Šta je novo?

Stambeno-Poslovni Kompleks "Savska Terasa" u Železniku

Uglavnom su rešili, stim što moraju da stave završni sloj (beton ili dr.) na krovu garaže i hidroizolaciju gde je propala, ili će biti poplave.
Što se tiče izlaza nije bilo problema, postoji kapija (na daljinski) i video nadzor u garaži (tri kamere). Srtuja se može dovesti sa svog brojila, a pošto su vlasnici garaža uglavnom iz lamele 2, struja se može sprovesti o jednom trošku (postavljanje kablova, bušenje rupa i dr.).
Ostalo je ja mislim sedam parking mesta od 33.
Meni je infostan za garažu oko 350dinara, uglavnom za struju.
 
Hvala na informacijama, razmislicu o kupovini. Vise bi mi trebala kao podrum.
 
Evo ličnih utisaka od danas.

Neobično mesto za lokaciju stambenog naselja, podseća me na Julino brdo. Uzasan prilaz automobilom kroz uske ulice u kojima ne možgu ni dva automobila da se mimoiđu.

Kvalitet izgradnje neki suvi prosek, ima nedostataka kao nepostojanje izolacije na krovu ali opet viđah i gore zgrade. Problemi sa grejanjem koji su specifični, to ćemo videti šta će biti.

Po meni je najveći plus pogled sa tog brda, ja obožavam takve zgrade, prosto me podseća na čardak ni na nebu ni na zemlji.

P.S. koliko vidim investitor je ostavio ogroman plac u sredini slobodan za neku buduću fazu.
 
Ja se iskreno nadam da ce investitor postaviti izolaciju na tavanu i u garazama, tako da se smanje gubici toplote. Na taj nacin ce pomiriti podeljena misljenja oko toga ko u stanovima koga greje i ko ima vece gubitke. A i svoje troskove u neprodatim stanovima, lokalima i garazama ce da smanje.
Tako nece morati da zajednicku struju i grejanje prebacuju na stanare. A Brunata mi nije odgovorila na poslednju reklamaciju u vezi raspodele toplotne energije. Ostalo je samo na pretnji da ce odustati od ugovora i nece vise da rade "dzabe" vec ce prepustiti naplatu toplanama po kvadratu, po starom sistemu. Pa zar to nije logicno da naplatu rade toplane, a ne nekakve firme posrednici poput BUSPLUS, BRUNATA, EPS OBRACUNAVANJE i sl. A jos uz to ako uzmete INFOSTAN kao posrednika u naplati... Tu se krije ogromna usteda u novcu!
 
Sa obrenovačkog puta, pogled na naselje i Železnik:

p1060201a.jpg


p1060197a.jpg


p1060200a.jpg
 
Stvarno lepo izgleda sa Obrenovackog puta. Kad se pridje malo blize, do otpada, onda slika vec izgleda malo tuznije i ruznije. Paljenje guma, plastike, metalna prasina... A tek kad se udje u naselje vidi se prosecna gradnja, bez puno razmisljanja o detaljima tipa odvod kisnice, visina saobracajnih znakova (da se ne udara glavom), velicina saobracajnih znakova, uredjenje okoline, potonule staze, otpale ploce sa fasade, fasada talasasta i vec krpljena, oluci ruzno postavljeni... Vidi se da se stedelo na svakom koraku, pa i za 50 din da se nesto naruzi umesto za 100 da izgleda ljusdki. A tek u stanovima se vidi prosecnost gradnje, a za cenu od 1050 eura ne bi trebalo da se stedi.
Kad sam obilazio stanari su sami sredjivali i sadili okolis. Zar to nije obaveza investitora, Graditelj-inzenjering firme. Ili je to posao za Urbanizam grada Beograda ili Gradskog zelenila. Valjda se u ceni stanova obracunavaju i te stavke. Ili i tu investitor zeli da drpne koji dinar?
 
svetolik":48qwtgwe je napisao(la):
Kad sam obilazio stanari su sami sredjivali i sadili okolis. Zar to nije obaveza investitora, Graditelj-inzenjering firme. Ili je to posao za Urbanizam grada Beograda ili Gradskog zelenila. Valjda se u ceni stanova obracunavaju i te stavke. Ili i tu investitor zeli da drpne koji dinar?

Graditelj kaže nije po projektu, od gradskog zelenila smo dobili odgovor da nisu nadležni, a od opštine bi se načekali.
Samoinicijativno smo uzeli stvar u ruke i malo ulepšali okolinu, doduše pored ostalog zelenila, graditelj je platio 6 sadnica.
 
