Šta je novo?

Stadion/ trzni centar - FK „Voždovac“

MilisaV":i6yo982i je napisao(la):
Hala 1 beogradskog sajma ima raspon kupole 145 metara, bez stubova. Današnji graditelji nisu u stanju ni nadstešnice za tribine da urade bez stubova

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2

I danasnji graditelji, pa i kod nas (iako je mnogo manje struchnjaka pa i zbog nedovoljnog broja ambicioznih projekata na kojima se moze steci praktichno znanje) nego u investitoru. Valjda je svima jasno da je investitora bolela ona stvar, kada je dosao na red stadion. Nadam se da smo svi svesni da je stadion ovde samo izgovor, da bi se zamazale ochi i da je uzitak u fudbalu, sport uopste, na ovom objektu, bio poslednja rupa na svirali, samo pokrice da se preore stari stadion i na njegovom mestu napravi josh jedan trzni centar i da tu neko uzme lepe pare.

U ovoj zemlji i arhitektura i sport ne zanimaju nikog, osim obichnu raju, koja je tu samo da joj se uzmu poslednje pare ovakvim trange-frange trznim objektima. Samo ne znam, odakle nam vishe para, da svi ovi trzni centri posluju. Ko sta pravi, mi pravimo samo trgovinske objekte.
 
Pa pazi, ja sam realno pozitivno iznenadjen sto je bilo kakav stadion uopste i izgradjen. Kada sam prvi put video ovaj projekat, mislio sam da je prica o stadionu na krovu sarena laza da bi se dobila dozvola za trazni centar, da ce trzni centar biti otvoren pre nego sto na krovu nikne s od stadiona, proraditi punom parom, a da ce se i dalje pricati o stadionu na krovu koji je "u planu" i koji ce "biti izgradjen za 2-3 godine", itd. Na kraju, ispade da je stadion zavrsen pre nego sto je useljena ijedna radnja. Kao sto rekoh, pozitivno iznenadjenje.

Stadion mozda i nije neki, ali imajmo u vidu da govorimo o stadionu drugoligasa (dojucerasnjeg treceligasa) u 1 Srbiji. Vozdovac je koliko ono sezona proveo u prvom rangu takmicenja? Jednu, dve, tri? A i u najvisi rang su usli ne mestom na tabeli, nego fuzijom sa Zeleznikom. Za 1 FK Vozdovac ovo sto su dobili - puna kapa...
 
Mene zanima koliko ce oni biti konkurentni drugim centrima...jos ako Delta izgradi svoju "Planetu" (za koji instinski navijam posto zivim u komsiluku) i ona Plaza u Visnjici...koliko ce ovi "manji" trzni centri moci da se nose sa dvojcem (mozda i trojcem) velikih igraca? Jedino sto se meni ne svidja kod ovog centra (ciju gradnju pratim vec duze vreme posto silom prilika cesto prolazim pored njega) jeste taj izbor prodavnica...prakticno sve sto su najavili vec postoji u City-ju ili TC Uscu jedino H&M mada ce i on verovatno prvo da se otvore u Delti pa bi bilo dobro da se malo potrude oko nekih novih brendova. Inace stadion nije nista specijalno ali nije ni lose pogotovu sto je u pitanju mali klub koji ne znam da li uopste moze i da popuni pola tog terena (mozda ako "podmazu" pa se plasiraju u Super ligu mada tesko ako se pogleda tabela)...U svakom slucaju cekam otvaranje za blizu "inspekciju" :D
 
Pa ja koliko sam shvatio povrsina za izdavanje je veca nego u delta citiju tako da je konkurentan ostalim tc. Treba videti kako ce se pokazati kod ljudi, ako budu imali dobre brendove i neke zanimljive akcije, verovatno ce i ljudi vise dolaziti. Delta je dobro geografski pozicionirana i svakodnevno puno ljudi prolazi pored nje, dok je vozdovac zavuceniji. Videcemo kako ce proci kod kupaca. Kupce sa vozdovca, miljakovca, zvezdare moze ali i ne mora da privuce.

