Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Necu vise da se pecam na te glasine,a bilo ih je nezna im se broja. Naravno da ne mogu lupati cene kako im odgovara i naravno da nam ne mogu naplacivati parking . Tacno je da su stanovi u prizemlju za invalide, moj muz je jedan od njih,al ne vidim kakve to sad ima veze, i malo li je sto ce da nam naplate te velike i nefunkcionalne terase, nego jos i parking mesta. To jednostavno ne moze ma koliko oni to zeleli.
 
ја искрено неверујем да ће бити од 1200 до 1300 евра али очекујем цену око 1000 евра, 50-ак евра мање-више.....ако којим случајем цена буде 1200-1300 евра...ту не треба жалити и одустати. ако се не уселимо ми,неће нико! па нек "џевџи" празно цело насеље!А ТИ КОЈИ ОДЛУЧЕ О ТАКО ВЕЛИКОЈ ЦЕНИ,НЕКА НА ДУШИ НОСЕ СУДБИНУ ЉУДИ КОЈИ И ДАЉЕ НЕЋЕ ИМАТИ СТАН! :bash: :grand:
:notok: :notok: :notok: :notok: :notok: :notok: :notok: :notok: :notok: за градску власт и комисију!
 
Хајде да се мало уозбиљимо. Цена квадрата 730 нових социјално-непрофитних станова не може да буде већа од 1.100 евра (без ПДВ-а). Отворена паркинг-места поред зграда су наравно БЕСПЛАТНА за коришћење, а постоји и пропис који регулише колико МОРА да их буде. Затворене гараже (тачније - гаражна места) ће на управљање добити Паркинг-сервис и заинтересованима ће их рентирати за приближно 4.000 динара месечно.
За претходно усељене зграде (ПФЦ 10, ПФЦ 29) по званичним подацима градске управе укупни трошкови саме градње (исплате грађевинским фирмама - ''кључ у руке'') су износили 710, односно 740 евра по тадашњим курсевима. Обзиром да је градња највећа ставка у структури цене квадрата, а други трошкови (пројектовање, надзор, уређење ГГЗ....) приближно задржавају свој ниво, нико у градској управи, ко одлучује о цени квадрата, НЕ СМЕ да иде изнад њихових цена, јер знају да ми знамо да су градитељима за наше станове плаћали 29.000 до 38.000 динара по изграђеном квадрату (колико год то евра било током претходне две године).
Исто тако, не смеју да иду ни испод цена већ усељених зграда, јер ће изазвати њихов револт, пошто су наше зграде ипак нешто квалитетније грађене и опремљене.
Дакле, цену ће нам одредити по систему ''не таласај много'', вероватно између 1.050 и 1.100 евра, па се за толико и припремите. А ако сматрате да је и то превише, постоји начин да ту ствар расветлимо до детаља, при чему журба није неопходна. Госпођа са везаним очима која носи кантар и мач је ионако пословично спора, али.....
 
Price tipa "rekao mi ovaj/onaj da ce cena biti ta i ta" samo nepotrebno unose nervozu kod ljudi.
Najjace mi je kad je neko ranije napisao sav usplahiren kako je bio na gradilistu i od radnika, eeej od radnika!?, dobio informaciju da ce kvadrat kostati 1290 evra. Ruku dajem da ogromna vecina radnika na nasem gradilistu ne zna ni sta gradi ni za koga gradi. Verovatno misle da grade tzv. Duliceve stanove za koje su videli u medijima koliko ce kostati. I onda neko to uzme zdravo za gotovo i brze bolje "obavesti" nas na forumu dodajuci desetak raznih smajlija kako bi docarao svoju potresenost i neveru na sta mu odgovori jos par njih koji se prime i tako unesu nervozu kod ostalih...
 
mislim da smo sad od silne euforije oko useljenja u stanove malo zalutali. dajte prvo da docekamo da nas pozovu. sve ovo sto pricate o pregradjivanju i ovome i onome nema znacaja dok nas ne pozovu i kazu nam tacan datum useljenja u stanove.
 
a da cena. znamo svi da cena kvadrata nece biti iznad 1100 po kvadratu, zato dajte da ne trosimo nasu energiju na dezinformacije
 
A gde je @ned od pre nekoliko dana sa ogromnim entuzijazmom resen da razresi sve probleme? Od mene je dobio rec dobrodoslice i poziv da da svoj doprinos. Isto vazi i za sve koji unose nervozu, kao sto je i @MIMKA1980. Hvala.
 
Ocigledno da je MIMKA1980 dobila zadatak da ubacuje malu pometnju vezanu za cene stanova.
Vise analiza je pokazalo da realna neprofitna cena kvadrata stana na nasoj lokaciji treba da iznosi maksimalno 900 evra. Posto predstavnici Grada ne planiraju da nam ustupe stanove po toj ceni, vec za oko 1100 evra, sada se vrse psiholoske pripreme. Sire se informacije o ceni od 1200-1300 evra da bi posle naseg protesta, oni nekako izasli nama u susret i ponudili nam cenu od 1100 evra. Naravno, onda bi mi trebalo da budemo zadovoljni i da zaboravimo onih realnih 900 evra po kvadratu.
 
