Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Ne radi se o ronjenju suza nego o tome sta grad i mi gradjani gubimo time sto ljudi nece da dolaze u Bg. Mi smo tek na pocetku razvoja naseg gradskog turizma (opet iz pocetka) nakon godina apstinencije posle sankcija i svega ostalog i ne mozemo se porediti sa Parizom koji ima vekovnu turisticku tradiciju. Tuzno je ali i potpuno istinito da nas mnogi ljudi u zapadnoj evropi i dalje smatraju za neke ludake i babaroge ali trebalo bi da se zapitamo zasto je to tako. Zasto mi imamo jedno misljenje o njima a oni potpuno drugacije o nama. ;)
 
Hajde da se nadamo, ali drugo je Pariz, a drugo Beograd..
Uostalom, ja sam malo skeptičan za Evroviziju, bojim se da ima mnogo "patriotskih" organizacija koje bi volele tada nasilje, iz više razloga, dovoljno je prošetati se njhovim forumima. Ipak, nadam se da će policija to sprečiti, svakako imaju sredstva, samo da li će hteti da ih upotrebe. Que sera, sera..
 
bigvlada":bo9ubdrp je napisao(la):
hmmm, ja sam ipak malo veći optimista od vas. Da li bi ja onda trebalo da kažem da neću u Pariz jer se ne osećam bezbedno? Jer bože moj, tamo žive divljaci, pale automobile, škole, biblioteke, gađaju policiju molotovljevim koktelima i sprovode anarhiju? Mi treba da radimo na poboljšanju svog imidža, ko želi da dođe doći će, ko nas sve smatra neonacistima neće doći, ja sigurno zbog njih neću gorke suze roniti. Ljudi koji svake godine idu na exit će verovatno doći i to je to. Ostalim pacijentima ćemo lako zapušiti usta uspešnom organizacijom prvo Evrovizije pa onda Univerzijade. HA :)
A vidis Vlado, ja sam bas diskutovao na forumima o evroviziji sa ljudima koji nemaju fakultet, zavrsili su kojekakve zanate, ali ih je ipak drzava i u tih par razreda skole naucila da razmisljaju svojom glavom. Niko od njih ne porice da i u Nemackoj postoje protesti ekstremne desnice, da sa vremena na vreme zakolju nekog Turcina ili crnca u parku u Hanoveru ili nekom drugom gradu, niko od njih ne porice da slicne i cak mnogo nasilnije demostracije postoje i u Parizu, Milanu... ali kao sto si sam rekao, i kao sto oni svi vrlo dobro primecuju, policija je u Parizu i u svim tim ostalim slucajevima svim sredstvima kojima je raspolagala nastojala da zastiti privatnu svojinu, licnu bezbednosti i dostojanstvo stranih predstavnistava (gotovo da nema zemlje u kojoj nisu napadana predstavnistva SAD - mozda UK).

Dakle, poredis babe i zabe, i ako to mozda ovde svetu nije jasno, ljudima u inostranstvu je to kristalno jasno. Nije ovde problem 200 pijanih i drogiranih maloletnika, vec cinjenica da drzava nije reagovala na pravilan nacin. Ko garantuje da im tako nece dunuti i u maju za vreme Eurosonga. Osim toga, protekla desavanja su podstrekavana od strane vlasti. Da li nemacka vlada podstrekava i podstive okupljanja neonacista? Da li francuska vlada podstice paljenje pariskih predgradja, pljacku patika?

Najcrnje od svega je sto ljudi ovde ocigledno nisu svesni sta smo sami sebi ucinili. Sad konacno ima smisla reci: nece nas (Beograd) oprati ni Dunav ni Sava.
 
Slažem se, ovde policija nije reagovala kako je trebalo, i to ne svojom krivicom nego zato što joj je tako naređeno, od koga zna se (da ne ulazim sada dublje u politiku). Nadam se da dotični od maja neće biti u parlamentu, tj. da neće preći cenzus.

Kao što sam rekao jedini ispravan put je da se potrudimo da i Evrovizija i Univerzijada proteknu savršeno. Dobre stvari (i vesti) ne mogu da potru loše ali mogu da ih zaguše svojom brojnošću i intezitetom.
 
