воду, а да вода није пуштена да се види да ли на неким местима цеви "пуштају" већ су се преко њих одмах лепиле плочице, па смо се хватали за главу када нам је вода дизала паркет по становима...., што имамо НЕЈЕДНАКУ ОПРЕМЉЕНОСТ СТАНОВА, а СВИ ПЛАЋАМО ИСТУ ЦЕНУ КВАДРАТА!!!!
Мишљења сам да бисмо требали да тражимо да се наше примедбе узму у ОЗБИЉНО разматрање и да се формира КОМИСИЈА од надлежних пројектаната, надзора, Агенције за инвестиције и представника станара непрофитних станова те ако се утврди да се одступило од Техничког описа који је предвидео главни пројектант као и од Градске одлуке о изградњи станова (што засигурно ЈЕСТЕ) да се ураде АНЕКСИ УГОВОРА који би имали за циљ умањење вредности квадрата стана због неуграђеног , а предвиђеног, материјала и опреме као и због неједнаке опремљености станова (одсуство пвц ролетни, плакара и плакарских остава од 1.2 м2 а не оних "смејурија" које су постављене у малим жутим, зеленим и црвеним зградама).
 
Zagi123456":2yscluli je napisao(la):
Poštovani

ekipa emisije Beogradska Hronika bi htela da napravi priču sa Vama, na osnovu slike koju ste nam poslali. Tema, štekeri za struju ispred zgrade.
Snimanje bismo obavili u ponedeljak od 12h do 14h sati. Bilo bi nam dragoceno da Vi i vaše komšije iz zgrade ili ulice porazgovarate sa nam na tu temu.
Molila bih Vas da mi javite što pre da bismo precizirali detalje.

Unapred zahvalna, novinarka Biljana Jović, 064/2975-680

Urednice emislije, Vesna Kuzmanović i Rada Đurić

Pozdrav.

Postovana Biljana

Ja nisam u mogucnosti da prisustvujem snimanju jer u to vreme sam na poslu. Ormar se i dalje nalazi ispred zgrade. Inace ovo nije jedini problem u nasem naselju ima ih jos. Kupci ovih stanova su jako nezadovoljni uradjenim radovima.

Pozdrav

Ljudi ovo mi je poslato posle moje fotografije koja je objavljena 20 Septembra u Beogradskoj hronici.

Ako ste zainteresovani mozemo da ih kontaktiramo i da se zajedno obratimo gradonacelniku sa svim primedbama koje imamo .

Da li je snimanje odrzano?
Ako nije, ima li ikakve sanse da se ovo aktivira? Kako vreme prolazi, problemi se gomilaju, a ja imam utisak da mi nismo dovoljno organizovani i odlucni da nesto preduzmemo. Sta je tu strasno i ako stanemo ispred kamera, pa nista nismo ukrali, samo se borimo da nam se stvore osnovni preduslovi za zivot u zgradama, u kojima za stanove redovno i savesno izmirujemo rate.
 
Сутра и прекосутра испоручују делове за радијаторе
П.С. Неко од комшија је баш весео,музика је одлична а и избор песама
 
Ево мало теме која нас не окупира сваки дан,када се почиње са радовима на преостала два објекта иза социјалних станова?
 
Nadam se nikad, s obzirom na to koliko smo zadovoljni komsijama iz vec useljene socijalne zgrade...
 
Srecno vam svima i iskreno vam zelim da ne poludite od dilovanja sa ovom reketaskom drzavom/politicarima. Svi ti socijalni,neprofitni, ili kakvi vec stanovi i Stepa se ne grade da bi se nekome pomoglo nego da bi se ONI izugradjivali u precenjene kvadrate, maznuli sto vise a dali sto manje. Otuda i takvi liftovi i parketi. Nego mazni lovu, pokupi neki politicki poen za svecano otvaranje uz put i tutanj. Tako sve u ovoj zemlji funkcionise.

A kad je tako, i zalbe ne vrede, a pravni sistem je u k*** tako da nemas nacina da ih nateras da obecano i ono sto je po zakonu sprovedu, treba ih udariti ne jedinom preostalom mestu - MEDIJSKI. Znaci nadji neku njima opozicionu novinu ili televiziju i otvori aferu. Ili se okupite i protestujte ispred kancelarija ljudi koji su odgovorni. Nemaju oni nameru da drugacije ispostuju ugovor, zasto bi? To jedino da pritegnes, jer covek se veze za rec ili ugovor a ...
 
@n3emke - Преостале две зграде које ће се налазити иза социјалних станова праве се као непрофитни станови из конкурса из 2011 године....тако да слободно одахни...
 
MMA hvala na informaciji, dan mi se upravo ulepsao :)
Interesuje me da li je neko imao problema sa parketom i sta ste ucinili po tom pitanju. Kod mene je u totalnom haosu, skripi, poodvajale su se letvice svuda a umesto tri sloja laka nanesen je jedan i to ofrlje, pa na pojedinim mestima i nema istog.. Na zalbu izvodjacima rekose da nije problem da se sredi, ali da najbolje sacekam prolece jer ako je krenuo sad, tek ce posle grejne sezone da se skupi.
Interesantno je sta su kod mene do sad odradili
-zamenjena vrata, plocice
-gletovani i kreceni svi zidovi (posle toga sam ja isao i ispravljao)
-3 puta u kupatilu mazali i brljali nesto jer je curela voda na sve strane

Prekidace i uticnice sam sve izmenjao jer su smece, prozori ne mogu da se otvore od onih navoja za roletne, ne dihtuju uopste, roletne se zaglavljuju, malter puca po zidovima i sigurno sam nesto izostavio..
Mislim da bi neko trebao da odgovara zbog ovoga, i planiram da ih namucim sto vise da svaku sitnicu srede, pa cak i ako mi ne smeta.
 
