Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

@ Danilo
Odgovore mozete potraziti citajuci prethodne strane ove teme.
 
Ne mogu a da ne prmetim Mimkain komentar u vezi sigurnosnih vrata. Zena prica o vratima od 700 eura, sigurni smo da su dobra ne morate nas ubedjivati, cena govori sama, ali i nama trebaju neka po "normalnoj "ceni. Svaka cast ako mozete sebi priustiti takva vrata, ali za nas obicne smrtnike sa malo plicim dzepom ako neko zna provereno dobra vrata sa tom cilindar bravom ,kazu da tako treba,neka podeli sa nama.
Srecni radovi i useljenje svim komsijama, nadam se da cemo na ovom forumu razmenjivati i slicice i svojih renoviranih stanova ;)
 
matijevic":229tg468 je napisao(la):
Standardna ponuda kablovski tv internet 10mb ruter za dva tri racunara

HD tjuner .Prva tri meseca 1 dinar posle 2480

Ostavio sam vam telefon pa proverite

@matijevic ... hvala puno
 
Abaxial":2f0weu6q je napisao(la):
@astir, hvala puno i cestitke kumu i tebi na izvedenim radovima! Nasao vec takva vrata na internetu u Talarisu, kontaktirao sam ih , ali mi rekli da je rok isporuke 15dana pa me interesovalo koji je rok kod tebe bio, kazes 4dana. Ako moze jos pitanja, kakav je spoj konstrukcije pregradnog zida i PVC ugla terase? Da li iznad sanka prema pregradnom zidu sa susednim stanom prolazi struja i da li ona moze smetati pri rusenju? Sta je bilo sa popustom koji je odobren u Talarisu za kupce sa ovog foruma? Pozdrav.

Hvala.
Pa i meni su rekli za taj rok ali sam zamolio da izađu u susret. Iskombinovali postojeća vrata pokazna i radili novi štok budi uporan.
Zaboravio sam da pitam dali važi popust za sobna vrata :bash:
Baš mi se žurilo kada sam ukapirao da taj rad vrata nema u kombinaciji plati i nosi. Ostalo mi je u sećanju da sam kod njih video sobna vrata i da mi je pre mesec dana to bilo skupo.
Upropastio me je Merkur sa katalogom u kojem je cena bila 6-7000din, navlakuša a bilo u radnji 5 komada... (izjavio njihov radnik na tom odeljenju).

Ovakve reklame bi država trebalo da sankcioniše t.j. ako traje akcija a nemaju vrata na lageru da isporuče bez obzira koliko ih ljudi želelo. Ovako stave jedna vrata u ponudi i jure mušterije u radnju. da se izbaci klauzula u katalogu dok traju zalihe jer zaliha može biti i jedan ili 5 komada.

Zagi123456":2f0weu6q je napisao(la):
E sad pitanje za fiksni telefon.
Da li je neko isao negde i gde da uradi prikljucak telefonskog broja.
Ja treba da izvrsim samo prebacivanje broja pa me zanima koja je procedura.
Za fiknu liniju zvati na 9813 i sve završavate za 2min treba vam lična karta i podaci adresa ulaz br stana. Dobijete zavodni broj i čekate 15 dana ...

matijevic":2f0weu6q je napisao(la):
Standardna ponuda kablovski tv internet 10mb ruter za dva tri racunara

HD tjuner .Prva tri meseca 1 dinar posle 2480

Ostavio sam vam telefon pa proverite
Igleda da je SBB operater u naselju? Nije loše.
Kako je rešena situacija sa više televizora?
Nešto je priča da posle Olimpijade ukidaju 'analogne kanale' pa će biti samo digitala?
To onda ispada da će trbati za svaki TV po jedan HD tuner?
 
Sada citam informacije u vezi sa ugradnjom Talaris vrata. Da li je neko ugradjivao vrata naknadno, odnosno, nakon prijema stana, sa postojecim starim vratima?

Da li mora da se skida razvodna kutija?
 
Какве глупости са овим вратима са баснословним ценама. Ако неко хоће да ти обије стан, обиће га. Дешавало се да избију и много тежа врата, заједно са зидом. Лопови углавном и пљачкају станове који имају упадљива врата, јер чим имаш бахато скупа врата, за претпоставити је да имаш тек унутра тешко бахаћење.
 
Pedja_Nbg":3l8s4riy je napisao(la):
Какве глупости са овим вратима са баснословним ценама. Ако неко хоће да ти обије стан, обиће га. Дешавало се да избију и много тежа врата, заједно са зидом. Лопови углавном и пљачкају станове који имају упадљива врата, јер чим имаш бахато скупа врата, за претпоставити је да имаш тек унутра тешко бахаћење.

