Šta je novo?

Stambeni kompleks Zemunske kapije - državna stanogradnja

Meni rekli da rade do 20h, a rekla sam da sam iz ZK. Što volim 16 različitih informacija od 16 različitih ljudi, a svi rade na istom mestu...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Promena prebivalista se radi u MUP-u. Potrebna je licna karta, original kupoprodajnog i primopredajnog ugovora, na uvid samo. Taksa se placa 310,00din (mora u posti zbog priznanice) i obrazac cete dobiti kod njih. Za decu je potreban iz izvod iz maticne knjige rodjenih. Za svako lice se placa taksa odvojeno.

Inace, ja sam u E2. Imamo li mozda Viber grupu za dogovor oko stanbene zajednice?
 
Inace, ja sam u E2. Imamo li mozda Viber grupu za dogovor oko stanbene zajednice?[/quote]

Za sada smo se iz E2 javili ti, lanmibg i ja. Neka se jave i ostali pa da se odgovorimo.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako ima nekog iz C2 neka se javi. Stavljen je papir na ulaz u zgradu na kom je br tel. za formiranje viber grupe. Inace iz direkcije su me zvali ponovo da pitaju za upravnika da li hocemo iako smo se izjasnili ma primopredaji da necemo..

Da li kopija ugovora mora biti overena?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591766#p591766:2vagkexi je napisao(la):
nojic » Pet Dec 28, 2018 12:07 am[/url]":2vagkexi]Ako ima nekog iz C2 neka se javi. Stavljen je papir na ulaz u zgradu na kom je br tel. za formiranje viber grupe. Inace iz direkcije su me zvali ponovo da pitaju za upravnika da li hocemo iako smo se izjasnili ma primopredaji da necemo..

Da li kopija ugovora mora biti overena?
Ja sam iz C2 u subotu idem do ZK uzet cu broj i javljam se i mene su danas zvali ponovo za upravnika nisam pristala.Pozdrav
 
Ja sam takođe iz E2 pa javite za Viber grupu kad se bude kreirala.
Inače, danas sam bio na preuzimanju i utisak mi je da je sve dosta prljavo u zgradi i u stanu pa ne znam šta su plaćali čistačice ako su ih uopšte i plaćali.
U stanu sam imao pukotinu na zidu pored prozora u spavaćoj sobi i to sam tražio da uđe u zapisnik i nije mi radila jedna faza u stanu ali su majstori došli i utvrdili smo da je problem do EPS-a pa će oni morati to naknadno da isprave.
Takođe, naknadno sam primetio da mi je zid ispucao i u dnevnom boravku pa razmišljam da tražim da se još jednom okreče prostorije jer ono sigurno nije dva puta krečeno u to sam poprilično siguran.
Od ostalih stvari manje više sve je ok ali sam im preneo nezadovoljstvo ljudi povodom navedene situacije sa parkingom i smatram da je GDS dosta pogrešio ovim potezom mada su oni mene ubeđivali da je to bilo poznato od prvog dana ali ja nisam dobio takvu informaciju od prodavaca iz GDS-a.
Pored toga, odbio sam da potpišem za profesionalnog upravnika a nudili su i nešto za Orion telekom ali sam odlučio da sačekam sa izborom kablovskog provajdera.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591769#p591769:29u2taxs je napisao(la):
Mirka » Čet Dec 27, 2018 11:18 pm[/url]":29u2taxs]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591766#p591766:29u2taxs je napisao(la):
nojic » Pet Dec 28, 2018 12:07 am[/url]":29u2taxs]Ako ima nekog iz C2 neka se javi. Stavljen je papir na ulaz u zgradu na kom je br tel. za formiranje viber grupe. Inace iz direkcije su me zvali ponovo da pitaju za upravnika da li hocemo iako smo se izjasnili ma primopredaji da necemo..

Da li kopija ugovora mora biti overena?
Ja sam iz C2 u subotu idem do ZK uzet cu broj i javljam se i mene su danas zvali ponovo za upravnika nisam pristala.Pozdrav

I ja sam C2... Javicu se sutra. Pozzz
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591559#p591559:pto0jvds je napisao(la):
SrleBg » Čet Dec 27, 2018 11:00 am[/url]":pto0jvds]Op op :dil:

Iiiidemoooo
file.php

Otisao je tweet ministarki Zorani sa sve slikom... videcemo sta ce da kaze...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591752#p591752:36zvia6m je napisao(la):
friend » Čet Dec 27, 2018 10:06 pm[/url]":36zvia6m]Promena prebivalista se radi u MUP-u. Potrebna je licna karta, original kupoprodajnog i primopredajnog ugovora, na uvid samo. Taksa se placa 310,00din (mora u posti zbog priznanice) i obrazac cete dobiti kod njih. Za decu je potreban iz izvod iz maticne knjige rodjenih. Za svako lice se placa taksa odvojeno.