n3mke":2kmx4h9a je napisao(la):
MMA hvala na informaciji, dan mi se upravo ulepsao :)
Interesuje me da li je neko imao problema sa parketom i sta ste ucinili po tom pitanju. Kod mene je u totalnom haosu, skripi, poodvajale su se letvice svuda a umesto tri sloja laka nanesen je jedan i to ofrlje, pa na pojedinim mestima i nema istog.. Na zalbu izvodjacima rekose da nije problem da se sredi, ali da najbolje sacekam prolece jer ako je krenuo sad, tek ce posle grejne sezone da se skupi.
Interesantno je sta su kod mene do sad odradili
-zamenjena vrata, plocice
-gletovani i kreceni svi zidovi (posle toga sam ja isao i ispravljao)
-3 puta u kupatilu mazali i brljali nesto jer je curela voda na sve strane

Prekidace i uticnice sam sve izmenjao jer su smece, prozori ne mogu da se otvore od onih navoja za roletne, ne dihtuju uopste, roletne se zaglavljuju, malter puca po zidovima i sigurno sam nesto izostavio..
Mislim da bi neko trebao da odgovara zbog ovoga, i planiram da ih namucim sto vise da svaku sitnicu srede, pa cak i ako mi ne smeta.
Uzas jedan!!! Koji je izvodjac u pitanju? I kod nas se javlja problem sa pukotinama zbog loseg gletovanja, plocice su odradjene na nivou uzasa, parket u nekim stanovima vec pocinje da se odlepljuje.
 
Da li je neko primetijo da su postavljeni prozori prljavi iznutra? Dakle ma koliko ih cistili ostaju prljavi i musavi jer se ne mogu razdvojiti . Da li neko normalan moze tako nesto da uradi i da vas osudi da trajno imate prljave prozore? Ja sam to licno odmah prijavila, receno mi je da ce doci po prijavi, doduse dolazili su ali samo za hitne intervencije. Ja strpljivo cekam, ali preko toga nikako ne mogu preci. Mi smo takodjer gletovali zidove, i to po 3 puta, ne bi li ispravili ovaj krs,( reljef) od zidova, majstori su se dobro potrudili, popravili sto se popraviti da, ali nesto se nije dalo ni popraviti, jer su u samom zidanju iskrivljeni, ma uzas jedan.I naravno sami smo to finansirali.
Mimka spomenu da se pojedinima umanji cena prema stepenu opremljenosti, pa kad je vec navodila razloge mogla se setiti i nas. Samo jedna napomena mi u prizemnim stanovima smo svakako najvise osteceni. Opste je poznato da su cene u prizemnim stanovima inace nesto nize, pa jos kad racunamo i ove neupotrebljive terase ( na moju je pre neki dan odozgo sletela metalna sipka,hvala neopreznom komsiji), koje su uz to racunate po punoj ceni, dakle sve sa onom zemljom,i onim rupama kroz koje ulaze i psi i macke i koje se odlicna da se kroz nju zavirujeu stan, i svo to zadovoljstvo placamo oko 10000 eura, zavisno od kvadrature manje ili vise.Da ne spominjem nedostatak kada u kupatilima, pa vi sad vidite ko je u celoj ovoj prici najgore prosao. upravo ona najranjivija kategorija RVI.
Svakako treba istrajavati u nastojanju da se popravi sve ono sta su duzni popraviti .
Pozdrav svima!
 
Ima li neko grejanje? Nama su rekli da ce u ponedeljak puniti sistem, pa pustiti grejanje, kad ono nista.
 
daca":2avbcoqp je napisao(la):
Ima li neko grejanje? Nama su rekli da ce u ponedeljak puniti sistem, pa pustiti grejanje, kad ono nista.

Juce sam zvala Agenciju za investicije da pitam za grejanje. Odgovor je da su oni svoj deo posla 'odradili' i da je sada na elektranama...
 
Bili su nekoliko puta u maloj zelenoj, cak su uspeli i poplavu da naprave, pretpostavljam ispustajuci vodu iz sistema ili tako nesto.....
 
zzolja":1ln8i07l je napisao(la):
Abaxial":1ln8i07l je napisao(la):
Pa, jel zvao neko elektrane?

Ja sam zvala i elektrane, oni kazu da je zgrada u garanciji i da se obratimo izvodjacu... :bash:

Ja sam videla u petak radnike elektrana kako se setaju po nasem naselju. Kada su mi montirali termoglave, rekli su mi da u ponedeljak elektrane pune sistem, da budemo kuci i pratimo ispravnost instalacije.
Opet nas neko z......
 
Izvodjac je zlatibor gradnja..
Nama su sistemi vec napunjeni, ostaje da se ugreju :)
 
n3mke":3a877qju je napisao(la):
Izvodjac je zlatibor gradnja..
Nama su sistemi vec napunjeni, ostaje da se ugreju :)

Nije problem tamo gde je izvodjac Zlatibor gradnja. Mi, iz Interkopovih zgrada ne znamo ko nam je izvodjac, bolje receno trenutno ga nemamo. Pitanje je da li je kod nas sistem napunjen, s obzirom da jedni kazu da je sve puno jos od pre useljenja, a drugi da ce se sistem tek puniti. Evidentno je da ga ovih dana nisu punili, ili dopunjavali, a jedno od ta dva bi trebalo da se desi.
Ako je vama sistem napunjen vodom, imate li ujutru grejanje do 10 sati kao ostatak Beograda?
 
Vrh