Pa da stvarno bi morali da se potrudimo da odradimo to sto je bolje moguce i da posaljemo jednu lepu sliku Srbije i Beograda u svet onako kako stvarno umemo i mozemo. Da vide ljudi da mogu slobodno da dodju kod nas na cevape :) i da uzivaju leti na splavovima. To je prava slika Bg-a.
 
Beograd je mnooooooogo vise od splavova i cevapa. Da ne bude da samo to imamo da ponudimo. :)
 
^^Da naravno! Sve to treba i da pokazemo svetu. Evo skoro je bio i zavrsio se FEST a toliko se malo pricalo o tome za sta je naravno kriva trenutna jeziva situacija u zemlji
 
Iskren da budem, meni su se splavovi ogadili. Delom zbog atnosfere koja po svemu vuce na 90te, bezobraznih cena kao i zbog turbo ekipica koje se tamo skupljaju i svoje komplekse lece u alkoholu i divljanju. I dalje ne mogu da zaboravim poplave od pre nekoliko godina, kada su ljudi iz civilne zastite preklinjali splavare i splavarke da ne gaze preko nasipa sa stiklama zato sto ih cepaju.
 
IZBORI ĆE KOŠTATI NAJMANJE MILIJARDU I PO DINARA
17.3.2008 13:24 BEOGRAD - Vanredni parlamentarni izbori 11. maja koštaće državu najmanje milijardu i po dinara, koliko je obezbeđeno iz budžeta i budžetske rezerve, ali konačna cifra biće uvećana za sredstva koja će stranke i koalicije obezbediti iz sopstvenih izbora za medijsku i izbornu promociju.
Milijarda dinara, obezbeđena iz budžetske rezerve, predviđena je za štampanje glasačkih listića, nadoknade članovima biračkih odbora, rad Republičke izborne komisije, putovanja u inostranstvo, ali ne i za medijsku promociju stranaka i koalicija.
Izvor: Tanjug
Link: tanjug.co.yu

DESETAK KREDITNIH ARANŽMANA "ČEKA" RATIFIKOVANJE
BEOGRAD , 17. marta - Desetak međunarodnih finansijskih ugovora i sporazuma, koji se odnose na realizaciju različitih kreditnih aranžmana ukupne vrednosti od preko 420 miliona evra, nije u ovom trenutku moguće realizovati, budući da je njihova ratifikacija moguća tek posle vanrednih parlamentarnih izbora i formiranja novog skupštinskog saziva.

Te zakonske predloge vlada je krajem prošle i početkom ove godine već uputila skupštini na ratifikaciju, ali je zbog rapuštanja parlamenta, 10. marta, taj posao odložen.

U proceduru nije ni ušao energetski sporazum između vlada Srbije i Rusije, koji takođe treba da bude potvrđen u skupštinama dve zemlje, kako bi mogao da bude realizovan.

Najviše ugovora, koji su već u proceduri, odnosi se na davanje garancija za obnavljanje putne infrastrukture, a među njima su i projekti vezani za kliničke centre, rehabilitaciju borskog regiona, modernizaciju energetskog sistema, unapređenje poljoprivrede.

Predlog zakona o potvrđivanju finansijskog ugovora između Republike Srbije i Evropske investicione banke za projekat "Klinički centri" u proceduri je od 19.oktobra prošle godine.

Taj ugovor, koji je potpisan 8. decembra 2006. godine, odnosi se na kredit vrednosti od 200 miliona evra, namenjen za dogradnju i modernizaciju četiri bolnice u Beogradu, Kragujevcu, Nišu i Novom Sadu.

Od oktobra prošle godine u skupšitnskoj proceduri je i predlog za potvrđivanje ugovora o garanciji između Republike Srbije i Evropske investicione banke za „Sanaciju mosta Gazela. "

Ugovor je potpisan 16. jula 2007. godine, a korisnik kredita od 33 miliona evra je javno preduzeće "Putevi Srbije" koji treba da se realizuje u osam tranši do kraja 2010. godine.

Poslanici treba da potvde i ugovor o garanciji između Srbije i Evropske investicione banke za kredit vrednosti 33 miliona evra namenjen rehabilitaciji puteva i mostova.

Kredit kojim bi se reknotruisalo 100 mostova na glavnim i regionalnim putevima u Srbiji, treba da se realizuje u deset tranši do novembra 2010. godine, a zajmoprimac je takođe preduzeće "Putevi Srbije."

Mejduanrodna banka za obnovu i razvoj odobrila je zajam od 36,8 miliona evra za "dodatno finansiranje projekata rekonstrukcije saobraćaja" , a krajnji rok za povlačenje sredstava je 30. juni 2011. godine.

Parlamennt treba da potvrdi taj sporazum kako bi se realizovao projekat rehabilitacije putne mreže u Srbiji, ali i dva sporazuma koji se odnose na podršku razvoju i rešavanju socijalnih i ekonomksih problema borskog kraja gde živi oko 150 000 stanovnika.

Preldog zakona o potvrđivanju sporazuma o zajmu za projekat regionalnog razvoja bora između Srbije i Međunarodne banke za obnovu i razvoj predviđa zajam od 24,3 miliona evra.

Drugi zakon odnosi se na potvrđivanje sporazuma za projekat "Regionalni razvoj Bora" između Srbije i Međunarodnog udruženja za razvoj od takođe 24,3 miliona evra.

Potvrđivanje sproazuma o zajmu za „dodatno finansiranje projekta energetske efikasnosti za Srbiju između Srbije i Međunarodne banke za obnovu i razvoj omogućilo bi kredit od 13,3 miliona evra.

Drugi sporazum iste namene Srbija je potpisala sa Međunarodnim udruženjem za razvoj a predviđa kredit od 6,6 miliona evra za modernizaciju energetskog sistema.

Za dodatno finansiranje projekta rehabilitacije sistema za navodnjavanje i odvodnjavanje u Srbiji predviđen je zajam od 36,8 miliona evra, a taj predlog u skupšitnsku proceduru upućen je 25. janaura 2008. godine.

Parlament treba da potvrdi i sporazuma o zajmu za projekat reforme poljoprivrede u tranziciji između Srbije i Međunarodne banke za obnovu i razvoj čija vrednost je 12,5 miliona evra, a cilj kredita je povećanje konkurentnosti i unapređenje poljoprivredne aktivnosti.

Poslednji od sporazuma odnosi se na donaciju od 4,5 miliona dolara Međunarodne banke za obnovu i razvoj iz globalnog fonda za zaštitu životne sredine u okviru projekta reforma poljoprivrede u tranziciji.

U skupštinskoj proceduri ostalo je i više desetina drugih međunarodnih ugovora i sporazuma koji se odnose na trgovinsku, vojnu, pograničnu i druge oblike saradnje Srbije sa drugim zemljama, koji čekaju na ratifikaciju.
Izvor: tanjug
 
Пропао договор о исељењу луке
За изградњу новог колосека у Смедереву потребно је уложити осам милиона евра, а влада и „Ју-Ес стил” никако да се усагласе

Смедерево без излаза на Дунав: лука између града и реке Фото О. Милошевић Смедерево – Дизалице у теретној луци која Смедерево раздваја од Дунава и даље даноноћно претоварују тоне и тоне руде и челика за потребе „Ју-Ес стила”, упркос прошлогодишњем договору да се лука пресели у индустријски део града. За изградњу колосека дужине 5,3 километра, који би спајао нову луку и постојећу пругу, потребно је уложити осам милиона евра, а влада и власници железаре никако да се усагласе ко ће и под којим условима финансирати ту железничку трасу.

У јулу прошле године објављено је да ће тај пројекат платити „Ју-Ес стил”, под условом да извесно време колосек користи бесплатно, а касније, по повлашћеној цени. Чекало се да то верификује влада, али, незванично, пројекат су „закочиле“ „Железнице Србије”. Наводно, ово предузеће нема интерес да „Ју-Ес стил” изгради колосек, јер у том случају не може да убира високе таксе, које Американци сада плаћају за коришћење пруге.