Inace, ja sam u E2. Imamo li mozda Viber grupu za dogovor oko stanbene zajednice?

Da li je neko prijavio prebivaliste za dete bez nosenja izvoda iz knjige rodjenih? Ipak to oni mogu sami traziti po sluzbenoj duznosti.
 
Drage komsije, evo sta znaci boriti se sa drzavom i sistemom, sa zakonima koji nisu usaglaseni, sa zakonima koji se i koje primenjuje ko kako hoce i kako kome odgovara.

U razgovoru sa advokatom on je misljenja da ukoliko se stanari udruze u tuzbi, ovo lagano moze pasti jer zakon na koji se pozivaju i konkretno clan 70 nije uskladjen sa zakonom o prometu nepokretnosti, Zakonom o obligacionim odnosima, Zakonom o osnovama svojinskopravnih odnosa, Pravilnikom o opstim uslovima za parcelaciju, regulaciju i izgradnju, Pravilnikom o uslovima i normativima za projektovanje stambenih zgrada i stanova i Pravilnikom o tehnickim zahtevimavza zastitu garaza za putnicke automobile od pozara i eksplozija.

Upravo sam dobio odgovor prevaranata iz GDS po pitanju parking mesta.

Kako su dobili vlasnistvo nad parking mestima? Pozivaju se na clan 70. Zakona o planiranju i izgradnji.

"Pravo trajnog koriscenja parkng mesta u otvorenom stambenom bloku i stambenom kompleksu, koji je investitor preneo pravnim poslom trecem licu, moze se dalje prometovati i raspolagati u obimu stecenih prava. Ovim pravnim poslom ne sticu se uslovi za upis svojinskih orava u evidenciju nepokretnosti i pravima na njima, ali se pravni posao kojim se prenosi to pravi moze upisati kao zabelezba u evidenciju nepokretnosti i pravima na njima."

Evo i odgovora prevaranata u kom se vidi da vecina ljudi prilikom kupovine nije bila upoznata s tim da ce parking mesta biti u njihovom vlasnistvu, jer zasto bi oni snosili troskove raskida ugovora?!
 
Hvala komsija za informaciju i trud oko pitanja otimanja parking mesta i pravljenja saobracajnog haosa u naselju.
Koliko vidim, mislim da posto ne moze da se upise pravo svojine, da ce oni ovo 'izdavati' na 99 godina. Sta nam je dalje ciniti ne znam, ima nekih predloga? Mozda da se napravi viber grupa za sve stanare, da se tamo komunicira dalje.
 
Najvaznije je da su dali opciju raskida ugovora, moram priznati fer.

Sad izvagati procene, ja se samo bojim da ce zbog ovakve promene, odnosno saznanja da u naselju nema slobodnih parking mesta mozda doci do pada cena stanova. Niko ga od nas ovoliko ne bi platio da je znao za ovo. A i vec smo pretplatili garazna mesta koja su u medjuvremenu pojeftinila, a istovremeno sve vise stanova moze da se kupi bez njih. Na kraju ce ih deliti dzabe uz stan.

A ako ste primetili na RTS-u prilikom Zoranine dodele kljuceva novim vlasnicima rekla je da ce u neposrednoj blizini da se grade stanovi od 500e/m2, ne znam odakle sad to. Ako u neposrednoj blizini bude stanova po 500 evra, nase ne moze da kosta ovoliko. Ovo treba dobro izvagati.
 
@SrleBg

Ja jos nisam nasao vreme da se dogovorim sa advokatom, sta ti je rekao oko eventualnog obaranja upotrebne dozvole, mislim na pravo tuzbe Upravnom sudu u roku od 30 dana koja moze upotrebnu dozvolu zbog krsenja zakona proglasiti nistavnom i vratiti na ponovno izdavanje?
 
A ako ste primetili na RTS-u prilikom Zoranine dodele kljuceva novim vlasnicima rekla je da ce u neposrednoj blizini da se grade stanovi od 500e/m2, ne znam odakle sad to. Ako u neposrednoj blizini bude stanova po 500 evra, nase ne moze da kosta ovoliko. Ovo treba dobro izvagati.[/quote]


Valjda je mislila na stanove za vojsku i policiju. Nadam se...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591887#p591887:zw1l0jni je napisao(la):
Kanta » Pet Dec 28, 2018 2:27 pm[/url]":zw1l0jni]
A ako ste primetili na RTS-u prilikom Zoranine dodele kljuceva novim vlasnicima rekla je da ce u neposrednoj blizini da se grade stanovi od 500e/m2, ne znam odakle sad to.
Ovo je vec najavljivano, mislim da ce to biti gde je ona njiva prema Galenici, sa druge strane auto puta koji ide prema novom mostu.
 
