Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Bitna je kontrola kvaliteta. Da si bio u kini u proizvodnim pogonima, znao bi da postoji sortiranje po kvalitetu. Tako da npr imaš mušku torbicu od "ž" kože za 20€, i istu takvu od teleće kože, koja u firmiranim radnjama u centru BG košta oko 400€ i niko se ne žali.
O tehnici je suviše i govoriti. XIAOMI, Huawei, iPhone..... Sve iz kine.
Ne vidim zašto interfon ne bi radio.
Imam u zgradi u kojoj živim imam bravu sa kodom i buzzerom (tagovima) iz kine. Radi perfektno godinama. I nije bilo jeftino uopšte.
 
^^ Sve to stoji, osim sto ovo kod nas ne izgleda kao da je od tih kvalitetnijih kineza. Pogledajte rampu za garazu, deluje kao decija plasticna igracka.
 
Interfon je dahua mislim, to je zaista ok kvalitet ako ne i vrhunski iskreno.

Danas smo uradili primopredaju u c2, na prozorskoj ogradi jedan gornji sraf nije pritegnut pa je ograda "labava", uneseno u zapisnik, ogrebano je terasno staklo ili folija na istom koju cemo naknadno reklamirati plus mozda jos par sitnih stvari.

U principu C zgrada izgleda zaista ok uradjena.

ALI

Parkiranje je realno vec idiotizam, ljudi su parkirani na ulici sa strane zgrade, mesta izmedju zgrada prazna naravno, potpuno ludilo.

Da je GDS nesposoban da uradi jedno naselje bez glupih ideja i da za nekih ne znam 200-300k EUR obesmisli ceo koncept naselja i napravi ga favelom meni nije jasno.

Ok hoces da nateras ljude da kupe sve garaze, sve parkinge i da im uzmes maksimalno nema problema - ali da to radis nelegalno kroz malverzacije u papirima i da otimas od stambene zajednice - ne znam.

Iskreno da kupujem danas ozbiljno bih razmislio kako ce da izgleda naselje kad se svi usele.
 
Da, vec je guzva po internim ulicicama i neminovno ce postati jednosmerne :(
Za sada se moze parkirati izmedju stubica, mislim da je to bolje nego da se blokira ulica.
 
Zdravo komsije,

Preuzet stan u E3, ko hoce neka pise u PM da se dogovorimo oko viber grupe pa da oformimo predsednika i sta god treba samo da lift proradi. :)

Utisak o stanu: prilicno zadovoljan. Ima tu par sitnica koje smo uneli u zapisnik ali i jedna veca stvar: jedna faza ne radi. Nadam se da ce to brzo resiti jer je u pitanju dnevna soba.

Odbio da potpisem za upravnika ali receno da je vecina potpisala.

Koji arhitekta ( ili ko vec) je dozvolio da klizna vrata prelaze preko uticnice?!?!?!?! Pa to je van svake pameti. Ko god da je, cestitam mu na iskustvu i diplomi i onom ko mu dade diplomu i posao....


Sa svim tim lepim utiscima iz stana izlazim na terasu i imam sta da vidim. Ulice izmedju zgrada postale jednosmerne, parkiranje-ko gde stigne. Da se razumemo: ja ne krivim nikog od komsija, svi smo dosli danas sa istom namerom ali zamislite kada nam dodje neko u posetu, ili komsije sto nisu kupile parking - HAOS!! Ovo mnogo kvari utisak o celom naselju i pocinjem da shvatam zasto je Kanta (i drugi) onoliko hejtovao na proteklih par stranica....