Videcemo sta ce se desiti u sledecih godinu dana.
 
hazard":2m09jwzl je napisao(la):
Pa pazi, ja sam realno pozitivno iznenadjen sto je bilo kakav stadion uopste i izgradjen. Kada sam prvi put video ovaj projekat, mislio sam da je prica o stadionu na krovu sarena laza da bi se dobila dozvola za trazni centar, da ce trzni centar biti otvoren pre nego sto na krovu nikne s od stadiona, proraditi punom parom, a da ce se i dalje pricati o stadionu na krovu koji je "u planu" i koji ce "biti izgradjen za 2-3 godine", itd. Na kraju, ispade da je stadion zavrsen pre nego sto je useljena ijedna radnja. Kao sto rekoh, pozitivno iznenadjenje.

Stadion mozda i nije neki, ali imajmo u vidu da govorimo o stadionu drugoligasa (dojucerasnjeg treceligasa) u 1 Srbiji. Vozdovac je koliko ono sezona proveo u prvom rangu takmicenja? Jednu, dve, tri? A i u najvisi rang su usli ne mestom na tabeli, nego fuzijom sa Zeleznikom. Za 1 FK Vozdovac ovo sto su dobili - puna kapa...

Kapa bi bila puna i ovo bi bio odlican potez za klub da je mol u vlasnistvu kluba a ne direktora. U tom slucaju bi bili jedan od bogatijih PRVOLIGASA. A i stadion bi bio bolje projektovan jer bi ON bio u prvom planu, ovako je samo maskarada da se svi koji treba namire bez neke velike frke i zgrazavanja javnosti.

Sta je sledece, da direktor uprave letenja prenese aerodrome u Srbiji u svoje vlasnistvo? A Mrka da prisvoji autoputeve i naplacuje putarinu. Doduse ovo trece se mozda vec desilo samo mi to ne znamo? Jer da se zna kuda ide ta putarina mozda bi vec zavrsili te proklete koridore 10 i 11...
 
Pozdrav svima.
Čitam vas već neko vreme na ovoj temi pa rekoh da se i ja uključim pošto sam na licu mesta, na tom objektu od početka januara.
Što se tiče samog terena odnosno stadiona pošto se oko toga polemiše dosta mogu da vam dam svoje vidjenje i utisak sa lica mesta.
Činjenica je da stubovi zaklanjaju dobar deo terena ali nažalost nisu samo oni problem.
Bukvalno se ni s jednog sedišta na stadionu ne može videti ceo teren.
Razlog tome je što od aut linije do ograde ili zida tribina, kako hoćete, ima samo 2 metra. Zatim se diže taj zid do nekih 2,5-3 metra visine a prvi red sedišta na tribinama je u odnosu na ogradu uvučen dodatno nekih metar i nešto jače jer tuda izlaze stepenice kojima se dolazi na tribinu. Sve to zajedno u kombinaciji sa nagibom tribine za rezultat ima da se sa istoka i zapada ne vidi aut linija nego pogled na teren počinje tek 2-3 metra unutar samog terena.
Korner se može videti samo na suprotnoj strani terena.
Ista je priča i na severnoj i južnoj tribini.
Najveći je promašaj zapadna tribina što se tiče preglednosti jer tamo lože zaklanjaju pogled skoro trećini tribine. Čak se ni iz lože ne vidi ceo teren.
Vidi se to na slikama koje je bojan87 postavio na strani 31.
 
pfc1":301bwlhg je napisao(la):
Razlog tome je što od aut linije do ograde ili zida tribina, kako hoćete, ima samo 2 metra.

Ovde definitivno ima manje od 2 metra, ajde što je ceo stadion krš ali pitanje je da li uopšte i može da se koristi za zvanične utakmice.

Takođe kad već reče kako se ne vidi prvih 2-3 metra ispred tribina, okej ovi sa strane neće videti akciju uz aut-liniju, dok ovi u prvim redovima iza golova garant neće moći ni da vide gol.
 
