Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

Kaca kvadratura takvih stanova je 56,40 m2

Bosko, prikazao sam adaptiran stan tj. kako planiram da ga adaptiram. Kuhinja je ista kao u vasim stanovima ali se kod mene iz kuhinje ulazi u ostavu. Ostava je velicine 2,90 m2 i to je ta razlika u kvadraturi nasih stanova. Planiram da srusim zid izmedju kuhinje i ostave i tako ih spojim. Jos jednu spavacu sobu dobijam na prostoru trpezarije tako sto ce pregradni zid ici od lodje do zida kuhinje, vrata ce biti blize kuhinji, prostor onog bezveznog sanka cu uvuci ukupno 50cm+debljina pregradnog zida u kuhinju i srusicu zid od kraja sanka do spoljnog zida i to je mesto gde ce u sobi stajati ugaoni plakar.
Postavio sam u nekom od prethodnih postova izvorni plan stana pa pogledajte.
 
Hvala,pitam jer je nas stan slican al nesto je veca kvadratura.
 
Dvosoban, 59,95 bez terase, a sa terasom 70,60, to su one velike terase u prizemlju.
 
da li se ta terasa racuna u kvadraturu? nije valjda da ce i prodavati kao kvadrat stambene povrsine?
kaca":svxmovfz je napisao(la):
Dvosoban, 59,95 bez terase, a sa terasom 70,60, to su one velike terase u prizemlju.
 
cyberserb":1qiwtui7 je napisao(la):
da li se ta terasa racuna u kvadraturu? nije valjda da ce i prodavati kao kvadrat stambene povrsine?
kaca":1qiwtui7 je napisao(la):
Dvosoban, 59,95 bez terase, a sa terasom 70,60, to su one velike terase u prizemlju.
рачуна се и тераса у квадратуру стана по истој цени
 
Sada se sve knjizi i racuna 1:1, lodja, terasa, sve. Cak i kod starih stanova koji su uknjizeni sve se premeravalo i knjizilo kao 1:1 bez obzira kako je bilo. I sve sto se oglasi za prodaju je 1:1, tako je i realnije. Znas sta kupujes, pa ako hoces kupi, ako neces, nemoj.
 
Drage komsije, naduvenko se zove vladimir, nije zasluzio veliko slovo, i on je iz Skupstine grada zaduzen da pozuruje radnike, koje su oni povukli sa gradilista na druga za koja su smatrali da su prioritetnija, da stvara nervozu i lupa bez ikakve kontrole. Naravno da treba da kontaktiramo nadlezne i vrsimo pritisak na njih, jadni mi ako nam od ovakvih zavisi cena kvadrata. Naravno da cena ne treba da prelazi 1000 e, i to mi njima cinimo ustupak, piosto je receno da ce biti do 800 e. Trebalo bi da tamo sede odgovorni ljudi, i kad kazu ovako neku veoma bitnu informaciju, iza nje i stoje. Sta oni nama duguju sto ovoliko kasne, naravno da postoje sitna odstupanja, ali ne u visini 500 e. Moj stran je gotov i ne verujem da ce spustiti plafon u kupatilu da bi sakrili cevi, do sad su to vec trebali da urade, sad ne mogu od bojlera.Ovi stanovi ne vrede vise od 800 e.Ali mi nemamo bolje i zato su nam oni najbolji.
 
znam da se tako razuna, ali te terase su kao neko dvoriste, ne terase. zato i pitam. kao sto su napravili 15 kvadrata terase, mogli su i 35. nelogicno je
nikola011":2n5ktzt6 je napisao(la):
Sada se sve knjizi i racuna 1:1, lodja, terasa, sve. Cak i kod starih stanova koji su uknjizeni sve se premeravalo i knjizilo kao 1:1 bez obzira kako je bilo. I sve sto se oglasi za prodaju je 1:1, tako je i realnije. Znas sta kupujes, pa ako hoces kupi, ako neces, nemoj.
 
ми ако извучемо цену од 1000 евра биће добро....
 
Za stanove u prizemlju zanimljiv detalj koji sam u Nedelju primetio. Na svim zgradama, kod kojih su umesto lokala stanovi, prozori imaju zanimljivo rešenja za zaštitu.
Metalne žaluzine sa šiber sistemom.



