Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

:D :D
Ja sam video kako ti stoji klima.

Danas uzeli kljuceveeeeeeeeeee. Primedbe minimalne. Izgleda da su komsije koji su se uselili ranije toliko imali primedbi da su nama olaksali tj. da su investitori uvideli sta se sve gleda.

Srecno svim kosijama. :p
 
Sad sam zvala grad,posto sam nestrpljiva.Ja sam broj 34 rekli su u ponedeljak ce pozivati a uselenje u utorak.
 
Ovo je obavestenje za one nestrpljive kao ja.Verovatno ce 5 ulaza u ponedeljak da usele a 5 u utorak!
 
Poštovani/a,

na adresi http://www.trade.in.rs sam postavio WP site preko koga možemo da se posvetimo temama koje nas sve interesuju a tiču se naselja 'Zapadno od Ivana Ribara'.

Hvala Vam unapred za sve sugestije, predloge i komentare.

Pozdrav :)
 
Moze li neko od useljenih stanara,koji su imali primedbe na parket, da nam kaze da li su majstori popravljali parket u stanovima. Veliki pozdrav komsijama
 
Roki":1z6jgnvi je napisao(la):
Moze li neko od useljenih stanara,koji su imali primedbe na parket, da nam kaze da li su majstori popravljali parket u stanovima. Veliki pozdrav komsijama

Moj kolega koji se uselio u drugi red imao je neke primedbe na parket i njemu su ponovo hoblovali i lakirali parket. Kaze da sad cakli i prezadovoljan je.


Pozivali su danas i stanare iz broja 30. Znaci da su za ponedeljak ostali ulazi 32, 34 i 36 ;)
 
:bash: :bash:

Ka sam danas primio kljuceve svetlo na stepenistu radilo kako treba. Dodjem oko 20h kad ono iskljuceno svetlo na stepenistu. Nigde nikog da pitam sta se desava. Pomocu mobilnog sam se popeo do stana. Katastrofa. Sutra cu da im napravim rsum u kancelariji. Ako cujete nekog da urla ispred kancelarije Interkopa znajte da sam to JA.
 
Zzolja hvala lepo za informacije o parketu, znaci da otklanjaju primedbe. Takodje, mislim da postoje problemi sa strujom, nema osvetljenja na ulici, kao da naselje nije prijavljeno EDBu. Pozdrav.
 
Što se tiče struje mi nemamo jednu fazu već dva dana
Moguće da je vama veći deo osvetljenja u hodniku na toj fazi... Kod nas u hodniku na svakom drugom spratu pola sijalica ne radi.

Objašnjenje za klimu zašto ne na spoljni zid.

1. Navodno garancija za zgradu je 2 godine. Ako nedaj bože nešto nije uredu, recimo ispod vaše klime sa prozorom i oko njega, a komšiji procuri izvođač radova kada vidi klimu neće tržiti drugi uzrok problema nego će okriviti postavljanje klime i oštećenje fasade i izolacije.
2. Mislimo da su predvideli baš to mesto za klimu zbog utikača u trpezariji.
3. Kada je vrućina nećete baš sedeti na terasi ili ako je zima a treba dogrevanj ta. Generalno ni terasa nje baš neka za sednje već više spoljna ostava.

Primetio sam da je već postavljeno nekoliko klima a za sada mi se čini da je pola pola t.j. pola spolja pola na terasi.
Videćemo kako će biti kada više ljudi postavi klime. Greota što projektant nije spolja predvideo i postavio šalone za klime svima bi bilo lakše a sve klime na jednom mestu.
----
dodata kometar za klimu
 
Poštovani/a,

na adresi http://www.trade.in.rs je sada pregledno urađen sajt u WP preko koga možemo da se posvetimo temama koje nas sve interesuju a tiču se naselja 'Zapadno od Ivana Ribara'.

Teme koje su zastupljene u ovom trenutku su u potpunosti funkcionalne i ono što je najbitnije jednostavne su za korišćenje i pregled.

Registracija je brza i jednostavna i postoji samo zbog spam-a...

Hvala Vam unapred za sve sugestije, predloge i komentare.
 
Sada kada se konstituisala Skupstina i formirala Vlada,potrebno je inicirati usvajanje izmena zakona o povracaju PDV-a za prvi stan.Ja sam vec poslao pismo predsedniku Skupstine i mislim da je neophodno da ga zatrpamo pismima u vezi s tim.Dve godine ce proci za cas,a ako do tada ne usvoje izmene zakona,moracemo iskesirati jos 8% za ucesce.Druga vazna stvar je da se to usvoji sto pre,jer dinar svaki dan pada u odnosu na evro,te je suma za povracaj svaki dan sve manja.
 
astir":2bglgebw je napisao(la):
Objašnjenje za klimu zašto ne na spoljni zid.

1. Navodno garancija za zgradu je 2 godine. Ako nedaj bože nešto nije uredu, recimo ispod vaše klime sa prozorom i oko njega, a komšiji procuri izvođač radova kada vidi klimu neće tržiti drugi uzrok problema nego će okriviti postavljanje klime i oštećenje fasade i izolacije.
2. Mislimo da su predvideli baš to mesto za klimu zbog utikača u trpezariji.
3. Kada je vrućina nećete baš sedeti na terasi ili ako je zima a treba dogrevanj ta. Generalno ni terasa nje baš neka za sednje već više spoljna ostava.

Primetio sam da je već postavljeno nekoliko klima a za sada mi se čini da je pola pola t.j. pola spolja pola na terasi.
Videćemo kako će biti kada više ljudi postavi klime. Greota što projektant nije spolja predvideo i postavio šalone za klime svima bi bilo lakše a sve klime na jednom mestu.


Zasto su onda ostavili uticnicu za klimu bas na tom mestu gde sam ja montirao klimu? Svaki stan ima predvidjeno mesto, nekome je to u trpezariji a nekome u dnevnom boravku, ulazio sam u jedan stan gde je klima predvidjena bas iza balkonskih vrata a pri tom nema dovoljno mesta da stane unutrasnja jedinica a o otvaranju vrada i udaranja istih u klimu da i ne govorim.
Ja sam samo dao savet na osnovu svog iskustva.
U nekim stanovima ce biti i vise clanova pa ce jedan hteti da mu radi klima dok ce drugi hteti na terasu itd...

Slazem se da je greota sto projektant nije predvideo mesto za spoljnu jedinicu tako bi i nama olaksao posao i ne bi ruzilo izgled zgrade. Vec sam video u drugom redu zgrada da neki majstor nije hteo da postavi spoljnu jedinicu tako da zakloni rupu koju je izbusio i rezultat toga je to sto se vidi rupa i metar i po instalacije, po meni to nije estetski.
 
Meni su vec dva puta iskakali osiguraci

Problem je sto kad iskoci u stanu iskoci i glavni kod sata pa morate da silazite

Predali smo zahtev za prenos telefona i rekli su za 15 dana

Dali neko zna koja nam je stanica milicije najbliza zbog promene adrese
 
Mozda neko zna gde kupiti sobna vrata koja je ugradjivao interkop. Ili gde kupiti slicna po prstojnoj ceni. Hvala.
 
@matijevic
To sa strujom je veliki problem. Moramo hitno svi da insistiramo na resavanje prikljucenja na regularnu mrezu privatnih korisnika EDB-a. Cim ne mogu da se potpisu ugovori za koriscenje struje, postavlja se pitanje koju to struju koristimo u stanovima i ko ce to da plati. U ponedeljak i utorak bi morali pri useljenju svi da postave ovo pitanje i insistiraju na odgovoru. Plasim se da cemo od potpisivanja ugovora svu potrosenu industrijsku struju mi da platimo. Daj boze da je drugacije, odnosno da do konacne primopredaje zgrada izvodjaci plate svu struju.?????????
Sto se tice prijave u policiji, to mozete obaviti u bilo kojoj policijskoj stanici na teritoriji Beograda. Nadam se da tamo znaju za nase naselje i novu ulicu i da cemo se prijaviti bez problema.
Inace, ja juce kupih sporet u Home Centru, a oni se smeju na pomenu adrese, kazu stalno cuju tu adresu u poslednje vreme. A od nasih dogovora za kolektivni popust nista ne bi, placamo regularne cene.
 
Pitanje za stanare iz broja 60, odnosno B1.2
Da li je neko isao da prijavi struju u EDB-u?

Sto se tice same prijave na adresu, procedura je izuzetno prosta. Potreban vam je Ugovor za stan i licna karta. Ja imam kartu sa cipom, pa su mi samo oni promenili u sistemu. Pretpostavljam da za druge licne karte mora da se vadi nova. Inace, sama procedura kosta 250 dinara i traje 5 minuta. Potrebno je izvrsiti uplatu i popuniti jedan listic.

Mene sada samo plasi prijava strujomera. Osecam da cemo opet da budemo izigrani.
 
Za struju sam sad zvao info centar EDBA tel 3957777 taster 6 posto je automat

Rekli su ugovr original na uvid i fotokopija i taksa 1655 din

Adresa EDBA Zemunski kej 15
 
@zagi.
Molim Vas da mi napisete da li u Interkopovim zgradama ima plakara-ostava i da li ima roletni na prozorima i vratima ka terasi. Ako nema, jeste li uneli primedbe na tu temu u zapisnik?
Hvala unapred na odgovoru.
 
