Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590472#p590472:3qsh8g46 je napisao(la):
Alokin » Sun Dec 23, 2018 1:23 am[/url]":3qsh8g46]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590254#p590254:3qsh8g46 je napisao(la):
solmiko » Sub Dec 22, 2018 10:13 am[/url]":3qsh8g46]
Alokin":3qsh8g46 je napisao(la):
Da li neko od komšija planira odmah da ugrađuje klimu? Ja sam planirao to da uradim pre useljenja da majstori ne buše zid i rade kad već opremim stan.
I ja isto ali mi ne ide baš kupovina, sve neko smeće...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ja sam poručio ovu klimu:
https://m.gigatron.rs/split_sistemi_kli ... _fi-112699

Cena je dobra za inverter klimu i lepo izgleda.

Ja razgledam multisplit sisteme (jedna spoljna jedinica i dve unutrasnje) kako bih mogao da ohladim i spavacu sobu.
Cena je malo veca al imam dve klime.
 
Ako su dobro uradili izolaciju na zgradi nece ti ni trebati klima mi imamo dobro odradjenu izolaciju na kuci 10cm stiropor zimi ne pada temperatura ispod 18 a leti ne prelazi 27 klime nam vise ni nemaju funkciju u kuci ne pamtim kad smo ih koristili.Koliko sam video mi imamo na zgradi kamenu vunu od 12 cm tako da :D
 
IgorMa":30ye79u4 je napisao(la):
Ako su dobro uradili izolaciju na zgradi nece ti ni trebati klima mi imamo dobro odradjenu izolaciju na kuci 10cm stiropor zimi ne pada temperatura ispod 18 a leti ne prelazi 27 klime nam vise ni nemaju funkciju u kuci ne pamtim kad smo ih koristili.Koliko sam video mi imamo na zgradi kamenu vunu od 12 cm tako da :D
Ја сам у дилеми да ли да уграђујем сада или да чекам лето да видим да ли уопште има потребе да је уграђујем.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
I da bitno je kako je stan orjentisan a ovde su svi ili istok ili zapad jako je malo stanova koji imaju i juznu stranu(dvostranih).Ja verujem da nam klime nece trebati,cak mislim da je i GDS toga svestan.
 
Naravno da je GDS toga svestan, i klime nam nije ugradio da nas zastiti od troskova koriscenja elektricne energije. Ne trebaju nama ni komarnici, ni klime, ni parking mesta, potpisivanjem ugovora stekli smo specijalne "ZK supermoci" i videcemo kako deluju, samo da se strpimo do zavrsetka naselja i prodaje.
 
Da izolacijom može da se izbegne upotreba klima, odavno bi prestale da se proizvode. :sesir:
Zgrada jeste dobro izolovana i stolarija je dobra, zato i verujem da je jedna klima dovoljna za trosoban stan.
 
Је ли добио неко кључеве да честитам?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Pre sat vremena. Osim molerajskih radova sve je ok. Pusteno je grejanje vec par dana, toplo je... nisu nudili ugovor za upravnika. Lift ce da proradi tek kad se formira stambena zajednica

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590768#p590768:f35jx1wf je napisao(la):
Dr.iox » Pon Dec 24, 2018 3:39 pm[/url]":f35jx1wf]Pre sat vremena. Osim molerajskih radova sve je ok. Pusteno je grejanje vec par dana, toplo je... nisu nudili ugovor za upravnika. Lift ce da proradi tek kad se formira stambena zajednica

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

I sta sad ako molerski radovi nisu dobri? jeste preuzeli kluceve ili cekate da to prvo srede???
 
Dr.iox":1qalfw4i je napisao(la):
Pre sat vremena. Osim molerajskih radova sve je ok. Pusteno je grejanje vec par dana, toplo je... nisu nudili ugovor za upravnika. Lift ce da proradi tek kad se formira stambena zajednica

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Па нека је са срећом, у здрављу и весељу живели у свом новом дому!

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
Preuzeli smo kljuceve, uneli smobu zapisnik i zvace nas majstori kad budu dolazili da poprave. Nista strasno

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
bio je ugovor za upravnika, 2 primopredaja , stan i garaza, 1 uputstvo za korisnika i jos 1 za taj international property nesto
 
Nama nije bio ugovor za upravnika. Rekli su samo ima taj jedan koji se nudi za upravnika ali niste u obavezi nista da potpisete.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
A sta znaci "kad se oformi stambena zajednica"? kad se izabere upravnik/predsednik kucnog saveta?!
 
