Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Ne bih rekao da je pobeda jer Vucicevic ne kapira da se zamerio coveku koji nema nista da izgubi i samo trazi povod da se vrati na robiju.

Deformer ce pobediti jedino ako Igor nakon ovoga TRAJNO bude vracen u mardelj ili ako ga smeste u Kovin ili pod stalni nadzor. A ako ga ponovo puste jer moraju odnosno ne mogu da ga zadrze, ne bih bio u kozi coveka koji se zamerio takvoj zivotinji. Mislim da je ovaj put usled svoje gramzivosti ispao neverovatno glup i nepromisljen.
 
Бабе и деде без интернета ће сад мислити да је Вучићевић јунак.
mozga

Ovo pišem zato što znam nekoliko ljudi koji imaju mobilne telefone i na njima instalirane aplikacije sa pomenutim i njima bratskim novinama, koje redovno čitaju i šta tu piše, drže za aksiom(e).
 
Da. Možda ovi BEZ tako misle, ali najlakovernija ciljna grupa su penzosi koji su odnedavno SA internetom bez ikakvog predznanja i online iskustva.
 
Imao ti iskustva ili ne, isto ti je kao i sa štampanim medijima i medijima i informacijama uopšte. Neophodno je da imaš sposobnost da razlikuješ vesti koje su bitne od onih nebitnih, tj. da umeš da filtriraš informacije koje ti se nude. A imajući u vidu da dosta mladih ne ume da koristi Google i dođe do informacija koje su zahtevnije od "šta su danas radili Žika, Mika, Pera, Laza i Sara...", teško da možemo da očekujemo svetliju budućnost. O starijima koji "gutaju" Zadrugu i sl. , da i ne govorim.​
 
Ah, penzioneri glasaci, vecita tema na forumu...

Prvo, nisu samo penzosi, otidite na Youtube pa pogledajte kako izgleda lik koji sanja Vucica. Kako izgledaju pacenici joji ga docekuju u Borci. Kako izgledaju oni sto masu zastavicama na proslavi izmisljenog praznika.

Svakako ima puno penzionera, ali nisu svi penzioneri ispranog mozga da mu se dive. Stavise, mislim da nijedan penzos u Srbiji nije ravnodusan prema Vucicu nego svi koji ga ne slave i ne vole, mrze ga iz dna duse. Ne secam se da sam naisao na nekog penzosa na neutrali.

Druga stvar, imate jedan snimak na Balkan Info - da znam da je to uglavnom NSPM u video formatu ali pogledao sam tokom godina 10ak intervjua koji su bili korisni i poucni, ali ne gledam ih odavno... elem, imate snimak kada je gostovao Dragoljub Ljubicic Micko i objasnio je kako njegova majka, koja je 90ih lupala u serpe i gurala se sa kordonima, sada ceo dan sedi kod kuce i divi se Vucicu na TVu. Zasto? Starost + konstantna izlozenost Vucicevoj propagandi. I sta covek da radi u toj situaciji? Senilan si, zivis sam, nemas sta mnogo da radis (a mozda te i nesto zdravstveno ogranicava na kucu), 1000 puta cujes Nelecenog skota kako tvrdi nesto, uz to nisi upoznat u nove, moderne pogane trikove kojima se on sluzi da bi napravio utisak da ga cela Srbija voli... i naravno da posle 1000 takvih dozivljaja, 1001. put ces da pomislis "hmm, ma ima tu nesto, ne vole ga oni za dzabe". I svaki sledeci put sve vise klizis ka ekstremu na koji te on vuce. I to je to, posle dovoljno vremena ti si uveren da je Vucic Isus a Srbija ga obozava.


Ima takodje jos jedna razlika izmedju nasih generacija i tadasnjih. Za njih su TV i novine bili institucija. Nr govorim samo o nasima ovde, nego i globalno. U Engleskoj su se 50ih oblacili u sakoe kad su gledali prenos krunisanja, jer je bio osecaj kao da im je kraljica tu u sobi. Elem, za te generacije sta se kaze ili desava na TVu, to je zvanicno i TV i novine su jedini medij koji prenosi sve zvanicno i to SVE iz cele zemlje. Kad je moja majka dobila neki kucni aparat na mini-nagradnoj igri, deda se zacudio i rekao "pa nisu objavili na televiziji?" Prosto, pored toga sto su mahom senilni (falim te boze kod mojih to nikad nije bilo), oni su druga generacija ljudi.

