Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Ja sam naglasila recenim rokovima,a ne sto pise u ugovoru 15.3.2019.I meni su kad smo kupovali stan u aprilu kazali useljenje oktobara datum u ugovoru je samo pro forme.Ja sam podstanar i zuri mi se naravno to sto GDS jedno govori drugo radi to me nervira.Naravno to je izgleda njihova politika da sto vise prodaju stanova.Sto se tice predsednika stanara,po mom misljenju nece nas ni pitati jer mi smo potpisali ugovor do 2020.oni odlucuju dok se kompleks ne zavrsi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582945#p582945:2r2rf9d1 je napisao(la):
Mirka » Sre Nov 21, 2018 9:04 am[/url]":2r2rf9d1]Sto se tice predsednika stanara,po mom misljenju nece nas ni pitati jer mi smo potpisali ugovor do 2020.oni odlucuju dok se kompleks ne zavrsi.


Mirka o čemu govorite? Mislite verovatno na to ko će održavati zgradu, ali nije u tome stvar, skupština stanara ima i mnoge druge obaveze i prava i ne treba prepustiti nekome drugom da to zloupotrebi tako što se skupština stanara (ili se to sad zove stambena zajednica? ) ne formira na ispravan način.
 
"datum u ugovoru pro forme"
Ako zaista ovako mislis, onda nam se i desava to sto se desava.
Pro forme su price, jedino validno je potpis i prihvatanje uslova.
To sto mislite da cete ih smoriti pricama varate se. Pa u Stepi su zgrade kasnile ne mesecima, nego godinama neke. Zamislite koliko je njih i koliko su ih zvali i nista. Useljeni su onda kad su useljeni.
Mirka, potpisala si ugovor o odrzavanju zgrada, to je ono sto standardno radi Gradsko stambeno, kod nas ce GDS. To nema nikakve veze sa upravljanjem Stambene zajednice.
 
Upravo sam dobila informaciju od GDS da čekaju upotrebnu dozvolu i da nije do njih, da od toga zavisi primopredaja stanova.. Moze da bude krajem novembra a moze da bude i krajem decembra primopredaja. Nisu bili precizni. Meni su pre mesec dana ubedjeno rekli da ce biti krajem novembra a sad ne mogu da tvrde.
 
Kad dobijemo upotrebnu dozvolu tada cemo se i useliti. Za to se ne mora zvati GDS. Kada se izda upotrebna dozvola bice objavljena na internetu. Tamo se lepo vidi kada je GDS podnela zahtev i kada je dozvolu dobila.
Nema nagadjanja, pretpostavki i sl.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582992#p582992:3kpm1o09 je napisao(la):
Kanta » Sre Nov 21, 2018 12:44 pm[/url]":3kpm1o09]Kad dobijemo upotrebnu dozvolu tada cemo se i useliti. Za to se ne mora zvati GDS. Kada se izda upotrebna dozvola bice objavljena na internetu. Tamo se lepo vidi kada je GDS podnela zahtev i kada je dozvolu dobila.
Nema nagadjanja, pretpostavki i sl.
Jao bre Kanta, ti ispade najpametniji ovde..
 
Smaramo ljude nebitnim stvarima. Niti pomazemo nama, niti njima. Mislis da cesto zvanje i uznemiravanje moze da utice?
Ljudi su odavno oguglali na to.
Imaju ugovorno pokrice i briga ih. Svakom ce da pricaju novu pricu.
 
I ja sam ubedjen da pritisci te vrste nisu svrsishodni.
E sad to sto smo svi pali na njihovu pricu, a ugovoru stoji drugacije je druga stvar... al' kad smo ga vec potpisali to je amin.
Eto i meni je pre neki dan kad sam bio po dokumentaciju za PDV receno da se spremaju za kraj decembra...

@Kanta - mislis da ce da izadje na sajtu ZK/GDS, ili ima neki portal da se prati izdavanje upotrebnih dozvola?
 