– „Железнице Србије” нити граде тај колосек, нити дају да то уради „Ју-Ес стил”. Учинили смо све да дође до договора и усвојили смо план детаљне регулације обале Дунава. Смедерево више не може да буде талац њихових интереса – каже за „Политику” председник општине Смедерево Саша Радосављевић.

Општинска власт је зато одлучила да ускоро драстично увећа таксе за све који обалу Дунава, намењену за рекреативне, угоститељске и туристичке сврхе, користе за сопствене привредне интересе, а град практично нема излаз на реку, јер га од Дунава не одваја само теретна лука, већ и железничка станица која затвара улаз у чувену тврђаву. Смедеревци немају право и безбедно шеталиште крај обале, а грађанима који станују надомак реке и луке није проблем само бука, већ њихово здравље озбиљно угрожава прашина и честице отровних материја. Према проценама стручњака, током претовара руде годишње се у ваздух излучи око 2.000 тона прашине!

Пресељењем луке и постојеће железничке станице Смедерево би имало једну од најразвијенијих индустријских зона на Дунаву у Србији. А отварањем улаза у тврђаву овај средњовековни споменик био би атрактивнији и за потенцијалне инвеститоре и за туристе.

О. Милошевић
[објављено: 19.03.2008]
Izvor: Politika
Link: http://www.politika.co.yu/rubrike/Srbija/Propao-dogovor-o-iseljenju-luke.sr.html
 
Pitam se koliko li su bili pijani ti momci!? Pa ajde, auto nekako i da sakrijes, ali sta li su sa autobusom planirali?
 
UGROŽEN ARHIV SRBIJE?
Trafo stanice nalaze se u neposrednoj blizini arhivskog depoa, u kojem je smešteno bogato istorijsko nasleđe naše zemlje. Uprava arhiva Srbije pokrenuće izmeštanja trafo stanica jer smatra da blizina postrojenja može da ugrozi dokumente od neprocenjive vrednosti.

Pored zgrade Arhiva Srbije u Karnegijevoj ulici, pre 30 godina izgrađenja je zgrada Elektrodistribucije Beograd, pomocu koje se strujom snabdeva veci deo centra grada.

Još 1928. godine Arhiv Srbije smešten je u Karnegijevu ulicu, kada su vredni dokumenti o istoriji srpskog naroda složeni u depo arhiva. Trideset godina kasnije na zemljištu koje je pripalo arhivu, izgrađena je zgrada EDB-a.

Zbog izuzetnog značaja građe koja se decenijama nalazi u depou, a prema veoma strogim arhivskim propisima, u blizini arhivskog nasleđa ne mogu da se nalaze postrojenja u kojima postoji rizik od požara.

Uprava arhiva će u narednom periodu državnim institucijama podneti zahtev za izmeštanje trafo stanica i osposobljavanje protivpožarnog puta koji se nalazi između zgrada arhiva i EDB-a.

Direktor distribucije, Stevan Milićević, za Studio B kaže da izmeštanje zgrade nije moguće, i da ne postoji adekvatna lokacija na kojoj bi nova trafo stanica bila građena.

U međuvremenu, u Arhivu Srbije ispituje se kvalitet instalacija jer su česti nestanci struje.
U distribuciji kažu da će nakon zvaničnog zahteva biti poboljšano snabdevanje strujom nacionalnog arhiva.
извор Студио Б
линк http://www.studio-b.co.yu/vest.php?Id=20888
 
MEĐU ZAHTEVIMA ZA AZIL IZ SRBIJE 90 ODSTO SA KOSOVA
3.4.2008 18:25 PARIZ - Srbija je prva evropska zemlja po broju podnosilaca zahteva za azil u Francuskoj u prošloj godini, sa 2.524 zahteva, od kojih su 90 odsto podneli Albanaci sa Kosova, pokazuje godišnji izveštaj Francuskog biroa za zaštitu izbeglica i apatrida koji je danas predstavljen u pariskom Centru za strane novinare.
''Među podnosiocima zahteva (za azil) i dalje je 90 odsto sa Kosova, dok su 10 odsto Albanci sa juga Srbije ili Romi iz različitih delova zemlje, pre svega iz Vojvodine'', precizirano je u izveštaju Biroa, jedine nacionalne ustanove u Francuskoj koja odlučuje o dodeli azila.
Izvor: Tanjug
Link: tanjug.co.yu


Ne znam da li je ovo bas za ovu temu, ali ponas u svakom slucaju nije dobro... :(
 
Ovo je stvarno prevrsilo svaku meru. Lonchare, stidi se!

