Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Grejanje kada smo gledali stan nije bilo zbog nekog curenja u donjim stanovima, pa smo kasnije otisli ponovo i radijatori su bili super vruci :)
Mi smo u lameli D3..
 
Hvala dadaimama.
Ako ima nekog iz objekta E da je primio stan, bilo bi zanimljivo cuti utiske.
 
Drage buduće komšije, evo prenosimo utiske sa današnje primopredaje. Naš stan je u lameli D3. Iskreno, utisci su bolji nego što smo očekivali. Imali smo par zamerki, ali su sve unete u zapisnik: nedostaje ventilator u kupatilu, sušač peškira je bio hladan....
U stanu je bilo toplo, kažu da su grejanje pustili jutros. Parket nam se sviđa, nijansa se slaže sa svim vratima u stanu. Lep detalj su i daščice na parapetima prozora i balkona, opet u boji parketa. Kupatila su lepo urađena, fuge, pločice, sanitarije, sve je bilo ok. Bojler je Metalac, 120l. Dobili smo garancije za bojler i baterije Herz. Na ulazu u stan se nalazi displej koji prikazuje ulaz u zgradu preko kamere, ali nam je predstavnik iz GDS-a rekao da displej takođe služi za komunikaciju sa komšijama (pozivi, poruke...). Silazili smo i u garažu, prostrana je, pregledna, svetlo se palilo po sekcijama u koje smo ulazili.
Nama nisu pominjali profesionalnog upravnika.
 
Evo jos jedan savet prilikom primopredaje: Svuda po sobama imate fasunge za sijalice, ali ne i sijalice, tako da ponesite 4-5 sijalica da ih uvrnete inace ako je oblacno i mracno kao danas, necete videti detalje... ako ste niski ponesite i stepenik da ih zavrnete :)
(U kupatilu kuhinju hodniku i terasi imatel led rasvetu, tu j ok )
 
Slazem se, ajmo svi na pm po ulazima i ja sam u D3. Pa na vajber :)
Manje vise sve receno, nudili su nam prof. upravnika i kao da je hitno da se oformi zajednica zbog zajednicke energije.
Ponesite sijalicu i hoklicu da mozete da proverite svetla po sobama, grla su prazna. Mi smo prijavili slabiji pritisak vode u kupatilu jer nam se tako ucinilo.
Dobili smo uputstvo za montiranje klime, zanimljivo je jer celom vertikalom na sredini zida su ti odvodi i tu je zabranjeno busenje. Nije mi jasno kako racunaju da ce svaki majstor da bas gadja rupe pored tog 'zabranjenog' dela. Pritom da je to na sredini tog zida na terasi i ta oblast nije na zidu posebno obelezena.
E da, teta na interfonu prica engleski :-D
 
Predlazem da se organizujemo da se GDS-u izvrsi donacija par paketa sijalica. :kafa:
 
Koliko vidim, dosta je nas u d3. Pitanje koje ja imam jeste da li se upravnik uzima po ulazu ili po zgradu, tj. da li je upravnik za zgradu D ili je za ulaz D3. Mogli bi da se dogovorimo nas nekoliko i da smislimo sta cemo sto pre.

Meni licno lift jako treba. Em sto sam na potkrovlju, em sto mi je majka invalidna, i izuzetno joj je tesko da se popne na 7. sprat pesaka. Za bilo koji vid komunikacije sam za, da li to bio Viber ili discord. Ako vec ima neka grupa organizuvana za d3, slobodno me iscimajte.
 
Testirali smo interfon i slušaoci ispred interfona nisu bili u stanju da me čuju, a i te kako su me čule najbliže komšije, nisam štedeo glas.

Da li neko zna kako možemo dobiti još neki tag za ulazna vrata? Mi smo dobili samo jedan.

Slažem se sa @Ljopa, ako postoji grupa cimajte
 
Ako zgrada ima više ulaza, za svaki ulaz se može formirati zasebna stambena zajednica, a takođe i svi ulazi mogu formirati jednu stambenu zajednicu.
Po meni je bolje formirati stambenu zajednicu za svaki ulaz posebno. Em ce laks epoznavati svi iz istog ulaza em ce biti lakse za organizovanje, nego juriti i skupljati ljude jos i iz susednih ulaza.

Ako ima neko iz E, moze me kontaktirati na privatnu poruku ovde
 
Da li je neko pogledao koji je presek žica na utičnici za kuhinjski bojler i koje amperaže je dodeljeni osigurač?

Ja sam E2

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pozdrav komsije,jneka je sa srecom useljenje.Ja sam u lameli C, potkrovlje,danas sam bila na primopredaji,nemam zamerki za radove izgleda da nas nisu zbrzali.Krovni prozor ima tendu samo nije zakacena za prozor,po meni verovatno da se ne osyeti od snega.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590887#p590887:3aphgvtv je napisao(la):
lanmibg » Mon Dec 24, 2018 10:33 pm[/url]":3aphgvtv]Ako zgrada ima više ulaza, za svaki ulaz se može formirati zasebna stambena zajednica, a takođe i svi ulazi mogu formirati jednu stambenu zajednicu.
Po meni je bolje formirati stambenu zajednicu za svaki ulaz posebno. Em ce laks epoznavati svi iz istog ulaza em ce biti lakse za organizovanje, nego juriti i skupljati ljude jos i iz susednih ulaza.

Ako ima neko iz E, moze me kontaktirati na privatnu poruku ovde

Bio sam danas na primopredaji stana u objektu E, lamela E3 pa cu podeliti svoje utiske.
Dolazim na primopredaju i prvi utisak je bio problem sa parkiranjem?! Naravno, na svakom parking mestu uredno stoje one čudne izrasline tako da se ljudi parkiraju na ulici po principu kako se ko snađe.
Ulaz u zgradu mi se svideo, stepenice ok, ukoliko se obrati paznja na detalje naći ćete dosta sitnica koje treba prepraviti (moleraj uglavnom).
U stanu sam imao dve veće zamerke: Moleraj aljkav i prljava, korišćena vc šolja?! Grozno! Naknadno sam video da mi je predsoblje sa jedne strane široko 160 a sa druge 170, plafonjerka i sijalično grlo u predsoblju na jako čudnim mestima bez ikakvog smisla, kad se zatvore klizna vrata u gornjem delu ima rastojanje od 1cm do zida a u donjem 3-4cm, bilo je tu još nekih sitnih nedostataka ali to je to u principu.
Stolarija je veoma dobra, sva vrata i prozori perfektno utegnuti, parket mi se baš baš svideo, keramika lepo urađena (osim na jednom mestu u kuhinji kod prozora gde su "zbudžili"), ima dosta utičnica, interfon je fenseraj, garaža dobra (osim što je jedna rampa vec iskrivljena a jedna od izlaznih rampi ne radi).
Generalno sam zadovoljan, opšti utisak jako dobar, dobio sam dosta više od očekivanog.
Ponudili su mi da potpisem za profesionalnog upravnika što sam odbio, ali sam od njih dobio komentar da je to većina potpisala :roll:
 
Ja sam u C2, prijem odbijen jer nije bilo struje u stanu (neki kvar konkretno za taj stan) Ostalo nemam vecih zamerki, ali gledacu sve ponovo na sledecoj primopredaji, sa svetlom se bolje vidi..

Cimajte iz C2 ako se neko organizuje
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590902#p590902:1d9frfcx je napisao(la):
chvrga » Pon Dec 24, 2018 11:18 pm[/url]":1d9frfcx]Ja sam u C2, prijem odbijen jer nije bilo struje u stanu (neki kvar konkretno za taj stan) Ostalo nemam vecih zamerki, ali gledacu sve ponovo na sledecoj primopredaji, sa svetlom se bolje vidi..

Cimajte iz C2 ako se neko organizuje
I ja sam C2 ,danas sam vidjela da ih je bilo jos na primopredaji
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590900#p590900:1wuecci3 je napisao(la):
Dušan » Pon Dec 24, 2018 10:12 pm[/url]":1wuecci3]
Ponudili su mi da potpisem za profesionalnog upravnika što sam odbio, ali sam od njih dobio komentar da je to većina potpisala :roll:

To je cista navlakusa! Lepo zvuci kad kazu da je vecina potpisala, pa ocekuju da kazes, pa dobro kad je vecina i ja cu. :bash: Jos jednom apelujem da se to ne potpisuje. Nece nigde pobeci.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590892#p590892:1wuecci3 je napisao(la):
solmiko » Pon Dec 24, 2018 9:39 pm[/url]":1wuecci3]Da li je neko pogledao koji je presek žica na utičnici za kuhinjski bojler i koje amperaže je dodeljeni osigurač?

Ja sam E2

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ja sam takodje E2. Ajde mozda se jos neko javi pa da razmenimo kontakte. :)
 
Dušan":2mdooevi je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590887#p590887 je napisao(la):
lanmibg » Mon Dec 24, 2018 10:33 pm[/url]":2mdooevi]Ako zgrada ima više ulaza, za svaki ulaz se može formirati zasebna stambena zajednica, a takođe i svi ulazi mogu formirati jednu stambenu zajednicu.
Po meni je bolje formirati stambenu zajednicu za svaki ulaz posebno. Em ce laks epoznavati svi iz istog ulaza em ce biti lakse za organizovanje, nego juriti i skupljati ljude jos i iz susednih ulaza.

Ako ima neko iz E, moze me kontaktirati na privatnu poruku ovde

Bio sam danas na primopredaji stana u objektu E, lamela E3 pa cu podeliti svoje utiske.
Dolazim na primopredaju i prvi utisak je bio problem sa parkiranjem?! Naravno, na svakom parking mestu uredno stoje one čudne izrasline tako da se ljudi parkiraju na ulici po principu kako se ko snađe.
Ulaz u zgradu mi se svideo, stepenice ok, ukoliko se obrati paznja na detalje naći ćete dosta sitnica koje treba prepraviti (moleraj uglavnom).
U stanu sam imao dve veće zamerke: Moleraj aljkav i prljava, korišćena vc šolja?! Grozno! Naknadno sam video da mi je predsoblje sa jedne strane široko 160 a sa druge 170, plafonjerka i sijalično grlo u predsoblju na jako čudnim mestima bez ikakvog smisla, kad se zatvore klizna vrata u gornjem delu ima rastojanje od 1cm do zida a u donjem 3-4cm, bilo je tu još nekih sitnih nedostataka ali to je to u principu.
Stolarija je veoma dobra, sva vrata i prozori perfektno utegnuti, parket mi se baš baš svideo, keramika lepo urađena (osim na jednom mestu u kuhinji kod prozora gde su "zbudžili"), ima dosta utičnica, interfon je fenseraj, garaža dobra (osim što je jedna rampa vec iskrivljena a jedna od izlaznih rampi ne radi).
Generalno sam zadovoljan, opšti utisak jako dobar, dobio sam dosta više od očekivanog.
Ponudili su mi da potpisem za profesionalnog upravnika što sam odbio, ali sam od njih dobio komentar da je to većina potpisala :roll:
I mi smo E3, ako nas ima još da počnemo polako da se skupljamo i da se organizujemo :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
ovako ili slicno izgledaju tagovi

privesci.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590873#p590873:2vsurdzp je napisao(la):
lanmibg » Pon Dec 24, 2018 10:13 pm[/url]":2vsurdzp]Predlazem da se organizujemo da se GDS-u izvrsi donacija par paketa sijalica. :kafa:

sudeci po broju ljudi koji navode krive zidove, trebalo je da im doniramo obuku radnika

majstor: sefe ukrivo nam ide zid, sta da radimo
gds: teraj dalje

takodje obozavam sto gds pod prvoklasnom ili kako nam je vec u ugovorima to nazvano opremom podrazumeva i kineski interfon - cenim da ce raditi koliko dok se zavrsi useljenje, mislim, stvarno, realno, na kojoj planeti se kineski proizvodi vode kao prvoklasni???
 
Vrh