Moram da ti kazem da si u pravu. Kada bi neko sa strane citao ovaj forum i gledao koliko se Talaris ovde izreklamirao i da je to ispala glavna mana naselja, pomislio bi da se radi o Vracaru.
Ako vas je vec toliko strah, mogli ste na postojeca postaviti onu letva bravu koja ide duz vrata ili nesto slicno sto se samo dodaje. Bacati novac u novom stanu za nova vrata u naselju koje je socijalno neprofitno i gde su svi stanove dobili uz subvencionisan kredit, ni meni stvarno nije jasno.
 
@Nikola

mislim da nije bahacenje ukoliko postavis siurnosna vrata. Zasto cekati da se nesto desi, da bi onda reagovao? Takodje, po ovoj ceni, ovo je sve samo nije neprofitni stan... Svakako, to nije tema ovih razgovora sada.

Ima istine u tome da stan uvek moze da se obije, ali sa druge strane, ne treba ni da se ostavi sve na izvol'te. Ulazna vrata nisu svakako najveci problem kod ovih stanova, ali sa druge strane, svakako jesu jedan od problema.
 
Odgovor za Danila i Abaxiala: Mi smo rusili samo onaj deo koji se odnosi na sank, od poda do plafonai inaj poprecni zidic koji cini desni zid od rupe za plakar . nigde nema grede, ni struje ,sve sam blok. Fotografisacu pa cu postaviti sadasnje stanje cim bude mogla (mi se jos nismo preselili zbog radova u stanu pa smo stalno tamo- amo).Sto se tice struje malo vise smo poradili i razvlacili kad se vec rusi i menja raspored (struja ide s plafona). JEDNA ANEGDOTA:KAD SAM CLANICI KOMISIJE REKLA DA U kuhinji ima tako malo uticnica da nema gde da se ukljuci zamrzivac dala mi je savet da kupim zamrzivac i frizider ujedno pa ce mi trebati samo jedna uticnica. I kod radijatora je ispalo vise posla nego sto smo mislili , dva smo okretali (kuhinja i trpezarija) a u dnevnoj smo kupili novi veci jer sa postojecih (koji se prave po porudzbini u Cacku) ne mozete da skidate i dodajete rebra. Sada imamo jedan radijator viska i jedno krilo od sobnih vrata viska, posto smo za novonapravljenu sobicu nismo mogli naci isto krilo kao na vec postojecoj spavacoj. Ulazna vrata su firme Tandem, momci su krajnje korektni, garancija je tri godine, domaca je izrada i cene su srednje - oko 40 000. Ja sam se malo vise raspisala ali sam htela da kazem da kad krenete da radite stalno iskacu neki novi radovi, sve vuce jedno drugo, tako da vam na kraju treba vise i vremena i novca da zavrsite ono sto ste u startu planirali. Pozdrav uz nadu da cemo se i nas 23 stanara koliko nas je ukupno useljeno u B1.3 uskoro sastati .
 
Jos nesto za Danila: Meraci se uklapaju i na druge radijatore. Inace, kod nas je radio radnik iz toplane i olaksavajuca okolnost je bila sto kod nas u sistemu nije bilo vode. Kazu da u ovim zgradama koje su kasnije radjene ima vode. Pozdrav
 
Dano, hvala puno na iscrpnom objasnjenju. Ja cu svakako morati da izmestim radijator iz kuhinje, odnosno, da ga zarotiram. Ukoliko ti nije problem, posalji mi u PM kontakt osobe koja je radila radijatore. Takodje, nadam se da nece biti komplikovano da se isece zid i da se napravi sank. Mnogo ce lepse izgledati nakon toga.

pozdrav
 
@DanaKH, hvala puno na informacijama. Bio sam danas u stanu, definitivno nema grede iznad sanka, mada mi nikako nije jasno sta drzi taj zid iznad sanka ako je sirine 130cm a svaki Ytong blok je 62.50cm?! Uverio sam se na licu mesta da kablovi od struje idu iz dozni gore do plafona pa uz plafon desno prema susednom zidu i sl.dozni...
Zapravo, uzimao sam tacne mere za kuhinju i posto jos nismo radili primopredaju, a sudopera nije postavljena, samim tim ni protocni bojler, molio bih bilo koga ko je vec u stanu da mi da tacne dimenzije tog protosnog bojlera i koji je tip i proizvodjac. To mi je potrebno iz razloga sto on ide dole u kuh.element. Hvala.
 