Antiamerički vicevi u stripu za osnovce
I. Radojević |||| - 11.04.2008. - 23:30
To je gruba omaška, izvinjava se glavni urednik časopisa za mališane „Mali vitez 1”...
Časopis za decu „Mali vitez 1”, koji se distribuira po osnovnim školama, objavio je u najnovijem broju strip „Zorka smorka”, koji dotiče i političke odnose Srbije sa SAD i Rusijom. U dijalogu Zorke i njenog gosta iz Amerike, on pita zašto smo se mi, Srbi, „tukli sa svima”, i konstatuje:„zaratili ste s najvećom silom na svetu.” Na to Zorka odgovara: „E, vala nismo... nismo nikad ratovali s Rusijom.”

ZLOUPOTREBA - Na 20. stranici „Malog Viteza 1”, u jednu srpsku porodicu dolazi gost iz SAD s kojim ukućani razgovaraju o hrani, sportu i, na kraju, o politici, kada sledi i pomenuta konstatacija gosta i Zorkin „efektan” odgovor.
Autor teksta je Stefan Popadić, dok je je glavni i odgovorni urednik izdanja njegov brat Nedeljko Popadić. Producent je Agencija „Vitez”, koja je osnivač i izdavač časopisa za mališane „Mali Vitez 1”.
U umetničkom savetu „Viteza” su Matija Bećković, Minja Subota, Vuk Bojović, Dragomir Brajković, Grozdana Olujić, Milovan Vitezović, Rajko Petrov-Nogo, Slobodan Pavićević, Bora Đorđević, Spasoje Grahovac, Tihomir Petrović i Sveta Vuković.
U impresumu časopisa se navodi i da je rešenjem Ministarstva kulture iz 2001. časopis „Vitez” postao publikacija od posebnog interesa za obrazovanje i kulturu.
Nedeljko Popadić u izjavi za „24 sata” potvrđuje da sadržaj stripa nije primeren osnovcima i izražava žaljenje zbog ove grube omaške.
- Iskreno da vam kažem, strip nisam video pre ulaska u štampu i da sam ga tada uočio, sigurno se ne bi našao u sadržaju. Ništa slično se više neće dogoditi, imate moju reč – kaže Popadić.
Aleksandra Jovanović Mađar, psiholog i porodični edukator, smatra da su deca do 15 godina sklona identifikaciji i da oni ovakve poruke uzimaju zdravo za gotovo.
- Deca u tom periodu bezrezervno prihvataju stavove junaka iz literature, stripa ili filma i u tom smislu je moguća njihova manipulacija. Dete isključivo prihvata direktne poruke, kakva je u ovom slučaju, i na osnovu toga stvara svoju percepciju – objašnjava Aleksandra Jovanović Mađar.
Ona dodaje da kodirane ili indirektne poruke ne mogu da utiču na dete pošto njihova psiha još nije u stanju da razluči sam kontekst onoga što se želelo reći.

Mali vitez velika cena
Časopis „Mali vitez” uglavnom se distribuira preko škola, pošto se na početku školske godine deci podeli jedan besplatan broj. Posle toga je potrebno da se roditelji opredele da li će platiti polugodišnju pretplatu, koja iznosi 650 dinara, dok jedan broj pojedinačno košta 130 dinara.
Da se razumemo, ne osporavam ja nicija politicka uverenja i roditelji mogu da uche decu kod kuce cemu god hoce, ali ovako subverzivno zavoditi decu, ubacujuci politicke poruke u stripove, u casopisu za decu koji se zove "Mali Vitez" i koga preporucuje resorno ministarstvo je stvarno FUJ (makar pomenute sile u stripu imale obrnuta mesta)!!!!
 