No, sta je tu je, stan smo kupili. Ako nista drugo, barem je toplo u stanu :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sutra ako mi obaveze dozvole, idem do Ministarstva gradjevinarstva a svraticu i do republicke gradjevinske inspekcije, da vidim osnov vlasnistva nad parking mestima, i pitanja iz gradjevinske dozvole, da vidimo taj nivo 0 iznad krova garaze.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591049#p591049:3ecgvnr7 je napisao(la):
decahurinova » Uto Dec 25, 2018 4:15 pm[/url]":3ecgvnr7]Zdravo komsije,

Odbio da potpisem za upravnika ali receno da je vecina potpisala.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ovo mislim da lazu. Nek pokazu papir gde je potpisala vecina.
Cak i da je tako kao sto kazu, dovoljno je da na prvoj sednici skupstine stanara, vecina izglasa smenu upravnika. Odluka skusptine stanara sa potpisima nosi se i registruje novi upravnik.

Koja vecina je potpisala bas me zanima? Za vecinu je potrebno 50% vlasnika stanova, cisto sumnjam da je 50% izvrsilo primopredaju.
 
Pozdrav komšije,

Preuzeli smo ključeve danas...manje više sve je bilo ok, niko nas nije silio da potpisujemo ugovor za upravnika, rekli su ako želimo , ako ne da se što pre dogovorimo između nas kako bi mogao biti pušten lift itd. itd.
Pozdrav svima!
 
Uzeh ključeve u E2. U principu sve je korektno. Utisak je da su zbrzali sa završnim radovima. Krečena je možda jedna ruka ne više, gletovanje pre toga nije urađeno baš kako treba i zidovi su isprskani malterom tu i tamo, unutrašnja vrata su ponegde udarena, fuge i zaštitne lajsne u kupatilu ne baš najsjajnije. Ali sve su to sitnice pa ih nisam ni stavljao u zapisnik.
Od bitnijih stvari ispucao odžak oko otvora, vodokotlić nije imao vodu (rešeno, bio zatvoren ventil u njemu), ta vrata koja prekrivaju utičnicu i što radijatori ne mogu da se zatvore. Za radijatore sam odmah otišao do inženjera, izuzetno su bili ljubazni, sutra će doći mašinac da pogleda šta se dešava.
Sigurno će iskočiti još po nešto ali ja sam zadovoljan.

PS. Ako pri ulasku iz garaže vrata neće da se otvore povucite ih ka sebi pa prislonite token (token za ulaz)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
newone":31ffb0mx je napisao(la):
Pozdrav komšije,

Preuzeli smo ključeve danas...manje više sve je bilo ok, niko nas nije silio da potpisujemo ugovor za upravnika, rekli su ako želimo , ako ne da se što pre dogovorimo između nas kako bi mogao biti pušten lift itd. itd.
Pozdrav svima!
Isto, dali papir i rekli da se dogovorimo

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
И ми смо преузели кључеве. Пресрећни што усељавамо у наш стан. Осећај је неописив и поред недостатка.
Недостаци:
Прозор у кухињи не може да се отвори лепо јер удара у зид односно плочице. Утичнице лоше постављене. Радијатори у спаваћим собама хладни иако су укључени на 6. Врата од тоалета не могу да се затворе. Цео тај зид је мало накриво. Ручица од терасе изгребана. Интерфон је мало укриво постављен.
Наравно ту је и утичница иза клизних врата и врата од купатила која ударају у зидни радијатор.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Кошутњак":2paxgwfm je napisao(la):
И ми смо преузели кључеве. Пресрећни што усељавамо у наш стан. Осећај је неописив и поред недостатка.
Недостаци:
Прозор у кухињи не може да се отвори лепо јер удара у зид односно плочице. Утичнице лоше постављене. Радијатори у спаваћим собама хладни иако су укључени на 6. Врата од тоалета не могу да се затворе. Цео тај зид је мало накриво. Ручица од терасе изгребана. Интерфон је мало укриво постављен.
Наравно ту је и утичница иза клизних врата и врата од купатила која ударају у зидни радијатор.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
U onim kutijama za grejanje što imamo se nalaze ventili. Dva crvena gase grejanje potpuno, po dva bela ventila za svaki radijator posebno, pogledaj da nisu oni zatvoreni. Plavi ventili su za ispuštanje vode.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
FUGE SU IZ PAKLA - :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: (ono budženje kod kade, nemam snage ni da razmisljam o tome)
 
