Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Meni je nerealno da inspekcija ne reaguje na ovo. Baš ne mogu da razumem. Ovo je jako ozbiljna stvar, i čudi me da nema nekog daljeg postupanja komunalaca prema zakupcima. Trebalo bi da postoji procedura oko ovih stvari koja bi ubrzala reakciju.
Зато што су сви потплаћени, подмићени и раде како им се прохте. Код нас је чувена политика "завади, па владај." Погледај шта раде дивљи инвеститори. Отимају паркове, зеленила и јавне површине да граде картонске грдосије са пушкарницама. Све раде и граде без дозволе, а инспекција ћути. Ми више нисмо држава, већ племенска заједница. Не знам докле ће ово да траје, али се ово отело контроли.
 
Зато што су сви потплаћени, подмићени и раде како им се прохте. Код нас је чувена политика "завади, па владај." Погледај шта раде дивљи инвеститори. Отимају паркове, зеленила и јавне површине да граде картонске грдосије са пушкарницама. Све раде и граде без дозволе, а инспекција ћути. Ми више нисмо држава, већ племенска заједница. Не знам докле ће ово да траје, али се ово отело контроли.

Ma kapiram da smo korumpirani, ali da razbijaju noseće zidove zgrade, opet bi čovek očekivao da postoji neka granica te korupcije i da nisu spremni da dovode u opasnost stanare.

Opet, i ti moroni što razbijaju noseći zid, ne znam kako im nije frka da ne naprave neko sra.nje. Ja bih odbio da radim takav posao, ali valjda bu**** uvek ima da se nađe za pare.
 
Au da si ti živ i zdrav šta sve ima!
Ovde je čak dobro sto ih inspekcija nije jos posavetovala kako da sruše taj zid i da se izvuku...
 
Ma kapiram da smo korumpirani, ali da razbijaju noseće zidove zgrade, opet bi čovek očekivao da postoji neka granica te korupcije i da nisu spremni da dovode u opasnost stanare.

Opet, i ti moroni što razbijaju noseći zid, ne znam kako im nije frka da ne naprave neko sra.nje. Ja bih odbio da radim takav posao, ali valjda bu**** uvek ima da se nađe za pare.
Вероватно зато што су добили велике паре за тај посао, или су потплатили неког да овај проблем игнорише. Мене ужасава помисао шта би се десило у Београду да лупи неки јачи земљотрес. Мислим да би пола града било срушено, а само оно изграђено из времена социјализма би преживело јер се то градило квалитетно и озбиљно.
Ovde je čak dobro sto ih inspekcija nije jos posavetovala kako da sruše taj zid i da se izvuku...
@Sodarac: Хеј! Немој да им дајеш идеје!
 
Poslednja izmena:
Apropo ranije priče, danas sa klincem jedemo u pekari i neka žena poče da viče, tu nekih 50tak godina, o politici, o omaložavanju muslimana, o ženama... vidi se da nije baš čista, sama sa sobom se raspravlja. Nailazi neki stariji čovek da kupi nešto i okrene se prema njoj i reče ako može malo da se utiša, da pekara nije mesto za to. Kad ga napade "Vi ste gospodine seksista, zašto mrzite žene..." :D Tu skočiše i radnice, reko da malo utišaju gospodju medjutim i one napadoše čoveka "zašto dirate naše mušterije, napadate je što je slabija žena..." ja počeo da se smejem one me onako pogledaše. Čovek se okrenu i ode.
 
Apropo ranije priče, danas sa klincem jedemo u pekari i neka žena poče da viče, tu nekih 50tak godina, o politici, o omaložavanju muslimana, o ženama... vidi se da nije baš čista, sama sa sobom se raspravlja. Nailazi neki stariji čovek da kupi nešto i okrene se prema njoj i reče ako može malo da se utiša, da pekara nije mesto za to. Kad ga napade "Vi ste gospodine seksista, zašto mrzite žene..." :D Tu skočiše i radnice, reko da malo utišaju gospodju medjutim i one napadoše čoveka "zašto dirate naše mušterije, napadate je što je slabija žena..." ja počeo da se smejem one me onako pogledaše. Čovek se okrenu i ode.
Nije mi jasno zasto radnice prema njemu nemaju toleranciju kad je i on ocigledno isti kao i ta zena.
 
