Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Zagi123456":215q4h02 je napisao(la):
daca":215q4h02 je napisao(la):
@zagi

Zasto venecijaneri na prozore i vrata ka terasi? Na kom je ovo spratu? Nisu valjda odlepili da nam ne stave roletne na ove prozore?

U pitanju je peti sprat. A ovi prozori i vrata nemaju mogucnost postavljanja roletni. Kao sto neko rece ranije on nije dobio ni ovo na prozorima i vratima od terase.

Tu su sve slike. Taman sam se uplasio da je neki problem sa programom za slike.
Mozete li mi reci koji je to program za postavljanje slika, neko je vec spominjao ali ne mogu sad da trazim?
 
Ima li neko informaciju gde kupiti sobna vrata kao sto su ugradjena u stanu, trebalo bi da je to neka domaca proizvodnja. Nasao sam nesto slicno po ceni od 13500din.
 
Mi danas bili do stana, kljuceve treba da dobijemo za nedelju dana. Parket jos nije ishoblovan, i ma jos detalja za sredjivanje. Nema sanse da se uselimo do kraja avgusta.
Molim nekogko vec radi gipsarske radove ako ima dobrog majstora koji postavlja gipsane zidove i sece y-tong zidove da mi posalje poruku sa podacima majstora.
 
@Daca
U kojoj zgradi parket nije ishoblovan? Ako mislis na B3A.3, on jeste trenutno prasnjav, ali je lakiran (kako mi juce rece sef gradilista 2x). Ostalo je da odrade jos zavrsnu ruku.
Useljavamo se 30.07. 100%
 
Parket u zgradi B3A1.1, danas su tek poceli hoblovanje. Kada smo bili jutros hoblovanje je teklo na visim spratovima. Ja znam da cemo se svi "useliti" 30., ali samo fiktivno, dobicemo kljuceve. Drugo je pitanje kada cemo moci realno da se uselimo.
 
Ima li jos neko iz B3A4 zuta zgrada do ulice nek se javi da vidimo koliko nas ima za Petak.
 
daca":3nw8pxr5 je napisao(la):
Parket u zgradi B3A1.1, danas su tek poceli hoblovanje. Kada smo bili jutros hoblovanje je teklo na visim spratovima. Ja znam da cemo se svi "useliti" 30., ali samo fiktivno, dobicemo kljuceve. Drugo je pitanje kada cemo moci realno da se uselimo.
Meni sad nista nije jasno. Ja sam bila proslu subotu u broju 34 parket je bio lakiran ali prasnjav,tako da nije imao bas neki sjaj.Stavljali su lajsne.Sada ste me zbunili ,sta sam onda ja videla?
 
@nikola011
Sto se tice ulaza u kome cu ja ziveti, najmanji problem ce biti izabrati predsednika skupstine stanara. Meni, jednoj zeni, nece biti problem da ocistim sneg ispred zgrade niti da se “cimam” po opstini za pecat I slicno… tako da nama nece trebati Suzana Mancic da resi stvar.

@Jasmina
Jasmina":3u9ymszt je napisao(la):
Znači da nam je potrebno 13 vlasnika da bismo je oformili, a predsednika ćemo nekako naći, jer su nam lift i podrumi neophodni. Nadam se da je toliko njih uplatilo učešće i useljava se. Kakva je situacija po već useljenim zgradama?

Upravo sam na ovo mislila kad sam napisala "kljucni problem".
 
@Brana
I ja sam u subotu u broju 36 video isto sto i ti, dakle parket je bio lakiran (kako kaze upravnik koji je sedeo ispred ulaza 2x) ali prasnjav, a planirali su da predju jos 1.
Ne vidim zasto useljenje ne bi bilo 30-31.07. Ostalo je da povezu lift (sto su uveliko radili u subotu), da prekrece hodike i da u stanovima odrade jos neke sitnice (prekidaci i sl.), i naravno sve to lepo da operu.
 
Ne razumem zasto govorite o useljenju 30.8 kad je useljenje planirano 30.7.???
 
Pepper":103itou2 je napisao(la):
Ne razumem zasto govorite o useljenju 30.8 kad je useljenje planirano 30.7.???
pa možda neće da se usele dok ne pregrade stan ili nisu uplatili ucesce za predviđeni rok...na kraju krajeva nije ni bitno,vazno je da se uselimo a nije bitno kad.
 
Abaxial":wccvfqq9 je napisao(la):
Ima li neko informaciju gde kupiti sobna vrata kao sto su ugradjena u stanu, trebalo bi da je to neka domaca proizvodnja. Nasao sam nesto slicno po ceni od 13500din.

To je dobra cena. U Merkuru je blo za 6500 ali nije bilo na stanju kada sam je išao da kupim. Veliko je pitanje, pošto je akciski proizvod, koliko ih je ukupno bilo u radnji u trnutku popusta. To sami radnici kažu.