solmiko":7azvjxc7 je napisao(la):
Кошутњак":7azvjxc7 je napisao(la):
И ми смо преузели кључеве. Пресрећни што усељавамо у наш стан. Осећај је неописив и поред недостатка.
Недостаци:
Прозор у кухињи не може да се отвори лепо јер удара у зид односно плочице. Утичнице лоше постављене. Радијатори у спаваћим собама хладни иако су укључени на 6. Врата од тоалета не могу да се затворе. Цео тај зид је мало накриво. Ручица од терасе изгребана. Интерфон је мало укриво постављен.
Наравно ту је и утичница иза клизних врата и врата од купатила која ударају у зидни радијатор.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
U onim kutijama za grejanje što imamo se nalaze ventili. Dva crvena gase grejanje potpuno, po dva bela ventila za svaki radijator posebno, pogledaj da nisu oni zatvoreni. Plavi ventili su za ispuštanje vode.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Хвала

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Preuzeo u D2 danas.
Generalno sam zadovoljan, kao i kod ostalih komsija, ima sitnih nedostataka poput moleraja, labavih uticnica i rozetni, stelovanja vrata i prozora, konkretno meni su nedostajali i resetka za slivnik u toaletu i jedan poklopac dozne u kuhinji. Takodje, zaboravili su mi kljuc od interfona (pa sam dobio token) kao i sipku za otvaranje krovnog prozora.
Iako u predugovornom obavestenju stoji i "spoljna tenda krovnog prozora" ja je nisam dobio pa sam tu malo zbunjen.
Ako nas ima jos iz D2 dajte da se organizujemo i pustamo lift....
 
Pozdrav svima,
Preuzeo sam stan u C2, generalno je sve ok, osim sto malo kaplje radijator u spavacoj sobi, fali rucka od krovnog prozora i nema struje jer u zgradi rade nesto majstori iz Edb-a. U cetvrtak dolazi majstor za radijatore pa ce reaiti problem. Zadovoljan sam kako su uradili. Nemam problema sa vratima, plocicama, uticnicama, krivim zidovima...
Pitao sam sta se desava sa parking mestima, receno mi je da su mesta izmedju zgrada vlasnistvo Gds-a i da ce videti sta ce sa njima raditi, tj da li ide prodaja ili rentiranje. Mesta do Sumadijske ulice nisu sa stubicima, tako da su slobodna za koriscenje (citaj nema mesta za parkiranje).
Garazno mesto ok. Lift ce biti pusten kada se resi i upravnik u ulazu, do tada na “o ruk”.
Opsti utisak je da definitivno muljaju nesto sa tim mestima. Kao da cekaju da primopredaja bude gotova pa da krenu u akciju naplate. Takodje nisam nista potpisao vezano za upravnika, info je da je navodno dosta stanara potpisalo.
Voleo bih da se udruzimo i da ih sprecimo da nam otmu navedena parking mesta, ako muljaju i ako postoji zakonski/pravni osnov za tako nesto. Ako tako nesto radi Gds, sta li onda rade privatnici koji zidaju???
 
I ja zaboravih da navedem da nisam potpisao za upravnika, nije bila napadna, a nije mi ni prodavala tu pricu "vecina je potpisala"....
 