Naravno da su ponudili opciju raskida, svesni su da je niko nece koristiti. A sta vas sprecava da uklonite stubice i parkirate na tim parking mestima? Ko sme da ukloni takva vozila? Nek oni tuze vas umesto vi njih.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591887#p591887:24gw4b1n je napisao(la):
Kanta » Pet Dec 28, 2018 2:27 pm[/url]":24gw4b1n]Najvaznije je da su dali opciju raskida ugovora, moram priznati fer.

A ako ste primetili na RTS-u prilikom Zoranine dodele kljuceva novim vlasnicima rekla je da ce u neposrednoj blizini da se grade stanovi od 500e/m2, ne znam odakle sad to. Ako u neposrednoj blizini bude stanova po 500 evra, nase ne moze da kosta ovoliko. Ovo treba dobro izvagati.

Fer? Pa ocigledno da ni oni nisu sigurni u svoju pricu kome od kupaca su sta pricali. Nekom su rekli da parking mesta nisu slobodna nekom nisu nista rekli. Pa upravo zbog takve situacije su dali "fer" ponudu za raskid ugovora.

Sto se tice ovog za 500eur po kvadratu to vazi za vojsku i policiju i po toj ceni su mogli kupovati stanove i u ZK.

Kanta":24gw4b1n je napisao(la):
@SrleBg

Ja jos nisam nasao vreme da se dogovorim sa advokatom, sta ti je rekao oko eventualnog obaranja upotrebne dozvole, mislim na pravo tuzbe Upravnom sudu u roku od 30 dana koja moze upotrebnu dozvolu zbog krsenja zakona proglasiti nistavnom i vratiti na ponovno izdavanje?

Sto se tice izdavanja upotrebne dozvole, o tome smo nesto kratko pricali pre par dana kada su krenule primopredaje. Gledao je sta su komsije pricale ovde, i misljenja je da treba sagledati sve, no da po ovom vec ima dovoljno materijala da istu nisu ni mogli dobiti.

Plus na stranu sve ovo, po pitanju bahatog komsije iz C3 i odgovora da stanari prijave inspekciji covek je blago receno crkao od smeha. Gds ima predstavnike u ZK, jos uvek vrse primopredaju i prolaze kroz zgrade, nemoguce da ne znaju ili nisu videli da neko pregradjuje zajednicki hodnik u zgradi I da su duzni da reaguju i bez stanara. Osim, kako mi je rekao, ako nije unapred dogovoreno, ili je neka budza sa velikim vezama, ili je neko iz gds kupio pomenute stanove, pa su mislili sad su praznici, inspekcije nece raditi, niko nece videti, dok prodju praznici on ce zavrsiti posao.

A za parking mesta kao sto napisah, ovo bi glatko trebalo da padne na vrhovnom sudu zbog neusaglasenosti sa ostalim zakonima. Plus sto u clanu 70 na koji se pozivaju pise da ne sticu uslov za upis svojinskih prava vec se vrsi zabelezba u evidenciji nepokretnosti i pravima na njima, sto dalje ukazuje da se verovatno ide na izdavanje tih parking mesta jer ne bi otisli toliko dalje u muljanje da ista prodaju.

Ja definitivno mislim da cu odustati od kupovine jer ovakav bezobrazluk nisam video cak ni kod pojedinih privatnih investitora. A da cu ih pljuvati na svakom koraku, hocu. Konsultujte se sa advokatima i ako imate zivaca da se borite sa prevarantima i sistemom samo napred.
 
Nema tu sta. Jasno se vidi na osnovu cega su muljali i ko je dao dozvolu za to.
Evo clana 70 tog zakona gde se pominje cuvena rec ispod objekta, ne i iznad objekta na krovu garaze, i ko daje saglasnost republicka direkcija za imovinu kao i onaj sektor u Ministasrtvu za gradjevinske poslove i ozakonjenje.

Ako je tacno ova konstatacija oko pada pred vrhovnim sudom...zna se resenje problema. No koliko ce sve to trajata i ima li voljnih da ovo teramo do kraja, pitanje je.
 
Ja sam se sad na blic cuo sa nekim, receno mi je da to sa Upravnim sudom ne ide glatko, nije detaljno usao u pricu, rekao mi je da probamo sa tuzbom za neovlasceno uzurpiranje poseda jer smo suvlasnici parcele, pa onda oni da dokazuju da su vlasnici toga, nesto tako.