Sutra cu ici u stan i proveriti sve u vezi malog bojlera. On nije toliko veliki koliko ga oni nesrecno postave na sredini pa zauzme veci deo sudopere. Mislim da je ranije neko slikao otvorenu sudoperu gde se vidi mali bojler ali ne znam na kojoj strani bese. Sutra cu napisati i kontakt tel. majstora za radijatore.
 
http://img843.imageshack.us/i/dscn1922m.jpg/

Ovako kod mene izgleda. Bojler nije nigde pricvscen tako da ga je moguce pomerati levo desno koliko dozvoljavaju creva i kabal od struje. Konkretno kod mene nemoze da stigne kabal za struju do prve najblize uticnice tako da cu morati da promenim kabal da ne bi stavljao produzni.
 
DA LI IMA PRAVILA u kojim stanovima (tj. kolike kvadrature) se postavljaju dvodelne, a u kojima jednodelne sudopere ili to zavisi od izvođača radova.
 
Majstor za grejanje
Pronašla sam majstora za grejanje.
063 367 181 Ivan
Može da vrši prepravke na radijatorima i cevima bez pražnjenja sistema - nema curenja vode!
 
Mimka1980
Verovatno zavisi od izvođača, jer svako ima svog dobavljača i majstore...
Ako ti treba dvodelna nasadna sudopera, imam ja jer sam je menjala ugradnom.
 
Lela, kakva vam je "ugradna" sudopera? Da li su to one granitne? Prvo ću videti svoju pa ću Vam se javiti.
 
U koje vreme su Vas zvali za kljuceve? Ja od jutros cekam da mi se jave jer sam po rasporedu sutra za kljuceve.
 
@Mimka
Sve Interkopove zgrade imaju ovakve dvodelne sudopere. Ista je i u mom stanu, meni se dopada i necu je menjati iako cu kupiti elemente za kuhinju drugacije boje. Ja sam narucila elemente u Matisu, znam da je Jela kvalitetnija, da je po meri bolje, ali sam imala para samo za ovo, a razlika u ceni nije tako mala. Sto se tice usadnih sudopera, to su one koje se ugradjuju u otvor izrezan u radnu povrsinu i uglavnom se rade kod radnih ploca narucenih po meri.
@ZAGI
Ja ocekujem poziv sutra za ponedeljak, ali kako sam do sada cula od drugih, zovu pred kraj radnog vremena, kada zavrse useljenja za taj dan.
 
daca":19mrn6ae je napisao(la):
Ja ocekujem poziv sutra za ponedeljak, ali kako sam do sada cula od drugih, zovu pred kraj radnog vremena, kada zavrse useljenja za taj dan.

Ja sam juce sa suprugom usla u stan da pogledamo, u pitanju je br.32, ima jos da se radi, ali sam se smorila kad mi je cuvar rekao da nema sanse da sve bude gotovo do ponedeljka. Naravno, on ne moze da zna (mogu majstori da 'napadnu' zgradu kao pre mesec i po dana, pa da sve bude gotovo za dan), ali sada je poceo da 'radi crv' u glavi... :(
Sto se tice samog stana primetili smo da su se iskrivile dihtung gume na prozorima i na vratima od terase, parket na dva mesta pored vrata od kuhinje ima razmak od oko 1mm duzinom od recimo 10ak cm, u ostatku stana je ok. Sve ostalo je solidno uradjeno. U hodnicima tu i tamo imaju neke rupe gde su verovatno provlacili 'nesto', ponegde nisu zavrseni gelenderi, fale prekidaci, plafonjere... ali mislim da to ne moze da predstavi ogroman posao ako ima dovoljno ljudi da to odrade.
Moje kolege koje su se vec uselile su takodje obavesteni posle 15h o preuzimanju kljuceva.
 
Niko nam ne javlja da nam struja preko svog strujomera nece biti pustena dok ne potpisemo ugovor sa EDB-om licno uz fotokopiju l.k. i kup.ugovora u ul.Zemunski Kej. U suprotnom koliko sam nacuo bice pustena gradj.struja po industrijskoj ceni pa se cesite kada dobijete prvi racun jer ko zna koliko i za sta je troseno preko tog strujomera! Jedan veliki minus za nekolegijalnost onih koji su vec prosli ovu proceduru! :notok:
 
Ovo je veoma vazna cinjenica. Bavimo se kablovskim operaterima, a nemamo informacije o regulisanju racuna za struju i infostan. Jel ovo sad znaci da kada u ponedeljak potpisemo primopredaju stana, odmah odemo da trazimo ocitavanje stanja strujomera i potpisivanje ugovora sa elektrodistribucijom? Sta je sa infostanom?
 
Vrh