Zdravo svima.
Jako dugo citam forum, i pre nego sto smo se odlucili da kupimo stan u G objektu. Zbog mnogo vise dobrih stvari nego onih sto nam se nisu puno svidele smo se odlucili za kupovinu. Odmah s tim smo prihvatili sve od GDS. Ne vidim razlog zaista da se toliko mraci. a pojedini bas to rade. Bice prelepo naselje, imace svega, zasto niste ljudi pozitivni. i mene na neki nacin brine kako ce ispasti, ali verujem da hoce, a ako bude nekih gresaka, trazite izmenu pa resimo sve.
Ovde moze svako da komentarise, ali previse je rekla - kazala. Za neke stvari sam se i pitala da li ste se lepo oko svega raspitali i znali unapred u sta ulazite.
INFORMACIJE KOJE MI IMAMO OD STARTA, a vidim da je to ovde najveca boljka, PARKING MESTA. Receno je da ce biti i slobodnih mesta, gde ce moci da se parkira ko hoce bez naplate, a bice i mesta za izdavanje, i tu ce biti rampe. Dakle kao u svakom novom kompleksu, tako ce i u ZK.
Koliko znam, parcela je od GDS, a mi smo samo kupili stan koji nam se svideo. nismo kupili ni dvoristte ni igraliste ni slicno. Kao zajednica stanara mozrmo da uticemo na nas ulaz i odrzavanje, ali msm da ne i na druge stvari.
Jer isto tako, nisu bili u moranju da nam prave parkove fontane, zelenilo , ako je to nasa parcela. tom logikom smo trebali svi dodatne pare pa da napravimo sta nam se svidja, oko nasih zgrada.
U svakom slucaju, drage komsije, kad ste vec izabrali nesto sto ce biti vas novi dom, radujte se svemu sto dolazi.
 
Ne mraci se, samo ne bismo da nas neko izigra i proda nesto sto mu ne pripada.

Nisu u moranju da prave fontane, parkove... a mozda i nece! A mozda ce to i da urade da bi privukli kupce. U stepi obecvano sve i svasta, pa na mestu toga ce da nikne crkva... Zelenilo, ima neki zakonski minimum koji mora da bude u naselju. Opet, u Stepi, povadili sve pa su kasnije sadili nove (izgubili pare na sadnicama) pa su se ovde trudili da sacuvaju sto vise.

Svaki stanar je vlasnik zgrade u procentu koji se dobije kada se njegova kvadratura stana podeli sa kvadraturom zgrade.
Isto je i sa parcelom s tim sto se deli sa povrsinom parcele. Zato je recimo zakonska obaveza stanara (a ne gds-a) da ciste ispred ulaza od snega.
E sad to sto u ovom, kao i u svakom drugom kompleksu stvari tako funkcionisu sto se parkinga tice, to je vec drzavni problem koja ne stiti pravo svojine, ali ona to ne radi i u primerima gde je mnogo jasnije to pravo definisano. To nije legalno i nase je da se borimo protiv toga.