U svakom slucaju sranje, mirne glave razmisliti sta raditi dalje.
Da je situacija dobra - nije, da ce biti dobra ako ovo ostane - nece.
Ocigledno idu na to da se kupci snalaze kako znaju i umeju, cak i pobiju ko ce pre kupiti i parking. Zalosno.

A da je ovo po njihovom tumacenju zakona ispravno, pa onda u Beogradu nijedan privatnik ne bi dao nijedno parking mesto kao slobodno. Ne znam sto GDS onda nije uzeo i ona slobodna po istom osnovu.

@SrleBg
Tacno si rekao, sad je samo odluka boriti se protiv sistema, a zna se kako to ide, ili prosto odustati od svega.
 
Ko je pisao onaj mejl GDS? Bre kao dete od 4 godine. Šta to znači takav glup stav, sad ako ja na primer odem i tražim da mi ponovo postave pločice, oni će da se nadure i daju mi da o njihovom trošku raskinemo ugovor i nek se ja tornjam odatle. Nema veze što stoje ukrivo. Ili tako kako jeste ili ako nećeš ti, ima ko hoće. Pa to normalni ljudi prerastu do puberteta.

Tako mi se i neki njihov šef prošle godine našao silno uvređen kad sam zvala da pitam šta će konkretno da ugrađuju od prozora, koji lift, da mi da marke, počeo nešto da viče i da se ljuti - pa čoveče ne pitam te ništa neobično, to je postalo standard, da kupci znaju šta kupuju počev od tipa brave koju će da ugrade do bojlera. Sve ih više kupcima da i opcije u smislu boja i tako to, sitnica za ozbiljnu firmu, a kupcu mnogo znači. Samo da progugla konkurenciju video bi da je to potpuno normalno..

Strašno - imaš problem, pronađi rešenje. Sedi sa pravnom službom i smisli nešto što može da zadovolji i tebe i mene.

Uzgred - ne slažem se prodajom/davanjem u korišćenje tih mesta, da je sve idealno volela bih da su slobodna ali da se recimo naplaćuju- mogli su da naprave neki dil sa Parking servisom isto kao i BG na vodi. To bi bio način da se osigura da ta mesta stvarno budu za goste naselja i da "zarađuju" i bilo bi ok i njima i nama koji smo kupovali garaže.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591939#p591939:3gdmhrqy je napisao(la):
lala888 » Pet Dec 28, 2018 6:14 pm[/url]":3gdmhrqy]Ko je pisao onaj mejl GDS? Bre kao dete od 4 godine. Šta to znači takav glup stav, sad ako ja na primer odem i tražim da mi ponovo postave pločice, oni će da se nadure i daju mi da o njihovom trošku raskinemo ugovor i nek se ja tornjam odatle. Nema veze što stoje ukrivo. Ili tako kako jeste ili ako nećeš ti, ima ko hoće. Pa to normalni ljudi prerastu do puberteta.

Tako mi se i neki njihov šef prošle godine našao silno uvređen kad sam zvala da pitam šta će konkretno da ugrađuju od prozora, koji lift, da mi da marke, počeo nešto da viče i da se ljuti - pa čoveče ne pitam te ništa neobično, to je postalo standard, da kupci znaju šta kupuju počev od tipa brave koju će da ugrade do bojlera. Sve ih više kupcima da i opcije u smislu boja i tako to, sitnica za ozbiljnu firmu, a kupcu mnogo znači. Samo da progugla konkurenciju video bi da je to potpuno normalno..

Strašno - imaš problem, pronađi rešenje. Sedi sa pravnom službom i smisli nešto što može da zadovolji i tebe i mene.

Uzgred - ne slažem se prodajom/davanjem u korišćenje tih mesta, da je sve idealno volela bih da su slobodna ali da se recimo naplaćuju- mogli su da naprave neki dil sa Parking servisom isto kao i BG na vodi. To bi bio način da se osigura da ta mesta stvarno budu za goste naselja i da "zarađuju" i bilo bi ok i njima i nama koji smo kupovali garaže.

Slažem se sa Vama. Da je GDS ovo prodavao za 1200-1300 evra po kvadratu pa da mogu da teraju to svoje "mi smo državna firma, uzmi ili ostavi, nemoj da pametuješ". Oni su naprotiv zaboli cenu koja je digla cenu kvadrata od Altine do Paviljona.
 
