Šta je novo?

Srbija ekonomski tigar?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko je to evra ?

Prosečna neto zarada u Srbiji u novembru prošle godine iznosila je 50.556 dinara

i šta je u dobro ?

Prosečna penzija ? Broj penzionera koji su prinuđeni da rovare po kontejnerima ?
 
Taj je kupio sve moguce diplome, zasticeni beli medved koji ne ustaje sa fotelje
 
Ih, velika vest, onaj iz Grocke kao priveden... :roll:
Priveden i biće pušten (ako je uopšte i priveden).

Kakvo crno tužilaštvo, sudstvo, takvih pričica smo se nagledali od 1988. do danas.
 
Nista sad se ekonomski tigar stisao, cutace dva tri dana onda se opet seriju linkova da okaci ovde. Vrdovicu kolika je tvoja plata?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako čovek radi to za pare i zato podržava aktuelnu vlast i ,,razvoj" zemlje, ja ga onda razumem nekako. Ne zanima me koliko je to para, ali to je njemu posao kao sto je meni ono sto radim. Ja ne mogu da shvatim ljude koji to rade iz ubeđenja, ali one koji to rade za pare, do duše samo sa jedne strane, razumem.
 
Deca su sa 14 i 15 godina svesna već duže vreme i već tada planiraju da odu iz Srbije, gde kazu da nema života. I svaka im čast što su samosvesni tako mladi. Secam se da su to mnogi moji vršnjaci ili godinu, dve stariji ili mlađi pričali, kada sam ja bio tih godina, a to nije bilo baš skoro. Ova današnja deca, da ne govorim. Ja sa 14 i 15 godina nisam imao pojma sa životom, a ne da planiram da necu ovde da živim, jer ovde nema života. Ali to je opet neko morao i sada mora da ih nauči i da im usadi u glavu, što su najverovatnije njihovi roditelji.
 
Radnici kompanije „Leoni“ u Malošištu kod Doljevca od kojih je zatraženo da prihvate rad duži od jedne radne nedelje i rad prekovremeno, noćni rad i preraspodelu radnog vremena ocenili su da su njihova prava time povređena.

https://www.danas.rs/ekonomija/radnici- ... ena-prava/

Zaposleni smatraju da su njihova prava povređena jer se od njih traži da potpišu saglasnost kojom se poslodavcu daje mogućnost da ih premesti na drugo mesto rada koje je udaljeno više od 50 kilometra od mesta u kome sada rade ili da ih uputi na rad kod drugog poslodavca duže od godinu dana.

Povredom prava radnici smatraju i to što je u saglasnosti navedeno da poslodavac može novčano potraživanje naplatiti obustavljanjem od zarade, u visini koje prelazi iznos dve trećine zarade.

Iako se zaposleni žale na povredu prava, u kompaniji „Leoni“ su ageniciji Beta kazali da su odredbe iz dokumenta „Izjava o saglasnosti“ uključene u standardni ugovor o radu te kompanije od osnivanja 2009. godine i da su u potpunosti u skladu sa odredbama Zakona o radu.

U „Leoniju“ su takođe istakli da se Izjave o saglasnosti primenjuju na sve zaposlene, bez obzira na poziciju – hijerarhiju (od radnika na proizvodnoj liniji do menadžmenta kompanije), državljanstvo (uključujući i strance) ili mesto rada (važiće su u svim proizvodnim jedinicama, Prokuplju, Malošištu, Nišu i od skoro u Kraljevu).

„Početkom ove godine, odlučili smo da ove odredbe izdvojimo iz našeg Ugovora o radu i da ih stavimo u poseban dodatak – Izjavu o saglasnosti kako bismo svakom zaposlenom ponudili mogućnost da potvrdi svoju raspoloživost da radi prekovremeno, noću i slično i tako ostvari mogućnost da bude dodatno plaćen“, navedeno je u pisanom odgovoru kompanije „Leoni“ agenciji Beta.

U „Leoniju“ su takođe naglasili da potpisivanje Izjave o saglasnosti nije obavezujuće i da svaki zaposleni ima slobodu da odluči da li će da je potpiše ili ne.

„I nakon potpisivanja, zaposleni može uvek povući Izjavu iz ličnih razloga. Davanjem saglasnosti, prekovremeni i noćni rad i dalje ostaje u okviru zakonskih maksimuma“, kazali su u „Leoniju“.

Svi zaposleni, dodali su u „Leoniju“, koji su do sada potpisali Izjavu o saglasnosti bili su u potpunosti obavešteni o detaljima ovog dodatnog dokumenta, kao i o mogućnosti njegovog opoziva zbog ličnih ili porodičnih razloga, bez ikakvih pravnih posledica.

Nemačka kompanija „Leoni“ proizvodi kablove za automobile, a u tri pogona u Srbiji u Prokuplju, Malošištu i Doljevcu upošljava oko 6.000 radnika.
 
Vozači odlaze, i u 2018. su ušli sa 156 vozača manjka, u toku godine napustilo oko 330 vozača (ukupno 433 radnika) a broj zaposlenih raste.

 
Kada je već reč o Upravi carina, evo malo zanimljivih detalja iz biografije direktora Uprave carina, čisto da se razmisli da li se i koliko nekome može verovati na časnu reč ili ne:

:arrow: http://www.magazin-tabloid.com/casopis/ ... =311&cl=09


Ispred G17+ je bio kandidat za gradonačelnika Novog Sada, a zatim je prešao u DSS pošto stranka nije htela da ga podrži da ostane na čelu Srbijagasa. Posle toga, pošto je DSS politički marginalizovan, Tomić je pokušao da uđe u DS, a konačno se skrasio u Srpskoj naprednoj stranci, za koju je vodio kampanju u Vojvodini na prošlim izborima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh