Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Pa manje mesto, nije BG. On kaže da ima 80k platu, a to je mesto gde se hvališ većom platom, a ne manjom. Sad koliki fond sati ili šta već nisam se raspitivao. I da, uz to ima i kockarske dugove, dečko za primer :)

Menjanje svesti bi pomoglo ali bi pomoglo i normalnije vaspitanje od roditelja ali su često roditelji nezainteresovani ili su se majke "zaje*******ale" pa su nesrećne i savetuju ćerke kako da bar tu nesreću naplate kao što napisa Pantograf.
 
Pa eto, laže, pošto je plata dr spec. tolika koiko sam ti napisao (žena mi je pedijatar).

Ima sad jedna norveška filozofska knjiga u prodaji, "Filozofija laži", gde se na mnogo strana opisuje zašto to nije dobro.
A ima i ono narodno: "Ko laže taj i krade, ko krade..."

Dakle, i od lažova treba bežati...
 
A i u radikalskom brlogu je samo nasilje opsteprihvacena i potpuno normalna stvar, vladaju i bogate se najgori od najgorih - osveta losih đaka jbg...
 
Pa eto, laže, pošto je plata dr spec. tolika koiko sam ti napisao (žena mi je pedijatar).

Ima sad jedna norveška filozofska knjiga u prodaji, "Filozofija laži", gde se na mnogo strana opisuje zašto to nije dobro.
A ima i ono narodno: "Ko laže taj i krade, ko krade..."

Dakle, i od lažova treba bežati...
Ali on nije doktor niti ima neku školu, bio je medicinski brat valjda pa se prekvalifikovao ili šta već ali medicinski fakultet nema (ima srednju samo). Manje je mesto gde fali svega pa ko zna kako su ga prekvalifikovali, očekujem i da će neki pica majstor biti doktor.
 
Ne znam za seselja ali dačiću su drugi pomogli da bude najbolji student (ako je uopste i bio) a žvala koji je 6 godina deljao pravni se ni u jednom univerzumu ne moze svrstati medju najbolje studente...

A oni i nisu u tom skupu losih djaka - oni upravljaju njima tj jašu na njima
 
Ali on nije doktor niti ima neku školu, bio je medicinski brat valjda pa se prekvalifikovao ili šta već ali medicinski fakultet nema (ima srednju samo). Manje je mesto gde fali svega pa ko zna kako su ga prekvalifikovali, očekujem i da će neki pica majstor biti doktor.
Cekam da sns akademija otvori katedru i za medicinu - dr nick riviera iz simosonovih ce biti hipokrat za one sto ce u tom slucaju sluzbovati po manjim mestima (ako vec nije tako)...
 
Pa da evo kod mene u bivsem razredu sve lekari i inzenjeri postali jurišnici sns,
a ne cekaj - oni su otisli preko a ponavljaci i oni sa popravnih sad skupljaju potpise u ovo vreme i idu od vrata do vrata... hmmm
 
Pa da evo kod mene u bivsem razredu sve lekari i inzenjeri postali jurišnici sns,
a ne cekaj - oni su otisli preko a ponavljaci i oni sa popravnih sad skupljaju potpise u ovo vreme i idu od vrata do vrata... hmmm
Skupljaju potpise za 1000 din dnevnicu, i to je najgore što nam se dešava? Mnogo veću štetu društvu prave ti popisivači nego Nestorović i Dr Miroljub?
 
Skupljaju potpise za 1000 din dnevnicu, i to je najgore što nam se dešava? Mnogo veću štetu društvu prave ti popisivači nego Nestorović i Dr Miroljub?
Da nije popisivaca ne bi bilo ni ovih...jbg to ti je kao kula od karata, kada bi svi ti jurišnici tj dno piramide jednostavno okrenuli leđa - sve bi se urušilo
Ceo sistem pociva na njima i na budalama koje dobrovoljno glasaju jer su maloumni i hipnotisani pinkom i happy-jem
 
Kako sad ispade da imamo 3 miliona loših đaka, zar nije naš školski sistem najbolji na svetu, naši stručnjaci su najcenjeniji na svetu? Ko je napravio takav školski sistem, isto loši đaci?
 
Kako sad ispade da imamo 3 miliona loših đaka, zar nije naš školski sistem najbolji na svetu, naši stručnjaci su najcenjeniji na svetu? Ko je napravio takav školski sistem, isto loši đaci?
Oni za koje su loši đaci prvo glasali 90tih,
A inace danas ih ima daleeeko manje od 3milke..

Ili mislis da eto nismo mi kao narod (i dobri i loši) ništa krivi nego eto pali nam sa marsa ovi i upropastili sve?
 
Krivi smo ali nisu krivi loši djaci, a ni dno piramide već glava ribe i obrazovani na položaju. Nemoj da generalizuješ i da se služiš njihovim načinom prebacivanja krivice.
 