Da ne bude da mracim, ja sam jako zadovoljan kako su zgrade i stanovi ispali, a takodje i sa dinamikom gradnje (i samom izvesnom mogucnoscu da se uselim pre roka u ugovoru).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583028#p583028:fs5papbt je napisao(la):
alexii2018 » Sre Nov 21, 2018 2:10 pm[/url]":fs5papbt]Zdravo svima.
Jako dugo citam forum, i pre nego sto smo se odlucili da kupimo stan u G objektu. Zbog mnogo vise dobrih stvari nego onih sto nam se nisu puno svidele smo se odlucili za kupovinu. Odmah s tim smo prihvatili sve od GDS. Ne vidim razlog zaista da se toliko mraci. a pojedini bas to rade. Bice prelepo naselje, imace svega, zasto niste ljudi pozitivni. i mene na neki nacin brine kako ce ispasti, ali verujem da hoce, a ako bude nekih gresaka, trazite izmenu pa resimo sve.
Ovde moze svako da komentarise, ali previse je rekla - kazala. Za neke stvari sam se i pitala da li ste se lepo oko svega raspitali i znali unapred u sta ulazite.
INFORMACIJE KOJE MI IMAMO OD STARTA, a vidim da je to ovde najveca boljka, PARKING MESTA. Receno je da ce biti i slobodnih mesta, gde ce moci da se parkira ko hoce bez naplate, a bice i mesta za izdavanje, i tu ce biti rampe. Dakle kao u svakom novom kompleksu, tako ce i u ZK.
Koliko znam, parcela je od GDS, a mi smo samo kupili stan koji nam se svideo. nismo kupili ni dvoristte ni igraliste ni slicno. Kao zajednica stanara mozrmo da uticemo na nas ulaz i odrzavanje, ali msm da ne i na druge stvari.
Jer isto tako, nisu bili u moranju da nam prave parkove fontane, zelenilo , ako je to nasa parcela. tom logikom smo trebali svi dodatne pare pa da napravimo sta nam se svidja, oko nasih zgrada.
U svakom slucaju, drage komsije, kad ste vec izabrali nesto sto ce biti vas novi dom, radujte se svemu sto dolazi.
Apsolutno se slažem. Pozdrav.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583028#p583028:1nu8k9pm je napisao(la):
alexii2018 » Sre Nov 21, 2018 3:10 pm[/url]":1nu8k9pm]Zdravo svima.
Jako dugo citam forum, i pre nego sto smo se odlucili da kupimo stan u G objektu. Zbog mnogo vise dobrih stvari nego onih sto nam se nisu puno svidele smo se odlucili za kupovinu. Odmah s tim smo prihvatili sve od GDS. Ne vidim razlog zaista da se toliko mraci. a pojedini bas to rade. Bice prelepo naselje, imace svega, zasto niste ljudi pozitivni. i mene na neki nacin brine kako ce ispasti, ali verujem da hoce, a ako bude nekih gresaka, trazite izmenu pa resimo sve.
Ovde moze svako da komentarise, ali previse je rekla - kazala. Za neke stvari sam se i pitala da li ste se lepo oko svega raspitali i znali unapred u sta ulazite.
INFORMACIJE KOJE MI IMAMO OD STARTA, a vidim da je to ovde najveca boljka, PARKING MESTA. Receno je da ce biti i slobodnih mesta, gde ce moci da se parkira ko hoce bez naplate, a bice i mesta za izdavanje, i tu ce biti rampe. Dakle kao u svakom novom kompleksu, tako ce i u ZK.
Koliko znam, parcela je od GDS, a mi smo samo kupili stan koji nam se svideo. nismo kupili ni dvoristte ni igraliste ni slicno. Kao zajednica stanara mozrmo da uticemo na nas ulaz i odrzavanje, ali msm da ne i na druge stvari.
Jer isto tako, nisu bili u moranju da nam prave parkove fontane, zelenilo , ako je to nasa parcela. tom logikom smo trebali svi dodatne pare pa da napravimo sta nam se svidja, oko nasih zgrada.
U svakom slucaju, drage komsije, kad ste vec izabrali nesto sto ce biti vas novi dom, radujte se svemu sto dolazi.

Bravo!
 
Hocu samo da kaZem, da ni u jednom trenutku nisam zelela da uporedjujem svoje novo naselje sa Stepom ili nekim drugim. I ne znam zasto to radite od starta. Sacekajte da sve bude gotovo, pa onda da komentarisemo. Ja sam izabrala na osnovu onoga sto su mi ponudili, i verovacu da ce tako biti. Ako ne bude, tada cu se zaliti, buniti i sta god treba.
Ako ste vec znali kako radi GDS i ako vam se to nije svidelo u stepi zasto ste ipak kupili stan.
Lakse je prvo verovati u dobro, u ono sto si potpisao, nego u sve drugo sto ne valja. Ima svacega, slazem se, ako da sam sa takvim stavovima ulazila u pricu, nikad ne bih kupila stan. U tom sl je bolje biti podstanar i na gotovo birati.
Ja biram da verujem da ce sve biti kao i obecano.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582907#p582907:1nfwkrm6 je napisao(la):
lanmibg » Sre Nov 21, 2018 12:54 am[/url]":1nfwkrm6]@Alokin

Kanta sve lepo objasnio. Velika vecina smo podstanari. I svima se na neki nacin zuri da bude sto pre. Medjutim bolje i da se malo saceka i da se sve zavrsi kako treba nego posle juriti naknadno i pisati reklamacije.

Sto se tice konstatacije da je sve zavrseno...i nije bas. Ako niste bili u poslednjih par dana otidjite i bice Vam jasno. Pri kraju jeste ali da je sve zavrseno, i nije.

Slažem se da ne treba da uđemo dok se sve ne završi, ali prolazio sam pored naselja prošli vikend i gotovo da nikoga nisam video na gradilištu. Osim čišćenja, šta je to još ostalo da se uradi??
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583028#p583028:5vmuv5ez je napisao(la):
alexii2018 » Sre Nov 21, 2018 3:10 pm[/url]":5vmuv5ez]
Koliko znam, parcela je od GDS, a mi smo samo kupili stan koji nam se svideo. nismo kupili ni dvoristte ni igraliste ni slicno. Kao zajednica stanara mozrmo da uticemo na nas ulaz i odrzavanje, ali msm da ne i na druge stvari.
Parcela je GDS dok traju radovi. Kada se prodaju stanovi parcela je suvlasnistvo vlasnika stanova gde se objekti nalaze. Uticemo na celu parcelu i sve sami ubuduce placamo. Kada se bude ostetilo neko parking mesto, drvo, klupa na nasoj parceli sve mi popravljamo.
Ako ne verujes, pitaj advokata nekog.
U drugim naseljima investitor nametne upravnika kome stanari unapred daju ovlascenje za sve, blanko, i onda on sa saglasnoscu stanara koje je dobio izdaje parking mesto, trajno. Tako se u drugim naseljima "prodaju mesta" ili izdaju.

Znaci nismo samo kupili stan, vec dobili suvlasnistvo nad zajednickim delovima objekta u kome je stan i suvlasnistvo nad parcelom na kojoj je objekat. I sve cemo to mi odrzavati sto smo vec i potpisali. Nemoj da unosis zabunu da neceg od ovog treba da se odreknemo i da ce biti vlasnistvo gds-a.
Potpisali smo i odrzavanje parka, placanje vode za zalivanje, fontane, sve cemo mi to placati. Odakle ideja da sve to pripada nama i da treba da placamo a da je parking izdvojen i da pripada gds-u? Po toj logici mi bi samo placali odrzavanje zgrade i niceg drugog. Kako smo suvlasnici svega, sve placamo mi.
 
Ja sam šokiran koliko ljudi pričaju napamet a ne poznavajući bilo kakav propis ili zakon. Datumi i elementi ugovora "pro forme" a nagađanja i davanja različitih inofrmacija su zakon, o da :bash:
A ova poslednja tri nova naloga, skoro pa identični postovi sa pohvalama i verovanjima :wink: pa čak i lajkovima :D
Samo ću reći i deca veruju u deda mraza... :roll:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583028#p583028:ep6cwwf2 je napisao(la):
alexii2018 » Sre Nov 21, 2018 3:10 pm[/url]":ep6cwwf2]Zdravo svima.
Jako dugo citam forum, i pre nego sto smo se odlucili da kupimo stan u G objektu. Zbog mnogo vise dobrih stvari nego onih sto nam se nisu puno svidele smo se odlucili za kupovinu. Odmah s tim smo prihvatili sve od GDS. Ne vidim razlog zaista da se toliko mraci. a pojedini bas to rade. Bice prelepo naselje, imace svega, zasto niste ljudi pozitivni. i mene na neki nacin brine kako ce ispasti, ali verujem da hoce, a ako bude nekih gresaka, trazite izmenu pa resimo sve.
Ovde moze svako da komentarise, ali previse je rekla - kazala. Za neke stvari sam se i pitala da li ste se lepo oko svega raspitali i znali unapred u sta ulazite.
INFORMACIJE KOJE MI IMAMO OD STARTA, a vidim da je to ovde najveca boljka, PARKING MESTA. Receno je da ce biti i slobodnih mesta, gde ce moci da se parkira ko hoce bez naplate, a bice i mesta za izdavanje, i tu ce biti rampe. Dakle kao u svakom novom kompleksu, tako ce i u ZK.
Koliko znam, parcela je od GDS, a mi smo samo kupili stan koji nam se svideo. nismo kupili ni dvoristte ni igraliste ni slicno. Kao zajednica stanara mozrmo da uticemo na nas ulaz i odrzavanje, ali msm da ne i na druge stvari.
Jer isto tako, nisu bili u moranju da nam prave parkove fontane, zelenilo , ako je to nasa parcela. tom logikom smo trebali svi dodatne pare pa da napravimo sta nam se svidja, oko nasih zgrada.
U svakom slucaju, drage komsije, kad ste vec izabrali nesto sto ce biti vas novi dom, radujte se svemu sto dolazi.
wow :) koliko toga bih iskomentarisao ali bilo bi previse. Da, svi mi mracimo zato sto smo oprezni i hocemo da upoznamo sve komsije sa onim sto znamo (ili smo culi) kako bi na vreme sprecili greske i zato sto zelimo da sve bude kako treba... Ili mozda gresim. Ja ne vidim drugi razlog i losu nameru ni jednog od komsija u tome. Svi vi koji bi da verujete "verujte" a mi "magarci " koji mracimo i sutra kad dodje vreme boricemo se za prava ne samo nas nego i svih komsija, a vi cete i dalje uz kaficu da verujete da se to resilo samo resilo. Ne kazem da se na forumu resavaju stvari ali koliko vidimo dosta ga ljudi cita ali ne pise nista pa ce se i upoznati sa "problemima" i svi po malo i na vreme izvrsiti pritisak na GDS da bude po zakonu. Neki ce mozda i nauciti nesto kao i to da pored stana koji kupujemo treba da nas se ticu i ta parking mesta i parkici, jer u cenu koju placamo nije ukljucen samo kvadrat nego i komfor koji pruza naselje - inace bih kupio stan u nekoj zgradi na placu od 3 ara za manje pare (ako se razumemo).
A sto se vere tice ... :) za svaki moj tesko steceni evro koji dajem ne zelim da verujem da ce nesto biti kako treba i kako pise u ugovoru,jer tako mora biti, ali zelim da verujm da ce biti vise od toga.
 
@alexii2018
Da dodam i ovo.

Verovanja i nadanja su vezana za religiju. Mi imamo fakture, ugovore. Nasa prava jedino time pravdamo - sa potpisanim dokumentima koje imamo.

U ovom naselju jeste potpuna novina sto je GDS odlucila da se bavi parking mestima jer do sada to nikad nije radila. Cak je skoro jednu jako bajatu vest o prodaji preostalih nekretnina ponovo objavila ali na nacin da potpuno izmesa pojmove parking mesto i garazno mesto. Videli smo da zapravo ne prodaje nijedno parking mesto iako to u vesti zeli tako da prikaze. Sve sto je predmet poslednje vesti su zakonski definisana garazna mesta i sve je regularno. GDS sama sada izaziva sumnju sa namerama u naselju upravo izbacivanjem ove ponude u kojoj je izmesala pojmove.

Ja nemam nista protiv toga da izdaju parking mesta ukoliko to zakonski mogu, bez naseg pristanka.
Ukoliko im je potreban nas pristanak, ne bih voleo da to dobiju manipulacijom sa kupcima. Ako su nasa, odlucicemo sami, dogovorno.

Nisu oni neki tek tako investitor. Iza njih stoji drzava, dozvole im izdaje Ministarstvo gradjevinarstva kao nosilac propisanih zakona. Ja sam samo za "cist racun duga ljubav".
 
E evo mene drage buduce komsije,pratim sve vase postove posle mojeg posta,a ima ih dosta.Drago mi je da se u vecem broju javite i komentarisete,jer ne poznajem toliko kao vi pa nesto i naucim.Ja jos uvek verujem na rec,jer ipak je to ozbiljna institucija( GDS),ali izgleda da gresim,a sta cu tako sam vaspitana.Poenta mog posta,ima nas dosta na forumu iz ZK pisite sta treba i kako treba da postupimo kad se budemo uselili,jer nismo svi upuceni,a i ne znamo sve pravilnike.Pozdrav.
 
