Šta je novo?

Stanovi - naselje Dr Ivana Ribara - konkurs 2008

biljana":31lu89n2 je napisao(la):
Da li neko zna kako pozivaju za stan, putem poste ili telefonom?
ја мислим да поштом стиже обавештење на адресу коју сте дали приликом пријаве за конкурс
 
Evo par slika naseg lepog naselja koje sam danas slikao :) Bio sam posle podne kada je radno vreme zavrseno, jedino je, pored cuvara, nekoliko radnika bilo na buducem parkingu iza naselja. Sreo sam dosta ljudi koji takodje cekaju tamo stan pa su dosli da obidju i sa nekima sam popricao.





 
Đilas pobeđuje....najverovatnije...sada radnici mogu da se spakuju i idu...ne vaze vise obecanja...da li ce nam tako i biti ?
 
ne, najverovatnije, pobedjuje sigurno, ali ne verujem da to znaci da obecanja vise ne vaze.
Mozda se "samo malo" pomere rokovi! :bash:
 
Evo da dodam i ja neku 'izbornu sliku' Nedelja 06.05.2012

Prethodni put sam bio na gradilištu pre ovi 'izbornih radnji' i imam utisak da se nešto dešavalo u međuvremenu.

















 
не верујем да ће бити у јулу..једноставно ми тако делује
 
Abaxial":13cqaar2 je napisao(la):
Ajde i ja da okačim fotke od 05.05.2012.god. svoga stana, obzirom da sam i ja primio pismo-odluku Gradonačelnika voleo bih da zajedno procenimo da li je objektivno da se stanovi u ovoj fazi završe za dva meseca kao što stoji u pismu Gradonačelnika, ja želim da verujem da može.
@vsr, moj stan nema odvojenu ostavu, verovatno se radi o različitom projektu. Ja ću to rešiti ugradnim plakarom, ipak je to jeftinija razlika u ceni za razliku od 3m2 Vaše ostave. Pozdrav.

Pa po meni može. Pitanje je ima li interes (novac) grad da bi se ispoštovao i odloženi rok. Ako fokus bude na 'Duvili2' onda teško.
Ostali su u principu završni radovi oko moleraja, poda, parketa, struje.
 
Hvala na slikama, ja nemam priliku cesto da idem tamo, a bas me zanima kako napreduje radovi, te se zahvaljujem svima koji dele te informacije. Licno sam skepticna po pitanju rokova, nadam se da ce ovaj put ispostovati datu rec.
Pozdrav svima!
 
Postovane komsije,

Po meni se na ovaj nacin nece povecavati iznos rate, jer kako sam ja shvatio, Grad ce se privremeno odreci svog dijela ucesca u korist PDV-a, upravo zato sto se nadaju da ce vrlo brzo usvojiti predlozeni Zakon i mi njima uplacujemo taj iznos, uvecan za kursnu razliku ( koja ne bi trebala biti velika, zato sto bi to trebalo da se odradi u kratkom vremenskom roku ), kad nama refundiraju iznos PDV-a.

U svakom slucaju, ako bi to sve tako bilo, u nasem bi interesu bilo da prije dobijemo kluceve od stana nego sto se izglasa predlozeni Zakon jer cemo tad morati da skupimo manje parica za 8 %.
U svakom slucaju ovo je nesto najbolje ( a po meni i najrealnije ) sto smo mogli ocekivati.

Izvjesno je da ce brzo biti i konacno useljenje.

Ostaje nam jos da se izborimo za realnu, proizvodnu cijenu po kvadratu.

Veliki pozdrav buducim komsijama sa zeljom da sto prije zatvorimo diskusije na ovu temu na forumu.
 
једва чекам дан...када ћу овде оставити последњи коментар!!! :)
 
Dobro vece, lepo sto nam se gradonacelnik obratio pismom, ali jos uvek ne znamo cenu kvadrata, brine me sto nam se grupa za pregovore, tj, tatica, ucutao, imamo jos malo vremena da smanjimo9 cenu kvadrata, ne smemo da dozvolimo da prvo platimo, udjemo u stan , pa ih zatim tuzimo za neodgovarajucu cenu kvadrata, ako je tatica zauyet, postoje drugi iz grupe koji su komunicirali sa grad. pa bi trebalo da odu u ovoj pauzi do sledecih izbora, i odradi najpovoljniju mogucu cenu kvadrata za nas, kako Dulic zna ves sad cenu za 2013.g. a mi dva meseca pred uselenje ne znamo.Ako vam treba podrska oko ovoga, tu smo, jer nam je svima to u interesu. Pozdrav :)
 
Mislim da mi treba da platimo ucesce 20%, umesto 28%, a ne 12%, bar ja tako to razumem, mozda nisam u pravu, tako da mi poslednja recenica nije bas najjasnija. Ako neko moze to jos da pojasni, bila bih mu zahvalna. :)
 
да,и ја исто мислим да се учешће плаћа 20% уместо 28%.
 