Problem cene stana ćemo razrešiti vema brzo. Moje mišljenje je da ćemo već u prvoj polovini Juna imati prve komšije koji će biti pozvani a tada će se pojaviti i informacija sa cenom.
Ovo zaključujem zato što je za podelu kataloga i odlučivanje za stan pre par godia bilo potrebno 43 dana.
Da kažemo da za ovu vrstu posla, predugovor, treba manje vremena ali ne manje od 30 dana.
Ipak treba da se pojavi dosta ljudi.
 
Cena stana moze samo da bude 1050 e, ne postoji ni jedan razlog da bude vise, jer i ovo je nas ustupak njima. Zaista mislite da kad se uselimo i platimo ucesce po vecoj ceni , mozemo da dogovaramo nizu cenu. Mozda treba da im se zahvalimo na 1100 e, i da ih pitamo da li je to dovoljno.A sto se tice informacije sa gradilista i cene od 1290 e, to nije bio radnik, vec predstavnik skupstine grada koji ne bi trebalo sebi da dozvoli takve izlete u vidu olako i sigurno datihcena kvadrata.Cini mi se da neki od nas ovde imnaju jasan zadatak da nas vode onako kako odgovara svima samo ne nama koji smo stvarno bez stana.I ne izgleda mi da je bilo ko neozbiljan, samo smo veoma zabrinuti.
 
треба имати у виду да кроз ову цену од 1200 - 1300 евра по м2 желе да надокнаде тај чувени ПДВ...Ја не кажем да је МИМКА1980 управу али исто тако не кажем да није у праву.Не могу ја одавде знати ко је она/он и зашто је овде,ако јој је задатакда уноси нервозу,што се мене тиче није успела јер не би ме изненадило и да ови кажу да ће цена бити као и тржишна.Од власти се све може очекивати :mad:
 
Čim na forumu počnu neke "lepše" teme, kao što je adaptacija stana, uredjenje, pregradjivanje...pa svi raspoloženi i oduševljeni kada vidimo nove sličice i uverimo se o dinamici izgradnje. Onda se pojavi neki "nov član" kao bio tu sve vreme, ali eto baš sad se setio da "podeli" s nama iformaciju oko cene. :notok:
MIMIKA1980 gde ste bili da s nama " podelite" muku kada smo se borili na protestima, kada smo kisnuli na kiši....kada smo se obraćali na 1000 adresa...???
Kažite tom(toj) "miserioznom čoveku koji odlučuje o ceni", da su ovde pošteni ljudi koje žive od svojih plata, koji zadnji dinar daju kupijući evro po 117-118 din. da plate gazdi kiriju....i sanjaju o danu kada će imati SVOJ STAN (koji su na legalan način dobili prava da kupe), tako da istrošeni, iscrpljeni od čekanja,...ustanju su SVAŠTA da urade ako neko pokuša da im "ukrade" san.
Zašto bi mi imali toliku cenu??? Koliki je evro bio u decembru a koliki je danas??? Koliko su kasnili za izgradnjom, a lokacija???
NEĆE PROĆI!!!!!! :mad: :mad: :mad:
 
Neko je mozda ozbiljno poceo da se cenka sa vama da vidi koliko moze da izvuce. Verovatno vas ovde ima dosta iz tog naselja pa je dobro mesto za pustanje buve. Ja sam vam stavio onaj grafikon jer su ljudi poceli da razmisljaju da li da kupe i Dr Ivan Ribar, ono koje ce biti za slobodno trziste po ceni od 1194e/m2+PDV jer je cena stanova u kraju a i u Beogradu pala. U Stepi je ista cena od 1194evra/m2+PDV i od 4.616 stanova je prodato 2.000 i drzava ne zna sta sa njima. Oni sada opipavaju da vide da vam naplate i te olaksice koje ste dobili. Drzava zaradjuje sa svakom cenom od preko 850e/m2+PDV i u Stepi i u Dr Ivan Ribar, a mislim da su skuplje gradjeni. Gledaju da vam proture cenu od 1.300 kako bi vi pristali na 1.100, 1.150.
 
1050 евра максимално ни евро више, нижа цена може свакако, али они наравно то не би хтели :/
 
Pa i ovo jeste klasicno pustanje informacije kako bi se izazvale odredjene reakcije. U Stepi je prodato 2000 stanova, ali se u te 2000 racunaju i oni stanovi koje je dobila Vojska. Izgradnja stanova tzv. neprofitnih i jeftinih stanova sluzi iskljucivo za punjenje dzepova vlasnika firmi koje ih grade i koji poslove dobijaju preko namestenih tendera. Ne bih da nabrajam ko su oni. Svi to dobro znamo,a to me se vise ni ne tice. Ali, ovo cenkanje koje "pioniri" ovde plasiraju je jos jedan u nizu pokusaja da nam se izvuce jos koji evro. Kao sto Tatica rece, cena ne moze biti preko 1090, a ne moze biti ni manja od 1000 kako bi svi bili relativno zadovoljni. I mi koji tek treba da damo pare, a i oni koji su to ucinili poslednjih godina. U suprotnom, ovo naselje ce zvrjati prazno.
P.S. i 1000 evra za kvadrat po ovom kursu je previse za svakog od nas. Malo ko u ovoj drzavi prima platu u evrima, a s obzirom da ce za nekoliko sedmica kurs preci 120 ne mogu ni da zamislim kako ce izgledati placanje rata.
 
