Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Šta će, starosedalac a nisu ga pitali koliko bi spratova, sramota... :)))

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582532#p582532:3vqcgaxd je napisao(la):
djpanta7 » 19 Nov 2018 04:07 pm[/url]":3vqcgaxd]Šone spammer teški.... heheheh :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Pa pogledaj ovaj cirkus, te boje itd. Stepa Mk2 u sred Zemuna ...

@solmiko, nisam iz blokova sam.
 
Ok, moja greska :)
Naravno o ukisima ne vredi raspravljati, meni su boje korektne, sviđaju mi se. Žuta boja koja je najdrečavija je samo sa krajeva zgrada i mislim da će davati dobar kontrast kada se završi celo naselje. Razumem te kada kažeš da su porušili nešto istorijsko. Samo to istorijsko je hvatalo prašinu kao mnoge druge stvari i pomisli kako bi na kraju završilo, a nama nekima će ovako biti dom i naravno da smo srećni.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Informacija od danas, tehnicki prijem jos nije zavrsen. Sto se tice useljenja i primopredaje, ocekuju da ce biti do kraja decembra.

Sto se tice garaznih mesta, uz dvosobne stanove u C, D i E, stan se moze kupiti i bez garaznih mesta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582569#p582569:2q1u70q6 je napisao(la):
lanmibg » Pon Nov 19, 2018 8:02 pm[/url]":2q1u70q6]
Sto se tice garaznih mesta, uz dvosobne stanove u C, D i E, stan se moze kupiti i bez garaznih mesta.
Sad je vec potpuno jasno u kom pravcu ide prica. Nece im niko vise ni u G kupovati stanove sa uslovljenim garaznim mestima, polako ce popustati. Po svaku cenu ce se potruditi da izdaju parking mesta kako bi ih zarobili za opstu upotrebu, a onda kad nam dolaze gosti izdavace garazna mesta koja ostaju vlasnistvo GDS-a za tricavih 200-300 dinara. Spremaju haos u naselju. Padina, Stepa u najavi - neku malverzaciju i muvanje prosto moraju da sprovedu.
 
@Kanta

I meni mirise na to, no ostaje da vidimo. Mada su mi rekli da je garaznih mesta ostalo jos vrlo malo pa ako sam mozda zainteresovan da pozurim.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582433#p582433:9jzp5dbs je napisao(la):
Chole » Pon Nov 19, 2018 11:55 am[/url]":9jzp5dbs]Mozda sad malo skrecem sa teme ali ovo je, bar za mene, vrlo vrlo bitno...
Da li postoji mogucnost da zbog lose prodaje potencijalne... GDS ove stanove proda vojnim licima po znatno povoljnijm uslovima, a mi da da budemo magarci? Znam da je "samo" ogledni stan za vojna lica u ZK ali naleteo sam na nekom drugom forumu na nagovestaj ovoga... nije nista zvancno ni provereno jos uvek.

Sto se ovog tice, meni je jedan od majstora rekao, kako je cena kvadrata u ZK za pripadnike vojske i policije (nemojte me drzati za rec za cifru) 500 ili 600eur/m2.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582592#p582592:1kkrblip je napisao(la):
lanmibg » Pon Nov 19, 2018 9:52 pm[/url]":1kkrblip]@Kanta

I meni mirise na to, no ostaje da vidimo. Mada su mi rekli da je garaznih mesta ostalo jos vrlo malo pa ako sam mozda zainteresovan da pozurim.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582433#p582433:1kkrblip je napisao(la):
Chole » Pon Nov 19, 2018 11:55 am[/url]":1kkrblip]Mozda sad malo skrecem sa teme ali ovo je, bar za mene, vrlo vrlo bitno...
Da li postoji mogucnost da zbog lose prodaje potencijalne... GDS ove stanove proda vojnim licima po znatno povoljnijm uslovima, a mi da da budemo magarci? Znam da je "samo" ogledni stan za vojna lica u ZK ali naleteo sam na nekom drugom forumu na nagovestaj ovoga... nije nista zvancno ni provereno jos uvek.

Sto se ovog tice, meni je jedan od majstora rekao, kako je cena kvadrata u ZK za pripadnike vojske i policije (nemojte me drzati za rec za cifru) 500 ili 600eur/m2.
Informacija od majstora lako može biti tumačenje na osnovu nečega što pročitaju-čuju u medijima. Ljudi imaju sklonost da od iznetih vesti konstruišu svoje istine dopunjujući poluinformacije samo sebi znanim "činjenicama".
 
Ja sam prilikom posete prodaji pre 20ak dana cuo razgovor jedne od devojaka iz prodaje u kome je preko telefona nekome rekla da ne moze trenutno da pogleda stan zbog tehnickog prijema ali da je cena 950eur plus PDV...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Prica oko cena moze biti cisto spinovanje kako bi se narod odgovorio od kupovine stana u naselju jer ce mu cena "pasti" zbog cene koju ce dobiti pripadnici bezbednosti. U samom startu je vise puta bila prica kako su to jeftini stanovi i sl.
GDS nije pri budzetu Vlade Srbije da joj se stanovi oduzimaju i poklanjaju. Ona radi kao nezavisna drzavna firma sa svojim racunom. Drzava moze po dogovornoj ceni kupovati stanove od GDS-a pa eventualno poklanjati bezbednjacima ili deliti po niskoj ceni, sta god. Drzava to moze sa svakim investitorom, ne samo sa GDS. Mislim da im to nije namera jer ko bi onda kupovao stanove u Banji Ovci i sl. koje ce drzava da gradi po toj prodajnoj ceni. I u Stebi gde je bio ogroman broj stanova drzava im nije poklanjala, nego davala neke benefite u placanju.
Tu pricu su plasirali drugi investitori kojima ne ide u prilog prodaja stanova u ZK. Vi i dalje za isti novac na trzistu nemate bolju ponudu, u smislu da se trziste nije promenilo pa da su sada negde cene pale.

Ovaj stan od 950 evra + PDV realno moze biti stan u prizemlju. Mislim da se on za vece pare ne moze ni prodati. Cak sam i mislio da ce to drzava kupiti po nekoj nizoj ceni i ustupiti ucesnicima rata - invalidima jer je naselje zaista jako lepo uredjeno i njima bi zivot u velikoj meri bio olaksan u takvoj sredini. Imaju odlicne prilaze, svuda je uredjeno za njihovo olaksano kretanje, blizu park i prodavnica.

Cenu odredjuje iskustvo stanara, kasniji utisci. Dacu konkretan primer skorih kupoprodaja u Stepi da samo vidite koliko i pored svega njima nije pala cena. Ne da nije pala, nego se po meni zaista skupo prodaju.
43m2+garazno mesto 12m2 70.000 evra, 1.6.2018.
49m2 69.500 evra, 5.9.2018.

Eventualne greske ce se ispraviti, stanovi su na prvi pogled zaista dobri, sve su to stvari koje ce se resiti u hodu.

Trenutno jedini problem je dovodjenje kupaca u zabludu sa parking mestima. Izraz "ne znamo sta cemo sa njima, videcemo" ne bi smeo da se koristi. Kad se to resi, ja bih rekao da problema prakticno i nemamo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582506#p582506:ie8r7alg je napisao(la):
darkot » Pon Nov 19, 2018 3:15 pm[/url]":ie8r7alg]U Ivana Ribara se nude parking mesta u nivou prizemlja, na prodaju.
http://www.gds.rs/garazna-mesta-na-15-g ... ez-kamate/
Cudna definicija "parking mesta u nivou prizemlja".
A u kom drugom nivou moze biti otvoreno slobodno parking mesto a da nije u okviru nekog objekta?
Jesi li siguran da prodaju otvorena slobodna parking mesta na parceli van objekata ili im je ovo samo igra reci gde hoce da ljudi misle da je garazno mesto i parking mesto jedno te isto?
 
Nisam siguran sta je, samo sam preneo jer je vest sveza. Ovako kako pise na prodaju su parking mesta napolju, ali da li pripadaju parceli ili ne to ne znam.
 
Nisam ni obratio paznju da je vest postavljena kao nova, a zapravo je stara nekoliko godina. Po ovim cenama i uslovima se prodaju jos od pre 15 godina ili kad je Padina izgradjena.
Kod Padine napisali parking mesto, a ispod garazno mesto.

Izbacili spin da pripreme nas u Zemunskim kapijama na malverzacije. Hoce da pokazu garazno mesto = parking mesto iako to nije tako.
 
Da li je neko adaptirao dvosoban sta u dvoiposoban? Gledajuci strukturu stanova sa sajta, rekao bih da to nije izvodljivo, ali sta znam, mozda je neko uspeo... :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582721#p582721:19ahnh15 je napisao(la):
darkot » Uto Nov 20, 2018 11:07 am[/url]":19ahnh15]Ovako kako pise na prodaju su parking mesta napolju, ali da li pripadaju parceli ili ne to ne znam.
Ne bih se slozio sa tobom. Ovako kako pise, gde konstantno naglasavaju "nivo prizemlja" stice se utisak da je u objektu. Objekti imaju nivoe, slobodna parcela nema.
Samo se igraju recima da unesu zabunu.
Cak i da su slobodna mesta na njihovoj parceli ne mogu da ih prodaju.
 
Ne tvrdim nista, jer ne znam. Ali ne vidim gde moze da bude parking mesto osim napolju, ovo su zgrade kao i svake druge imaju garazu ili nemaju.. svakako nemaju parking mesta u prizemlju u okviru zgrade :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582745#p582745:h2tkwj2r je napisao(la):
darkot » Uto Nov 20, 2018 1:44 pm[/url]":h2tkwj2r]svakako nemaju parking mesta u prizemlju u okviru zgrade :)
Jesi li siguran?
https://m.youtube.com/watch?v=Z2erw7-VxVU

Komsija, nemoj bar ti lobirati da nam se malverzacijama ukrade nasa imovina. U prometu moze biti iskljucivo mesto za parkiranje koje je u okviru objekta, zatvoreno, zakonski definisano kao garazno mesto. To sto je u novim zgradama nivo garaze u prizemlju i otvoren, ipak je garazno mesto u okviru objekta kako god ga oni nazivali.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582748#p582748:3g5oecd5 je napisao(la):
Kanta » Uto Nov 20, 2018 1:08 pm[/url]":3g5oecd5]
Komsija, nemoj bar ti lobirati da nam se malverzacijama ukrade nasa imovina.

Kako si zakljucio da lobiram da nam se uzme parking? :?
Ovo je 3D render, ako je ovako i izvedeno onda je to objasnjenje.
 
Pa valjda verujemo GDS-u, nije valjda i u ovom naselju kacila lazne rendere? :?
 
Pozdrav buduce komsije,nisam pratila odavno forum zna li neko kada ce useljenje.Ovi iz GD preterase,nijedan teceni rok ne ispostovase,pozdrav
 
Pa prelistaj poslednje dve tri strane...
Nije mi jasno o kojim rokovima pricas a koji nisu ispostovani a ticu se ZK?!
U ugovoru jasno stoji datum 15.3.2019.
Sve pre toga, ako bude, ce biti dobro.
 
Sta nam znaci da oni sad jure i zure i da dobijemo stanove pre vremena a da ih posle popravljamo i da se jurimo sa njima. Nadam se da je kontrola GDS-a dobro proverila krecenje, lajsne, te neke sitnice, da ovi ne pobegnu a da nisu odradili finalno sredjivanje zidova i krecenje. Tako su u Stepi zurili pa posle cekali majstore po par meseci da im utegne stolariju i sl.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582881#p582881:1lw8lx4y je napisao(la):
Mirka » Uto Nov 20, 2018 11:12 pm[/url]":1lw8lx4y]Pozdrav buduce komsije,nisam pratila odavno forum zna li neko kada ce useljenje.Ovi iz GD preterase,nijedan teceni rok ne ispostovase,pozdrav

Meni su u GDS pre dve nedelje rekli da se pripremaju za primopredaje krajem novembar, žena iz računovodstva koja je to rekla zvučala je vrlo ubedljivo. Između ostalog je rekla da pripremaju papire i da se pola firme selu na lokaciju i da svi ucestvuju u primopredajama. Tada će svako od nas da dobije i uputstva gde treba da idemo da se prijavimo za struju, infostan i sl.

A na forumu čas neko piše novembar, neko decembar pa se pojavi neki optimista koji kaže da će biti dobro da bude pre marta jer tako piše u ugovoru. A ja kad sam kupovao stan (kajem aprila) iz GDS su rekli useljenje u oktobru, i to je bio jedan od razloga da se odlučim za ZK jer kao podstanar ne želim mnogo da čekam na useljene. Kada sam video da u ugovoru piše mart 2019, rekli su da je to nacrt koji su napravili pre nego sto je počela gradnja a da su im vremenski uslovi išli na ruku i da će sigurno biti najkasnije do kraja godine a da se nacrt ugovora ne može menjati.

I na kraju, ne vidim razlog zasti ne bi počeli uskoro sa primopredajom, sve je završeno.
 
@Alokin

Kanta sve lepo objasnio. Velika vecina smo podstanari. I svima se na neki nacin zuri da bude sto pre. Medjutim bolje i da se malo saceka i da se sve zavrsi kako treba nego posle juriti naknadno i pisati reklamacije.

Sto se tice konstatacije da je sve zavrseno...i nije bas. Ako niste bili u poslednjih par dana otidjite i bice Vam jasno. Pri kraju jeste ali da je sve zavrseno, i nije.
 
@Alokin
Zato ja uvek insistiram da sve bude regularno i papiroloski ok. Mozes ti da se zalis, verujes, nadas, bitno je sta smo potpisali i sta je zakonska regulativa. Sve ostalo je rekla kazala. Potpisao si 15.mart i znas da do tada mogu da rade. Potrudice se sigurno da zavrse pre jer to ide i njima i nama u prilog. Kako su radili tokom prosle zime veruj mi da su u GDS-u bili ubedjeni da ce mozda radovi biti gotovi u avgustu. Medjutim, kako je doslo leto kao da se nista radilo nije mesecima. Sad su opet gruvali ova dva meseca. Oni imaju svoju racunicu sto su tako radili, mi u to ne zalazimo. Njima je izvodjac trebalo da preda stanove 21.septembra, ali nije. To nije nas problem.

Samo pazi sta potpisujes i posle budi svestan onoga sto si potpisao. Nemoj recimo na primopredaji da pristanes na nekog upravnika jer ce po prici da bude sve super, pa posle da se zacudis da si mu dao ovlascenje da proda parking mesta. :dil:
 
Informacija iz Gds-a, od juce ujutru:
- tehnicki prijem zvanicno zavrsen pre neki dan
- rade na tome da primopredaja bude organizovana sto pre
- plan je da primopredaja bude organizovana za sve tri zgrade istovremeno, to malo usporava primopredaju
- ciscenje stanova i zajednickih prostorija nije jos uvek zavrseno

Na pitanje do kada je okvirno realno useljenje, dali su mi politicki odgovor, bez konkretizovanja datuma, ali se trude da primopredaja bude organizovana do kraja 2018 godine.

Sta nam na kraju ostaje? Pa da ih svaki dan pitamo po 1000x kada ce biti gotovo :) mozda pokleknu :) kao u Simpsonovima, “are we there yet?” :)
 
Vrh