Чему посебно тело? Треба да МУП, тужилаштво, судови и центри за социјални рад раде свој посао.
 
Пазите шта радите у цркви.
1716199895746.png
 
Poruka ti je postavljena u 11:11 tako da ima nesto u tome definitivno.
Em je dobra riba bejb :)
 
Чему посебно тело? Треба да МУП, тужилаштво, судови и центри за социјални рад раде свој посао.
Možda je i to deo "crne strane medalje", što očekujemo da se problemi rešavaju sa postojećim sistemom i postojećim institucijama... umesto da se sistem i institucije prilagođavaju novim izazovima i uočenim problemima.
A stvarnost je da sistem gura glavu u pesak i ignoriše probleme, između ostalog jer ako sistem prizna da problem postoji onda to znači da sistem treba da prizna da ne radi dobro... a sistem ne želi da se promeni.
 
Треба мењати постојеће институције. Проблем је у потпуној инертности целокупног наслеђеног државног апарата бивше СР Србије.
 
Није проблем ни у апарату, законима, институцијама, лрописима, него у друштву - дакле нама. Постали смо себични, неодговорни, бахати, некултурни... у мери коју нисмо до сада спознали у ово модерно доба. Влада општа каубојштина, јавашлук и дивљаштво, јер нам тако највише одговара.

Наравно, пуно је изузетака, и, ко је довољно успешан у тој изузетности, може некако и да буде срећан овде.
 
OK. O nekim stvarima se vredi ubedjivati. Doći će vremenom.
 
Sta su uopste institucija? Skup ljudi koji tu nesto radi. I ocekujemo tacno sta, da ti isti ljudi koji lose rade 30 godina, pocnu ispravno da rade?
 
Danas videh divlju prodavačicu cveća na izlogu/ulazu u zgradu EDBa u Masarikovoj. Raširila gospođa saksije i zeleniš na 5 metara širine, preko celog prozora/izloga.

Sledeći, poslednji korak je da se nađe neki koji će da rasprostre divlji buvljak na trotoaru ispred Vlade, Skupštine i Palate Srbija. Vako nešto
stareska-pijaca.jpg


Ali dozvoliće im Brnaba i Nelečeni i to. Sve može, samo da većina naroda bude srećna (ko svinje u blatu).
 
Poslednja izmena:
Danas usao u gvozdjaru kod poznanika sto redovno kupujem. Vidim slab promet, a inace radnja odlicno snabdevena. Procaskamo malo, kipim sta mi treba. Kaze bas ne ide dobro posao. Ja mu kazem a gde je tek renta lokala, nameti prema drzavi, pa plata. Ova inflacija ce ubiti malu privredu. Zasto? Hrana nam je najskuplja, sve na to ide i cak si u minusu. Slozili smo se po tom pitanju.
 
Ma neee, eno saznali smo u drugoj temi da to u stvari ljudi samo gunđaju, da su to izmislili da bi mogli da hejtuju,
navikli smo da gledamo negativno pa nam se prividjaju slabi prometi, najskuplja hrana, najskuplje gorivo...
 
Evo ja gundjam i vec razmisljam kako da napustim Srbiju. Napravio sam i neki plan.
Moglo je da se zivi 2020. sa platom od 45.000 do 50.000 dingera.
Sta mozes s platom od 65 do 70 hiljada kad je sve drugo otislo duplo?
Ovako pustili cene hrane i benzina da ode u pm a platu podigli 10 do 15%. Sto ne vrate sve kako je bilo pa da niko ne gundja?
Eto nek se hrane ljudi tako sto ce jesti stanove, cement i beton a armaturu da glodju umeato kolenice i rebra.
 
Poslednja izmena:
Kako oni imaju pare za farbu da okrece fasade i nije im skupo? Ko hoce, nadje nacin...
 
Vrh