Ma sve je to navlakusa za trzni centar...mada ce ovaj stadion sigurno ispuniti normu za drugoligaske utakmice (norme su ionako niske)...izgleda da ce ovaj tere sluziti samo za razgledanje XD
 
Ma sluzice i za mnoge druge stvari :), iza tribina na severnoj strani ima i sala za vencavanje i druge svecanosti, izmedju juzne i zapadne tribine bice fitnes centar, ispod ce biti restoran, tako da ce biti raznih manifestacija, pa sto da se neka od njih ne prenese u nekom trenutku i na teren :) cisto da se bolje iskoristi.

Vec zamisljam primer par se vencava, a fudbaleri na treningu zunu loptu ka staklu te prostorije. Kojim slucajem probiju staklo i pogode tortu ili nedaj boze mladu :) e to bi bilo vencanje za pamcenje.
 
Mozda ipak ima nade za ovu zemlju i narod. Dugo sam na ovoj temi bio usamljen u nekim kritikama ovog projekta a sada sam deo vecine. :mrgreen: Naravno, drago mi je da se gradi, da neko dobije posao, da se grade bolji stadioni nego sto smo ih imali (mada se sad iskreno pitam da li je OVO bolje od onoga sto smo imali, ako iz prvog reda ne vidis aut liniju!), ali moglo se i u buducnosti se mora i bolje i sa sto manje mutnoce, a to dvoje mu nekako ide zajedno.

Samo napred, ne ostavljati ih na miru dok se na sva pitanja ne daju zadovoljavajuci odgovori. Zasto se tu kao suvlasnik mola pojavljuje direktor a ne klub? Kada i zasto su udenuti ovi debeli stubovi u projekat? Ako se iz prvog reda ne vidi aut linija KO je za to kriv? Jel' ima jos nesto sto sam zaboravio?
 
Bila reportaza u BgHronici. Samo stadion, trznjak nisu pominjali
 
JohnyBgood":1sv1hgt3 je napisao(la):
Kapa bi bila puna i ovo bi bio odlican potez za klub da je mol u vlasnistvu kluba a ne direktora. U tom slucaju bi bili jedan od bogatijih PRVOLIGASA. A i stadion bi bio bolje projektovan jer bi ON bio u prvom planu, ovako je samo maskarada da se svi koji treba namire bez neke velike frke i zgrazavanja javnosti.

Sta je sledece, da direktor uprave letenja prenese aerodrome u Srbiji u svoje vlasnistvo? A Mrka da prisvoji autoputeve i naplacuje putarinu. Doduse ovo trece se mozda vec desilo samo mi to ne znamo? Jer da se zna kuda ide ta putarina mozda bi vec zavrsili te proklete koridore 10 i 11...

Ne bih da omalovazavam nikoga ali sama cinjenica da je jedan FK Vozdovac (sa raznoraznim Bezanijama, Zvezdarama, Hajducima sa Liona, Zeleznicima i sl.) uopste dosao do prve lige onda kada je dosao je pokazatelj koliko je fudbal u Srbiji propao. Ko je svojevremeno pratio nas fudbal znace i na sta mislim....prema tome nit tu treba da bude prvoligaski stadion nit Vozdovac treba da bude prvoligas. I mislim na pravu prvu ligu, ne ovu sto se sada zove prva a u stvari je druga.

Ovo za direktora nisam znao i to je stvarno skandal. No ja ostajem pri oceni da je pravo pozitivno iznenadjenje sto je bilo kakav stadion uopste i izgradjen.

Inace, bice ovde kupaca - Vozdovac slabo stoji sa tim sadrzajima, i mnogi se iz tog kraja (narocito u blizini samog TC) zale kako "kod njih nema nista", itd.
 
hazard":1f3azw6y je napisao(la):
JohnyBgood":1f3azw6y je napisao(la):
Kapa bi bila puna i ovo bi bio odlican potez za klub da je mol u vlasnistvu kluba a ne direktora. U tom slucaju bi bili jedan od bogatijih PRVOLIGASA. A i stadion bi bio bolje projektovan jer bi ON bio u prvom planu, ovako je samo maskarada da se svi koji treba namire bez neke velike frke i zgrazavanja javnosti.

