Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

vsima":da0saqpf je napisao(la):
Danas sam kontaktirao glavnog inzenjera i upravnika gradilista u Dr. Ivana Ribara Vladetu Mitrovica (Skupstina Beograda), tel. 3216205 i on mi onako "tuzno" kaze da ce useljenje biti pocetkom jula (tada ce i poceti sa pozivanjem), kaze naredio Gradonacelnik. :)

Bas mi je zao ovog glavnog inzenjera sto ce morati da radi svoj posao mnogo bolje, azurnije i savesnije...
 
Poštovani,

Drago mi je da se bliži kraj izgradnje, i posebno hvala sposobnim, angažovanim članovima...

Neko je pomenuo upotrebljene materijale, tačnije Ytong blokove. Koliko sam uspeo da se informišem na net-u, to je dobar materijal (gazirani beton :) ), uz neke zadovoljene uslove! Pre svega je u pitanju debljina.
Naravno, kolika je - tolika je, biće dobra, ili oblažemo nove slojeve koječega.

Ono što možda može biti važno sada jeste korelacija kvaliteta izolacije i cene kvadrata. Ta veza uvek postoji, ali više kao slobodna procena.

U poslednje vreme se govori o uvođenju "pasoša energetske efikasnosti", čije će postojanje imati vrlo opipljiv uticaj na cenu nekretnine.
Rezime: ako se zna da stanovi neće moći da prođu standardni ispit (a to inženjeri mogu dosta pouzdano da procene na osnovu ugrađenog materijala), trebalo bi da se i to podnese pod nos nadležnima kod dogovora.

Videh u prospektima proizvođača kako je neka XY debljina bloka dovoljna da zadovolji važeće (oficijelne) standarde, a manja zahteva još nešto pride za izolaciju. Nisam u to upućen, ali sam shvatio poentu...

Ako je tu sve OK, onda još bolje...

Bane
 
Molim vsima da nam napise da li su mu rekli kako ce nas pozivati, na telefone koje smo upisali u prijavi ili na adrese.
Sto se tice materijala koji je ugradjen, ja nisam gradjevinski inzenjer, ali imam kolege koji jesu. Mi smo obilazili gradiliste jos kada su postavljali temelje i videli od cega ce graditi. Moje kolege tvrde da je ytong dobar materijal, debljina zidova je takodje u redu, ja sam u toku postavljanja fasade na srednji red zgrada pricala proslog leta sa jednim majstorom, stavljali su i sloj stiropora sa spoljasnje strane. ugradjeni su PVC prozori. Prema informacijama koje sam dobila nase zgrade nece imati problem da dobiju energetski pasos. U problemu su stare zgrade gde ce ljudi morati o svom trosku da menjaju prozore i rade izolaciju.
Ja sam proslog vikenda obisla svoj stan, on jos nije zavrsen, u prvom je redu zgrada. Plocice su postavljene, parket spremno ceka naslagan u jednom cosku da se postavi, instalacije su zavrsene, kada ozidana. U toj zgradi su radili na liftu i postavljanju ograde na stepenistu u zgradi. Jedan radnik mi je rekao da su ubrzali radove poslednjih dana. Ono sto me plasi je ova kisa, zbog koje ne mogu da zavrse fasade, nadam se da makar unutrasnji radovi napreduju. I, jos informacija za komsije, plocice su odlicne, domace su proizvodnje, prema mojim kolegama koji izdaju sertifikate za keramiku to su daleko bolje plocice od svih uvoznih na nasem trzistu.
JEDVA CEKAM SVOJ STAN.
 
Molim vsima da nam napise da li su mu rekli kako ce nas pozivati, na telefone koje smo upisali u prijavi ili na adrese.
Sto se tice materijala koji je ugradjen, ja nisam gradjevinski inzenjer, ali imam kolege koji jesu. Mi smo obilazili gradiliste jos kada su postavljali temelje i videli od cega ce graditi. Moje kolege tvrde da je ytong dobar materijal, debljina zidova je takodje u redu, ja sam u toku postavljanja fasade na srednji red zgrada pricala proslog leta sa jednim majstorom, stavljali su i sloj stiropora sa spoljasnje strane. ugradjeni su PVC prozori. Prema informacijama koje sam dobila nase zgrade nece imati problem da dobiju energetski pasos. U problemu su stare zgrade gde ce ljudi morati o svom trosku da menjaju prozore i rade izolaciju.
Ja sam proslog vikenda obisla svoj stan, on jos nije zavrsen, u prvom je redu zgrada. Plocice su postavljene, parket spremno ceka naslagan u jednom cosku da se postavi, instalacije su zavrsene, kada ozidana. U toj zgradi su radili na liftu i postavljanju ograde na stepenistu u zgradi. Jedan radnik mi je rekao da su ubrzali radove poslednjih dana. Ono sto me plasi je ova kisa, zbog koje ne mogu da zavrse fasade, nadam se da makar unutrasnji radovi napreduju. I, jos informacija za komsije, plocice su odlicne, domace su proizvodnje, prema mojim kolegama koji izdaju sertifikate za keramiku to su daleko bolje plocice od svih uvoznih na nasem trzistu.
JEDVA CEKAM SVOJ STAN.
 