A gde je tatica, da li nasa grupa zeli da zavrsi posao do kraja, ako i ove dve nedelje prodju, onda vise nista nece imati smisao, sta ostali misle o mom predlogu, nije valjda da smo se umorili sad na kraju.
 
pa jeste nejasno zasto gradonacelnik u ovom pismu nije pomenuo cenu kvadrata. kako je moguce da se zna cena kvadrata u zgradama koje gradi GDS, a ne zna se za ove nase zgrade gde su svi ugovori vec odavno zakljuceni. takodje, naravno da je bitno da li ce ucesce biti 12% ili 20%. samim tim osnovica za kredit je drugacija. u ovom pismu gradonacelnika postoji mnogo nejasnoca, ali je ipak ohrabrujuce sto necemo morati da platimo vise od 20%.
 
Ja mislim da je ovako. U startu cemo uplatiti ukupno 20% ali na dva racuna. 12% cemo uplatiti gradu a 8% PDV a kad nam vrate PDV taj iznos cemo prebaciti na racun grada i to je sustina dopisa.
 
Abaxial":2vbh7drd je napisao(la):
Moze li mi neko od predstavnika reci da li ovim umanjenjem ucesca sa 20% na 12% imamo za posledicu uvecane mesecne rate za otplatu? U tom slucaju osnovica za otplatu nije vise 80% nego 88% jer je umanjena za iznos ucesca umesto dosadasnjih 20% za 12%. Mozemo li dobiti preciznije informacije od ovih koje se nalaze u pismu-odluci Gradonacelnika a u kojem nije precizirano kolika je osnovica otplate kredita? Trebalo bi da je ovo znacajno svima iz grupe buducih kupaca, hvala.

Iako nisam dobio pismo, čitao sam ovde objavljno zahvaljući Sofijji, a razumeo sam da tih 8% vraćamo gradu kada nam država vrati PDV. (a kao grad nije država oni su pali sa marsa). Po ovome ostaje nam još 80% na rate, bilo bi glupo da nam povećaju na 88% i da im vratimo taj PDV kada nam država vrati..
Dakle po meni je jedini gubitak u kursnoj razlici jer će grad računati kurs za pdv na dan naše isplate tih 20% a posle xy vremena mi svakako gubimo. Tako je bilo i svima koji su pre nas na ovaj način kupil stan ali su dali tih 28% posto.

@Sofija molim vas da mi kažete koja se institucja grada potpisala u zaglavlju pisma.
 
U zaglavlju je Republika Srbija Grad Beograd Gradonacelnik grada Beograda i na sredini dopisa BEOGRAD U POTPISU GRADONACELNIK
 
Mislio sam da ovu sliku obrišem ali ipak vam ostavljam na uvid. Klincu je nespretno prljava šoferka bila primarni fokus ali važna je suština.
Slikano u odlasku sa gradilišta Jurija Gagarina napred je raskrsnica gde šina savija ka savi :lol:
Cilj slike ja bio da se prikaže kako je urađena infrastuktura za naselje, ovo novo parče asvalta se pruža do našeg naselja :kk: .

infrastruktura.jpg

slikano 06.05.2012
 
astir":xdfpfomh je napisao(la):
....
Cilj slike ja bio da se prikaže kako je urađena infrastuktura za naselje, ovo novo parče asvalta se pruža do našeg naselja :kk: .
.....
Abaxial":xdfpfomh je napisao(la):
@astir, novo parce asvalta je zakrpa posle polaganja kanalizacione mreze koja je sa Jurija Gagarina povezana do naseg naselja.


To sam hteo i da naglasim da je 'krupna' infrastruktura gotova i ako pritisnu izvođaće može rok biti ispoštovan.

Samo da ne bude ono šoićevo: 'polako sto plaćanje' :lol:
 
Vrh