Šta je novo?

Stadion/ trzni centar - FK „Voždovac“

Nece premestati Bershku pogotovo sto je pre 15 dana renovirana i dodata muska kolekcija.
 
Tacno...to sam i ja prvo pomislio posto je Bershka bila zatvorena jedno vreme ali u pitanju je bilo renoviranje...za Maxi znam samo da ulaze u renoviranje (rece mi kasirka jednom)...mozda ce se neka radnja zatvoriti ima vremena do jeseni...ovu lokacuju koju su zauzeli u Stadionu (ako je to ta lokacija) izgleda odlicno i deluje da ce biti vodeca u njihovoj ponudi (doduse nisam video lokacije za ostale butike pa mozda i lupam)
 
Пантограф":25cykoy2 je napisao(la):
Хазард, по тој логици би требало пустити да све у овој земљи пропадне, јер, у шта год да упреш прстом, то је нагрижено, искомпромитовано, злоупотребљено, руинирано, запуштено, запарложено итд. Кад мало размислим, то је и владајућа доктрина у Србији, бар од 2000. године - да све пропадне па ћемо екс нихило да градимо привреду, културу, поредак - то је та тзв. транзиција за чију реализацију је потребан мозак пилета и одлучност вредног роба да ради у корист сопствене пропасти.
Осврни се по Београду: Народни музеј, Народна библиотека, Клинички центар, железнички чворови - стари и нови, ЈАТ, Звезда (Партизан ипак знатно мање), фабрике - све до једне, Сава центар... Мука ми је да набрајам даље. Само чекам дан када ћу прочитати наслов: "Банкротирао Београдски универзитет"; и поднаслов "Божидар Ђелић: Тако је морало бити".
За мене је то доктрина пропасти.Не може нико да ме убеди да клуб за који навија неколико милиона људи није у стању да обезбеди годишње финансирање на нивоу слабијег бундеслигаша. То је математички тешко доказиво, али је могуће у друштву којим царују малодушност, равнодушност и остали јахачи наше актуелне апокалипсе. Уосталом, Валенсија није "расходована" са дугом од пола милијарде евра, па неће бити ни Звезда са десет пута мање, ако се ја нешто питам.

Pantografe, mislim da gresis skroz i da si potpuno promasio stvar, izvini.

Od 2000. nije vladajuca doktrina da se pusti da propadne sve sto ne valja pa da se sve pravi iz pocetka (kamo srece da je bar to), vec je vladajuca doktrina sminkanje babe za udaju. Evo taj Jat ti je super primer - firma koja je odavno trebalo da ode u stecaj, pa da se kroz stecaj restruktuira, ili da se likvidira pa da se osnuje nova aviokompanija (kao sto je uradjeno npr. sa Alitalijom, Swiss-om, ili Olympic-om svojevremeno). Umesto toga vecito im drzava daje pare, pozajmice, itd. a najnoviji biser je da ce drzava preuzeti 170 miliona evra duga (ili koliko vec) - na sebe (!?). Dug, ako se ne moze da se naplati, se prebija kroz stecajni postupak, ne prebacuje se na teret poreskih obveznika - mene i tebe.

Umesto da smo na slican nacin "restrukturirali" i sminkali babe od nekadasnjih drzavnih preduzeca, i postavljali nemoguce uslove za njihovu privatizaciju pa su neminovno jedini kupci bili tajkuni zainteresovani samo i jedino za zemljiste, trebalo je crknuta drustvena preduzeca baciti u stecaj, pa onda iz stecajne mase prodavati - ako je jedino vredno bilo zemljiste, prodalo bi se za vece pare; ako je bilo vrednosti u proizvodnim kapacitetima, neko bi ih otkupio i na bazi njih napravio novu, zdravu firmu; itd.

Umesto da se mafijaske udruge koje su uzurpirale Partizan i Zvezdu drze na aparatima, bolje ih je pustiti da crknu - pa ako ti klubovi stvarno imaju milionske navijace kojima je zaista stalo, naci ce se neka grupa entuzijasta koja ce osnovati Novu Zvezdu i Novi Partizan, pa krenuti od najnizeg ranga i stici do 1. lige. Uostalom to se desilo jednoj Fiorentini, pa su evo opet zivi i zdravi.

A sto se tice Univerziteta - jedini spas za isti je da se svaki zaposleni prvi otpusti (dobro ne moramo cistacice i domare) pa onda da svi opet konkurisu za svoje stare pozicije, pa da vidimo koga opet zaposliti. No to je vec druga tema, i bilo bi trolovanje.
 
Хазарде, ипак нисмо "шминкали ЈАТ за удају", напротив, пуштамо га већ више од деценије да лагано умире. На апаратима. Како смо га то шминкали? Тако што нисмо купили ниједан нови авион већ 22 године? Која авиокомпанија са редовним и интензивним саобраћајем може тако да послује? Ниједна. И то сви знају, као што знају и да постоји дупло више запослених од оптимума - да није тако, годишњи губитак ЈАТ-а би био двоструко мањи; уз адекватну и новију флоту, не би га ни било. Дакле, чему приче о стечају и све то, када се ствари могу довести у ред уз не баш превише политичке воље?

Када је о ФК Партизан реч, ја вас гробаре баш нешто и не разумем? Престигли сте Звезду, а и ако ћемо право, у европским оквирима нисте ништа слабији него, рецимо, веселих осамдесетих, за којима ми црвено-бели с разлогом патимо. Не само што сте тада испали од арнаутског клуба, већ сте из године у годину доживљавали хаварије у Сехешфехервару, Нанту и сличним бастионима европских фудбалских величина. Звезда, али и Хајдук, Вележ, Раднички Ниш, Жељезничар, имали су резултате за респект у поређењу с Партизановим. Ако се не варам, у периоду од 1966. до 1976. нисте ни играли у еврокуповима. Данас није тако, зар не? Чему онда очајање? Зато што је Ђура Фризура хохштаплер? Па, јесте, али нису свеци марширали управним просторијама вашег клуба ни у стара времена (подсетимо се смо једног оца нације са ових простора) - а нису ни звездиним, да се разумемо. Па ипак је народ навијао. А за кога ће? Може за Ливерпул и Манчестер, али чему то води.

Да резимирам, разликују нам се приступи: ја сам за реформе и континуитет, ти си за дисконтинуитет и "свежи старт" од нуле.
 
Idemo ponovo ispocetka :)

551000_331820113608017_651620785_n.jpg


izvor: http://www.facebook.com/StadionSC?ref=stream
 
Овај зид је прилично близу аут-линије...ако се неко залети...остаће само флека :)
 
Imajuči u vidu koliko naši fudbaleri vole da se zatrče, uopšte ne strahujem od takvog scenarija :D
 
Ma ovaj teren je samo za ukras...ko da ce neko da gleda stadion pored dezurnih navlakaca masa (Zara C&A H&M i ostali) plus u pitanju je druga liga (bar za sada) :D
 
Zna li se kad se otvara ovo cudo sutra ili su opet odlozili nemma nigdje vremena otvaranja
 
Otvaranje je verovatno u toku za VIP zvanice. Sutra od 10h tc je otvoren za kupce.

Evo snizenja planiranih za sutra

36544_337323303057698_1526169810_n.jpg
165466_337323203057708_2027141142_n.jpg
 
Au kakve dame. Vidi ako možeš donesi neke utiske od njih :shock: A i Rambo je bio prisutan! :kk:
 
Kako ne vidis pa "VIP, elita" nasa drustvena :violina:
 
LastExile":3cubd2ys je napisao(la):
Ma ovaj teren je samo za ukras...ko da ce neko da gleda stadion pored dezurnih navlakaca masa (Zara C&A H&M i ostali) plus u pitanju je druga liga (bar za sada) :D

ово је идеално место за породични излазак. мушки део оде на утакмицу (таман игра Вождовац против Младости из Лучана у следећу суботу), женски у шопинг. сви срећни и сви задовољни :)
 
Vrh