Da li si upoznao današnjeg muškarca koji mrzi žene zato što su žene?
Da, gomilu. Ne postoji ženska osoba za koju neće reći salvu uvreda i stereotipa, bilo da je poznaju ili ne poznaju, da su je videli ili ne. Ne znam zašto je to bitno, ali kad si pitao, da odgovorim.
On kaže da ima 80k platu, a to je mesto gde se hvališ većom platom, a ne manjom.
Pa svejedno, i u manjem mestu ima više. Lekar u domu zdravlja, bez specijalizacije, lupam svršeni stomatolog koji je tek primljen za stalno izađe na 115k, specijalista nekih 200e više. Medicinska sestra sa nešto dužim stažom (bez više škole) preskoči tih 80k.

Naknadno ispade da nije anesteziolog nego anestetičar, kao pre toga da nije rečeno 90 nego 60, pa sam džabe pisao šta da se radi.
 
Anesteziolog, anestetičar, nije bitno napisao sam kako jeste.

Da, gomilu. Ne postoji ženska osoba za koju neće reći salvu uvreda i stereotipa, bilo da je poznaju ili ne poznaju, da su je videli ili ne. Ne znam zašto je to bitno, ali kad si pitao, da odgovorim.
Onda imaš veoma loše društvo. Činjenica je da ima žena koje nisu cvećke ali da ih neko mrzi zato što su žene to je već ozbiljan problem. Ja eto ne znam nijednog. Čak i ovaj što bije devojku ne mrzi žene samo eto malo voli da popije da bude glavni. Neostvareni muškarci obično ne vole žene koje ne mogu da imaju pa otuda uvrede ali mržnja zbog pola je drugi nivo. Da li si probao da ih odvratiš od takvih mišljenja, da li si probao da pomogneš?
 
И ја знам више женомрзаца. То није никакав непознат, нити изолован српски феномен. Мислим, чим има старогрчко име (мизогинија)...
Nije ni novo ni nepoznato ni izolovano. Jednostavno muškarac je jači pol i bolesni nezadovoljni ljudi to iskorišćavaju. Kada ne mogu drugoga onda ću prebiti ženu ili dete. Ali kao što se već pisalo ne dodje to njima većinom u 30-40god već se na početku zna ko je kakav. Eto ti znaš te ljude. Zašto bi ijedna žena onda bila sa njima kada se zna kakvi su? To znači da ona koja ga prhvati kao takvog svesna je posledica koje mogu iz toga da izadju. Kada bi se manje ti ljudi razmnožavali manje bi i problema bilo jer oni uče i decu kako se treba ophoditi prema ženama.
 
Krivi smo ali nisu krivi loši djaci, a ni dno piramide već glava ribe i obrazovani na položaju. Nemoj da generalizuješ i da se služiš njihovim načinom prebacivanja krivice.
A ko je doveo te u poziciju tj položaj?
Direktno - praznoglavci loženjem i direktnim glasanjem;
Indirektno- punoglavci svojom pasivnoscu, nezainteresovsnoscu il probirljivoscu..

Ja mislim da je skoro pa okismoron da neko normalan i obrazovan glasa za ove a da nema neke oportunisticke (finansijske ili statusne) porive...
Mozda to nije lepo da se kaze i čuje ali je jednostavno tako sto bi reko jedan od tih obrazovanih na polozaju (uf cekaj jel taj stvarno obrazovan?)
 
@mariks
За прву тројицу која ми падају на памет, сигуран сам да не туку и не малтретирају жене... Декларативна мизогинија је филозофски став, који у неком тренутку, код одређених људи и под одређеним условима може да одведе ка насиљу или, још горе, ка ултимативном насиљу, оном над животом. Верујем да нпр. Ниче није малтретирао жене, али није свако Ниче. То ипак зависи од укупног типа личности, на крају код убиства и од степена урачунљивости. Али такав став, посматран у својој укупности која премрежује једно друштво, даје неку врсту подстицаја, макар за размишљање да прибегавање основном аргументу мушке надноћи, а то је физичка снага, на крају постоји као опција.

Сви стручњаци се углавном слажу да постоје знакови који би, у раној фази везе, требало да упале аларм. Екстремна љубомора је нпр. један од њих. Могуће да треба обратити пажњу и на декларативну мизогинију - не знам шта да мислим о томе, јер ме емпирија учи да то не мора да сигнализира зло.
 
Па, то је ваљда свима јасно... Али уме да буде прекасна и рана спознаја. јер је готово немогуће спречити некога да неког, на концу, убије. Зато је битан првобитни избор. Ако се већ троши време на разговоре за посао, требало би и на разговор са будућим партнером.
 
Poslednja izmena:
Vrh