Ima li koga na forumu da je kupio ili je u procesu kupovine stana u 1. lameli?
 
ja sam u procesu kupovine stana u novoj zgradi u lameli 1 pa me interesuje svaka informacija narocito informacije o uknjizenju stana - da li stan moze da se uknjizi iako ostaje hipoteka nad zgradom.
Da li je neko vec sakupljao dokumenta za povracaj pdv-a i da li to ima veze sa uknjizenjem zgrade i upotrebnom dozvolom?
Molio bih i vlasnike stanova u prvoj zgradi informacije o racunima za infostan, struju i grejanje?
Svaka informacija od ljudi koji su vec kupili stan bila bi mi od velike pomoci.
Hvala unapred!!
 
Uknjiženje stana ide posle uknjiženje zgrade (obaveza investitora posle godinu ili dve, koliko traje procedura), ima u ugovoru oko toga. Hipoteka nema veze sa uknjiženjem.
Za povraćaj PDV treba, koliko se sećam, ugovor, rešenje o hipoteci i dr. a uknjiženje i up. dozvola ne treba (ima posebna tema o tome na forumu).
Infostan zavisi koliko ima članova i koliko se greješ. Račun za struju je onoliki koliko potrošiš.
 
hvala na odgovoru, sto se tice struje,telefona, infostana pogresno sam se izrazio...interesovalo me je pre svega koja je procedura prijave za sve te racune, sta i kako...tipa za struju, infostan, narocito za grejanje...kada otprilike sve to profunkcionise normalno....
 
Struju prijavljuješ EPS-u u požeškoj, nakon obaveštenja u ulazu. Sve stavke u infostanu prijavljuje investitor, kao i grejanje.
 
da li je neko merio kvadraturu stanova pri kupovini, ja sam danas bio da uzmem mere za stan koji zelim da kupim ali mi se ne poklapa za 2.5 kvadrata?
 
Bruto ili neto, više ili manje?
U neto se oduzima malter (debljina je oko 2cm), pragovi vrata, itd. Neto kvadratura je za oko 3% manja od bruto kvadrature. Terase su, ja mislim, uvek bruto.
Uzmi projekat, pa premeri.
 
NAJNOVIJA NESRECNA INFORMACIJA
SVI STANOVI KOJI GLEDAJU NA SEVEROZAPADNU STRANU U LAMELI 2 SU PROKISLI
DA .DOBRO STE PROCITALI .PROKISLI .U PITANJU CE BITI TESKA I MUKOTRPNA BORBA I BITKA PO SUDOVIMA
KAKO ZIVIMO U DRZAVI NEPRAVDE ,KRIMINALA I KORUPCIJE BORBA CE BITI UZASNA.DA LI CE I OVOGA PUTA ZVONIMIR BOZILOVIC BITI JACI OD DRZAVE ILI CE SE STATI NA PUT LOPOVSKIM INVESTITORIMA I IZVODJACIMA.CIK POGODITE
 
OBICNO LJUDIMA PROKISNU STANOVI U POTKROVLJU.MEDJUTIM KAD KUPITE STAN KOD GRADITELJ INZINJERINGA ONDA STANOVI PROKISNU NA BILO KOM SPRATU.OBAVESTAVAM NOVE KUPCE NA LOKACIJI SAVSKA TERASA DA SE NE KOCKAJU.AKO KUPITE STAN KOD GRADITELJA BACILI STE NOVAC.VAS STAN NIKADA NECETE MOCI DA PRODATE JER KO CE DA KUPI STAN KOJI JE VLAZAN I GDE SE NIZ PROZORE SLIVA VODA KAO STO SE TRENUTNO SLIVA U PREKO 20 STANOVA OD 53 KOJE SU NAPRAVILI.
EJ LJUDI.CULI STE .U 20 OD 53.
 
Jos napocetku teme su uovdje pojedini upozoravali ljude na kvalitet radova , moze li koja slika vode , i da li ulazi na spoju prozora i izda ,kuda prodire voda
 
Neznam šta je uzrok kod vas, ali postoji mogućnost da su drenažni otvori prozora previskoko postavljeni, pa umesto da voda koja se sliva niz staklo ide napolje, ona ulazi unutra, greška u proizvodnji PVC.
Rešenje (ako ima vode na dnu okna kada otvorite prozor) je skalperom ili tankom burgijom (bušilicom) proširiti rupicu jedno 2-3mm na dole, da bi voda izlazila van kako bi trebalo da bude. Po prozoru treba 1-2minuta posla.
 
Lepo je onaj lik sto je kupio stan od njih u zarkovu,cini mi se,stavio I slike kako izgleda njihova zgrada posle par godina,ali dzaba.Mogu li slike?
 
stanar numero y":2pf9zt17 je napisao(la):
A sta SVSAVICU ako je na plafonu a ti si strucnjak za sve.
Lepo sam napisao "postoji mogućnost" jer se to i meni desilo, a pokušao sam da pomognem.
 
Vrh