Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Postovane komsije, nisam se oglasavao na forumu do sada jer nisam ni bio blizu interneta sve ovo vreme. Uselio sam u b1.3 pre dve nedelje, pa sam uzivao i jos uvek uzivam u svom novom stanu. Vidim da se ovde prenose prvi utisci, zamerke, pitanja, predlozi...pa hajde da se i ja ukljucim.
Prvo, zelim da kazem da je b1.3 gradio Graditelj. Nemam nekih vecih zamerki na kvalitet radova. Naime, u pitanju su zaista sitnice. Nekoliko ne bas najbolje pricvrscenih parket lajsni, losa slavina u WC, izgrebano staklo na prozoru dnevne sobe i nedostatak rucice na jednom prozoru. To zaista jesu sitnice u poredjenju sa stanovima u zgradama koje je radio Interkop. Ulazio sam i u te zgrade i stvarno je sramota koliko fuseraja ima tamo. Takodje, zelim da pohvalim gospodina Malinovica i njegove saradnike, koji su vise nego ljubazni i koji su sve ove prethodno navedene nedostatke otklonili. Zaista svakome izlaze u susret i kamo srece da su svi na ovom gradilistu bili takvi.
Lift jos uvek nije ukljucen i drago mi je sto je tako. Kada vidim na sta lici haustor zbog svog ovog silnog rusenja, adaptiranja, pregradjivanja... mogu samo da zamislim na sta bi licio lift i da li bi uopste ikad bio u funkciji. Ocekivao sam da cu najvise zamerki imati na racun izvodjaca radova, ali ispada da me najvise razocaravaju neke komsije svojim ponasanjem i nebrigom. Mozda su u pitanju samo majstori koji obavljaju sve te radove, ali to nikako ne opravdava cinjenicu da je haustor pun prasine, da su neki prekidaci u haustoru izvaljeni iz zida (verovatno od unosenja stvari) i ono najvaznije (ulazna vrata se vise ne mogu otvoriti preko interfona). Nadam se da ce oni koji su odgovorni za to naci malo vremena da to vrate u prvobitno stanje. Jos jednom napominjem...zamislite sta bi se desilo sa liftom da je kojim slucajem ukljucen.
Pozdrav
 
Ja sam danas uspeo da se provucem pored majstora koji su povezivali satove i struju u zgradi. Ostalo je jos po stanovima da se postavi po koja uticnica i tasteri za zvona u hodniku. Radilo se punom parom. Imamo samo sudoperu u stanu, ako izuzmemo kupatilo koje je jako lepo opremljeno. Na par mesta oko prekidaca i oko ulaznih vrata moraju da izgletuju i prekrece, ali po recima devojke koju sam tamo sreo svi cekaju elektricare da zavrse, pa onda idu parketari (finalni sloj laka), bravari (da se isprave sve gume koje dihtutju prozore i eventualno otkloni kvar ako postoji), moleri (da poprave iza elektricara i bravara) i na samom kraju cistacice. Dobio sam informaciju da mi dobijamo kljuceve oko 31.07-01.08 a naj kasnije do kraja prve nedelje avgusta, zavisi od elektricara. Ja sam u broju 32. i tako mi je receno, za ostale ulaze nisam pitao i nemam informaciju.
 
Drage komsije evo slike i prve montaze klime u drugom redu zgrada u stanu koji gleda na istok :)

imag0010kr.jpg

By shishkebab4 at 2012-07-26
 
@zagi
Jesu li vas zvali za sutra za useljenje? Jel se iko uselio u neku od zgrada u prvom redu?
 
Abaxial":250qd63z je napisao(la):
@DanaKH, hvala puno na informacijama. Bio sam danas u stanu, definitivno nema grede iznad sanka, mada mi nikako nije jasno sta drzi taj zid iznad sanka ako je sirine 130cm a svaki Ytong blok je 62.50cm?! Uverio sam se na licu mesta da kablovi od struje idu iz dozni gore do plafona pa uz plafon desno prema susednom zidu i sl.dozni...
Zapravo, uzimao sam tacne mere za kuhinju i posto jos nismo radili primopredaju, a sudopera nije postavljena, samim tim ni protocni bojler, molio bih bilo koga ko je vec u stanu da mi da tacne dimenzije tog protosnog bojlera i koji je tip i proizvodjac. To mi je potrebno iz razloga sto on ide dole u kuh.element. Hvala.
Što se tiče grede Ytong ima 'U' elemente koji se postave pa se u njih ispuni beton. Tako da imate više elemenata koji su spojeni sa betonom koji drži blokove. Taj 'U' ima zidove 2-3 cm.
uprofili_03_b.jpg


@Abaxial
Jeste prošli proceduru u EDB?
Ako niste vi prošli molimo komšije koje jesu da napišu detalje.

@Hausmajstor
Ja moju spoljnu jedinicu postavljam na terasu a video sam da su neki već tako uradili.
 
@astir

Ja sam sada u stanu u kome se spoljna jedinica klima uredjaja nalazi na terasi koja ima 8m2. Kad izadjem napolje, dok je klima ukljucena, nesnosno je vruce jer iz nje izbija vreo vazduh. Ne znam kako cemo je montirati ovde.

@Bosko

Ne znam sta si hteo da kazes postom za montiranu klimu, ali verujem da ces je i ti postaviti u svom stanu. Meni je montaza ok, bar nema ona kriva creva da vire sa strane.
 
astir":2f36df93 je napisao(la):
@Hausmajstor
Ja moju spoljnu jedinicu postavljam na terasu a video sam da su neki već tako uradili.