Nebitno za koju cenu su prodavali. Da li je realno da zivimo u susedstvu naselja sa cenom od 500 evra/m2 i da zivimo u stilu (i cenovno) Beograda na vodi? Komsija,jel znate vi na kojoj smo lokaciji kupili stan? Pa najbolje da Parking servis pocne da posluje i po Altini i da naplacuje posete gostiju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591945#p591945:1xr04kpw je napisao(la):
Kanta » Pet Dec 28, 2018 8:34 pm[/url]":1xr04kpw]Nebitno za koju cenu su prodavali. Da li je realno da zivimo u susedstvu naselja sa cenom od 500 evra/m2 i da zivimo u stilu (i cenovno) Beograda na vodi? Komsija,jel znate vi na kojoj smo lokaciji kupili stan? Pa najbolje da Parking servis pocne da posluje i po Altini i da naplacuje posete gostiju.

Dobro nisam ni ja neki ljubitelj Parking servisa :lol: i mislim da je Altina bezbedna od njih, samo mislim da ako je nešto potpuno slobodno i na izvolte ljudi to zloupotrebljavaju - u ZK bi dolazili svi koji imaju posla preko puta i u okolini jer je frka za parking i opet ne bi bilo za naše potrebe - tih mesta ima vrlo malo za naselje naših dimenzija, pa kad bi hteli da su samo za nas morali bi da ih nekako zaštitimo. Mada to je sad generalno skretanje sa teme.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=591904#p591904:1bpftkay je napisao(la):
Kanta » Pet Dec 28, 2018 4:14 pm[/url]":1bpftkay]Ja sam se sad na blic cuo sa nekim, receno mi je da to sa Upravnim sudom ne ide glatko, nije detaljno usao u pricu, rekao mi je da probamo sa tuzbom za neovlasceno uzurpiranje poseda jer smo suvlasnici parcele, pa onda oni da dokazuju da su vlasnici toga, nesto tako.

U svakom slucaju sr***, mirne glave razmisliti sta raditi dalje.
Da je situacija dobra - nije, da ce biti dobra ako ovo ostane - nece.
Ocigledno idu na to da se kupci snalaze kako znaju i umeju, cak i pobiju ko ce pre kupiti i parking. Zalosno.

A da je ovo po njihovom tumacenju zakona ispravno, pa onda u Beogradu nijedan privatnik ne bi dao nijedno parking mesto kao slobodno. Ne znam sto GDS onda nije uzeo i ona slobodna po istom osnovu.

@SrleBg
Tacno si rekao, sad je samo odluka boriti se protiv sistema, a zna se kako to ide, ili prosto odustati od svega.

Treba proveriti detaljno. Meni je advokat rekao da to krece od treceg osnovnog suda koji je nadlezan za opstine zemun, novi beograd i surcin I da u prvom stepenu sudi za stambene sporove, sporove o nepokretnostima itd, sve i da apelacioni ili upravni odbiju tuzbu, vrhovni kasacioni sud ce glatko oboriti ovo sto su naumili. Ja sam ga tako razumeo.

E sad borba sa sistemom u srbiji je druga prica. Ako mozes proveri kakve su sanse za tuzbu za uzurpiranje poseda. Organizujte se i ne odustajte koliko god da vam je dalek cilj.
U krajnjem slucaju obratite se medijima neko ce pristati sigurno da napravi pricu. Posaljite na 20 adresa neko ce objaviti.

Sto se tice licno mog slucaja, zasto sam usao u ovo preganjanje s njima i zahtevanje odgovora, je taj sto kada sam isao da se raspitam o kupovini, u showroom-u, na maketi naselja koja je izlozena odmah na ulazu, dobio sam informacije, ovo su objekti c, d, e oni su useljivi, radi se objekat g, bice useljiv u septembru 2019, ovde ce biti poslovni prostor, ovde ce biti park, ovde izmedju objekata ce biti parking mesta, za objekte c, d, e za dvosobne stanove uslov je garazno mesto, u objektu g nije uslov garazno mesto. Na pitanje da li u c, d i e moze da se uzme stan bez garaznog mesta, jer ce izmedju zgrada biti parking mesta na otvorenom, receno je pa ukoliko bas insistirate bez garaznog mesta moze da se nadje, ali zasto biste kupovali bez garaznog, svi se odlucuju za garazno itd itd.

Samo iz tog razloga sam se zainatio da vidim kako su uspeli da izmuljaju ovo sa parkingom, jer ni u jednoj jedinoj recenici nisu naglasili da ta parking mesta nece biti slobodna.

I apelujem da sad u toku praznika vi koji ste dobili kljuceve, bar jednom dnevno prodjete kroz vase ulaze do poslednjeg sprata i vidite da li neko nesto pregradjuje kao sto je to poceo ovaj baja u C3.
 
Vrh