Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Ne sirite dezinformacije ,bila do 27 marta pre par dana i receno mi je ono sto znamo ucesce 12+8 i to je to.
 
matijevic":1cffx55o je napisao(la):
Da se malo nasalim

Nigde nisam video parking za bicikle

Gospodin sa slike baš gleda kako bi parkirao bajs. Treba samo poštovati prolaz kroz rampu.


Može i druga opcija ali ako neko ponese testeru...

 
@milanka

Ovi iz 27. Marta nemaju baš nikakav uticaj na promenu PDV a nema baš ni gradonačelnik.

Ja bi ipak više voleo da se papirologija završi pre bilo kakvih promena u PDV (po cenu i da se kasnije uselimo) bez obzira što bi te promene najverovatnije značile da se usvaja i predlog Skupštine Grada o povratu PDVa. Trebalo bi da se nategnemo i za ti 2-4% pa da čekamo da nam vrate dinare. Ta procedura kada je sve uredu traje 1-2meseca bar tako kažu ovi koji su je prošli!

Računica ako skupština RS izglasa promenu zakona o PDV
Mi plaćamo 20% + više od 8% (10%-12%) = 30% do 32%

Sadašnje stanje
Mi plaćamo 12% + 8% = 20%

Ipak se nadam da eKipa neće napraviti vladu pre našeg useljenja a samim tim nema ni promena zakona.
 
Ja to znam ,ali verujem da se nista nece promeniti u roku od mesec dana prosto nemoguce . Sacekajmo danas se bira gradonacelnik ,jer kakav god da je Djilas on se drzi obecanja,a on nam je obecao
 
Posto je Djilas izabran za gradonacelnika

trebali bi da mu napisemo pismo ida vidimo

dali ce da odrzi obecanje
 
Napišite mu, ...i na taj način dajte mu ideju o opciji poništavanja odluluke od 3 maja!
 
@Matijevic
Treba napisati pismo i insistirati da opet poseti gradiliste i izvrsi dodatni pritisak da se sve zavrsi u dogovorenom roku.
 
mole se sve komšije, kojima nije teško, da na ovu adresu (ili mejl) pošalju pismo gradonačelniku Đilasu i obaveste ga o tome kakav je bio kvalitet gradnje kao i različitost opremanja stanova kako bi se sve to uzelo u obzir prilikom određivanja cene kvadrata. Nemojmo zaboraviti da pokušavaju da nam uz kvadrat stana naplate i nadzidane garaže, kao da smo im mi to tražili ! Što pre uputite pismo, imamo šansu da cena kvadrata bude "razumna". Ne čekajte da to, uvek, uradi neko drugi umesto vas! Što više mejlova i pisama gradonačelniku, to su nam veće šanse da nešto promenimo. Ako samo budemo ćutali, oni će misliti da nam je sve potaman!!!!
Skupština grada Beograda
kabinet gradonačelnika
ul. Dragoslava Jovanovića 2
11000 Beograd
ili idite na sajt www.beograd.rs
pa izaberite opciju "pitajte gradsku vlast" pa izaberite "Gradonačelniku Beograda"
 
@MIMKA1980,
dobar predlog! Uputio sam zahtev sto bi i ostali mogli uciniti. Hvala.
 
Hvala Abaxial ! Trebalo bi nas biti što više ! Hajde da u ovoj stvari SVI BUDEMO SLOŽNI!!!
 
написао сам писмо :D "драгом" Градоначелнику ;)
 
Pisao sam i ja Dilasu.
Iskreno ne ocekujem da cemo dobiti bilo kakve odgovore.
 
Poštovane komšije, večeras sam sa porodicom obišao naše novo naselje. Iskoristili smo priliku pošto smo bili u komšiluku da Supruga i omladinac prvi put videli stan.

Bilo je oko 18:30 tako da nas je hvatio mrak ali ipak vredelo je.
Kako što to vidite iz priloženih fotografija asvatiranje je gotovo radi se na uređenju 'parka' klupa i ostalis sitnijih detalja.
Čuvari koji su bili tu rekli su da više nema velekih mašina i kamiona i da su ostale finese, naravno ako izuzmemo prvi red zgrada.
Kao što vidite osvetljenje je postavljeno ali nije još završeno nije popunjena zemlja koja će biti između trotoara i parkinga.

Moja procena je da ako počnu da prozivaju buduće stanare gotovih zgrada ove nezavršene u prvom redu mogu biti spremne za useljenje kada svi iz 'gotovih' završe proceduru. Komentar jednog od čuvara je bio da ovo što nije gotovo više ne može da smeta ostalom delu naselja jer nema više teških mašina.
Deo parkinga i prostora ispred I reda zgrada se lako može ograditi izolovati kada se tu bude avaltiralo.

Gotov asvalt.

'Parkić' još nije završen ali mi se čini da su poravnali teren.

Osvetljenje






Konačno je rešena misterija iskopa kod našeg naselja
To je prva u nizu zgrada koje gradi GDS (duvil2).

Zgrada će biti prilično blizu ali ne kako mi je to izledalo isprva.
Ako pogledate na drugoj slici namerno sam izostavio kućice koje se vide na trećoj slici.
Pa procenite koliko je to.



 
Vidim da ce veliki broj nas da adaptira stanove pa bih vas upozorio da na vreme rezervisete majstore. Ja sam kontaktirao po preporuci sa dvojicom tj. dve ekipe koje rade pregradne zidove i svi su puni posla mnogo unapred i nece moci da mi rade. Znaci sezona je, ljudi rade pa blagovremeno trazite majstore.

Svi mi koju budemo pravili sobu od trpezarije trebace nam nova vrata pa me zanima jel neko trazio ista ona bela vrata kakva vec postoje i koja je cena? Ja nisam imao vremena da ih trazim, a ono sto sam gledao na internetu je preskupo i ne verujem da su nam ovi stavljali takva sobna vrata od 15 000din :)
 
Drage komsije ,
U Zemunu ul Glavna 25-27 naisli smo na interesantan salon namestaja.Pitala sam direktora za popust on je rekao da ce nam izaci u susret u zavisnosti koliko je ljudi zainteresovano za kupovinu.Namestaj je kvalitetan,moderan,puno drvo, rade za Ikeu vec 14 godina.sajt je www.urban.ba Pozovite se na kupce neprofitnih stanova ukoliko se odlucite za taj namestaj. tel.salona je 3160489.Pozdrav svima!
 
чини ми се да ће бити мрачно...нису ове светиљке баш функционалне.. :/ ал нема везе
 
vsr":l8yart0z je napisao(la):
Vidim da ce veliki broj nas da adaptira stanove pa bih vas upozorio da na vreme rezervisete majstore. Ja sam kontaktirao po preporuci sa dvojicom tj. dve ekipe koje rade pregradne zidove i svi su puni posla mnogo unapred i nece moci da mi rade. Znaci sezona je, ljudi rade pa blagovremeno trazite majstore.

Svi mi koju budemo pravili sobu od trpezarije trebace nam nova vrata pa me zanima jel neko trazio ista ona bela vrata kakva vec postoje i koja je cena? Ja nisam imao vremena da ih trazim, a ono sto sam gledao na internetu je preskupo i ne verujem da su nam ovi stavljali takva sobna vrata od 15 000din :)

Ja sam u istom problemu tj pregrađujem.
GipsKarton ploče radiću sam sa klincem, kumom itd.
Vrata sam video doduše na reklami u Merkuru za malo više od 5.000,oo
 
NAJNOVIJA VEST

Zvali iz Grada da bi proverili adresu, telefon!!!

Držite mobilene napunjene i javljajte se na kućne brojeve.
Zvali i kući i na mobilni.
Drže se roka tako su rekli!

Sledeći poziv je poziv za ugovor...
 
ja jos nisam dobio poziv, ali ga ocekujem. @Astir, koji si bio na redu za pozivanje prilikom odabira stana? Pitam cisto da bih mogao da se orijentisem. pozdrav
astir":gvc8zo77 je napisao(la):
NAJNOVIJA VEST

Zvali iz Grada da bi proverili adresu, telefon!!!

Držite mobilene napunjene i javljajte se na kućne brojeve.
Zvali i kući i na mobilni.
Drže se roka tako su rekli!

Sledeći poziv je poziv za ugovor...
 
Još malo, još malo....samo da cena kvadrata bude "prihvatljiva" za naše džepove i može da krene slavlje...... :) :vops:
 

Pa odjednom spoise zgrade nebi da nema mjesta ili se neko zezno pa nece da prizna
 
cyberserb":3s42qeo7 je napisao(la):
ja jos nisam dobio poziv, ali ga ocekujem. @Astir, koji si bio na redu za pozivanje prilikom odabira stana? Pitam cisto da bih mogao da se orijentisem. pozdrav
astir":3s42qeo7 je napisao(la):
NAJNOVIJA VEST

Zvali iz Grada da bi proverili adresu, telefon!!!

Držite mobilene napunjene i javljajte se na kućne brojeve.
Zvali i kući i na mobilni.
Drže se roka tako su rekli!

Sledeći poziv je poziv za ugovor...

Mislim da su prozvali one od kojih im se vratila pošta. Jer nama nije stigao u prvom krugu PDV obaeštenje.
Tek naknadno proverom u gradu nam je stigao dopis.
 
Vrh