O proseduri pozivanja ih nisam pitao, tako da molim one koji su se vec uselili da podele svoja iskustva na ovom forumu. :kafa:
 
Mi smo juce kontaktirali sa nadleznima u gradskoj upravi i rekli su nam da pozive salju postom na adresu koju smo dali kada je konkurs bio raspisan. Takodje su nam rekli da ce pozivati pocetkom juna a da je useljenje u julu. Inace mi smo u prvoj zelenoj zgradi i receno nam je da cemo se useliti vec prvog jula a da ce useljavanje ici parcijalno. Inace mala zelena zgrada je vec u fazi tehnickog prijema, to nam je rekao jedan od izvodjaca na gradilistu.
 
biljana":ywtfjfgb je napisao(la):
Mi smo juce kontaktirali sa nadleznima u gradskoj upravi i rekli su nam da pozive salju postom na adresu koju smo dali kada je konkurs bio raspisan. Takodje su nam rekli da ce pozivati pocetkom juna a da je useljenje u julu. Inace mi smo u prvoj zelenoj zgradi i receno nam je da cemo se useliti vec prvog jula a da ce useljavanje ici parcijalno. Inace mala zelena zgrada je vec u fazi tehnickog prijema, to nam je rekao jedan od izvodjaca na gradilistu.
Biljana bas ste me oobradovali, jako lepa vest, hvaaaaaaaaaaaala :D
 
Biljana osveziste mi ovaj tmurni dan sa ovom informacijom o nasem useljenju. Zahvaljujem se svima koji nam proslede bilo koju informaciju, barem meni to mnogo znaci,a nadam se i drugima. Ja sam takodje u maloj zelenoj zgradi,nadam se da cemo imati dobru komunikaciju. Odmah Vas predlazem za predsednicu kucnog saveta. Bas ste sposobni. Ja cu pomoci sta treba. Oooooooo... bas sam srcna. Nema vise gazdarica. :) :kk:
 
Јуче је поштар донео Одговор Градске управе града Београда Агенције за инвестиције и становање, XXVIII – 03, Број: 031-788/2012 од 11.05.2012. године, на наше писмо упућено Градоначелнику Београда.

Одговор градске управе је стигао у прописаном року и стварно је Одговор, а не исписивање листа папира ради испуњавања форме, што је за велико поштовање и лично то заиста ценим и поздрављам.

У међувремену смо већ добили ове одговоре, али мени је толико драго да читам како ћемо се уселити у СВОЈЕ станове у јулу ове године, да ме не мрзи да то стално читам поново, а такође ми није тешко да прекуцам садржај Одговора (уписана је адреса на којој станујем, па зато не би да објављујем исти скениран).



Дакле, ово је Одговор:

„Предмет: Одговор на примедбе – веза маил од 30.04.2012. године

У вези примедби изнетих у маилу од 30.04.2012. године у наставку овог дописа су одговори.

Рок усељења
За локацију Б-1, Б-2 и Б-3, западно од улице Др Ивана Рибара завршетак изградње и усељење се очекује у јулу 2012. године. Изградња објекта је у највећем делу завршена, а тренутно се изводе радови на уређењу околног простора и на комуналној инфраструктури за комплетну локацију.

ПДВ
Град Београд у складу са Одлуком о условима продаје 2000 социјално непрофитних станова у Београду („Сл. лист града Београда“, број 7/05, 25/05 и 29/07) закључује уговоре о продаји непокретности – стана. Уговори се, у складу са наведеном одлуком, закључују под следећим условима: 20% учешћа, преостали износ у ратама на 20 година са 0,5% годишњом каматом и уплатом ПДВ истовремено уз уплату учешћа по стопи од 8% на целокупну уговорену цену.
Законом о порезу на додату вредност („Службени гласник РС“, бр. 84/04, 86/04, 61/05, 61/07) у члану 56а, предвиђено је право на рефундацију ПДВ купцу првог стана, под условима предвиђеним законом. Међутим, овим чланом је такође предвиђено да купац првог стана може остварити рефундацију, између осталог, ако је уговорену са ПДВ у потпуности исплатио продавцу. Како је наведени уговор специфичан јер је истовремено и уговор о купопродаји и о кредиту, али је предвиђено да се ПДВ исплаћује у потпуности уз уплату учешћа, а имајући у виду да се ради о посебним програмима града Београда за решавање стамбених потреба лица која нису могла на други начин да га реше, на иницијативу града Београда Влада републике Србије је усвојила и Предлог Закона о изменама Закона о ПДВ који је упућен Народној скупштини Србије на усвајање. Како због одржавања парламентарних избора Народна скукштина не заседа, а имајући у виду све специфичности оваквог начина решавања стамбених потреба, купцима станова се омогућава умањење учешћа до вредности исплаћеног ПДВ-а. Ово значи да ће купци уплаћивати 12% учешће и 8% ПДВ, с тим да разлику учешћа уплате кад им буде враћен ПДВ.

Цена јединичне површине
Цена јединичне површине стана је одређена на бази стварних трошкова насталих у процесу реализације објекта, без укључивања икаквог профита-добити инвеститиора, града Београда. У цену јединичне површине стана улазе трошкови закупа и накнаде за уређивање земљишта на локацији изградње објекта, пројектовања, техничке контроле пројекта, извођења радова на изградњи објекта и инфраструктурног опремања локације, трошкови надзора над изградњом објекта, техничког пријема у процесу добијања употребне дозволе, као и остали трошкови везани за изградњу објекта у складу са Законом о планирању и изградњи (сагласности, прикључци и сл.).
Цена се обрачунава и утврђује комисијски од стране представника града Београда, надзорне службе и извођача радова, по завршетку радова на извођењу објекта и укључивању свих трошкова, након чега комисија доноси предлог цене јединичне површине стана, коју разматра и усваја Градоначелник града Београда Закључком. Овако утврђена цена је цена коју купац плаћа.
При обрачуну цене посебно се рачунају простори различите намене, станови, локали, гараже и сл. Обрачун површина се врши према важећим српским стандардима.

Уговор
Проритетно место на ранг листи одређује првенство при избору понуђених станова међу учесницима конкурса који припадају одређеним групама грађана Београда, а уговором се регулишу међусобна права и обавезе према дефинисаним условима конкурса. Уговор о купопродају који се закључује представља обострану обавезу купца и продавца стана. Овим уговором је дефинисана и цена стана и услови отплаћивања, а потенцијални купац својевољним потписивањем овог уговора прихвата и дефинисану цену.​

С поштовањем,

Обрадили:
А. Радосављевић
Г. Благојевић
ДИРЕКТОР
Др Марко Благојевић“
 
Поштовани,
имам проблем са постовима под шифром "Abaxial", видим их као "??????????".
Желела бих да их прочитам, али како?
Поздрав за све који не губе наду, баш као и ја!
 
U vezi sa nacinom obavestavanja i pozivanja radi zakljucenja kupoprodajnog ugovora,danas mi je gospodin Goran Blagojevic rekao da ce pozivanje biti TELEFONOM,tako da promena adrese ne bi trebalo da bude problem.
 
Brojevi telefona na koje smo zvali su 3227241, 3309242 i 3229678 neznam ni ja tacno na koji smo dobili ali uglavnom su svi u funkciji.
 
Postovana Sofija,

Zahvaljujem Vam se na lijepim vijestima.
Mnogo pozdrava svim komsijama.
 
"Производна цена утврђује се после издавања употребне дозволе, обухвата трошкове: опремања локације за изградњу, пројектовања објекта, извођења радова на изградњи објекта и инфраструктуралног опремања локације, друге трошкове везане за изградњу објекта, у складу са законом." OVO JE BILO DEFINISANO U USLOVIMA KONKURSA 2008.GOD.

Одговор Градске управе града Београда Агенције за инвестиције и становање, XXVIII – 03, Број: 031-788/2012 од 11.05.2012. године, на наше писмо упућено Градоначелнику Београда.