Ta cena je ok, ja sam platio 16000.
Samo na tom mestu su mogli da isporuce za manje od 4 dana sve je ostalo bilo 15 do 30 dana samo rade za poznatog kupca.
To dokazuje koliko se radi.
 
Komsinice Melani mi smo iz ulaza 44 b3b1 4 sprat i planiramo useljenje krajem avgusta, a vec smo pominjali da je parket katastrofalan, da nema venecijanera na vratima od terase, a da osim kontejnera nigde nema djubrijere ili onih malih kanti za otpatke. Sigurno je da upotrebnu dozvolu nemaju, cim nije upaljena javna rasveta.
Veliki pozdrav buducim komsijama.
 
@Astir, molim te daj mi podatak gde si kupio ta vrata jer ovde gde sam ja nasao nemaju na lageru. Imaju neka za 18500din ali nisu ravna bela. Na drugom mestu rok isporuke je 15dana. Hvala unapred.
 
Моле се будућње комшије из улаза Б 3 А 1.1 ( улаз бр 26) да размисле о преузимању улоге ПРЕДСЕДНИКА Скупштине зграде како бисмо што пре регистровали Скупштину зграде. Док је не формирамо нећемо моћи да пустимо лифт у рад. Размислите о овоме! Усељавамо се 30.07. Сви они који имају свој намештај и белу технику имаће проблем да исте унесу, уколико немамо лифт. Неко је писао да су им тражили 1000,00 динара за сваки комад кабастог намештаја и беле технике који носе ручно. Требало би да скупимо по, барем, 500,00 динара због овере записника и остале трошкове које чекају председника Скупштине станара. Није о.к. да то плати онај који преузме ову улогу, па да нас после јури за паре. РАЗМИСЛИТЕ О ОВОМЕ!
 
^^^

Procedura u Opstini nije tako ekspresna, tako da na njih racunaj bar 15 dana od dana kada skupite sve potpise...
 
Sto se tice lifta: od trpezarije smo pravili sobu, pa je to iziskivalo majstore za zid, posebno vrata, posebno okretanje radijatora, posebno parcence parketa, posebno struja, krecenje. Svi su pomenuli v sprat bez lifta. Selidba je prica za sebe.
 
Da li isti majstori ruse deo zida i postavljaju novi?
Mi bi srusili deo zida od y-tonga i postavili od gipsa.

Sto se tice parketa u plavoj zgradi, ja sam napisala ono sto sam juce videla, a rekao mi je i radnik na gradilistu da se u toj zgradi upravo hobluje parket. Mozda je negde zavrsen a negde zavrsavaju, pa nismo gledali iste stanove. Uopstalom, tu ide kazu i neka podloga ispod laka, pa jos dva prolaza laka. Nadam se da ce sve zavrsiti ove nedelje.
Kod nas u kuhinji ima jedna sudopera, a ostalo kazu nista nije predvidjeno. Mozda je i to dezinformacija, pa ce dan pred useljenje svima postaviti jos neke radne delova, kao sto su radili u ostalim zgradama.
 
DanaKH":3hl11y0d je napisao(la):
Nama su isti majstori rusili i gradili novi gipsani zid.

Pretpostavljam da ste rusili sank i deo zida, pa mi recite da li iznad sanka prema pregradnom zidu sa susednim stanom prolazi struja i da li ona moze smetati pri rusenju? Kako ste resili struju u novoformiranoj sobi? Hvala.
 
Abaxial":fuiuekoq je napisao(la):
@Astir, molim te daj mi podatak gde si kupio ta vrata jer ovde gde sam ja nasao nemaju na lageru. Imaju neka za 18500din ali nisu ravna bela. Na drugom mestu rok isporuke je 15dana. Hvala unapred.

Talaris mi je prodao vrata. Danas stigla pa ih ugradili. Oni mogu i da ugrade za 2crvene. Kum i ja smo ugradili a platio samo prvoz. Vrata su ista kako i naša čak su i šarke slične jedino niža za oko 5cm. Potrefilo se da ključ odgovra vratima na kupatilu.

Zamoli da ti urade ranije ako mogu. Izgleda da se ova vrata rade samo po porudžbini. Evo kako izgledaju.
 
Dobar dan komsije,
Mi smo u ulazu 72 i uveliko smo poceli radove, srusili smo zidove i sada pravimo lukove u kuhinji i hodniku. Zanima me, da li neko od useljenih ljudi potpisao nesto za kablovsku televiziju i internet i jel zna neko kada se to planira. Mog sina jako interesuje, ali nismo mogli da dobijemo tacne informacije osim da je radijus vektor postavio "kao" antene, ali ovo nije proverena informacija. Mi smo uzeli vrata u talarisu, tip 6, i prezadovoljni smo. Sve najbolje buducim komsijama i da se vidimo na nekoj kafi u obliznjim kaficima

Hvala unapred na odgovoru.
 
Vrh