Sta je sledece, da direktor uprave letenja prenese aerodrome u Srbiji u svoje vlasnistvo? A Mrka da prisvoji autoputeve i naplacuje putarinu. Doduse ovo trece se mozda vec desilo samo mi to ne znamo? Jer da se zna kuda ide ta putarina mozda bi vec zavrsili te proklete koridore 10 i 11...

Ne bih da omalovazavam nikoga ali sama cinjenica da je jedan FK Vozdovac (sa raznoraznim Bezanijama, Zvezdarama, Hajducima sa Liona, Zeleznicima i sl.) uopste dosao do prve lige onda kada je dosao je pokazatelj koliko je fudbal u Srbiji propao. Ko je svojevremeno pratio nas fudbal znace i na sta mislim....prema tome nit tu treba da bude prvoligaski stadion nit Vozdovac treba da bude prvoligas. I mislim na pravu prvu ligu, ne ovu sto se sada zove prva a u stvari je druga.

Ovo za direktora nisam znao i to je stvarno skandal. No ja ostajem pri oceni da je pravo pozitivno iznenadjenje sto je bilo kakav stadion uopste i izgradjen.

Inace, bice ovde kupaca - Vozdovac slabo stoji sa tim sadrzajima, i mnogi se iz tog kraja (narocito u blizini samog TC) zale kako "kod njih nema nista", itd.

Па ја се не бих сложио, све лиге су отворене, и ако неки клуб скупи способну управу и ентузијасте навијаче нека јуришају и на лигу шампиона што се мене тиче. А ако Звезда и Партизан никако да се организју - што се мене тиче могу и да пропадну, мада ја јесам Гробар. Значи није на нама или неком појединцу да одлучујемо ко ће да просперира, једино ако Бог да да најзад направимо нормално друштво у коме неће да се краде. А слажем се да би таквом друштву главну реч водили Партизан, Звезда, Војводина, 2 Радничка, и можда неки ОФК, Спартак, итд. значи клубови из градова са некаквом традицијом, довољним бројем становника и навијача итд.

Овај директор очигледно има неког дара и способан је човек, и тиме је само већа штета што то није упрегнуто у службу клуба, спорта у Србији, и за добијање једног изузетно лепог спортског објекта у овом граду и земљи. Да је тако вероватно не би било стубова, аут линија би се видела из првог реда, а и имали би ето, једног солидног прволигаша па био он ето и један Вождовац. Што да не? А и успоставио би се одличан пример и за све остале, па да видиш пуно бољу лигу, за само пар година!
 
Zato sto vlasnicima direktorima Fk Vozdovac uopste i nije toliko bitan stadion (jer ce tu da obrcu novac)...sam klub je u drugom planu jer su jos uvek daleko od prve lige a nacin na koji su ranije dolazili do najaceg ranga takmicenja jeste isti onaj na koji sad radi Cukaricki...verujem da ce ovde biti kupaca ali kad se otvore drugi centri (prvenstveno planet-a) imace jaku konkurenciju to je sigurno (kao onomad kad se otvorio TC Usce koji je odvukao poprilican broj ljudi/kupaca od City-a)
 
JohnyBgood":2fdnfgq6 je napisao(la):
Па ја се не бих сложио, све лиге су отворене, и ако неки клуб скупи способну управу и ентузијасте навијаче нека јуришају и на лигу шампиона што се мене тиче. А ако Звезда и Партизан никако да се организју - што се мене тиче могу и да пропадну, мада ја јесам Гробар. Значи није на нама или неком појединцу да одлучујемо ко ће да просперира, једино ако Бог да да најзад направимо нормално друштво у коме неће да се краде. А слажем се да би таквом друштву главну реч водили Партизан, Звезда, Војводина, 2 Радничка, и можда неки ОФК, Спартак, итд. значи клубови из градова са некаквом традицијом, довољним бројем становника и навијача итд.

