Šta je novo?

Srbija ekonomski tigar?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
i to je napravljeno tako da namerno daje laznu statisticku sliku?

To mi izgleda kao oni sto kazu “lazu nas koja je stvarno temperatura” mora da ima vise od 40C
 
E za temperaturu je jasno kako se i gdje mjeri
Ovdje ljude brisu ako se ne pojave na dan kad su im oni zakazali striktno
Sreca pa nemoras da isprobavas njihov nerad kao i ostatak drzavne administracije
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=521583#p521583:z3vc7jh4 je napisao(la):
vradovic » 03 Mar 2018 11:36 am[/url]":z3vc7jh4]i to je napravljeno tako da namerno daje laznu statisticku sliku?

To mi izgleda kao oni sto kazu “lazu nas koja je stvarno temperatura” mora da ima vise od 40C
ovo mi već izgleda kao utreniran odgovor.

On topic, BDP u januaru +4.2%, samo bih voleo da znam tu metodologiju za mesečni proračun ekonomskog rasta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=525196#p525196:2q20nbn6 je napisao(la):
vradovic » 16 Mar 2018 07:09 am[/url]":2q20nbn6]Neverovatno
https://www.ekapija.com/en/news/510289/ ... -in-europe


Serbia's dinar is the second-best performing currency in Europe this year as investors bet the Balkan nation’s ability to attract foreign capital will outweigh the prospect of a delay in European Union entry, the U.S. business and financial news agency Bloomberg announced Friday (9 December 2011).

:D Vjest iz 2011 zlato mamino :)
 
al već par meseci posle toga usledio je inflatorni udar, osnovne životne namirnice su bile skuplje nego danas, sve je poskupelo 20 do 50 posto u toku samo par meseci. Tada je DS izgubila dobar deo podrške i podrška SNS je osetno porasla.
 
marat":3t5qdgn0 je napisao(la):
Da li je porastao broj zaposlenih?
Naravno da nije, al onda se "tigar" pretvara u olindralog, ofucanog macora koji 'roni' po obliznjem kontejneru ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=540103#p540103:24an8kl8 je napisao(la):
Nebojsa » 24 May 2018 10:07 am[/url]":24an8kl8]GMO i Monsanto, pored svega samo bi nam jos i to falilo. Ako ovoga stvarno bude ja se selim na neko ostrvo.

http://www.koreni.rs/ko-predajeprodaje- ... di-dolara/


Kakve veze sad ima to? GMO hrana je zdrava. Ja se nadam zabrani konvencioalne proizvodnje jer to je najgore moguce. Zatrovano zesce. Nadam se ili organski sertifikovano ili GMO hrani. Mislim da Srbija sto pre treba da dozvoli GMO i da uvedemo zabranu i zescu kontrolu na ovo sto poljoprivrednici danas proizvode.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=540313#p540313:3lbhwfvx je napisao(la):
vradovic » Pet Maj 25, 2018 8:51 am[/url]":3lbhwfvx]
Kakve veze sad ima to? GMO hrana je zdrava. Ja se nadam zabrani konvencioalne proizvodnje jer to je najgore moguce. Zatrovano zesce. Nadam se ili organski sertifikovano ili GMO hrani. Mislim da Srbija sto pre treba da dozvoli GMO i da uvedemo zabranu i zescu kontrolu na ovo sto poljoprivrednici danas proizvode.
Misliš da će multinacionalne korporacije i proizvođači bojnih otrova manje da te truju od ovih naših poljoprivrednika?
 
Pa i ne baš.

Ako se oni puste na tržište, oni uspostavljaju monopol. Ili oligopol, što mu dođe na isto. I ako je čovek do juče imao 50 izbora, sutra će imati 5.
Ovako imaš 50, od kojih njih 30 ubacuju otpad i fušare, al preostalih 20 prave nešto normalno. Problem je samo što kvalitetno i čisto košta više, pa ljudi kupuju jeftinije i onda se čude što je to voće i povrće ko karton, ili meso ko žvaka.

Mislim daleko od toga da branim naše poljoprivrednike u celini. Umeju i oni da budu bezobrazni (opet - u celini). Ali vara se onaj ko misli da će jedan Monsantno s druge strane bare korektnije da ga hrani nego ovi ovde.


A da ne ulazimo u to koliko je mali procenat GMO proizvoda koji su zapravo dokazani kao bezbedni za konzumaciju na duge staze. I u to da mnoge od tih vrsta, gde se jednom prime, na tom zemljištu ne može ništa drugo da se uzgaja narednih 100 godina, zbog bioloških procesa i sastava kojim ga menjaju, da ne kažem ''zagađuju''
 
Na Balkanu postoje samo dva ekonomska tigra u ovom trenutku a to su Rumunija i Kosovo.

Rumunija zbog velikog obima industrijalizacije a Kosovo zbog doznaka. Inače upravo je Kosovo ekonomski najrazvijeniji deo Balkanskog poluostrva. Bio i video. Batalite zvanične statistike sa selektivno unetim ulaznim podacima. Tamo se voze bolja kola nego u Hrvatskoj npr, ima više trgovina u gradu od desetak hiljada ljudi nego kod nas u dva ili tri puta većim gradovima, 5-6 robnih kuća prepunih svih vrsta robe i gužve na kasi. Kosovo je ekonomski bar 30-40 god ispred (ostatka) Srbije.
 