Stanom u potpunosti zadovoljan. Primedbi ima, iskljucivo tehnicke prirode, resivo.
Moj problem je naravno nastao sa - imate pravo jednom da pogadjate. :lol:

Kod prijema garaznog mesta u zapisniku ne postoji onaj pravougaonik za primedbe, vec je unapred otkucano: "Kupac ne istice primedbe prilikom primopredaje". I naglaseno mi je da primedbe mogu da stavim iskljucivo za svoju nekretninu, ne za zajednicke delove, to moze kasnije stambena zajednica. Garantni rok je dve godine pa cemo se zaliti kasnije.
U cemu je bio problem? Pa naravno, u prokisnjavanju garaze. U kom delu, naravno - ispod privatnog otvorenog parking prostora. Pretpostavljam da komsije cija su garazna mesta bila sa vodom nisu zvali na primopredaju dok se situacija "ne osusi". Bili su i radnici koji su prevlacili parce folije i krpili ostecenja nastala posle ovog snega (kud bas sada da padne i odjednom se otopi pred primopredaju).
Sad zamislite nas problem u buducnosti, imamo podzemnu garazu ciji je krov privatni posed i treba da popravimo nesto. A evo vec se pokazalo da ce popravki i biti. Znate i sami kakve komplikacije krenu kada treba da udjete u privatni posed da bi resili kvar na svojoj nekretnini. Ovo samo dodajem na moju pricu o neoptimizaciji parking prostora u naselju. Da se razumemo, optimizacija ne znaci sam broj parking mesta, on je ovde zakonski minimalan kao i kod svakog drugog novijeg naselja. A kada imate ogranicene resurse optimizacija se podize deljenjem resursa, sto ovde konkretno znaci bolja optimizacija - veci broj zajednickih parking mesta.
Ja sam napomenuo da je recimo u Belvilu 19%, u naselju Stepa mozda prelazi i 30%, plus sto nisu u toj meri izolovani da ne mogu okolo da se parkiraju. Ko je osmislio projekat da u naselju ovih gabarita sa ovakvim okruzenjem privatizuje oko 93% parking mesta nemam pojma, ali je projekat prilicno upropastio, i sto vreme bude odmicalo srazmere toga ce se sve vise uocavati. Pa samo kad dodamo G za koji mesec i 0 slobodnih dodatnih parking mesta.

Sada ste se i sami uverili o cemu sam zapravo pricao, mozda neko nije zeleo da poveruje dok ne vidi stvari na terenu. Bice i komsija koji nemaju garazno mesto, bice i onih sa dva auta, bice kvarova na krovu garaze. Mene stvarno zanima kako ce buduci kupac da reaguje kad sada moze uzivo da vidi sta kupuje i sta ga ceka. Problemi koje ce da napravi privatni otvoreni parking iznad krova podzemne garaze su ogromni.
I moram opet da dodam - ne bih imao nista protiv toga da mi je to lepo i predstavljeno. Da mi je pokazano kako ce izgledati naselje, sigurno ne bih kupio stan ovde, ili bih morao da se fokusiram na probleme koji mogu nastati. Ovako je predstavljeno nesto sto je potpuno suprotno realnosti.
 
Nama garaze nisu ni pokazali, rekli da to ne pokazuju , da sami idemo i da prvo potpisemo..... :o
Ali je sve ok, stim sto jeste neko curenje blizu nas, ne dopire nas ali jeste blizu. Ali koliko sam cuo to i kod drugih izvodjaca i lokacija se desavalo pa je sanirano...
 
Nego, pitanje.. ima li ko manual za ovaj dahua interfon. Vidim da trazi neku sifru kada se udje u Settings. itd... Da ne googl-amo ako je vec neko nasao ili dobio neko opsirnije uputstvo... ?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591076#p591076:1pwhfw32 je napisao(la):
miskobg » Uto Dec 25, 2018 6:23 pm[/url]":1pwhfw32]Preuzeo u D2 danas.
Generalno sam zadovoljan, kao i kod ostalih komsija, ima sitnih nedostataka poput moleraja, labavih uticnica i rozetni, stelovanja vrata i prozora, konkretno meni su nedostajali i resetka za slivnik u toaletu i jedan poklopac dozne u kuhinji. Takodje, zaboravili su mi kljuc od interfona (pa sam dobio token) kao i sipku za otvaranje krovnog prozora.
Iako u predugovornom obavestenju stoji i "spoljna tenda krovnog prozora" ja je nisam dobio pa sam tu malo zbunjen.
Ako nas ima jos iz D2 dajte da se organizujemo i pustamo lift....
Spoljna tenda postoji nije zakacena za prozor verovatno zbog snega da ne truli.Tenda je urolana na vrhu samo da se zakaci za prozor
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591148#p591148:1yien6ac je napisao(la):
Mirka » Uto Dec 25, 2018 11:18 pm[/url]":1yien6ac]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591076#p591076:1yien6ac je napisao(la):
miskobg » Uto Dec 25, 2018 6:23 pm[/url]":1yien6ac]Preuzeo u D2 danas.
Generalno sam zadovoljan, kao i kod ostalih komsija, ima sitnih nedostataka poput moleraja, labavih uticnica i rozetni, stelovanja vrata i prozora, konkretno meni su nedostajali i resetka za slivnik u toaletu i jedan poklopac dozne u kuhinji. Takodje, zaboravili su mi kljuc od interfona (pa sam dobio token) kao i sipku za otvaranje krovnog prozora.
Iako u predugovornom obavestenju stoji i "spoljna tenda krovnog prozora" ja je nisam dobio pa sam tu malo zbunjen.
Ako nas ima jos iz D2 dajte da se organizujemo i pustamo lift....
Spoljna tenda postoji nije zakacena za prozor verovatno zbog snega da ne truli.Tenda je urolana na vrhu samo da se zakaci za prozor
Procitao sam post gde kazete da je kod vas u stanu ima. Ja je stvarno nisam video. Doduse, zaboravili su da mi donesu onu sipku za otvaranje pa bih je mozda i video da sam mogao malo da se poigram sa prozorom.
Predstavnica iz GDS-a mi je cak dala i prospekt sa spoljasnjim i unutrasnjim velux tendama i roletnama (uz opasku da se krecu oko 10.000 din) pa me i to dodatno zbunilo....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591192#p591192:1ppgsi8f je napisao(la):
miskobg » Sre Dec 26, 2018 12:28 am[/url]":1ppgsi8f]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591148#p591148:1ppgsi8f je napisao(la):
Mirka » Uto Dec 25, 2018 11:18 pm[/url]":1ppgsi8f]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591076#p591076:1ppgsi8f je napisao(la):
miskobg » Uto Dec 25, 2018 6:23 pm[/url]":1ppgsi8f]Preuzeo u D2 danas.
Generalno sam zadovoljan, kao i kod ostalih komsija, ima sitnih nedostataka poput moleraja, labavih uticnica i rozetni, stelovanja vrata i prozora, konkretno meni su nedostajali i resetka za slivnik u toaletu i jedan poklopac dozne u kuhinji. Takodje, zaboravili su mi kljuc od interfona (pa sam dobio token) kao i sipku za otvaranje krovnog prozora.
Iako u predugovornom obavestenju stoji i "spoljna tenda krovnog prozora" ja je nisam dobio pa sam tu malo zbunjen.
Ako nas ima jos iz D2 dajte da se organizujemo i pustamo lift....
Spoljna tenda postoji nije zakacena za prozor verovatno zbog snega da ne truli.Tenda je urolana na vrhu samo da se zakaci za prozor
Procitao sam post gde kazete da je kod vas u stanu ima. Ja je stvarno nisam video. Doduse, zaboravili su da mi donesu onu sipku za otvaranje pa bih je mozda i video da sam mogao malo da se poigram sa prozorom.
Predstavnica iz GDS-a mi je cak dala i prospekt sa spoljasnjim i unutrasnjim velux tendama i roletnama (uz opasku da se krecu oko 10.000 din) pa me i to dodatno zbunilo....
Meni su doneli sipku i malo je teze bilo otvaranje prozora,treba snage.Kada se otvori prozor tada se vidi tenda urolana.
 
Vrh