Šta je novo?

Stadion/ trzni centar - FK „Voždovac“

Tako je bilo u uscu pogledaj kako je izgledao pred otvaranje pa su stigli .Udvostruci se broj radnika radi se u 3 smjene i stigne se samo planski i organizovano [ako je to u srbiji moguce imati plan osim http://www.imamoplan.com :) ]
 
Postoje problemi, samo to znam, a ako budem licno bio tamo mogu vam i opisati u kakvom su stanju radovi.
 
Znas kako kazu slika govori vise od hiljadu rijeci slikati slikati
 
Ma imam neke slike, ali ne znam da li smem da ih kacim, da ne bi doveo u neugodnu poziciju izvodjace radova. Otkud znam kakve su budale drzaoci trznog centra.
 
Bio sam danas u centru i stvari stoje ovako.

Roda je kompletno zavrsena i bukvalno bi sutra mogla da krene sa radom. Hodnici su kompletno gotovi izuzev poslednjeg sprata gde prokisnjava fudbalski teren pa su morali da skidaju gipsane plafone i da ih menjaju. Liftovi u atrijumu su 95% gotovi, ostalo je da se postave zastitna stakla oko liftova jer su liftovi panoramski.
A sada sto se tice radnji stvari stoje ovako. C&A je skoro kompletirana, unose se rafovi, i nakon toga se ceka samo unos robe. Newyorker je koliko sam primetio odradio pod i plafon, ostalo je jos nesto sa zidovima i da se unesu rafovi i roba. knjizara vulkan je takodje pri kraju. Iz daljine mi je delovalo da je i fud kort u dobrom stanju. Jos par ranji je u zavrsnoj fazi izgradnje dok je sve ostalo jako daleko od zavrsetka. Jedna velika radnja na dva sprata je i dalje goli beton ( vrlo verovatno da je u pitanju H&M pa se nece ni radi jos uvek). Ostale radnje imaju samo pregradne zidove i buklvano nista vise. U vecini radnji jos nisu sprovedene instalacije za grejanje hladjenje, ventilaciju. Tamo gde je to uradjeno rade se gipsani radovi, a nakon toga i plocice.

Sve u svemu ako bi radili dan i noc, mozda bi stigli da ga otvore do 28.03. Iskreno se nadam da ce tako i biti, mada me ne bi zacudilo da i odloze otvaranje.

Inace sto se tice enterijeja, drasticno se razlikuje od ostalih trznih centara. Holovi nemaju prirodnog svetla, ali su zado jako prostrani i siroki. Koncept je takav da je srednisnji deo centra prostran i u njemu se nalaze stepenice i liftovi, dok su po obodu postavljene radnje. Plafoni nisu sterilni kao u uscu vec ima puno spustenih izbocenih delova ( primera radi spustena gipsana kocka koja svetli u bojama, stepenasti plafon,...= i sve to je osvetljeno raznim bojama. Gelenderi su koliko se secam od kovanog gvozdja. Takodje noseci stubovi su odradjeni tako da nisu okrugli nego su u oblicima.
 
Ja sam danas tebao da isporučim robu za Rodu ali me je dočekalo obezbeđenje rečima: "Prijem robe je obustavljen do daljnjeg, otvaranje objekta je odloženo za 15 ili 25 april, još uvek ne znaju tačno" Tako da od pompezno najavljivanog 28. marta nema ništa
 
Sad alma kvatro trlja ruke omastise se odbilborda kakav amater vodi izgradnju nevjerovatno
 
599155_10151388074483650_474493312_n.jpg
 
Pogled na tribine lepo izgleda dok ne shvatis koliko su debeli ovi stubovi. A za pogled iz zadnjih redova na teren se iskreno plasim.
 
Slažem se da su ovi stupovi nepotrebni . Samo me zanima koliko su tribine odmaknute od terena. po slici se čini da nema ni 2 metra.
 
Hala 1 beogradskog sajma ima raspon kupole 145 metara, bez stubova. Današnji graditelji nisu u stanju ni nadstešnice za tribine da urade bez stubova

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
evo par slicica

dsc0066.jpg

dsc0070.jpg

dsc0071.jpg


malo da vam zagolicam mastu

Verovatno buduci H&M posto je radnja bila u golim zidovima
dsc0078.jpg


glavni atrijum
dsc0076.jpg


jedan od holova
dsc0077.jpg

dsc0081.jpg


Jedva cekam da ga otvore pa da vidimo u finalni proizvod
 
сад када се лепо види слика трибине могу да кажем следеће: слепци
 
Mnogo lepse resenje krova su smislili za stadion na Tasu. Nisam video kako ce izgledati iznutra ali se nadam da tamo necemo imati slicnu sudbinu sa tribinama.
 
bas steta ...

za utehu je sto ce na svakoj utakmici nekih 1000-1200 ljudi biti u mogucnosti da zaista uziva u utakmici, kao retko gde u srbiji (i beogradu)
 
Јел стварно мислиш да ће осталих око 4000 душа имати потешкоће у гледању :) ?
 
pa kad gledas utakmicu i krenes da gubis sve te nervira! tako da stub zbog kog ne bih video gol bi me iznervirao i te kako :D
 
Нема сумње да ће... онај ко га направи :D , буде највише помињан ал не треба претеривати.
 
SlobodniZidar":1uxgumbn je napisao(la):
Јел стварно мислиш да ће осталих око 4000 душа имати потешкоће у гледању :) ?

uopste ne ocekujem da ce ostali od muke da skacu sa vrha tribine na ulicu i necu da se raspravljam sa tobom oko toga. ko da sad ja tebe pitam da li ti stvarno mislis da su stubovi pun pogodak i korak napred u projektovanju.. culi smo sve
 
Наравно да не мислим да су пун погодак јер је евидентно да су нека места бескорисна и ако ми естетски не сметају али небулозна је прича која се овде понавља, а ту мислим и на тебе кад кажес да са само 1200места може да се несметано гледа. Та прича је реално имбецилна, ал у праву си, видели смо овде да је писано све и свашта.
Ето одговорио сам ти, ај сад ти мени, није тешко, јел је 4000 места бескорисно ?
 
Posto ovde ima dosta strucnih ljudi (valjda),da li postoji nacin da se u nekoj daljoj buducnosti promeni struktura krova tribina,tj.da li i kako moze da se resi problem stubova,jel postoji nacin da se stubovi poruse a da se postojeci krov ne dira (naravno ne da stoji sam od sebe nego da se tu nesto drugo uradi).I cime oni ovo pokrivaju tribine,musemom? :bash:
Sto se tice broja gledalaca,ne verujem da ce biti puno ljudi,mozda u pocetku da narod vidi kako to sve izgleda,posle ce se svesti na period pre izgradnje,a to i nije neki narocit broj,ovo 1000 je naucna fantastika.
 
druze, ni jedno mesto nije beskorisno samo ce dobar deo mesta biti manje korisno. koliko tacno ne znam, taman da je i sto mesta, a nije, u cemu je problem da konstatujem da je steta sto je to tako uradjeno, narocito ako konstatujem da ce bar deo gledalaca zaista moci da uziva. opusti se
 
Kad su turili stubove mogli su bar neku celicnu resetkastu konstrukciju da stave ,a da nekazem da ih je bas bilo briga kad su projektovali stadion jer je trebalo samo da popuni zakonsku rupu da bude na krovu toliko para ulupati a toliko neprofesjonalno to odraditi nemam rijeci
 
Vrh