Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

cyberserb":1tlrap3w je napisao(la):
U Vojvodjanskoj:)... o toj taksi je bilo reci i ranije. KIZ je lepo objasnio. To je taksa koja se placa na kupoprodajni ugovor. Mozemo i moramo da je platimo. Kraj price! Nije ni meni milo, ali tako je.
astir":1tlrap3w je napisao(la):
Pa poslanici su izglasali taj zakon.

Daobro izgleda da ne plaćamo i na predugovor i na ugovor.
Tako je bilo u Vodovodskoj potsetio nas je cyberserb u prethoda dnom postu

Da u Vojvodjanskoj. Ova druga mi je umislima zbog posla...
Ma platićemo samo da ne bude daj duplo...
 
Predlog: Dulko, novi autobus Javnog gradskog saobracaja.

Niko nije dao nijedan konkretan predlog za neku liniju koja bi povezala novo naselje sa nekim delom grada, a da bude brza, funkcionalna, poveze velika naselja, veliki broj putnika. Uslov za novu liniju bio bi koriscenje ulica prvog prioriteta, redovno poklapanje sa sto vise drugih linija radi presedanja.

Moj predlog: Dullvile I - Dulville II (Stepa Stepanovic - Dr Ivan Ribar)

Kako ce biti izgradjena ulica magistralnog tipa prema Medakovicu, nova linija treba da krene iz Naselja Stepa Stepanovic, ili negde u blizini, ide prema Medakovicu prolazeci pored velikog Naselja Brace Jerkovic gde se srece sa linijom 26. Nstavlja prema naselju Medakovic gde se spaja sa trolama ka gradu. Izlazi sto kracom trasom na autoput gde brzo stize do Autokomande gde se preklapa sa linijom 17 za one koji gravitiraju prema starom delu Novog Beograda i Zemunu. Nastavlja pravo do Gazele gde se spusta nanize prema Sajmu i gde se spaja sa jakim linijama 23, 37, 53, 56, zatim ide prema Sajmu gde je stanica i za Lastine autobuse ka Juznim prigradskim opstinama. Nastavlja prema novom mostu, prelazi ga i pored Belvilla ide pravo do naselja Dr Ivan Ribar. Sa druge strane, Dr Ivan Ribar dobija najbrzu vezu sa Ulicom Kneza Milosa, Gazelom, naseljima Medakovic, Jerkovic, Konjarnik (presedanje na 17)

Mislim da linija nije dobra samo za ova dva naselja, nego i za ogroman broj putnika kojima bi koristila na svojoj trasi. Razmisljajte i o tome, mnogo puta su gradjani sami doveli do nekih resenja.
Dodatne linije prema gradu kroz Kumodrasku, Vojvode Stepe i sl. bile bi suvisne i nepotrebne, dovoljno je pojacati postojece. To isto vazi i za naselje Dr Ivan Ribar, imaju dosta linija i sve gravitiraju ka centru.
 
Nisam uopste htela da unosim pometnju. Naprotiv, i ja sam zbunjena bila kada sam od prijatelja cula tu informaciju. Radi se o njihovim poznanicima koji su kao dobili taj poziv i platili taksu, ali ne znaju cenu kvadrata. Ni meni nista nije bilo jasno. Kako platili taksu, a cenu ne znaju.
SA druge strane imam i problem sto sledece nedelje idem na odmor, moram decu da vodim kod rodbine, jako im zbog alergija smeta Beograd. I sta sad, oni me pozovu i ja dotrcim, samo 400 km, pa se vratim, pa me za nedelju dana opet pozovu za ugovor, a ja opet skoknem do njih itd. Ili ne vodim decu nigde, sedim cekam, potrosim odmor u stanu,a oni me ne pozovu do avgusta ili septembra. Detetu sam vec promenila skolu, prebacila sam ga u blizini mog posla, pa cemo ga ujutru dovoziti i poslepodne cekati.
Mislim da je nevidjeni bezobrazluk ponasanje gradskih sluzbenika. Da ne mogu da odluce kada ce nas zvati, da nam makar kazu okvirnu cenu kvadrata i termin useljenja po zgradama. Kao da smo najgori prosjaci bez ikakve obaveze i posla, i mi i nasa deca miramo da cekamo i drzimo se za mobilni telefon u nadi da ce nas oni pozvati. Pa to bi bilo previse i da nam djabe daju stanove, ljudi mi to placamo. Mada jos ne znamo koliko, ali nije problem kad me pozovu da uplatim ucesce ja cu samo da zavucem ruku u kesu, izgovorim carobne reci i izvucem kes.
 
@Nikola, ideja je sjajna, ali mislim da joj nije mesto na ovoj temi, vec na onoj koja se odnosi na saobracaj u gradu. Ne bi trrebalo da idemo u sirinu, zar ne? Pozdrav
 
cyberserb":35eapjxb je napisao(la):
@Nikola, ideja je sjajna, ali mislim da joj nije mesto na ovoj temi, vec na onoj koja se odnosi na saobracaj u gradu. Ne bi trrebalo da idemo u sirinu, zar ne? Pozdrav

Vecina forumasa iz Stepe i vaseg naselja ne ide na druge teme, pa mozda samo malo da ih usmerim da ucestvuju i na temi prevoza. :kk:
 
@Nikola,
Pokreni temu na 'pravom' mestu na forumu pa prosledi link preusmeri nas.
Mada ova tema prevoza živnuće kada se preselimo, pa krene problem sa prevozom t.j. šetanjem do prve stanice.
 
Javljam se prvi put, iako vaše komentare pratim od početka. Moram priznati da ima dosta korisnih informacija, ali i vrlo nepotrebnih, tipa: koji parket, kuhinjski elementi, ugradni plakari, roletne i sl. Svesni smo da se tu ne može promeniti ono što je već urađeno. Najbitnije je da taj famozni useljaj bude što pre, jer svi mogući rokovi su odavno probijeni. Lično sam zvala gradsku upravu i dobila informaciju da ce useljaj biti u julu, (gospodin koji se javio je rekao da ne zna da li prva ili druga polovina jula).
Takođe mi je rekao da ćemo na potpisivanje ugovora biti svi pozvani tokom juna, jer sve zgrade će biti useljene do kraja jula.
Što se tiče osnovne škole, zelim da vam preporučim OŠ "Branko Radičević" u bloku 45. Škola je izuzetno uređena, opremljena neophodnim nastavnim sredstvima i ima izuzetan nastavni kadar. Ako vam je cilj da dete stekne ZNANJE, a ne samo da "prođe" kroz školu, toplo vam je preporučujem.
Pozdrav, javljam se čim budem imala konkretne informacije. :)
 
@Nikola011
Dullvile I - Dulville II (Stepa Stepanovic - Dr Ivan Ribar): Vec postoji prevoz i zove se tramvaj br. 9 :cool:
 
Mi ne trebamo "bar" brinuti o prevozu jer je ovo naselje sjajno povezano sa ostalim delovima grada (cak postoji i brodski prevoz od bloka 44 do Ade ciganlije).
Medjutim, posto se rade pristupne saobracajnice za Most na Adi trenutno su skracene linije 7, 9 i 13 (ne ulaze u Jurija Gagarina).
 
Mislim da je prevoz trenutno poslednja stvar o kojoj svi mi razmisljamo. Bice vremena za to. Prodje vikend, a nigde novih slika sa gradilista. Vrucina, pa niko nije skoknuo do naselja
 
Na parkiralištu između malih zgrada u drugom i trećom redu danas primetih šest rupa. Nadam se da se neko napokon dosetio da zasadi koje drvo i da ovo nasellje učini mnogo lepšim i zdravijim za život. Bilo bi lepo da se na ovom ne zaustave.
 
Sada očekujemo od onih koji su gledali slike a nisu videli naselj odu i vide pa da donesu nove slike.
I čekamo prve pozive zar ne?
 
BUDUĆE KOMŠIJE, obaveštavam Vas o sledećim dešavanjima na gradilištu (koje sam posetila u nedelju), a nakon razgovora sa odgovornim licem na gradilištu:
- u plavo-sivo- beloj zgradi (dugačkoj do ulice) NEĆE biti postavljeni kalorimetri !!!! kao ni ugradni plakari po stanovima, što je i potvrđeno pozivima odgovornih lica za tu zgradu. Kažu da to nije predviđeno !!!!! Svako od nas koji pogleda svoj list, koji smo dobili prilikom odabira stana iz kataloga, može pročitati da u njemu piše: ulaz SA GARDEROBEROM i kuhinja SA PLAKARSKOM OSTAVOM, ali od garderobera i plakarske ostave NEMA NIŠTA!!!!! Kažu da to nije predviđeno tenderom !
 
...Molim naše predstavnike da, obzirom da nemamo plakare i garderobere, kao ni kalorimetre, u plavo-sivo-beloj zgradi, traže od nadležnih da cene tih stanova BUDU NIŽE u odnosu na stanove u koje je to postavljeno (kao što je mala zelena zgrada u prvom redu- što sam imala prilike da vidim svojim očima. U toj zgradi plakare imaju i stanovi od 40 m2 !!! A sada da razgrešimo dilemu šta je između I i II reda dugačkih zgrada: to je DEFINITIVNO IGRALIŠTE!!!! Iza plave zgrade su betonske "žardinjere" u koju će posaditi po jedno drvo a okolo su klupice i mislim da takvih ima 3. To je predviđeno za malu decu. Iza srednje zgrade u tom redu (mislimda je sive boje- to je ona do plave zgrade) se prave TRIBINE !!!! Šta će se tu igrati od sportova ne znam, kao što i ne znam kako će se to svideti kupcima lokala u prizemlju obzirom da su im lokali skroz u staklu.
 
Komšije, mislim da ne treba da se bavimo prevozom i uvođenjem novih linija jer nam to u ovom trenutku nije prioritet. Sada nam je važno da nam neko kaže kolika će biti cena kvadrata i da li ćemo svi platiti istu cenu, obzirom da sve zgrade nisu isto opremljene , pa shodno tome ni cena ne može biti ista. Mislim da cenu njihove neažurnosti (obzirom da se na plavo-sivo-beloj zgradi skoro ništa nije radilo 1,5 godinu) sada mi "plaćamo" jer oni ne mogu opremiti plakarima te zgrade jer 15. juna moraju izaći sa gradilišta! Da su tu zgradu uradili kad i ostale i mi bismo imali kalorimetre i plakare u njima. Ovako- nemaju vremena da to postave! Prisustvovala sam u nedelji neviđenoj nervozi koja je prisutna između radnika i nadređenih koji ih forsiraju da što pre završe tu zgradu. Pa to je nemoguće, obzirom da se u nekim stanovima tek sada postavlja parket ( koji mora da "odleži" na lepku 10 dana !!!!) pa da se tek onda lakira u "dve ruke", pločice se na nekim spratovima, po hodnicima, tek sada lepe, krečenje u svim stanovima nije završeno, lift još nije ugrađen.....pa da su hobotnice sve ovo ne bi stigli da završe do 15.juna. Vidim ja da ćemo se mi poslednji useliti u celom naselju (u plavo-sivo-beloj zgradi) !
 
Sama dinamika gradnje nema nikakve veze sa opremljenosti stanova. Evo Zlatibor je uradio zgrade pre godinu dana, pa opet tih kalorimetara ni u jednom stanu nema, dok plakara i garderoba nama samo u pojedinim stanovima. Što je to tako!?
 
@Mimka1980
Rok za B3A.1-3. je pomeren do 25.06. (inf. dobio od radnika na tim zgradama) upravo iz razloga koji su navedeni u tvom postu.
 
Zasto bi smo mi pristali na istu cenu kvadrata za sve kada su kod prethodno useljenih zgrada (Vojvodjanska i J.Gagarina) kvadrat racunali na osnovu troskova za svaku zgradu ponaosob.
Niti su cene za izgradnju iste (u pitanju je ocigledna nezainteresovanosti i nemar prilikom izbora projekta, izvodjaca,.... i tako redom). Nimalo volje da se struktura stanova prilagodi potrebama lica koja su ostvarila pravo kupovine, a bilo je vremena od 2007 pa do maja 2008 kada su se birali stanovi(a ne da sada svi nesto ruse i pregradjuju).
A o cenama izgradnje da ne govorimo od 200 - 390 e po kvadratu.... AKO CE BITI ISTA CENA ZA SVE MINIMUM JE DA BUDE I ISTA OPREMLJENOST STANA ZA SVE. Sta znaci ovo da neki imaju a neki nemaju kalorimetre. Kako ce se obracunavati grejanje??? (Da li ce ovima koji imaju kalorimetre oni sluziti samo kao ukras, jer neverujem da ce jednima obracunavati na jedan a drugima na drugi nacin potrosnju.)
MI IPAK KUPUJEMO TE STANOVE A NEMAMO NIKAKVU MOGUCNOST DA KAO I SVAKI DRUGI KUPAC STANA KAZEMO OVO HOCEMO OVAKO A OVO NECEMO!!!!
 
@Mimka1980
Sto se tice igralista i sta ce se od sportova igrati:
Igraliste je duzine kao dve zgrade (B3A.2 + B3A.3) i bice postavljeni kosevi, tako da to nece biti teren za basket, vec za kosarku + tribine + zastitna zica (mozda su genijalni projektanti koji su park zamenili betonom i kosevima planirali odrzavanje i nekih kosarkaskih turnira, kampova, ko zna).
E sad na nama je da odlucimo, kada se uselimo, da li nam se sve to dopada (kao neko voli tapkanje lopte po ceo dan) ili da uklonimo koseve i dogovorimo se kada se formiraju skupstine stanara oko optimalne prenamene ovog terena.
 
DA LI JE NEKO ZVAO AGENCIJU ZA INVESTICIJE DA PITA ZA CENU KVADRATA ? DA LI JE MOGUĆE DA NIKO OD NAS NEMA NIKOGA POZNATOG U TOJ AGENCIJI?
 
PROVERILA SAM SADA DA U TENDERU ZA PLAVO-SIVO -BELU ZGRADU NIJE PREDVIĐENO DA SE RADE PLAKARI I PLAKARSKA OSTAVA, ALI DA ĆE CENA STANOVA SVIMA BITI ISTA !!!!!! :mad: ŠTO SE TIČE KALORIMETARA- ONI ĆE BITI POSTAVLJENI U SVE ZGRADE.
 
Gospodjo Mimka nemojte se toliko nervirati zbog tih plakara, nisu oni ni toliko vredni. a verujem ni kvalitetni. Sigurno ce dobro doci za pocetak, ali sam gotovo sigurna da ce ih vecina ljudi u odredjeno vreme kada bude sredstava za to promeniti. Licno vam ne mogu reci za nas stan u zelenoj maloj zgradi da li ih ima jer nisam dugo bila, znam da ih je u stanu do naseg bilo u kuhinji i cisto sumnjam da ce taj covek kada bude pravio kuhinju ostaviti jer se prosto ne uklapaju. Kao sto ste vec upoznati, mnogima nesto fali, neko nema roletne, mi recimo nemamo ni kadu, a jos imamo balkon od 20 kvadrata koji ce nam regularno racunati kao stan, sta reci na to? Ali ja se vise ne nerviram ni zbog cega,naprotiv, toliko smo cekali na ovaj stan i necu da me te ipak "sitne stvari" sada poremete i nerviraju. Cinjenica je da nismo mogli uticati ni na sta a trebalo je da mozemo jer su to ipak stanovi gradjeni za unapred poznate kupce, ali tako je kao je i nema razloga da se sad neriramo oko toga . Da se mi ako Bog da sto pre uselimo, pa cemo dalje sami.
Pozdrav svima!!
 
Danas smo kontaktirali skupstinu grada (tel.330-9525) i dobili smo informaciju da ce nas pozivati u drugoj polovini juna, a useljenje je u prvoj polovini jula.
 
Vrh