Vozdovac i slicni klubovi se nisu propeli do prve lige zbog sposobne uprave i entuzijasta nego zbog ekonomskog propadanja Srbije (narocito unutrasnjosti) koje je pomelo tradicionalne prvoligase (iz Nisa, Kragujevca, Subotice, Zrenjanina, Uzica, itd.) i koje se poklopilo sa ulaskom raznoraznih mafijasa i slicnih muljatora u opstinske fudbalske klubove koji su se zatekli na njihovoj "teritoriji" i bili fin protocni bojler za pranje para (a i zaradu preko kladionica putem namestanja utakmica, preprodaje igraca, i sl.). Po pravilu, kada takvi "finansijeri" izgube interesovanje, "njihovi" klubovi odlaze u ambis (vidi pod Aca Bulic i FK Zeleznik).

Inace, da, liga je otvorena, ali (sada vec trolujem previse o fudbalu), ako se zeli neki ozbiljan razvoj fudbala u Srbiji, ta liga mora biti na neki nacin polu-zatvorena - tj. za ulazak u prva dva ranga postojali bi uslovi koje jedan FK Vozdovac u sustini ne bi imao sansu da ispuni. I ti uslovi bi bili takvi da ne moze pola lige da bude iz Beograda i okoline.

Inace, i ako i ja i pored toga sto sam takodje partizanovac nemam problem sa idejom da Partizan i Zvezda napokon samo bankrotiraju i propadnu (nekad cak mislim da bi, posle svega, tako bilo i najbolje), to su 2 kluba koja su imala najmanje problema sa "organizovanjem" u poslednjih 20 godina - i dalje dominiraju uverljivo, i niko ne moze da im pridje. I upravo zbog toga je neki FK Vozdovac osudjen na 2.-3. ligu, pa kakvi god entuzijasti da ga vode.

Овај директор очигледно има неког дара и способан је човек, и тиме је само већа штета што то није упрегнуто у службу клуба, спорта у Србији, и за добијање једног изузетно лепог спортског објекта у овом граду и земљи. Да је тако вероватно не би било стубова, аут линија би се видела из првог реда, а и имали би ето, једног солидног прволигаша па био он ето и један Вождовац. Што да не? А и успоставио би се одличан пример и за све остале, па да видиш пуно бољу лигу, за само пар година!

Stadion ne cini prvoligasa, niti nuzno poboljsava kvalitet fudbala. Mogu da budem cinican pa da kazem da nije bitno sto je losa vidljivost sa pola tribina, jer tribine i onako nikada nece biti pune (sto nije daleko od istine) a u svakom slucaju nece biti pune od kola do kola lige koju Vozdovac igra (sto jeste istina). Mozda direktor jeste dobronameran ali ne vidi neku perspektivu u klubu za koji navija samo drustvo iz kraja.

Naravno, uvek postoji mogucnost da jednog dana glavni beogradski klubovi budu Vozdovac, Hajduk s Liona, i FK Zemun, a da Partizan, Zvezda i OFK budu treceligasi, ali to je proces koji traje godinama, i koji se ne skracuje izgradnjom ovakvog ili onakvog stadiona.

Btw, oko vlasnistva i direktora -

Direktor mozda jednostavno mufljuz i muljator, i gleda samo kako sebi da pribavi finansijsku i imovinsku korist. Ja uvek u takvim slucajevima tipujem na ovo, ali eto, mozda i gresim. Mozda je direktor dobronameran, ali se plasi za svoje pare koje je ocigledno investirao u celu pricu - a to je zato sto su kod nas fudbalski klubovi i dalje udruzenja gradjana bez vlasnika i jasne vlasnicke strukture. I sve je nekako vrlo "mutno", danas si direktor, sutra si smenjen, neki drugi ljudi preuzimaju klub, stvari nisu bas transparentne. Mozda se plasio da ce u sred gradnje, da je sve registrovano na klub, neko doci i pokusati da preuzme klub i njega izbaci iz cele price, i tako preuzme i trzni centar, ili tako nesto. Da je drzava odavno omogucila privatizaciju klubova, ovaj covek bi verovatno bio vecinski vlasnik firme FK Vozdovac d.o.o. a ta firma tj. fudbalski klub vlasnik objekta.
 
