Šta je novo?

Srbija ekonomski tigar?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa radovicu kad otvaras firmu u srb ima ovdje dosta strucnjaka jeftinijih nego po amerikama stan si vec kupio tu moze da ti bude sjediste
 
Vec krenuo ali ne u stanu :)
Sad treba uhvatiti zalet dok nije krenula ekonomska eksplozija.
 
Radovicu tigru nas ljubi te Alek :D :D

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Ne lozi se, i prosle godine je bio toliki april, pa onda maj 5000 manje...
 
Zanimljivo je da se % zaposlenih racuna po jednom kriterijumu, a proscna plata po sasvim drugom. Oba naravno u korist "lepsih" cifara.
A ti 9000$ prosecan radnik moze za 2g mozda da vidi.
Sigurno se moze izvuvi statistika koliko ljudi radi za plati do 20.000, koliko za platu izmedju 20-30.000 itd. Pa ce se onda videti kako zapravo zivi vecina ljudi.
 
Zna se kako se racuna prosek i mogli bi da preskocimo teorije zavere o namestanju cifara.

Prosecna bruto zarada je $9,000. Tako bi trebalo racunati kao sav zapadni svet. Sta mi znaci neto zarada. Nista.
Bitno je koliko je ukupna zarada tj kolika je bruto zarada.

Mislim da je trend koji imamo fantastican.
 
Pre par dana sam video vest da je direktor nekog od jp pijace otpustio sve radnike cistoce i angazovao firmu koja cisti, a u kojoj radnici imaju plate 18.000. Inace na pitanje zasto je za ovaj posao angazovana firma, a ne kao do sada njihovi radnici direktor je rekao da je ocigledno preplacivao rad posto su kod njega radnici cistoce imali cak 24.000 platu.

Kada bi u drzavnim firmama bilo zakonom regulisano da direktor moze da ima maksimalno 2x minimalne plate ne bi se oni ponasali ovako bahato prema slabo placenim radnicima.
 
U kojoj zemlji direktor ima 2x minialne zarade ? Gde si ti to video u kapitalizmu?
Mozda u Severnoj Koreji ...

Potpuna je nebuloza da direktor ima 2x minimalne zarade. Realno direktor javnog preduzeca ciscoce treba da ima par hiljada eura i mozda cak 20-30-40 puta vise od obicnog radnika.

Samo u Srbiji imas ljude koji bi se bunili kada bi dali platu direktoru JP cistoce od $100,000 godisnje. Naravno da treba da budu tolike plate da bi na celo tih preduzeca dosli najsposobniji ljudi. Mi imamo situaciju da se u Srbiji bune kolika je plata od guvernerke. Totalna nebuloza. Ja sam zapravo shvatio da nije vlast nikada bila problem vec glup narod.
 
Gresis i to dosta. Gledas teoriju, a ne praksu i realnost(Srbije).

Ovo sam rekao vise teoretski ali poenta je naterati ovaj domaci partijski kadar koji je uglavio svoja cenjena dupeta u kozne fotelje kupljene radom ostalih radnika.

Nemam nista protiv da neko za svoj trud i rad bude placen. Ali ako si ti oliko sposoban da imas platu nekoliko stotina hiljada RSD pa valjda si sposoban i da pokrenes preduzece, da poboljsas status svojih radnika, uslove u kojima oni rade itd.
Ako si sposoban da povecas samo svoj dzep onda ocigledno nisi veoma dobar direktor vec veoma dobar lopov, a zna se gde je njima mesto.
 
Pa naravno da se zna gde je njima mesto ali ne moras odmah polaziti od pretpostavke da je sad svako takav. Treba samo da se privuce strucni kadar na rukovodece pozicije na zalost nije to lako jer ljudi kada cuju da su nekome dali platu 300,000 dinara ili ne daj boze 500k dinara digne se dreka. Nemamo ni jednog direktora neke vece drzavne firme da ima platu u milionima dinara :(
 
Znam ja kakav je kadar zato i pricam ovako.
Ogroman problem je u partijskom zaposljavanju. Posto je vas on izvor nestrucnog kadra koji dolazi do visokih pozicija.

Da li stvarno mislis da neko ko zna da radi svoj posao zeli da se bakce sa imbecilima koji su dovedeni na beke pozicije zato sto su rodjaci ili clanovi odredjene sekte(stranke)?

Nisu problem "niske" plate vec ljudi sa kojima.moras da poslujes.

Ja ako kao strucno lice mogu da biram gde cu raditi uvek bih izabrao prijatniju radnu atmosferu od vece plate.

Velika plata ne znaci da neko dobro radi svoj posao, ali dobro odradjeni posao moze sa sobom nositi odlicne bonuse.
 
bl3y4":2ttzhbue je napisao(la):
Zanimljivo je da se % zaposlenih racuna po jednom kriterijumu, a proscna plata po sasvim drugom. Oba naravno u korist "lepsih" cifara.
A ti 9000$ prosecan radnik moze za 2g mozda da vidi.
Sigurno se moze izvuvi statistika koliko ljudi radi za plati do 20.000, koliko za platu izmedju 20-30.000 itd. Pa ce se onda videti kako zapravo zivi vecina ljudi.
Nema puno filozofiranja i jasno je da se statisticki izvestaji vezani za nezaposlenost, plate i sl. 'Friziraju' iz poznatih razloga.

Sto se @vradovic -evih hvalospeva tice, covek je provokator koji za cilj ima delovanje protiv vlasti :D

A inace @vradovic -u, moram ti reci sledece. Licno, nemam nista protiv da rukovodioci imaju visoka primanja i ne smatram da je neko ko je guverner u srbiji preplacen.
Samo imam problem kada se ne vrednuju rezultati njegovog rada (ne mislim tu konkretno na guvernersku poziciju, nego uopste).
A to je redovna praksa u Srbiji, pa nam ljudi ciji su retultati smrt nekoliko pripadnika vojske, zdravstvenih radnika i bebe, eto par godina kasnije "napreduju u sluzbi"



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
A guvernerki se izmaklo nekih 160 000 evrova to je za laganu ostavku
 
Untitled.png


Region Zapadne Srbije i Sumadije je postao novi Jug, vise nije sto juznije to tuznije nego sto zapadnije to tuznije :D

Ovako je to izgledalo nekada kada je Uzice imalo najveci bdp po glavi stanovnika u Srbiji

18198550_1614084368604743_4609441314716462934_n.jpg
 
Kako nam se danas osjeca tigar jel se prejeo napretka mozda
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=454329#p454329:p8i0g1ch je napisao(la):
Orfanelin » 28 May 2017 02:18 pm[/url]":p8i0g1ch]
Region Zapadne Srbije i Sumadije je postao novi Jug, vise nije sto juznije to tuznije nego sto zapadnije to tuznije :D

Ваљда треба да буде "што западније то јадније"
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh