Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Sada neka pljušte komentari oko lifta,kako ćemo i šta ćemo....pretpostavljam da će ovaj dečko andrija da da ključ od lifta predsedniku stanara (sto mi je on i rekao),e sad dal ce to biti neko od njih odabran ili od nas (ne verujem) vlasnika stanova videćemo.....što se tiče mene,ako daju nama ključ,lift može komotno da radi,al bilo bi zgodno da se to sve lagano unosi
Neka se u inbox jave komšije iz c2....
 
Milosdr":2d6hpljw je napisao(la):
Drage komšije,srećno vam useljenje.....biće to 99.85 % druga polovina decembra. O pojedinostima ćemo se sve dogovoriti,ne bi bilo loše da,kad se okupi nas više,organizujemo jedan sastanak da se svi malo upoznamo i dogovaramo....oko useljenja stvari će svakako biti malo problematično,malo teže nama sa malom decom,bebci će biti kod baba i deda,dok se mi batrgamo sa garniturama,ormanima,krevetima,ali biće to dobro...pozdrav i srećno
Комшија одакле ти ова информација за другу половину децембра?

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
da li je neko dobio informaciju od gds i vezi sa tacnim datumom primopredaje?Hvala
 
Ne zna se tacan datum primopredaje stanova,pretpostavljam da ce posle 15 decembra zvati ljude dan po dan jer logično ne mogu se svi u istom trenutku useliti
 
Cao svima,
Vec 2x sam bio u zk i svaki put me nesto odvrati od kupovine.
Poslednje sam saznao da uz stanove nema podrumskog prostora...to mi je bas cudno tj imam stvari koje moraju u podrum, npr gume od auta, izbegao bi hotel za gume kao resenje.
Gde drzati bicikle? Ima li u garazi deo free for all za bicikle?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583958#p583958:2b272jpv je napisao(la):
pinarella » Pon Nov 26, 2018 12:26 am[/url]":2b272jpv]Cao svima,
Vec 2x sam bio u zk i svaki put me nesto odvrati od kupovine.
Poslednje sam saznao da uz stanove nema podrumskog prostora...to mi je bas cudno tj imam stvari koje moraju u podrum, npr gume od auta, izbegao bi hotel za gume kao resenje.
Gde drzati bicikle? Ima li u garazi deo free for all za bicikle?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Podrum? Onda stara gradnja :)
 
Za sada se takve tuzbe (naknada 30€ i premija NKOSK) u vecini odbijaju u prvom stepenu... ali svakako konsultujte nekog advokata...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Komsije,

Kakva su vasa iskustva sa povratom pdv-a? Koliko traje procedura?
Ispostavilo se da moramo da izmirimo tu obavezu prema GDSu pre useljenja u stan.

Hvala na informacijama!
 
PetarDr":2p5npeeq je napisao(la):
Komsije,

Kakva su vasa iskustva sa povratom pdv-a? Koliko traje procedura?
Ispostavilo se da moramo da izmirimo tu obavezu prema GDSu pre useljenja u stan.

Hvala na informacijama!
Пуно папирологије. ГДС има упутство где тачно пише шта све треба. Ја сам то решио одмах на почетку јер ми је то био услов за бескаматну позајмицу. Када сам предао све што треба поврат сам добио за мање од два месеца.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583958#p583958:2tjhlk4t je napisao(la):
pinarella » Pon Nov 26, 2018 12:26 am[/url]":2tjhlk4t]Cao svima,
Vec 2x sam bio u zk i svaki put me nesto odvrati od kupovine.
Poslednje sam saznao da uz stanove nema podrumskog prostora...to mi je bas cudno tj imam stvari koje moraju u podrum, npr gume od auta, izbegao bi hotel za gume kao resenje.
Gde drzati bicikle? Ima li u garazi deo free for all za bicikle?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Malo skrecemo sa teme ali ne znam zasto zbog hotela za gume odustajati od stana i lokacije ako vam odgovara. Svako ima svoje razloge za i protiv ali evo iz licnog iskustva; ja vec 3 godine cuvam letnje/zimske kod vulkanizera i nikakvih problema nije bilo.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584140#p584140:2tjhlk4t je napisao(la):
PetarDr » Pon Nov 26, 2018 8:11 pm[/url]":2tjhlk4t]Komsije,

Kakva su vasa iskustva sa povratom pdv-a? Koliko traje procedura?
Ispostavilo se da moramo da izmirimo tu obavezu prema GDSu pre useljenja u stan.