Ovakve stanove ima i treći red zgrada. U fokusu su bili kontejneri ali lepo se vide i žaluzine



Dali je to terasa o kojoj raspravljate? Ovo je baš kretenski da naplate 1:1 ovde se sedi bukvalno na ulici? Pored trotoara i parkinga?

 
da, upravo ta terasa. naplatiti to 1:1 je pljacka. bukvalno je stavljena ograda i to je sve. moj stan nije u prizemlju, da odmah pojasnim, ali ovo mi bode oci jos od prvog pogleda na katalog.
 
Evo prosecne cene stanova u blokovima od 2007 godine. Ona posle onog spica konstantno pada, sada je na koti od kraja 2007 godine. Racunajte na to da je ovo prema oglasenim cenama, oni se u stvarnosti spustaju 10-20% nize. Valjda ce i to uzeti u obzir pri odredjivanju cene.

cenablokovi.jpg
 
@Nikola, upravo sam gledao isti sajt. Trenutna cena je 1202 eur. za kvadrat po njihovom proracunu
 
cyberserb":8vv4alq7 je napisao(la):
@Nikola, upravo sam gledao isti sajt. Trenutna cena je 1202 eur. za kvadrat po njihovom proracunu

Zavisi i od velicine stana i od tacnije lokacije, ali to je u principu to, kazu neki koji bi voleli da kupe Dr Ivan Ribar koje tek treba da se gradi po 1290e/m2 da su poceli da nalaze stanove u okolini i za 1.100e/m2.
 
cyberserb":1xzv9413 je napisao(la):
da, upravo ta terasa. naplatiti to 1:1 je pljacka. bukvalno je stavljena ograda i to je sve. moj stan nije u prizemlju, da odmah pojasnim, ali ovo mi bode oci jos od prvog pogleda na katalog.
Da upravom pljacak slazem se, mnogo je glupo sto su trotoari ovako napravljeni pa svako ko prodje moze da zaviri, a jos su ostavljeni i neki kao prozorcici, valda da mogu bolje videti. Jedan deo je poplocen a onda se stepenicama silazi u kao neku basticu, ne znam zaista cemu to sluzi, kod nas je to velicine 8,47. Inace koliko ja shvatam celu povrsinu stana umanjuju za 3%, pa se preostala kvadratura obracunava kao stan , tako da je kod nas zapravo povrsina koju placamo 68,54 kvadrata. izgleda da su te bastice predvidjene da ljudi mogu i sa te strane napraviti prilaz u stan jer se tu radi o invalidskim stanovima. ja sam bas planirala da ispred te terase zasadim tuje , borice ili tako nest bilo bi sve mnogo lepse, ovako......sipak samo beton .Ali sta je tu je, bice valda negde mesta i za to.
Pozdrav svima!
 
Dobar dan svima, sto se tice zastite na prozorima one postoje i na nasi, zgradama, B2.3.1 , bocno na prozoru ostave. :)
 
javljam Vam se prvi put, ali Vas već duži period čitam, obzirom da uskoro treba da se uselim u jedan od stanova u naselju Dr Ivan Ribar. Pišem Vam samo iz razloga što vidim da još uvek nagadjate cenu kvadrata. Pre 10-tak dana sam razgovarala sa čovekom koji će odlučivati oko cene kvadrata ovih stanova i on mi je rekao da će cena biti izmedju 1200-1300 evra po kvadratu. Na moju opasku da će ih neko "ubiti" obzirom da su nas pre 5 godina ubedjivali da ćemo kvadrat stana platiti do 1000 evra, rekao mi je (doslovce) "pa šta hoćete, dobijate i nadzidani parkin" !!!! Molim naše predstavnike da provere ovu informaciju jer mi je nelogično da kupujem stan i da moram uzeti i parking mesto!!!! Šta je sa ljudima koji nemaju auto ili sa invalidnim licima koji će, takodje, u našem naselju dobiti stanove (to su stanovi u prizemlju u zelenoj, žutoj i valjda i crvenoj maloj zgradi. ZAšto da i ti ljudi plaćaju parking mesto!!!! To bi valjda trebalo da pitaju one koji kupuju stan da li žele i parkin mesto i da to, eventualno naplate, a ne da nas i ucenjuju sa parking mestima. Sve Vam ovo pišem da biste se psihički i materijalno pripremili za useljenje koje je predvidjeno za početak jula meseca.
 