Skotina nelecena zna to i koristi ga do maksimuma. I to ne zato sto je on sam toliko pametan nego sto ima tim Izraelcica koji ga savetuju i odrzavaju u konstantnoj kampanji. I kao covek nije 100% svoj, ako nije vispren kao mladic, i ako ne prati moderne nacine informisanja i propagande, on se lako pogubi u svemu tome.

I nama preti ista opasnost kad i mi postanemo penzosi a ko zna kakve ce smrdljive tehnologije marketinga i propagande do tad da izmisle.
 
Пољопривредни факултет у Новом Саду потписао је Меморандум о пословној сарадњи са компанијом "Рио Сава", ћерка фирмом "Рио Тинта", објавило је удружење "Марш са Дрине". То је, кажу за Н1 на новосадском факултету, урађено на иницијативу "Рио Сава" која им се обратила још 2020. године. До сада, како се наводи, ништа од договореног није спроведено, али активисти упозоравају да је то још једна потврда о активностима Рио Тинта који, ипак, није отишао из Србије.
Долина Јадар и даље је у опасности да постане рудник. Девет месеци после тачке на сарадњу са Рио Тинтом постаје све очигледније да те тачке није ни било. Након одлуке Владе да заврши сарадњу са Рио Тинтом представници те компаније неколико пута су се, како сазнајемо, састајали са Евроском комисијом, а тема састанака била је управо пројекат Јадар. Нова документа која су се појавила у јавности су званична сарадња новосадског пољопривредног факултета и Рио Тинта.
„Рио Тинто и Пољопривредни факултет су потписали да ће моћи та компанија да финансира мастер и докторске радове који ће бити у корист Рио Тинта. Самим тим научни радови који ће изаћи неће имати научну објективност чиме се, наравно, губи сваки смисао науке“, каже Милица Дамјановић Зантворт.
Маријана Петковић из удружења Не дамо Јадар оцењује да Рио Тинто покушава на све могуће начине.
„Они, наравно, да нису ни отишли, а сад иду само неком линијом која делује да се неће видети, да се неће сазнати, али људи су опрезни, пратимо ситуацију, и вероватно су склопили договор да се баве пољопривредом“, наводи Петковић.
Пољопривредни факултет саопштио је да их је Рио Сава контактирала још пре две године, али да до сада ништа из потписаног меморандума није спроведено.
„Оно што они желе је да покрију научно да је њихов пројекат оправдан. Оно што ће успети једино јесте да униште кредибилитет Пољопривредног факултета у Новом Саду, јер наука стоји иза чињеница, а чињеница јесте да би овакав пројекат уништавао пољопривредна земљишта“, оцењује Дамјановић Зантворт.
Маријана Петковић каже да „јесте врло занимљиво да пројекат јесте повучен, али да захтев Рио Саве за експлотационо поље није, тако да имамо права да сумњамо да се пројекат реализује даље да би се вероватно заокружио, завршио, претпостављамо да је то стратегија у којој учествују сви, па и наша локална самоуправа“.
 

Psihijatar Aleksandar Miljatović upisivao lažne dijagnoze pacijentima zbog kliničkih ispitivanja​

Aleksandar Miljatovic.jpg

Brojni pacijenti doktora Miljatovića iz Doma zdravlja na Paliluli bili su nemalo iznenađeni kada su saznali da im je on u elektronski karton upisivao na desetine dijagnoza teških neuroloških i psihijatrijskih bolesti od kojih oni nisu bolovali. U vreme dopisivanja dijagnoza dr Miljatović je kretao u kliničko ispitivanje leka koji se koristi kod ljudi sa oštećenjem mozga
---
Ono što je sledilo, nije bilo manje problematično – kako bi smirili pacijente, u Domu zdravlja su krenuli da im brišu dijagnoze i to na način koji nije propisan zakonom. Iako je direktor Doma zdravlja u prvo vreme tvrdio da se dijagnoze mogu brisati samo uz sudski nalog, praksa u ovom slučaju je pokazala da tu to radili i lekari bez prethodne odluke pravosudnih organa kao i bez nalaza stručne komisije sastavljene od iskusnih lekara, kako to nalaže procedura.