Cena stana nece biti veca od 1051 i to je mnogo za nase naselje koje je ipak udaljenije od predhodnih zasto pravite pometnju , ja mislim da je tatica puno pogresio sto se povukao ,jer kao nas predstavnik trebao je da nastavi pregovore oko cene kvadrata jer posle je kasno ili ima previse para pa pristaje na cenu od 1100 i misli da je to realno
 
@cyberserb
Da zavrsim tvoju misao: "Izgradnja stanova tzv. neprofitnih i jeftinih stanova sluzi iskljucivo za punjenje dzepova vlasnika firmi koje ih grade i koji poslove dobijaju preko namestenih tendera. Ne bih da nabrajam ko su oni".

Šabačka firma „Inter kop“, koja izvodi radove na izgradnji stambeno – poslovnog kompleksa „Stepa Stepanović“ u Beogradu dobila je i posao na spoljašnjem uređenju ovog naselja. Radovi podrazumevaju dva kilometra pratećih saobraćajnica s pripadajućom infrastrukturom, vodovodom i kanalizacijom, odvodnjavanjem i kontejnerima za odlaganje smeća, parternim uređenjem i javnom rasvetom. Izvor: http://glassrbije.org/privreda/beograd-je-veliko-gradilište

Izgleda da je Inter kop jedina gradjevinska firma u Srbiji. Svuda su, a posle kukaju kako im fali jos stotinak radnika da ispostuju nas julski rok. Sramota.
 
sve zgrade koje su do sada useljene imaju podzemne garaze i lokale. takodje, nalaze se na mnogo boljim lokacijama. povrh svega su i manje spratnosti. dakle, ne postoji nijedan jedini razlog da u Ivana Ribara kvadrat bude skuplji od 1020, 1050 ili 1090 evra. mislim da ovome pisemo po stoti put.
ne verujem da se tatica povukao. niko od nas nema previse para, pa ni on. "previse para" je nesto sto ne postoji
 
Поштована Миланка, погрешио сам. Знате где седе Ђилас и Костић, будите Ви мало наш представник, имате моју пуну подршку да већ сутра одете и оборите цену. Срећно!
 
@tatica i milanka
Mislim da nam nije potrebna nikakva podela, jer spinovanje sa cenom kvadrata ima samo jedan cilj: da nas podeli.
Takodje, licno mislim da citiranje cena nikako nije dobro, pogotovo vecih od 1050 eura/m2, jer sigurno Kosticevi puleni citaju ovaj forum i prate (ne)raspolozenje naroda.
 
Izvinjavam se na uletanju u temu.Ali ne morate svaku informaciju primati kao tacnu pogotovu od clanova koji su se tek uclanili i odmah znaju mozda i najvazniju informaciju pored useljenja a to je cena kvadrata.Samo polako i ne gubite nerve,sto bi fudbalski rekli "stanite na loptu".

Sve je neistina dok se ne dokaze suprotno.
 
do kakvih god podela dodje medju nama (ne daj, Boze) ipak cemo na kraju svi platiti kvadrat po istoj ceni.

P.S. mene najvise zanimaju radovi na gradilistu i neke nove slike
 
Mimmy ,cyberserb,Bosko u pravu ste sve sto ste rekli.Svaki komentar je suvisan. Do sada sam bila uzbudjena i srecna da se skoro useljavamo,ali zadja dva dana uplasena od komentara u vezi cene. Sad samo mozemo da nagadjamo ,cekamo ,strepimo i . . .nek nam je BOG u pomoci. Zelim nam svima mnogo strpljenja,i svaki pametan predlog cu podrzati , i odazvati ponovnom okupljanju ako treba.
 
Do skora su na ovom forumu, tema Opšte diskusije o projektima - Državna stanogradnja(naselje Stepa Stepanovic na Vozdovcu), pricali o grupnoj kupovini aparata za domacinstvo i znacajnim popustima koji se mogu ostvariti ako bi se na primer nas 50-ak odlucilo da u istoj radnji to kupimo. Pominjase Tehnomaniju. Interesuje me da li neko ima informacije o tome (gde je to ostvarivo i koliko popusta bi ponudili)?
Posto je dosta nas u komunikaciji ovim putem mislim da bi smo se mogli lako organizovati za tako nesto (i slicne akcije) ako postoji interesovanje.
 
Vrh