Voždovac nije daleko od Superlige, trenutno su na trećem mestu Prve lige Srbije sa samo dva boda zaostatka u odnosu na Čukarički. Ako ih prestignu, eto njih nama od jeseni opet u "eliti".


Dve fotke iz "Novosti":

0001-bg-TC-Stadion-.jpg


0001-bg-TC-Stadion-600.jpg
 
Pa ako se uzme u obzir ko stoji iza Fk Cukaricki za to drugo mesto odlucice ko bude vise "podmazao". Inace ovo na slikama izgleda ekstra...
 
LastExile":1oegq7eb je napisao(la):
Pa ako se uzme u obzir ko stoji iza Fk Cukaricki za to drugo mesto odlucice ko bude vise "podmazao". Inace ovo na slikama izgleda ekstra...
Ако се друга лига намешта, а и ја сам таквог мишљења, нека логика каже да ће Вождовац ипак бити тај који ће ући у "елиту". Једноставно, овакав стадион, са свим својих имбецилним грешкама је ипак доживљај, а прва лига би била добра реклама и за њега а самим тим и за тржни центар. Већа ће исплативост објекта бити уколико тим буде у првој лиги. Стога се Вождовцу много више исплати да "подмаже" и логично је да ће и у том "лицитирању" подмазати више.
 
Мали оф са моје стране: не могу да разумем како је гробарима на овом топику свеједно да ли ће банкротирати Звезда и Партизан. Мени, са друге стране, уопште није свеједно да ли ће или неће бити Звезде. Дакле, ми нећемо нестати, макар се селили у Улицу Стјепана Супанца у Железнику, или се фузионисали с неким оваквим тржним центром, а ви како `оћете...
 
zna li se dal u trzni centar dolazi neki novi brend :) moja neispunjena zelja je da vidim footlocker u bg :)
 
Пантограф":2sgxbj82 je napisao(la):
Мали оф са моје стране: не могу да разумем како је гробарима на овом топику свеједно да ли ће банкротирати Звезда и Партизан. Мени, са друге стране, уопште није свеједно да ли ће или неће бити Звезде. Дакле, ми нећемо нестати, макар се селили у Улицу Стјепана Супанца у Железнику, или се фузионисали с неким оваквим тржним центром, а ви како `оћете...

и ја навијам за Звезду, али би волео да банкротира исто као што би волео да банкротира Партизан, па да се крене од нуле. а за ти време неки други тимови да освајају титулу

sasa901":2sgxbj82 je napisao(la):
zna li se dal u trzni centar dolazi neki novi brend :) moja neispunjena zelja je da vidim footlocker u bg :)

кажу Х&М
 
''Неки тамо Вождовац'' као што @hazard кажеш постоји од 1912. године када већина наведених клубова још дестина година касније није ни постојала, тако да то што причаш је релативна прича. Ко има услове, игра добар фудбал, итд. нек игра и лигу шампиона ако може... Бесмислена ти је прича. Ја први више волим да одем у пирот на утакмицу него у борчу (на пример) али таква је ситуација и глупо је што омаловажаваш клубове.
 
Пантограф":3kil1444 je napisao(la):
Мали оф са моје стране: не могу да разумем како је гробарима на овом топику свеједно да ли ће банкротирати Звезда и Партизан. Мени, са друге стране, уопште није свеједно да ли ће или неће бити Звезде. Дакле, ми нећемо нестати, макар се селили у Улицу Стјепана Супанца у Железнику, или се фузионисали с неким оваквим тржним центром, а ви како `оћете...

Pa bankrotstvo ne znaci nestanak. Nego gubitak kontrole onih koji sada to kontrolisu i prisvajanje stadiona, imovine, i naravno imena od strane kreditora ili neke druge stranke koja se pojavi da to otkupi u postupku bankrotstva. Sto je mozda jedini nacin da se stvari, pre svega VLASNISTVO, postavi na zdrave noge. Daleko bilo da ja kao Grobar pozelim da Partizan pa i Zvezda nestane.
 
Vrh