Kao posledica svega, pojedini lekari Službe za mentalno zdravlje u Domu zdravlja na Paliluli za BIRN kažu da je jedan broj pacijenata izgubio poverenje u psihijatre i da su odustali od lečenja čak i kod drugih psihijatara. “Osećaju se iznevereno i više ne veruju da je namera lekara da im pomognu. Posledice ovog skandala biće dugoročne”, kaže jedan lekar iz ovog Doma zdravlja.
---
Posle tog razgovora iz vladajuće Srpske napredne stranke, prema rečima direktora Aleksandra Stojanovića, koji je inače jedan od osnivača SNS-a, zvali su ga da urgiraju za psihijatra Miljatovića. “On se malo uplašio i počeli su da me zovu neki prijatelji da ga ja ne mobingujem, neki su čak zvali iz SNS-a, pošto sam i ja u SNS-u, `eto, on je naš član dugogodišnji, zašto Vi njega…`
---
Direktor Stojanović kaže da bi psihijatar Miljatović trebalo da izgubi licencu, ali da smatra da se zbog korumpiranog sistema to neće dogoditi.
„Neće izgubiti. Ja znam da je u Srbiji dvoje izgubilo licencu za ovih 20 godina. Vi ovo u Americi da ste uradili ne bi čuvali ni ovce,“ kaže direktor Stojanović.

 
Da li primecujete ubrzanu degradaciju svih institucija i zvanja?
To su simptomi kolapsa jednog drustva (po D. Orlovu).
 
Знате оног стрица на слави који је експерт за све, е па то је Нестор сваком грађанину ове земље
 
Da vidim baš kako misle da krenu opet sa litijumom..
 
Da vidim baš kako misle da krenu opet sa litijumom..

Isokpavanje litijuma krece punom parom.
Rezim shvata da nema cega da s eplasi.
Gradjane sopstvena sudbina ne zanima.
Smisao zivota ogromne vecine gradjana je dobrobit Vodje.
 

Ziđin odlučio da odbojkašice Srbije nagradi s 300.000 evra


Kompanija Srbija Ziđin Koper Doo. čestitala je Ženskoj odbojkaškoj reprezentaciji Srbije odbranu titule šampiona sveta i saopštila da će odbojkašice nagraditi sa 300.000 evra.

““U ime našeg prijateljstva, velike naklonosti i ljubavi prema odbojci i odbojkaškoj reprezentaciji Srbije, odlučili smo da vas zbog ovog fantastičnog trijumfa, u znak podrške i divljenja, nagradimo sa 300.000 evra. Istovremeno, toplo vas pozivamo da nakon treninga i takmičenja odvojite vreme i posetite Bor. Ovo je samo uvod, želimo vam sve najbolje u budućim takmičenjima, da stalno unapređujte svoj takmičarski duh, stvarajte novi sjaj i osvajajte velika priznanja za svoju zemlju i svoj narod““, navodi se u saopštenju.

Iz kineske kompanije dodaju da ovakvo dostignuće nije samo praznik za oči i dušu svih navijača i ljubitelja odbojke, koji su oduvek bodrili odbojkašku reprezentaciju Srbije, već je i najbolja nagrada za trud i rad celog stručnog štaba.

““Ponos ste ovog divnog sporta i svih onih koji ga vole. Kina i Srbija su čelični prijatelji, a naši bilateralni odnosi su izdržali testove turbulentnih vremena. Odbojka je takođe jedan od najpopularnijih sportova u Kini, a posebno ženska odbojka, čiji je uticaj odavno prevazišao smisao samog sporta. Kao što je duh zajedništva i borbe oličen u vama, tako je postao i duhovni simbol neprekidne borbe i samousavršavanja““, navodi se u saopštenju.

Iz Ziđina dodaju da se očekuje da će odbojkaške reprezentacije Kine i Srbije u narednom periodu imati više sportskih susreta, što će dalje podizati kvalitet ovog sporta u obe zemlje i donositi radost za sve navijače.

 
 
Vrh