Da, to znaci da se izabere upravnik zgrade, profesionalni ili iz redova stanara i da se pretpostavljam registruje stambena zajednica.
 
U kom vremenskom roku je moguce izabrati upravnika?
I zanima me da li se pre primopredaje javljamo u Show room?
 
Krupnijih zamerki nisam imao ali sta dalje? :) Sem za struju, nije mi jasno kad se radi uknjizba, fiskalni racun...
Kome treba da se obratimo za pravljenje vise tokena za ulaz i garazu?
 
Cim u jednoj lameli bude useljeno vise od 50% stanova, odnosno jedna trecina.

Da bi stanari jedne zgrade i zvanično formirali svoju zajednicu, neophodno je na prvom mestu da održe konstitutivnu sednicu stambene zajednice, gde su članovi skupštine sa pravom glasa vlasnici posebnih delova zgrade (stana ili poslovnih prostorija), koji biraju upravnika.

Za održavanje sednice je potreban kvorum od 50 odsto plus jedan glas od ukupnog broja vlasnika, a u slučaju da to nije moguće održava se ponovljena sednica na kojoj je kvorum jedna trećina od ukupnog broja vlasnika.

Upravnik može biti jedan od članova skupštine stambene zajednice, odnosno jedan od vlasnika dela zgrade, a da bi bio izglasan potrebna mu je većina glasova prisutnih članova (50 odsto + 1 glas od ukupnog broja prisutnih vlasnika).

Kada je skupština stambene zajednice oformljena i upravnik izabran, potrebno je registrovati je u roku od 15 dana predajom neophodne dokumentacije.

Na osnovu uredno dostavljene dokumentacije za registraciju stambene zajednice, Odeljenje za imovinsko-pravne i stambene poslove opštine donosi rešenje o upisu u Registar stambenih zajednica. Rešenje o upisu konkretne stambene zajednice objavljuje se na sajtu Republičkog geodetskog zavoda. Za preuzimanje rešenja o upisu u Registar stambenih zajednica potrebno je izvršiti uplatu administrativne takse na rešenje koja iznosi 500 dinara, a uplaćuje se na broj žiro-računa opštine.
 
Nama su nudili ugovor za profesijanog upravnika,mi smo odbili.Ostali su zacudjeni kao vi ste jedini koji ste odbili i kao tako su u Stepi citali forum i dan danas ne mogu da formiraju zajednicu :D.Bilo je tu i tamo nedostataka ali nismo hteli da komplikujemo i onako losu atmosferu od strane GDs,tako da kljuceve smo uzeli pa sad u akciju:D
 
Btw ne radi kvaka na vratima iz garaze u D1 lamelu:D Lift ce da proradi kad se formira zajednica tako su nam iz gds rekli.Struja,grejanje,voda sve je free do 2019 posle iskljucuju,rece zena iz Gds:D
 
Danas sam primio stan. Ugovor za prof upravnika mi nije nuđen. Vrata balkonska su postavljena leva iako su po projektu desna. Fugnovanje i silikoniranje u kupatilu i wc-u strašno loše. U wc-u postavljena lajsna kako bi zamaskirala nedostatak pločica. Da li još neko ima ovu lajsnu?
Pločice u hodniku neravne. Zid u većoj sobi kriv. Rupa na pragu ulaznih vrata koja služi za zaključavanje (inače drvena) oštećena. Led lampice na pojedinim prekidačima ne rade. Manje oštećenje zida iznad kliznih vrata kuhinje.

Većina stvari je ušla u zapisnik. Vrv sam nešto i zaboravio da napomenem.
 
Slicna prica kao i kod nas,stim sto mi nismo nista trazili da udje u zapisnik mada su nam rekli da smo u garanciji 2 godine tako da mozemo i kasnije da prijavimo ako nesto uocimo.
 
Evo i nasih utisaka. Sve u svemu je pozitivno i svidja nam se. :)
Evo sta su omanuli i ovo moram da pomenem: Mislimo da su veoma lose odradili zavrsne radove, gletovanje , krecenje, fleke se vide, zamazali svuda silikonom i plocice i zidove, plocice u kuhinji neravne, ulaz od stana , stok od vrata ostecen, zidovi oko vrata neravni. Vrata ne mogu skroz da se otvore od susaca u wc-u. Roletna nam je jedna spustene i ne moze da se podigne uopste. Ventilatori u wc-su bas ruzni. Takodje tus je postaljen na visini od 90cm odmah iznad kade (ili oni to zovu drzac za tus rucku - ko zna :roll: ... )!!! Hodnici katastrofa prljavi, sto vise silazis ka prizemlju i prema garazi sve gore i gore. Garaze su bas prasnjave... Na prvom spratu u hodniku fali daska ispod prozora. Ostecena vrata od lifta na prizmelju. Zamazana ulazna vrata od zgrade. Prekidaci su losi, uticnice se izvlace i nisu u nivou sa zidovima.
Parket je lep i nemamo zamerki za sada, iako je dosta bilo prljavstine po njemu, a o plocicama da i ne pricam tako da se ne vidi da li je prljavo ili osteceno. Receno nam je da sve sto je zajednicko kao sto su lift i sva osecenja u hodnicima, da prvo moramo oformiti upravnika zgrade pa onda da se te zamerke dostave njima... :?
Sve su ovo neke sitnice koje kvare celokupan utisak jer izgleda kao da im nije stalo do toga......
Pozdrav za komsije iz lamele D3
 
Bilo bi korisno da vi koji ste primili stanove navedete u kom objektu odnosno lameli su uoceni nedostaci kako bismo imali predstavu na sta jos obratiti paznju

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=590839#p590839:15ixgo2f je napisao(la):
IgorMa » Pon Dec 24, 2018 6:32 pm[/url]":15ixgo2f]Nama su nudili ugovor za profesijanog upravnika,mi smo odbili.Ostali su zacudjeni kao vi ste jedini koji ste odbili i kao tako su u Stepi citali forum i dan danas ne mogu da formiraju zajednicu :D.Bilo je tu i tamo nedostataka ali nismo hteli da komplikujemo i onako losu atmosferu od strane GDs,tako da kljuceve smo uzeli pa sad u akciju:D

Nesto im mnogo bode oci ovaj forum. Da su ga pomnije pratili i obratili paznju na ono sto smo ovde pisali, sve bi bilo na obostranu korist i zadovoljstvo. I neka se manu oni Stepe, ovo je projekat za sebe, da ne bi imali problem kao u Stepi.

dadaimama":15ixgo2f je napisao(la):
Evo i nasih utisaka. Sve u svemu je pozitivno i svidja nam se. :)
Evo sta su omanuli i ovo moram da pomenem: Mislimo da su veoma lose odradili zavrsne radove, gletovanje , krecenje, fleke se vide, zamazali svuda silikonom i plocice i zidove, plocice u kuhinji neravne, ulaz od stana , stok od vrata ostecen, zidovi oko vrata neravni. Vrata ne mogu skroz da se otvore od susaca u wc-u. Roletna nam je jedna spustene i ne moze da se podigne uopste. Ventilatori u wc-su bas ruzni. Takodje tus je postaljen na visini od 90cm odmah iznad kade (ili oni to zovu drzac za tus rucku - ko zna :roll: ... )!!! Hodnici katastrofa prljavi, sto vise silazis ka prizemlju i prema garazi sve gore i gore. Garaze su bas prasnjave... Na prvom spratu u hodniku fali daska ispod prozora. Ostecena vrata od lifta na prizmelju. Zamazana ulazna vrata od zgrade. Prekidaci su losi, uticnice se izvlace i nisu u nivou sa zidovima.
Parket je lep i nemamo zamerki za sada, iako je dosta bilo prljavstine po njemu, a o plocicama da i ne pricam tako da se ne vidi da li je prljavo ili osteceno. Receno nam je da sve sto je zajednicko kao sto su lift i sva osecenja u hodnicima, da prvo moramo oformiti upravnika zgrade pa onda da se te zamerke dostave njima... :?
Sve su ovo neke sitnice koje kvare celokupan utisak jer izgleda kao da im nije stalo do toga......

Zivo me zanima kako su ovoliki nedostaci uopste prosli tehnicki prijem?! U Pravilnik o tehničkom pregledu objekta i izdavanju dozvole sve lepo pise sta se gleda. Zurba ce nam svuda doci glave.
 
Vrh