@Mirka
Stvarno je glupo pricati o emocijama kad smo mi ovde zbog drugih stvari.
Garantujem da ovde na forumu 100% ljudi uzima racun kada kupi cipele da bi zakonski bio zasticen na neki nacin koliko god mu prodavac pricao da su extra i da ce da traju 100 godina. Znaci ovde 100% ljudi ne veruje nijednom prodavcu, nebitno u vezi cega. To je racionalno razmisljanje.

Videli smo da su gradjevinski radovi ispali jako dobri, naselje ima perspektivu da bude odlicno i udje u red najbolje uredjenih beogradskih naselja za zivot, sto ce naravno pogodovati i GDS-u da lako proda ostatak stanova i nama da sacuvamo vrednost stanova.

GDS iznenada pokrece pricu ogradjivanja dela parcele, tj. skoro citavog parking prostora. Neko ovde pominje rampe. Pitanje je da li su rampe moguce jer blokiraju pristup objektima D i E. Da li cemo uopste moci da dobijemo gradjevinsku dozvolu za tako nesto, bilo da mi to zelimo, bilo da ce GDS to da radi? Ne mogu dobiti uslove od MUP-a zbog protivpozarne zastite. Da li bi to ogradjivanje dovelo do novih problema gde ce pojedinci pesackim stazama da dolaze do ulaza kolima kao sto vec vidimo da se desava u drugim naseljima? Hoce li biti isplativo blokirati naselje rampama i kao imati prihode, a sa druge strane popravljati unistene travnjake, pesacke staze i sl.? Kakva ce tu biti korist, a kakva steta? Ko ce tu zaraditi, a ko ce debelo placati lose strane? Mnogo se tu pitanja otvara gde nema ni studije da li je to dobro ili lose. Da ne govorim o pravnom pitanju ciji su tu prihodi, cije je pravo na najam i sl.

Guzva ce u naselju biti u svakom slucaju kao u svakom drugom delu Beograda. Ali ako se odredjena parking mesta blokiraju smanjuje se kapacitet i jos vise povecavaju guzve. Blokadom odredjenih parking mesta smanjuje se protocnost parkiranja. Zamisli samo jedno parking mesto koje neko plati a recimo cesto ide na poslovni put ili tako nesto. Covek ima novca, blokirao ga, a tu bi se stotine automobila uparkiralo i isparkiralo za nekoliko dana da nije blokirano. A sta bi Stambena zajednica tu prihodovala? Recimo da se izda 50 evra +pdv (ako bi neko uopste toliko platio), svaki stan bi za tu blokadu zaradio 18 dinara mesecno. Pa kome bi onda islo u prilog da za 18 dinara mesecno po parking mestu (ako bi se izdavalo za 60 evra sa PDV-om) blokira naselje?

Zgrade su odlicne, regulacija saobracaja izgleda dobro, sa slobodnim parking mestima kao u svim drugim naseljima koje je gradio GDS Zemunske kapije bi bile jedno od najboljih naselja. Sa stvaranjem geta, nekim rampama, stubicima koje bi isle u korist ISKLJUCIVO POJEDINCIMA kojima je GDS mozda nesto obecao, Zemunske kapije mogu opusteno da krenu putem Stepe u neke borbe i prepucavanja.

Covek ponekad pomisli da neko iz GDS-a uvek napravi neku sabotazu kako bi spustio cenu nekretnina i kako bi nasli opravdanje da ih nekome kasnije prodaju za manje para. Zemunske kapije su na granici da postanu jedno od najboljih ili srednje losih naselja, i sve zavisi od malverzacija sa parking mestima, samo zbog pojedinaca koji "imaju vezu".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583226#p583226:2kdexce5 je napisao(la):
Kanta » Čet Nov 22, 2018 12:35 pm[/url]":2kdexce5]@Mirka
Stvarno je glupo pricati o emocijama kad smo mi ovde zbog drugih stvari.
Garantujem da ovde na forumu 100% ljudi uzima racun kada kupi cipele da bi zakonski bio zasticen na neki nacin koliko god mu prodavac pricao da su extra i da ce da traju 100 godina. Znaci ovde 100% ljudi ne veruje nijednom prodavcu, nebitno u vezi cega. To je racionalno razmisljanje.