Kakva je procedura za prijavu Infostanu?

Sta znace oni meraci energije na nasim radijatorima? Da li to znaci da necemo da placamo kao do sada, vec samo za utrosenu energiju?
 
daca":2pg7b9lb je napisao(la):
@zagi.
Molim Vas da mi napisete da li u Interkopovim zgradama ima plakara-ostava i da li ima roletni na prozorima i vratima ka terasi. Ako nema, jeste li uneli primedbe na tu temu u zapisnik?
Hvala unapred na odgovoru.

u Interkopovoj zgradi u broju 60, B1.2:

Ima roletni na svim prozorima i svim vratima.
Ima dva elementa u kuhinji i sudopera za bojlerom.
 
daca":2h3ccjv4 je napisao(la):
@zagi.
Molim Vas da mi napisete da li u Interkopovim zgradama ima plakara-ostava i da li ima roletni na prozorima i vratima ka terasi. Ako nema, jeste li uneli primedbe na tu temu u zapisnik?
Hvala unapred na odgovoru.

Kao sto sam ranije pisao ROLETNI NEMA jer nije izvodljivo zbog konstrukcije samih vrata i prozora. Kod nas su stavili venecijanere imate slike kako to izgleda. Plakar smo stavili kao primedbu i receno nam je da su plakari u fazi izrade i da cemo ih dobiti za 7-10 dana.
 
Zagi123456 Kao sto sam ranije pisao ROLETNI NEMA jer nije izvodljivo zbog konstrukcije samih vrata i prozora. Kod nas su stavili venecijanere imate slike kako to izgleda. Plakar smo stavili kao primedbu i receno nam je da su plakari u fazi izrade i da cemo ih dobiti za 7-10 dana

Komšija,kod nas (ulaz 66-Zlatibor-gradnja) nema venecijanera ,pitala sam ih vise puta-oni su mi rekli da to nije predvidjeno,i da su ti venecijaneri postavljeni stanarima a da plakari u predsovlj nisu predvidjeni.To su mi ponovo rekli i danas kao i za vreme i primopredaje.Napišite u kojoj ste Vi zgradi i da li svi u stanovima vaše zgrade imaju venecijanere. Unapred zahvaljujem.Pozdrav :)
 
Diana":25ggjb67 je napisao(la):
Zagi123456 Kao sto sam ranije pisao ROLETNI NEMA jer nije izvodljivo zbog konstrukcije samih vrata i prozora. Kod nas su stavili venecijanere imate slike kako to izgleda. Plakar smo stavili kao primedbu i receno nam je da su plakari u fazi izrade i da cemo ih dobiti za 7-10 dana

Komšija,kod nas (ulaz 66-Zlatibor-gradnja) nema venecijanera ,pitala sam ih vise puta-oni su mi rekli da to nije predvidjeno,i da su ti venecijaneri postavljeni stanarima a da plakari u predsovlj nisu predvidjeni.To su mi ponovo rekli i danas kao i za vreme i primopredaje.Napišite u kojoj ste Vi zgradi i da li svi u stanovima vaše zgrade imaju venecijanere. Unapred zahvaljujem.Pozdrav :)

Ja sam u broju 40 Zuta zgrada do ulice. Inace ne znam za ostale stanove jer nisam ulazio u njih.
Meni su na primopredaji poceli pricu da nije plakar po projektu, a onda ja izvadim skicu stana kad sam ga birao i u njoj pise kuhinja sa plakarod od 1.20m2. Ja pitam sta je ovo kad oni pa videcermo. Da bi devojka iz Interkopa rekla da su plakari naknadno naruceni i da cemo ih imati za 7-10 dana. Videcemo da li ce da ispostuju obecanje.
 
Želim da se zahvalim 'novim' (starim :) ) članovima ovog foruma koji su se priključili WP sajtu koji je posvećen našem naselju 'Zapadno od dr. Ivana Ribara'.

Za sada, koliko mi vreme dozvoljava, popunjavam sadržaj koji se odnosi uglavnom na teme sa ovog foruma i naravno, da ne bi bilo nejasnih situacija, odmah stavljam i direktan link ka postu iz kog je informacija.
Osnovni meni je koncipiran tako da po registraciji i Vi možete odrediti kategoriju u kojoj želite da se Vaš post nalazi.
Svakako da ste svi sa ovog foruma dobrodošli.

Sajt je potpuno nekomercijalan, nema nikakvih uslova, oglasa, marketinga i naravno plaćanja !!!

Naravno, saveti, preporuke ili mišljenja su svakako dobrodošli.


Pozdrav za sve i naravno, još samo dan-dva do finiša useljavanja u 'Zapadno od dr Ivana Ribara' :)
 
Vrh