Imao sam prilike da pogledam jednom "obični" Vitez koji se deli po osnovnim školama, teme i tekstovi su blago rečeno užas... Toliko propagande nisam video nigde, tekstovi su totalno neprimerni za taj uzrast.
 
Potpisivanje sporazuma neće obavezivati Srbiju
BEOGRAD, 14. aprila 2008. - Premijer Srbije Vojislav Koštunica ocenio je u ponedeljak da predsednik Srbije i potpredsednik vlade ne mogu u svojstvu državnih funkcionera potpisati sporazum o stabilizaciji sa EU jer je to suprotno Rezoluciji Skupštine Srbije.

"Skupština Srbije je svojom Rezolucijom od 26. decembra 2007. godine direktno zabranila da se potpisuje sporazum sa EU ako taj sporazum nije u funkciji potvrđivanja suvereniteta i teritorijalnog integriteta Srbije", navodi se u izjavi Koštunice dostavljenoj agenciji Beta.

Prema njegovim rečima, zbog toga predsednik Boris Tadić i potpredsednik vlade Božidar Đelić sporazum mogu da potpišu samo "u ime njihove partijske koalicije, a nikako u ime Srbije".

"Rezolucija Narodne skupštine predstavlja garanciju da potpisivanje Solaninog sporazuma apsolutno ne obavezuje Srbiju", naveo je predsednik Vlade Srbije.
Izvor: Beta
Link: beta.co.yu
 
Juce sam pricao sa advokatom koji radi na ostavinskom postuku Neshe Bogdanovica. Kaze da se suma u ostavinskoj raspravi nalazi na oko, verovali ili ne, 47.000.000 € :o Odakle sve to pitam se ja?
 
Ne cudi me NI MALO! Dovoljno da se uzmu u obzir prihodi od ELP-a pa se nagomila...
 
vrachar":3qyx1ld9 je napisao(la):
Juce sam pricao sa advokatom koji radi na ostavinskom postuku Neshe Bogdanovica. Kaze da se suma u ostavinskoj raspravi nalazi na oko, verovali ili ne, 47.000.000 € :o Odakle sve to pitam se ja?
Bogdanovićeva porodica: Nismo nasledili milione
Naslednici pokojnog gradonačelnika novinarima su juče predočili izvode iz bankovnih računa na kojima se nalazi nešto više od sto hiljada evra

Naslednici Nenada Bogdanovića, supruga Dragana i deca iz prvog braka Matija i Milica, obratili su se juče javnosti povodom napisa o imovini bivšeg gradonačelnika Beograda. Dragana Bogdanović pročitala je u Medija centru saopštenje, koje je na kraju obraćanja podeljeno novinarima.

– Iznošene su tvrdnje da se na računima Nenada Bogdanovića nalazi između 20 i 42 miliona evra, a činjenica je da je ukupan iznos 105.724,95 evra, 355,15 funti, 187,14 dolara i 1.472,03 dinara. Svi računi su otvoreni posle 2000. godine, jer pre toga normalni bankarski sistem u ovoj zemlji nije ni postojao. Pre dva dana smo dobili izveštaje od svih banaka. Predmet ostavine su i dva stana, i to u Zagorskoj broj 30 u Zemunu, površine 71 kvadratni metar i stan u Dositejevoj broj 22 u Beogradu, površine 85 kvadratna metra. Stan na periferiji Zemuna, u Zagorskoj, Nenad Bogdanović je dobio kao društveni stan od „Ei Pupin Holdinga” još 1985. godine, i isti je otkupio 1992. godine. Ovaj stan je posle razvoda ostavio prvoj supruzi i deci koja su ostala da žive sa njom i samo se formalno vodio na Nenada – rekla je Dragana Bogdanović tokom obraćanja.

Ona je navela i da su 1996. godine, kada su ona i Bogdanović započeli zajednički život, kupili stan u Pohorskoj broj 3, površine 73 kvadratna metra, koji su 2001. godine zamenili uz doplatu za stan u Dositejevoj ulici, površine 85 kvadrata. To su, istakla je, nekretnine koje su ona i suprug stekli.

– Prinuđeni smo da se branimo, pa moram da naglasim da je pre ulaska u politiku, Nenad dugo godina bio direktor u mešovitoj srpsko-francuskoj firmi, a od toga sedam godina generalni direktor preduzeća „Alkatel Pupin Jugoslavija”. Ja sam 13 godina zaposlena u „Telekomu Srbija” kao diplomirani inženjer telekomunikacija, pri čemu sam poslednje četiri godine direktor Sektora za inženjering. Svesni smo da je za većinu građana Srbije imovina koju smo stekli velika i nedostižna, ali se nikada nismo stideli jer smo je stekli poštenim radom, pa nećemo ni sada – rekla je Dragana Bogdanović.

Supruga je istakla da joj je žao što naslednici nisu mogli da reaguju istoga dana kada su se pojavili tekstovi u novinama i naglasila da je ostavinsko rešenje plasirano u medije pre nego što ga je sudija i potpisao. Ona je dodala da je naslednicima tek pre dva dana dostavljeno potpisano ostavinsko rešenje i da su se time stekli zakonski preduslovi da mogu od banaka da zatraže izveštaje o stanjima na računu.

– Prinuđeni smo, da se posle svega što se ovih dana dešavalo i pisalo, na ovaj način obratimo javnosti. Pre svega radi zaštite ugleda i uspomene na našeg voljenog supruga i oca, a zatim i u cilju elementarne zaštite našeg mira i bezbednosti koja je ozbiljno ugrožena navođenjem adresa i objavljivanjem naših fotografija, kao naslednika milionskih novčanih suma. Nenad je svakodnevno vodio borbu da istina bude jača od laži, a sada je na nama da ga zaštitimo – rekla je supruga pokojnog gradonačelnika.

Dragana Bogdanović je u nekoliko navrata prekidala čitanje zbog suza. Na ovoj konferenciji za novinare pitanja nisu bila dozvoljena. Novinarima su na kraju podeljene fotokopije potvrda triju banaka, Rajfajzen, Inteze i Sosijet ženeral o stanju na 15 računa koji su se vodili na ime Nenada Bogdanovića. Brojevi računa poklapaju se sa brojevima ranije objavljenim u tablodima. Nije bilo govora o sadržini dva sefa koji se pominju u ostavinskom rešenju.
http://www.politika.co.yu/rubrike/Hronika/Bogdanoviceva-porodica-Nismo-nasledili-milione.lt.html
 
Ne znam da li je ovom mesto ovde ali ajde...
Mozda je vec neko video, ako nije da li ste primetili (kao sto su holandjani) da na ulazu u nasu zemlju pise:
SERBIA
Dobrodosli Welcome
Willkomen (u kojem je izostavljeno jedno M i treba da stoji WILLKOMMEN)

Mozda je to zanemarljivo za nas, ali za turiste sa nemackog govornog podrucja, reko bi smesno. Mislim da se cepaju kad vide. Uzas.

link: http://www.wegenforum.nl/viewtopic.php?f=200&t=2420
 
Ne cudi to mene jer mnogo ljudi u Srbiji ne zna na zalost ni pravopis srpskog jezika. Pogledaj samo titlove nekih filmova na npr. Pink TV-u. Katastrofa! I to kao radi lingvista. Pa sto bi se onda cudio ovoj gluposti. Da je sramota jeste! :(
 
To je problem o kome smo vec diskutovali ovde na forumu, a sustina lezi u tome da nam je "nacionalni" design sacuvaj Boze. Znaci, nasoj spoljasnjoj prezentaciji se posvecuje 0 paznje. Pogledajte kako izgledaju znakovi, kako izgledaju reklame, kako izgleda signalizacija, kako izgledaju prezentacije turisticke organizacije Srbije itd.. Dok se u tim sferama ne uvede red, ovakve greske ce se i dalje desavati...
 
Vrh