Videli smo da su gradjevinski radovi ispali jako dobri, naselje ima perspektivu da bude odlicno i udje u red najbolje uredjenih beogradskih naselja za zivot, sto ce naravno pogodovati i GDS-u da lako proda ostatak stanova i nama da sacuvamo vrednost stanova.

GDS iznenada pokrece pricu ogradjivanja dela parcele, tj. skoro citavog parking prostora. Neko ovde pominje rampe. Pitanje je da li su rampe moguce jer blokiraju pristup objektima D i E. Da li cemo uopste moci da dobijemo gradjevinsku dozvolu za tako nesto, bilo da mi to zelimo, bilo da ce GDS to da radi? Ne mogu dobiti uslove od MUP-a zbog protivpozarne zastite. Da li bi to ogradjivanje dovelo do novih problema gde ce pojedinci pesackim stazama da dolaze do ulaza kolima kao sto vec vidimo da se desava u drugim naseljima? Hoce li biti isplativo blokirati naselje rampama i kao imati prihode, a sa druge strane popravljati unistene travnjake, pesacke staze i sl.? Kakva ce tu biti korist, a kakva steta? Ko ce tu zaraditi, a ko ce debelo placati lose strane? Mnogo se tu pitanja otvara gde nema ni studije da li je to dobro ili lose. Da ne govorim o pravnom pitanju ciji su tu prihodi, cije je pravo na najam i sl.

Guzva ce u naselju biti u svakom slucaju kao u svakom drugom delu Beograda. Ali ako se odredjena parking mesta blokiraju smanjuje se kapacitet i jos vise povecavaju guzve. Blokadom odredjenih parking mesta smanjuje se protocnost parkiranja. Zamisli samo jedno parking mesto koje neko plati a recimo cesto ide na poslovni put ili tako nesto. Covek ima novca, blokirao ga, a tu bi se stotine automobila uparkiralo i isparkiralo za nekoliko dana da nije blokirano. A sta bi Stambena zajednica tu prihodovala? Recimo da se izda 50 evra +pdv (ako bi neko uopste toliko platio), svaki stan bi za tu blokadu zaradio 18 dinara mesecno. Pa kome bi onda islo u prilog da za 18 dinara mesecno po parking mestu (ako bi se izdavalo za 60 evra sa PDV-om) blokira naselje?

Zgrade su odlicne, regulacija saobracaja izgleda dobro, sa slobodnim parking mestima kao u svim drugim naseljima koje je gradio GDS Zemunske kapije bi bile jedno od najboljih naselja. Sa stvaranjem geta, nekim rampama, stubicima koje bi isle u korist ISKLJUCIVO POJEDINCIMA kojima je GDS mozda nesto obecao, Zemunske kapije mogu opusteno da krenu putem Stepe u neke borbe i prepucavanja.

Covek ponekad pomisli da neko iz GDS-a uvek napravi neku sabotazu kako bi spustio cenu nekretnina i kako bi nasli opravdanje da ih nekome kasnije prodaju za manje para. Zemunske kapije su na granici da postanu jedno od najboljih ili srednje losih naselja, i sve zavisi od malverzacija sa parking mestima, samo zbog pojedinaca koji "imaju vezu".
Hvala Kanta,slazem se u potpunosti sa vama.
 
d5bb9a266192deb4a092ec432d24ed04.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583416#p583416:1d3k33tl je napisao(la):
solmiko » Чет Нов 22, 2018 11:10 pm[/url]":1d3k33tl]
d5bb9a266192deb4a092ec432d24ed04.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Е машала, нек нам је срећно свима :)
 
Drage komšije,srećno vam useljenje.....biće to 99.85 % druga polovina decembra. O pojedinostima ćemo se sve dogovoriti,ne bi bilo loše da,kad se okupi nas više,organizujemo jedan sastanak da se svi malo upoznamo i dogovaramo....oko useljenja stvari će svakako biti malo problematično,malo teže nama sa malom decom,bebci će biti kod baba i deda,dok se mi batrgamo sa garniturama,ormanima,krevetima,ali biće to dobro...pozdrav i srećno
 
Vrh