Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

:D ја чекам стан у B3A1.
јел то први ред зграда....онај уз улицу?
 
Nemamo sliku, na ventilima su podeoci a na sredini radijatora je displej zovu se kalolimetri.
 
U svakom slucaju u prednosti ste nad ostalim stanarima drugih objekata gde nisu postavljeni. Pa jednog dana kad zazivi ocitavanje po stanu necete morati da izdvojite 50e po radijatoru za ugradnju kalorimetra. Ideja je da u Bgd jednog dana svi imaju ugradjene ove merace a do tada ce se grejanje naplacivati po potrosnji na nivou ulaza a dalje po kvadraturi... Tako se vec naplacuje u zgradi u Vojvodjanskoj koja je useljena pre 2 god.
 
Možda su i nama (već završenim zgradama) dodali kalolimetre??

Pretpostavljam da taj propis za kalolimetre važili za sve stanove u naselju, u protivno ne prolazi inspekciju tehničkog prijema.
Mada ovo je zemlja Srbija...
 
Roki":2j61w7c3 je napisao(la):
Nemamo sliku, na ventilima su podeoci a na sredini radijatora je displej zovu se kalolimetri.
Bio bih zahvalan bi neko uslikao te famozne kalorimetre.
 
Roki":34v0z0ni je napisao(la):
Nemamo sliku, na ventilima su podeoci a na sredini radijatora je displej zovu se kalolimetri.
Bio bih zahvalan bi neko uslikao te famozne kalorimetre.
 
nacacaca":rs16j8f9 je napisao(la):
Sto se tice grejanja placace se najverovatnije po izmerenoj potrosnji ali ne na nivou stana vec na nivou ulaza (ili vise ulaza u zavisnosti od toga gde je podstanica i gde se meri potosnja). Sto bi znacilo da se u toku cele godine placa nesto sto se zove Agazovana snaga, a zimi i utrosena energija za grejanje tako sto ce se ocitana potrosnja na ulazu deliti na stanove prema kvadraturi.
Poštovana,
nama u Vojvođanskoj dve zime naplaćuju grejanje prema potošnji. Koliko potrošite u stanu toliko Vam naplaćuju. Angažovanu snagu plaćate prema kvadraturi. Merenje vrše za svaki stan, tj. radijator.
Ako se malo povede računa to je super jer se neuporedivo manje plaća u odnosu na one koji plaćaju paušalno.
Pozz
 








Ovo je slikano danas oko 18h. Na gradilistu je i tada bilo zivo. Radilo se punom parom. Sa velike zute zgrade u prvom redu pocinju da skidaju skele, ivicnjaci se postavljaju u naselju, a kao sto vidite i gornja ploca dvoetaznog parkinga je zavrsena. Ako ovako nastave onda ce sve biti gotovo do jula.
 
Dobro vece, slike su super, ali ja nesto razmisljam o onih 20% ucesca, zar ne mogu oni jedni drugima da vrate tih 8% PDV kad ga mi svakako ne placamo jer nam je to prvi stan, bar bi trebalo da bude.To bi bilo jednostavnije i povoljnije za nas. Pozdrav :)
 
mssm011,najlepse hvala na objasnjenju to je stvarno lepa vest da nesto moze da se ustedi. Kolko iznosi taj obavezni deo t.j, angazovana snaga po kvadratu
 
Ne mogu, jer nece svi dobiti ceo PDV nazad. Naime, povracaj PDV-a se obracunava po clanu domacinstva. Pravo na refundaciju PDV može se ostvariti za stan cija površina za kupca prvog stana iznosi do 40 m², a za clanove njegovog porodicnog domacinstva do 15 m² Dakle, ako je bracni par bez dece kupio stan od 60 m2 npr. onda dobijaju povrat PDV-a samo za 55 kvadrata (40+15), dok im se PDv na ostalih 5 kvadrata ne vraca. To je jedan od razloga. Drugi razlog je taj sto Grad ne zeli da snosi rizik kursnih razlika koje ce nastati u medjuvremenu. Treci razlog je taj sto kupac stana mora prikupi potrebnu dokumentaciju za povrat PDV-a i da podnese zahtev Poreskoj upravi. Mozda bi sve to moglo biti jednostavnije, ali za sada je situacija takva.
snezanas":1uqwn2m8 je napisao(la):
Dobro vece, slike su super, ali ja nesto razmisljam o onih 20% ucesca, zar ne mogu oni jedni drugima da vrate tih 8% PDV kad ga mi svakako ne placamo jer nam je to prvi stan, bar bi trebalo da bude.To bi bilo jednostavnije i povoljnije za nas. Pozdrav :)
 
mssm011":li1qwc1x je napisao(la):
nacacaca":li1qwc1x je napisao(la):
Sto se tice grejanja placace se najverovatnije po izmerenoj potrosnji ali ne na nivou stana vec na nivou ulaza (ili vise ulaza u zavisnosti od toga gde je podstanica i gde se meri potosnja). Sto bi znacilo da se u toku cele godine placa nesto sto se zove Agazovana snaga, a zimi i utrosena energija za grejanje tako sto ce se ocitana potrosnja na ulazu deliti na stanove prema kvadraturi.
Poštovana,
nama u Vojvođanskoj dve zime naplaćuju grejanje prema potošnji. Koliko potrošite u stanu toliko Vam naplaćuju. Angažovanu snagu plaćate prema kvadraturi. Merenje vrše za svaki stan, tj. radijator.
Ako se malo povede računa to je super jer se neuporedivo manje plaća u odnosu na one koji plaćaju paušalno.
Pozz
Postovani,
Kako se vrsi merenje za svaki stan? Gde Vam stoji merac? Da li Vi u svakom trenutku mozete da vidite koliko ste potrosili? Ko ocitava potrosnju?
 
Poštovana,
nama u Vojvođanskoj dve zime naplaćuju grejanje prema potošnji. Koliko potrošite u stanu toliko Vam naplaćuju. Angažovanu snagu plaćate prema kvadraturi. Merenje vrše za svaki stan, tj. radijator.
Ako se malo povede računa to je super jer se neuporedivo manje plaća u odnosu na one koji plaćaju paušalno.
Pozz

Samo bih da pitam kakav je otprilike kvalitet grejanja? Da li zaista dobro greju,ili mora to da se pojaca dodatnom garderobom i grejalicama? :)
 
nacacaca":1n26e96u je napisao(la):
mssm011":1n26e96u je napisao(la):
nacacaca":1n26e96u je napisao(la):
Sto se tice grejanja placace se najverovatnije po izmerenoj potrosnji ali ne na nivou stana vec na nivou ulaza (ili vise ulaza u zavisnosti od toga gde je podstanica i gde se meri potosnja). Sto bi znacilo da se u toku cele godine placa nesto sto se zove Agazovana snaga, a zimi i utrosena energija za grejanje tako sto ce se ocitana potrosnja na ulazu deliti na stanove prema kvadraturi.
Poštovana,
nama u Vojvođanskoj dve zime naplaćuju grejanje prema potošnji. Koliko potrošite u stanu toliko Vam naplaćuju. Angažovanu snagu plaćate prema kvadraturi. Merenje vrše za svaki stan, tj. radijator.
Ako se malo povede računa to je super jer se neuporedivo manje plaća u odnosu na one koji plaćaju paušalno.
Pozz
Postovani,
Kako se vrsi merenje za svaki stan? Gde Vam stoji merac? Da li Vi u svakom trenutku mozete da vidite koliko ste potrosili? Ko ocitava potrosnju?
Angažovana snaga zavisi od kvadrature. Nama je na 80 kvadrata oko 1500 din svakog meseca. Najviša cena grejanja ove sezone nam je bila 4600 din (+ ang. snaga) što je super jer smo samo jedan mesec platili toliko. Grejanje je dobro ali mi smo ga smanjivali na minimum kad smo van kuće i noću,a pojačavali kada smo tu. Nama u spavaćoj sobi, kao i kod ulaznih vrata je stalno zatvoren radijator jer zaista nismo imali potrebu za toplijom sobom (izuzetak su bili oni ekstremno hladni dani). Znači uz racionalnu potrošnju, sistem je super. Naši računi za infostan leti za 80 kvadrata su oko 3-4000 din što je super. Merenje se vrši daljinskim putem oko zgrade neko prođe i očita podatke, a merači su u podstanici u zgradi. Ceo sistem je na nekoj bazi radiotalasima.... Tako su nam objasnili u termoelektranama?! Valjda je tako, ali je bolje nego paušalno plaćanje cele godine.
Pozdrav svima
 
Dobar dan, hvala puno na objasnjenju po pitanju povracaja PDV a, jasno mi je da druga strana sebe obezbedjuje od rizika, u mom slucaju je to nesto vise kvadrata, sin i ja smo dobili 56,40 kvadrata, a to je korisne povrsine oko 50 kvadrata, znaci mi visak prostora u stvari ostvarujemo na nekorisnu povrsinu. Ali dobro , sta je, tu je. Sad jos samo da zaynamo jednu SITNICU, cenu kvadrata. Pozdrav svima i da se sto pre svi uselimo, mislim da bi trebalo da napravimo jedno lepo druzenje, interno ,m mi sa ovog sajta. :) :) :)
 
Dobar dan svim komsijama. Interesuje me da li je neko od stanara iz male zelene zgrade bio skoro u svom stanu? Ja sam bila pre dve nedelje i nije bila postavljena sudopera,a plakari na terasi su postavljeni, Jos me interesuje,ako neko zna da li se postavljaju meraci za grejanje u sve zgrade? Ako stignem ja cu u toku dana obici i obavestiti ostale komsije. Veliki pozdrav svim komsijama i da izdrzimo jos malo. SITNO, sitno. :D :)
 
Sada me najvise brine cena kvadrata o kojoj se nista ne prica., ako neko nesto sazna neka napise
 
Ja sm bio danas u zelenoj zgradi. Nije ni kod mene postavljena sudopera, već samo radni sto. Plakari, od tri nije ni jedan postavljen niti će ga postavljati. Tako kaže šef gradilišta. Kuhinjski bojler i sudopera biće postavljeni za izvesno vreme. Što se tiče merača za grejanje, kako kaže šef gradilišta biće postavljeni u svim stanovima.
Pozdrav!
 
Da li neko mozda zna da li su ispraznili onaj stan u kojem je bila kancelarija, u maloj zelenoj zgradi?
 
Da li neko zna koliko kvadrata imaju najmanji trosobni (ili dvoiposobni) kvadrati u ovom naselju? Da li uopste ima slobodnih stanova za kupovinu ovde i da li je, ako sam ja dobro razumeo kvadrat 1194 e (za one koji koji se oslobadjaju PDV zato sto nemaju stan) i 1290 (sa PDV za one kojima ovo nije prvi stan)?
 
Poštovane komšije,

Danas sam bio u velikoj zelenoj zgradi B2.3.2. - sve je isto kao što je bilo i 15. oktobra kad sam bio zadnji put.
Postavljena je sudopera, nije ni jedan plakar ( ako će ga uopšte i postavljati ) i nema mjerača na radijatorima.
Pozdrav.
 
FicaBlok38":2kd7auhe je napisao(la):
Da li neko zna koliko kvadrata imaju najmanji trosobni (ili dvoiposobni) kvadrati u ovom naselju? Da li uopste ima slobodnih stanova za kupovinu ovde i da li je, ako sam ja dobro razumeo kvadrat 1194 e (za one koji koji se oslobadjaju PDV zato sto nemaju stan) i 1290 (sa PDV za one kojima ovo nije prvi stan)?
ови станови су купљени као посебна група станова" социјално непрофитини станови" и додељују се на конкурсу...овај стан се не продаје на класичан начин,већ их додељује(продаје) скупштина града Београда.Купци ових станова су већ познати(изабрани на конкурсу).
мислим да сте помешали са Дулићевим становима,које гради поред ових.
 
Dobar vam dan g-dine Dopulj. hvala vam na obavestenju u vezi meraca za grejanje. To je odlicna stvar koju su uradili. sto se tice plakara na maloj terasi, na koju se izlazi iz kuhinje sigurno ce biti postavljeni jer je to u projektu. Nadamo se da ce tako i biti. Pozdrav VAMA i vasoj porodici,kao i svim buducim komsijama.
 
Takav plakar na maloj terasi kod mene nema. Kod mene su dva na ulazu prema WC-u i jedan u dnevnoj sobi. Ne znam da li je to pouzdana informacija, ali sam je dobio od šefa gradilišta INTER KOPA da bi uselenje trebalo biti 01.07. 2012. Pa neka tako i bude. Pozdrav sima!
 
Takav plakar na maloj terasi kod mene nema. Kod mene su dva na ulazu prema WC-u i jedan u dnevnoj sobi. Ne znam da li je to pouzdana informacija, ali sam je dobio od šefa gradilišta INTER KOPA da bi uselenje trebalo biti 01.07. 2012. Pa neka tako i bude.
Pozdrav!
 
Vrh