Molim MIMKA1980 da nam svima pojasni koje taj čovek koji će odlučivati oko cene kvadrata.
Na taj nacin bi konacno mogli da svi saznamo ko je taj "nesrecnik", pa da ga lepo priupitamo (naravno protestom ispred njegove kancelarije, i naravno pre pocetka jula) na kojim je drogama, kada misli da socijalno-neprofitne stanove treba prodavati za 1200-1300 eura.
 
MIMKA1980":2yjahk3u je napisao(la):
javljam Vam se prvi put, ali Vas već duži period čitam, obzirom da uskoro treba da se uselim u jedan od stanova u naselju Dr Ivan Ribar. Pišem Vam samo iz razloga što vidim da još uvek nagadjate cenu kvadrata. Pre 10-tak dana sam razgovarala sa čovekom koji će odlučivati oko cene kvadrata ovih stanova i on mi je rekao da će cena biti izmedju 1200-1300 evra po kvadratu. Na moju opasku da će ih neko "ubiti" obzirom da su nas pre 5 godina ubedjivali da ćemo kvadrat stana platiti do 1000 evra, rekao mi je (doslovce) "pa šta hoćete, dobijate i nadzidani parkin" !!!! Molim naše predstavnike da provere ovu informaciju jer mi je nelogično da kupujem stan i da moram uzeti i parking mesto!!!! Šta je sa ljudima koji nemaju auto ili sa invalidnim licima koji će, takodje, u našem naselju dobiti stanove (to su stanovi u prizemlju u zelenoj, žutoj i valjda i crvenoj maloj zgradi. ZAšto da i ti ljudi plaćaju parking mesto!!!! To bi valjda trebalo da pitaju one koji kupuju stan da li žele i parkin mesto i da to, eventualno naplate, a ne da nas i ucenjuju sa parking mestima. Sve Vam ovo pišem da biste se psihički i materijalno pripremili za useljenje koje je predvidjeno za početak jula meseca.
kako ga nije sramota....neprofitni stanovi od 1200 do 1300 evra.... pa ko god da je neka se odmah baci sa mosta....ljudskom debilizmu nigde kraja.SRAMOTA!
 
stanovi sa žaluzinama su u prizemlju i za invalidna lica su. Provereno !
 
"covek koji odlucuje o ceni kvadrata", "nezvanicni izvori", "poznanik ciji identitet ne smem da otkrijem"... zasto su svi oni toliko misteriozni? zasto licitirate nekim cenama, a ne smete da otkrijete identitet tih ljudi koji navodno odlucuju o ceni? vaznije vam je jedno poznanstvo od resenja najvaznijeg pitanja u vasem zivotu? samo opterecujete temu i unosite nervozu
 
žao mi je što sam Vam unela nervozu, ali ovo o čemu sam Vam pisala se tiče i mene jer i ja treba da se uselim kad i Vi. Ako mi ne verujete u ovo što sam Vam napisala, strpite se još mesec dana pa ćete videti. Ovde ne treba da raspravljamo o identitetu onoga ko je to rekao već o tome da li je moguće da će nam u cenu kvadrata uračunati i parking mesta ! Svakako da će o ceni kvadrata odlučivati više ljudi, a ne samo čovek koji mi je dao tu informaciju.
 
Ovo su probni baloni i spinovanje 100%. Kao neko se registruje na forum 1 mesec pre useljenja i govori o ceni od 1300 eura/m2.
I kako sad uracunato i parking mesto? Glupost. Pa gradi se oko 200 garaza + 200 otvorenih parking mesta, a stanova je 730. NEBULOZA!
 
Drage moje komsije, sad je izgleda nastupilo vreme da se unosi haos, mislim da treba da se dogovorimo i odemo licno da pitamo za cenu kvadrata one koji to znaju, da nas stvarno ne bi iznenadili. Nemojmo cekati da nas pozovu, tad je kasno. Pozdrav
 
Vrh