Hvala na informacijama!

Da, to je i mene malo iznenadilo jer se ne secam da su mi to spomenuli prilikom dogovaranja o uslovima kupovine. Tacnije, malo sam i razocaran jer ne verujm da cu uspeti dobiti resenje i novac od poreske do kraja godine; sto znaci ako i bude useljena u ZK - necu biti u pocetnoj prozivci.

Sto se tice koliko traje procedura, od nekoliko poznanika dobio sam informaciju da je njima resenje stiglo u narednih 3-4 nedelje od datuma predaje zahteva (i one silne papirologije).



Sto se tice liftova, kako ce biti odredjeno ko dobija kljuceve? Do kada ce liftovi zvanicno biti van upotrebe? Da li se neko raspitivao o ovim temama za lamelu E3 ?

Hvala!


Pozdrav
 
PetarDr":2bzciftg je napisao(la):
Komsije,

Kakva su vasa iskustva sa povratom pdv-a? Koliko traje procedura?
Ispostavilo se da moramo da izmirimo tu obavezu prema GDSu pre useljenja u stan.

Hvala na informacijama!
Ja sam rešenje dobio dve nedelje nakon predaje. Pošto je to bio petak a ponedeljak praznik, novac je prebačen naredne srede, sve u svemu moje iskustvo je pozitivno.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne razumem ovo za obavezu PDV-a pre useljenja. Da li je to obaveza samo ukoliko se uzimala pozajmica od GDS-a??
 
Ugovor o pozajmici jasno definise kada se vraca ista, ako je uopste uzeta od Gds-a. Svakako se pre ulaska u stan moraju izmiriti sve obaveze prema Gds-u, pa i sama pozajmica.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584164#p584164:3hxfaci1 je napisao(la):
miskobg » Pon Nov 26, 2018 10:38 pm[/url]":3hxfaci1]Ne razumem ovo za obavezu PDV-a pre useljenja. Da li je to obaveza samo ukoliko se uzimala pozajmica od GDS-a??
Mislim da moze imati veze i sa aneksom o kvadraturi. Ti si stan platio sa pdv-om pa uzeo pdv. Ukoliko ti je stan manji gds treba da ti vrati iznos razlike pa mora da zna da li si za te kvadrate dobio pdv nazad ili nisi. Mislim da smo potpisali i neku potvrdu oko tog regulisanja vezano za povrat pdv-a.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584170#p584170:16b3zwv1 je napisao(la):
Salyhoo » Pon Nov 26, 2018 10:53 pm[/url]":16b3zwv1]Ugovor o pozajmici jasno definise kada se vraca ista, ako je uopste uzeta od Gds-a. Svakako se pre ulaska u stan moraju izmiriti sve obaveze prema Gds-u, pa i sama pozajmica.

Nisam uzimao pozajmicu pa ne znam.
Tako da me sad brine da li moram to da zavrsim pre useljenja?!
 
Pozdrav komsije!

Zanima me da li je neko pricao sa provajderima za internet i dobio neke informacije o tome koji provajderi ce moci da se uzmu kod nas?

Hvala Vam!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585192#p585192:1ju4vpmb je napisao(la):
smiki92 » Pet Nov 30, 2018 8:06 pm[/url]":1ju4vpmb]Da li je neko kontaktirao gds,neke nove informacije oko useljenja :)
Pozdrav komšija,zvala sam GDS i rećeno mi je da ih pozovem 14.12.da će tada znati tačne informacije za primopredaju da je još utoku upotrebna dozvola
 
Da li su dozvoljene posete do primopredaje? Da li je potrebno najaviti dolazak?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=585205#p585205:vgp61vmo je napisao(la):
proj » Pet Nov 30, 2018 8:30 pm[/url]":vgp61vmo]Da li su dozvoljene posete do primopredaje? Da li je potrebno najaviti dolazak?

Dozvoljene su posete od 14-16h subotom. Mi smo bili prosle subote.
 
Bio danas sa majstorom da merim kuhinju, lik sto nam otkljucavao rekao da je cuo od majstora nekog da je useljenje tek u Martu. Znaci to je iz trece, cetvrte ruke informacija, pa vi vidite sta cete sa time da radite.
 
Vrh