Nije pametno da se spoljna jedinica stavi na terasu jer ona izduvava vazduh temperature i do 50 stepeni tako da leti necete moci da izadjete na terasu, posebno je nezgodno sto je u tom slucaju spoljna jedinica okrenuta da duva direktno u vrata od terase. Video sam u drugom redu na zapadnoj strani da su neki vec postavili klime i ima jedna na terasi.
 
Bio sam juce do EDB-a, nisam nista zavrsio. Kod njih za objekat B3A3 niko (da li investitor ili izvodjac) nije predao nikakve papire pa se ne moze ostvariti pravo overe ugovora sa validnim Ugovorom o kupoprodaji iako su mi juce u Skupstini rekli da se vec sada sa overenim Ugovorom moze otici do EDB-a. Zapravo struja u tim ulazima nije ni pustena, kao sto je neko prethodno naveo cekaju se elektricari da zavrse, a u EDB-u navode da ne zurimo sa prijavom dok nam ne okace obavestenje na ulaz. U prethodno useljenim ulazima cujem da nije bilo primopredaje (nisu okacena obavestenja EDB-a) pa se pretpostavljam trosi gradjevinska struja. Ajde ovi koji su se vec uselili da nam podrobnije objasne ovu situaciju.
Dakle, nemojte ici u EDB dok vam ne okace na ulazu obavestenje da ne gubite vreme, ja sam gubio zbog netacne informacije u Skupstini. Pod dva, da li se useljavamo 30-31.07.2012.god?

@Astir, znam za taj U profil Ytong-a ali mi nije jasno da li je u delu iznad sanka zaliveno betonom jer na kuckanje tog dela zvoni kao da nema betona odnosno isti je zvuk kao i u delu gde je sam blok!? Uvericu se na licu mesta uskoro.
 
@Hausmajstor
I na kraju gde je stavio unutrasnju jedinicu klime?
 
daca":1vd9gthe je napisao(la):
@zagi
Jesu li vas zvali za sutra za useljenje? Jel se iko uselio u neku od zgrada u prvom redu?

Ja se izvinjavam na kasnjenju sa odgovorom. ZVALI SU NAS i danas idemo po kljuceve. Obicno zovu posle 14h kad vide dali su prosle uplate ucesca. Nama su majstori prosle Subote rekli da nema sanse da se zavrsi do ovog Petka tako da je moja supruga bila ocajna. Nemoj da brinete bice gotovo na vreme.

pitanje za komsiju koji se kasno javio na forum iz B1.3. Jel se na netu javljate iz svog stana ili ne. Ako je da koji je provajder u pitanju.
 
vsima":slk3wkuo je napisao(la):
@Hausmajstor
I na kraju gde je stavio unutrasnju jedinicu klime?

Na koga mislis? Na montazu koju sam ja uradio ili na majstora sto je postavio spoljnu jedinicu na terasu?
 
@Hausmajstor
Mislim na ovu klimu sa tvoje slike. Nekako mi se namece da je unutrasnja jedinica u trpezarijskom delu dnevne sobe.
S druge strane, gde je montiran odvod za vodu ili je planirano da kaplje prolaznicima na glavu (ne vidim nikakav oluk u blizini).
 
vsima":3rlp5v81 je napisao(la):
@Hausmajstor
Mislim na ovu klimu sa tvoje slike. Nekako mi se namece da je unutrasnja jedinica u trpezarijskom delu dnevne sobe.
S druge strane, gde je montiran odvod za vodu ili je planirano da kaplje prolaznicima na glavu (ne vidim nikakav oluk u blizini).


Ja koliko sam primetila, odvod za vodu je uredno sproveden do oluka (obzirom na to da su oluci izmedju terasa i cini mi se da ovo belo crevo bas tamo i ide), sto mi se svidja. Meni izgleda da je unutrasnja jedinica na sredini dnevne sobe...
 
Upravo su me zvali iz Gradske uprave. Useljenje u ponedeljak u 10 sati, znaci ne kasne. A sta nas tamo ceka, zivi bili pa videli.
 
daca":3lap9dr2 je napisao(la):
Upravo su me zvali iz Gradske uprave. Useljenje u ponedeljak u 10 sati, znaci ne kasne. A sta nas tamo ceka, zivi bili pa videli.

У ком сте улазу?
 
srdjan9":1kim3r3e je napisao(la):
Ima li neko iz broja 32 da je pozvan.


Ja sam u broju 32 i cini mi se da ce nas pozvati za 31.07. a to je onda ponedeljak. Cim me pozovu ja cu da napisem :)
 
Pocelo je pozivanje i ulaza 28. Ponedeljak 10. Vidimo se drage komsije.
Pozdrav
 
vsima":o6fuzcon je napisao(la):
@Hausmajstor
Mislim na ovu klimu sa tvoje slike. Nekako mi se namece da je unutrasnja jedinica u trpezarijskom delu dnevne sobe.
S druge strane, gde je montiran odvod za vodu ili je planirano da kaplje prolaznicima na glavu (ne vidim nikakav oluk u blizini).


Montirao sam u dnevnom boravku, klima se vidi sa ulaznih vrata. Sto se tice kondenza vidite da sam odveo do oluka ali nisam busio oluk vec sam ubacio u gusanu cev u koju oluk inace ulazi. Na slici se ne vidi oluk ali mozete videti kako to izgleda ako budete isli tamo. To je ulaz br. 52. strana koja je okrenuta ka prvom redu zgrada.
 
Vrh