"Цена јединичне површине стана је одређена на бази стварних трошкова насталих у процесу реализације објекта, без укључивања икаквог профита-добити инвеститиора, града Београда. У цену јединичне површине стана улазе трошкови закупа и накнаде за уређивање земљишта на локацији изградње објекта :bash: , пројектовања, техничке контроле пројекта, извођења радова на изградњи објекта и инфраструктурног опремања локације, трошкови надзора над изградњом објекта, техничког пријема у процесу добијања употребне дозволе, као и остали трошкови везани за изградњу објекта у складу са Законом о планирању и изградњи (сагласности, прикључци и сл.)."

"...купцима станова се омогућава умањење учешћа до вредности исплаћеног ПДВ-а. Ово значи да ће купци уплаћивати 12% учешће и 8% ПДВ, с тим да разлику учешћа уплате кад им буде враћен ПДВ."
HOCE LI SE NEKO IZJASNITI KOLIKA JE OSNOVICA AKO JE UCESCE 12%?

Ovo su po meni jedine ne razjasnjene dileme, a sto se ostalog tice, gotovo je sigurno da odlukom celnika gradske Vlade da se ceo posao privede kraju i uskoro usele stanovi pokazalo kao pravi potez na cemu im velikodusno cestitam. Dobar znak je da su na osnovu svega toga ljudi mnogo veci optimisti! POZDRAV SVIMA!
 
значи ли то да се зграде не усељавају све у исто време? :|
 
U nasem stanu zgrada B3B1na radijatorima su ugradjeni merni ventili da li neko mozda zna kako ce se obracunavati grejanje.
 
@abaxial, potpuno se slazem sa tobom. i meni su ovo dve nejasnoce, a cini mi se da niko ne zna odgovor na to pitanje. ako cemo mi prebaciti na racun grada celokupan iznos PDV-a kada dobijem povrat, odnosno tih 8% koje nam grad za pocetak "oprasta", onda je logicno da osnovica bude 20%, zar ne? takodje, struktura troskova je i dalje nepoznanica. verujem da cemo jednog dana dobiti celu specifikaciju.

na kraju samo da kazem da i mene ova vest veoma raduje. nadam se da cemo za nekoliko sedmica svi biti u svojim stanovima. pozdrav svima
 
Roki":1aantqaf je napisao(la):
U nasem stanu zgrada B3B1na radijatorima su ugradjeni merni ventili da li neko mozda zna kako ce se obracunavati grejanje.

Kod nas nisu bili sa mernim regulatorima.
Moguće je da su naknadno doneli odluku da ih ugrade?

Imate li sliku takvog radijatora. Naši su ovakvi standardni

http://www.dodaj.rs/?3G/km/4LioOxCJ/stan03-0315.jpg
stan03-0315.jpg
 
Postovane komsije,

Naravno da ce nam se iznos mjesecne rate racunati kao da smo uplatili ucesce od 20%, jer u protivnom ne bi vracali PDV Gradu kad se nama refundira.

Ili , sto je malo vjerovatno ( jer iziskuje dosta birokratije), morala bi se napraviti dva ugovora. Jedan gdje bi nam se racunalo ucesce od 12 % koji bi vazio dok nam ne vrate PDV i drugi nakon toga gdje bi nam se racunalo ucesce od 20% i naravno na osnovu toga iznos mjesecne rate, sto bi bilo besmisleno, ali je po meni jedina moguca varijanta u koliko nam ne bi odmah racunali iznos rata kao da smo uplatili ucesce od 20%.
Ovo sve bi trebalo da se uradi u roku od maksimalno dva mjeseca dok se ne vrati PDV tako da sumnjam da je racionalno praviti dva ugovora.

Pozdrav
 
Sto se tice grejanja placace se najverovatnije po izmerenoj potrosnji ali ne na nivou stana vec na nivou ulaza (ili vise ulaza u zavisnosti od toga gde je podstanica i gde se meri potosnja). Sto bi znacilo da se u toku cele godine placa nesto sto se zove Agazovana snaga, a zimi i utrosena energija za grejanje tako sto ce se ocitana potrosnja na ulazu deliti na stanove prema kvadraturi.
 
Zahvaljujem se svim komsijama koji nas obavestavaju o stanju na gradilistu. Ja planiram da posetim gradiliste u ponedeljak. Nadam se da cu moci da slikam stan i odmah postavljam slike.

Interesuje me da li ima neko ko ceka stan u poslednjoj fazi: red zgrada do dr Ivana Ribara, B3A1? Posto su ove zgrade planirane poslednje za useljenje, da li ce i one biti useljavane u julu, ili kasnije?

Pozdrav svima
 
Vrh