Eh sad... Jesam čuo da su se i Albanija i Kosovo iznenađujuće mnogo izgradili u poslednje vreme, ali da je Kosovo 30 godina ispred nas, ne znam, to mi deluje malo previše za poverovati. :/ Oni se možda jesu izgradili i jeste svašta nešto napravljeno, ali koliko znam, kod njih su institucije u još gorem stanju nego kod nas. Drugo, muku muče sa nezaposlenošću, do te mere da idu kod Srba na sever da se ogrebu za zaposlenje. I treće, imaju užasan mentalitet i stope kriminala, za šta će dugo morati da rade da bi popravili.

To je ono što ja znam, sad možda i ja grešim, nisam bio tamo u ovoj ''novoj eri'' ali slušam i pamtim šta mi drugi prenesu.
 
Ne, oni imaju mnogo bolji mentalitet nego mi. Uvek će Albanci pre da ti pomognu i izađu ususret za nešto. Ne verujem da imaju tolike stope porodičnog nasilja. Ne utapaju se u alkoholu kao mi nisu toliko sebični i samoživi. Gradovi su im uređeni, žardinjere pored ulice, nigde nijedna trunkica i pikavac na ulici, sve čisto i sređeno kao na Zapadu. Grafita nigde. Samo su srpska naselja tamo bedna, mračna opustela i stara.

Ponavljam - batalite filtrirane informacije koje hoće da stvore Sliku da Srbija NIJE najsiromašnija zemlja u Evropi i jedna od najsiromašnijih izvan Afrike.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=540453#p540453:348t346n je napisao(la):
tragac » 25 May 2018 04:45 pm[/url]":348t346n]Inače upravo je Kosovo ekonomski najrazvijeniji deo Balkanskog poluostrva. Bio i video. Batalite zvanične statistike sa selektivno unetim ulaznim podacima. Tamo se voze bolja kola nego u Hrvatskoj npr, ima više trgovina u gradu od desetak hiljada ljudi nego kod nas u dva ili tri puta većim gradovima, 5-6 robnih kuća prepunih svih vrsta robe i gužve na kasi. Kosovo je ekonomski bar 30-40 god ispred (ostatka) Srbije.

Развијеност и богатство одређеног дела популације услед гастарбајтовања родбине у Циришком и околним кантонима никако нису једно те исто.

Иначе, ако си са главних скретао на локалне друмове као ја, могао си на њима, уместо скупих швапских кола, да видиш и конвоје биволица (sh. lopa arabisht).
 
Ja rado slušam sve informacije i sa svih izvora. Mislim kad već ne idem lično tamo, onda mi ne preostaje drugo nego da slušam one koji idu. Pa što više izvora čujem, to je pouzdanija slika jelte.

Verovatno je istina negde između, da su u nekim stvarima napravili veći pomak nego mi, ali da u drugim i dalje kaskaju. Ili jednostavno, gradovi im zaista jesu uspešniji, ali su im zato sela još gora nego naša. Ne bi bili ni prva ni poslednja zemlja s takvim problemom.


A to za njihov mentalitet, posebno to što kažu za njihovu korektnost, sam čuo i ranije. Čak sam i doživeo nešto slično kad sam bio u Skoplju. Video sam nekolicinu neandertalaca među tamošnjim albancima, al sam upoznao i par njih koji su baš prava starogradska gospoda.

Mada kažu ljudi koji ih znaju bolje nego ja da je to karakteristika ovih što su dugo na ovim našim prostorima, i da su takvi oni koji žive baš u Albaniji. Ovi šiptari s Kosova i ovi što su se skoro doseili su malo druačiji, na svoju ruku.
A drugo, upravo to što ih čini maksimalno korektnim prijateljima/partnerima čini ih maksimalno poganim i nezgodnim neprijateljima/rivalima. Drugim rečima, kad te vole i cene, to rade do ekstrema i nema šta neće uraditi da ti pomognu. Al isto tako, kad im se zameriš, ići će do ekstrema da ti to i naplate i nema šta neće uraditi da ti napakoste. Oni su narod ekstrema.
 
Pa, znaš kako, radije bih rekao da su u celini nemodernizovan narod, što naravno ne znači i nepošten i nečastan, naprotiv. Ali znači i da su za onoga ko se s njima kači veliki problem - otprilike kao Crnogorci iz pretprošlog veka. Takođe, dobro su sečivo u rukama stranih sila.

To da "nema šta da ti neće uraditi da ti napakoste"... hm, recimo, tokom Drugog svetskog rata, ako neke od domicilnih naoružanih formacija nisu dirale žene i decu, nisu njihove. Dosta moje rodbine je tako preživelo rat u Metohiji. Bukvalno - ni takli. Ustaše bi ih, usled količine mržnje, sve poklale; da se razumemo - i većina četnika, da su drugog naroda i vere.

Izvan svake sumnje, kad god smo im pristupali sa nekim našim, ničim izazvanim potcenjivačkim i kolonijalističkim stereotipovima i rasizmima (nedavno sam, iz usta prvoborca Slobizma, i danas odlično pozicioniranog, čuo sramnu šovinističku teoriju našeg "najvećeg živog pesnika" na temu nastanka arnautskih narodnih igara - navodno, onako poskakuju stoga što su kenjali oko mesta gde bi otišli na počinak, pa da ne zgaze u g...), rđavo smo prolazili.
Protivnika ne smeš potceniti, to je bar opšte mesto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh