Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Prema pravilniku o izgradnji minimalna sirina ulaza u kuhinju je 70cm. Ako ti je manje od 60 morace da obijaju. Pa standardna sirina aparata je 60cm. Neko dodao malo vise cigle i niko nije primetio. Ne bi mi ni palo na pamet da nosim metar i merim sirinu otvora.
Da li je ok sirina otvora? Nebitno dokle se vrata otvaraju, to ce se nastelovati. Nisam razumeo da li su problem samo vrata ili sirina zidanog otvora.
 
@StranacuZemunu
Da li ste lepo gledali skicu i mere.Cesto ljudi ne pogledaju lepo...
Stavite na forum skicu samo te sobe sa merama , pa cemo prodiskutovati...
Ja sad gledah skice svih stanova, onako brzinski i ne vidoh nigde 205 kao sto ste naveli...

pozz
 
Ako mogu da se nadovezem... ja imam istu situaciju, po projektu kuhinja je siroka 173cm, majstor koji je uzimao mere za kuhinju laserom je izmerio sirinu 168cm. Isto je i sa duzinom. Kao da u planu nisu uzeli u obzir zavrsnu obradu tj malterisanje, gletovanje i krecenje.
 
Salyhoo":q3zykweo je napisao(la):
Ako mogu da se nadovezem... ja imam istu situaciju, po projektu kuhinja je siroka 173cm, majstor koji je uzimao mere za kuhinju laserom je izmerio sirinu 168cm. Isto je i sa duzinom. Kao da u planu nisu uzeli u obzir zavrsnu obradu tj malterisanje, gletovanje i krecenje.
Ово је нормално одступање и увек га мора бити јер не може никад бити као по пројекту. Због тога се укупна Квадратура рачуна као збир свих просторија из пројекта, минус 3 %. Код примопредаје стана се рачуна укупна површина са стварним тако умањеним димензијама али се не одузима 3%. То би на крају требало да дође на исто. Ако се деси одступање то се рефундира.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582379#p582379:3n3uqlz7 je napisao(la):
dadaimama » Mon Nov 19, 2018 4:07 am[/url]":3n3uqlz7]@StranacuZemunu
Da li ste lepo gledali skicu i mere.Cesto ljudi ne pogledaju lepo...
Stavite na forum skicu samo te sobe sa merama , pa cemo prodiskutovati...
Ja sad gledah skice svih stanova, onako brzinski i ne vidoh nigde 205 kao sto ste naveli...

pozz
Jedna spavaca soba u trosobnom stanu ima dimenziju 205 (od uzglavlja kreveta do vrata).
 
Verovatno su vam vrata pomerena, pogledaj sta je meni bilo nacrtano kod ulaza a šta sam dobio
240d02be945db58f5ae09227c4424999.jpg
cc2ec660ce6cf2ca2b2401acddcfa818.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582390#p582390:1krqcpbp je napisao(la):
Salyhoo » Pon Nov 19, 2018 8:45 am[/url]":1krqcpbp]Kao da u planu nisu uzeli u obzir zavrsnu obradu tj malterisanje, gletovanje i krecenje.
Nisu.
Skice koje smo dobili su za projektovanu povrsinu, onu vecu bez umanjenja 3%. Oni su nama unapred naplatili procenjenu izvedenu povrsinu sa umanjenjem da ne bi imali velika odstupanja. Naravno da se niko sada u crtezima nece baviti "izvedenim stanjem" i da crta neke "ocekivane izvedene mere". Desava se da se unutar samog stana mozda pomeri neki zid ili vrata pa onda nesto malo odstupa od ocekivanog. Ali mislim da se ukupna povrsina nece znacajno izmeniti. Bar u Stepi nisu imali velika odstupanja. Ako je neka prostorija za koji cm manja, druga ce biti veca.
 
Mozda sad malo skrecem sa teme ali ovo je, bar za mene, vrlo vrlo bitno...
Da li postoji mogucnost da zbog lose prodaje potencijalne... GDS ove stanove proda vojnim licima po znatno povoljnijm uslovima, a mi da da budemo magarci? Znam da je "samo" ogledni stan za vojna lica u ZK ali naleteo sam na nekom drugom forumu na nagovestaj ovoga... nije nista zvancno ni provereno jos uvek.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582433#p582433:1dl990b9 je napisao(la):
Chole » Пон Нов 19, 2018 11:55 am[/url]":1dl990b9]Mozda sad malo skrecem sa teme ali ovo je, bar za mene, vrlo vrlo bitno...
Da li postoji mogucnost da zbog lose prodaje potencijalne... GDS ove stanove proda vojnim licima po znatno povoljnijm uslovima, a mi da da budemo magarci? Znam da je "samo" ogledni stan za vojna lica u ZK ali naleteo sam na nekom drugom forumu na nagovestaj ovoga... nije nista zvancno ni provereno jos uvek.

Интересантно :)
Наравно да је могуће, ништа ме не би чудило :)
 
Код мене је разлика између пројекта и стварног стања мања од 0.3 квадрата. Према пројекту 67.67 (69.76 умањено за 3%), а према стварном стању 67.92
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582436#p582436:3rcsk375 je napisao(la):
Кошутњак » Pon Nov 19, 2018 12:08 pm[/url]":3rcsk375]Код мене је разлика између пројекта и стварног стања мања од 0.3 квадрата. Према пројекту 67.67 (69.76 умањено за 3%), а према стварном стању 67.92
I sta sad to znaci? ne vracaju kes ako je odstupanje manje od 0.3 kvadrata?
To znaci da na 100 kvadrata odstupanje moze biti 3 kvadrata (3x1500 oko 4.500 evra preplaceno) i sve u redu? ili ipak nije tako?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582441#p582441:tfdsdoen je napisao(la):
Chole » Пон Нов 19, 2018 12:19 pm[/url]":tfdsdoen]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582436#p582436:tfdsdoen je napisao(la):
Кошутњак » Pon Nov 19, 2018 12:08 pm[/url]":tfdsdoen]Код мене је разлика између пројекта и стварног стања мања од 0.3 квадрата. Према пројекту 67.67 (69.76 умањено за 3%), а према стварном стању 67.92
I sta sad to znaci? ne vracaju kes ako je odstupanje manje od 0.3 kvadrata?
To znaci da na 100 kvadrata odstupanje moze biti 3 kvadrata (3x1500 oko 4.500 evra preplaceno) i sve u redu? ili ipak nije tako?

У мом случају то значи да сам ја платио стан од 67.67 квадрата а добио 67.92 и да ћу морати да доплатим јер сам добио већи стан него што сам платио за 0.25%.
Ако је неко платио стан од 100 квардата а добио 97 онда треба да добије повраћај од 4.500 евра.
 
Mislim da se za 0.3 kvadrata GDSu ne isplati da placa overu aneksa ugovora :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Odstupanja su moguca.
Po ugovoru stoji da razilka u kvadraturi se doplacuje ili isplacuje, na kraju kada se izmeri.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582433#p582433:35vydh2k je napisao(la):
Chole » Pon Nov 19, 2018 11:55 am[/url]":35vydh2k]Mozda sad malo skrecem sa teme ali ovo je, bar za mene, vrlo vrlo bitno...
Da li postoji mogucnost da zbog lose prodaje potencijalne... GDS ove stanove proda vojnim licima po znatno povoljnijm uslovima, a mi da da budemo magarci? Znam da je "samo" ogledni stan za vojna lica u ZK ali naleteo sam na nekom drugom forumu na nagovestaj ovoga... nije nista zvancno ni provereno jos uvek.
GDS prema stanju na trzistu uslove prodaje moze da menja kako hoce i radi sta hoce. Sami smo platili cenu koja je nama u momentu odgovarala. GDS je vec sa G zgradom dosta olabavila uslove u smislu smanjenja uslovne kupovine garaznih mesta koja su jos jeftinija nego sto su kod nas bila u startu.

Mi cemo ispasti magarci ako GDS bude izmanipulisala nesto nasom imovinom, tj. parking mestima koja ne sme da prodaje, samim tim ne bi smela njima da raspolaze na bilo koji nacin.
 
@kanta slazem se. Videcemo sta ce se dalje desavati... a to sto ne se ne zna sta ce sa parking mestima je nevidjeno i neverovatno da se jos uvek ne zna. Sve je u redu samo treba da bude unapred jasno i definisano...
 
Oni kazu da se ne zna zato sto oni znaju ali ne smeju javno da kazu.
Parking mesta ce pripasti stambenoj zajednici kao deo katastarske parcele i investitor nema pravo da ih prodaje.
Oni ce mozda pokusati manipulaciju kao knjizni vlasnici parcele, ne znam u kom trenutku se ona prepisuje na nas. Pokusace da ih izda jer kao sada mogu, pa cemo mi kao to po logici vremenom da prihvatimo kao trajno stanje. Ili ce nam pricati gluposti kako ce od najma Stambena zajednica da zaradjuje i sl. samo da bi ucinila pojedincima kojima je mozda tako nesto obecala.

Videcemo sta ce biti. Bitno je da kupci znaju da smo mi jos duzni da potpisemo zapisnik o primopredaji i nijedan drugi dokument. Za sve ostale ponude kasnije cemo se dogovoriti kao stambena zajednica.
 
Mozda bi bilo zanimljivo da se od iznamljivanja parking mesta placa odrzavanje zgrada, parkinga i liftova. :) To bi nam umanjilo predvidjene troskove koji nisu ni malo jeftini.
 
eto... sve je na prodaju. Zalosno je to. A mozda su i to garazna mesta u nivou prizemlja pa ih zovu parking mesta...(eto kao nadam se :) )
Ja ne znam ko bi dao 5.400e +pdv za parking mesto ispred zgrade.
Ali to po strani, nego da vidimo sta cemo sa nama. Ja pratim forum ali verovatno ima ljudi koji ga ne prate i nisu u toku.
Da ne uvale nekog "upravnika" svog. - ne znam koji je rok za izbor upravnika zgrade, tj pr.kucnog saveta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582500#p582500:212arxja je napisao(la):
proj » Pon Nov 19, 2018 3:02 pm[/url]":212arxja]Mozda bi bilo zanimljivo da se od iznamljivanja parking mesta placa odrzavanje zgrada, parkinga i liftova. :) To bi nam umanjilo predvidjene troskove koji nisu ni malo jeftini.
Pa to je ta fora koju ce da upotrebi GDS da navuce naivne. Recimo da se izdaju za 20 evra sa pdv-om plus da placaju odrzavanje. Znaci mi pojedinacno zaradjujemo oko 6 dinara po mestu pojedinacno. Bas bih voleo da vidim komsije koji ce da se odreknu mesta za ovako impozantnu zaradu.
Tu ekonomske koristi nema naspram stete koju bi sebi napravili. To je cista fora da se ucini pojedincima
 
Slikano pre 30 min kroz musav prozor :) nisu sva parking mesta obelezena i na prvom spratu zgrade C vide se dve gospodje kako ciste terasu ;)
2f966410bcae51e5132ff21f548818e4.jpg
99d98170c7f94b93652d76ffd67d789e.jpg
0109c8443faf23adbd5733f5c3e0efaa.jpg
e4a0f949b2da257e05c3450de0b93b8e.jpg


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582516#p582516:3zd3el9y je napisao(la):
Dr.iox » Pon Nov 19, 2018 2:56 pm[/url]":3zd3el9y]Slikano pre 30 min kroz musav prozor :) nisu sva parking mesta obelezena i na prvom spratu zgrade C vide se dve gospodje kako ciste terasu ;)

To znamo, vidi se još bolje na onom poslednjem videu.
Nego, ima li neko predstavu šta radi ovde ovaj Kuminsov agregat? Ne deluje mi da je tu privremeno...
 
Arhitektonski drzavni kiceraj u sred istorijskog jezgra Zemuna, takodje preterase u spratnoscu. Cim sam ovo prvi put video u najavi i na renderima bio sam zabrinut i eto u javi sve se obistinilo.
 
Nebojsa":85rti8dq je napisao(la):
Arhitektonski drzavni kiceraj u sred istorijskog jezgra Zemuna, takodje preterase u spratnoscu. Cim sam ovo prvi put video u najavi i na renderima bio sam zabrinut i eto u javi sve se obistinilo.
Šone spammer teški.... heheheh :)

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Vrh